Įkraunama...
Įkraunama...

Leisti į darželį, o gal neleisti?

QUOTE(Kriiste @ 2013 05 24, 22:37)
dirbu... Ir mane nerviskai veikia - jei uzsiemimo metu, kas pasibeldzia, uzeina ko paklausti - juk uz duru girdisi, kad vyksta uzsiemimas. Uzejes VISAIS atvejais isblasko mane, mano vaikus... As dirbu intensyviai, kiek imanoma stengiuosi isnaudoti kiekviena minute, nes laiko man duota per mazai unsure.gif Tad vaiku demesio sukaupimui kelis kartus - man gaila laiko rolleyes.gif

Taip pat esu skaiciusi pranesimus didelei auditorijai - ir mane blasko, neramina snabzdesiai, vaiksciojimai i WC ir pan - nes pagalvoju gal neidomu, gal nenaudinga, gal per ilgai, gal jau reikia pertraukos. Jei komentuoju is galvos - galiu pamesti minti - tad puikiai suprantu ir atlikejus. Ne veltui prasoma renginiuose isjungti mobiliuosius telefonus rolleyes.gif Taip yra del tu paciu priezasciu cool.gif


O nemanote, kad tai tik jūsų problema gal net įgūdžių stoka, kad tokie dalykai jus blaško? Gal tiesiog trūksta profesionalumo - būtent atsiribojime nuo trugdžių...
Tik nesupykite už mano mintis.
Atsakyti
Apie tualetus. Eilini sysiuka galima ismokt suplanuot ar pakentet. O jei susuka vidurius staigiai ir netiketai? Apsitriedimas ant vietos bet kokia pamoka ar spektakli sutrukdytu daug labiau negu nubegimas i wc laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(*Liepa18* @ 2013 05 25, 08:56)
O nemanote, kad tai tik jūsų problema gal net įgūdžių stoka, kad tokie dalykai jus blaško? Gal tiesiog trūksta profesionalumo - būtent atsiribojime nuo trugdžių...
Tik nesupykite už mano mintis.


galbut... o jusu neblasko? nieks neblasko jei itemptai dirbat savo darba g.gif

Ok, man truksta profesionalumo - bet as suauges zmogus, dar galiu kazkiek save tame kontroliuoti - o vaikai? Jei jo truksta man - jiems truksta tuo labiau mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(ada21lt @ 2013 05 24, 22:52)

Nu va cia protingai, kazin kaip dabar yra?  g.gif 


Taigi jus puikiai zinant - kalejimas tas darzelis ar mokykla - kalejimas, nei i WC negalima, nei gert, valgyt tik pagal grafika, ir visa diena jiems aiskinama kada ka reikia padaryti - nori to ar ne doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*Liepa18* @ 2013 05 25, 08:56)
O nemanote, kad tai tik jūsų problema gal net įgūdžių stoka, kad tokie dalykai jus blaško? Gal tiesiog trūksta profesionalumo - būtent atsiribojime nuo trugdžių...
Tik nesupykite už mano mintis.


Kodėl profesionalumo stoka? Mane, pvz irgi tokie dalykai nervina. Pirmadieniais mokausi, pamoka prasideda 9.30 val. Beveik trečdalis dalyvių vėluoja nuolatos doh.gif Kiekvienam naujam atėjusiam, reikia priminti ir pakartoti, apie ką šiandien paskaita doh.gif Priedo, kol jis įsikuičia, pasidaro arbatą/kavą, susideda knygas, kelia šurmulį, kuris kitiems, nevėluojantiems trukdo susikaupti. Nekalbant apie tai, kad aš, nevėluojanti paskaitos pradžią pasiklausau bent 5 kartus doh.gif Arba, dėstytojai kalba, pradeda spaudinėti, maigyti savo išmaniuosius telefonus doh.gif Man tai yra elementarus kultūros, pagarbos pašnekovui nebuvimas doh.gif Ypač, kad į pamokas niekas neatvarė, visi atėjo savo noru cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 05 25, 10:57)
galbut... o jusu neblasko? nieks neblasko jei itemptai dirbat savo darba g.gif



Kažkada senai blaškydavo, bet daug dirbau ties tuo. Jei dažnai tenka stovėti prieš auditoriją(nesvarbu kokią), tai labai vertėtų atsikratyti tų blaškymųsi ir pan. smile.gif Patys įvairiausi dirgikliai sumažina darbo efektyvumą ir reikia mokytis nereaguoti į juos, tuomet ir klausantieji visai kitaip elgiasi, net vaikai.
Tai tikrai pasiekiamas dalykas, dirbant su savimi. O šiais laikas dar ir visokiausių kursų/konsultacijų apstu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Liepa18*: 25 gegužės 2013 - 12:23
QUOTE(*Liepa18* @ 2013 05 25, 13:11)
Kažkada senai blaškydavo, bet daug dirbau ties tuo. Jei dažnai tenka stovėti prieš auditoriją, tai labai vertėtų atsikratyti tų blaškymųsi ir pan. smile.gif Tai tikrai pasiekiamas dalykas, dirbant su savimi. O šiais laikas dar ir visokiausių kursų/konsultacijų apstu.


Nu mano tiesioginis darbas nera stoveti pries auditorija - ta tenka daryti 3-4 kartu metuose, tad nera tikslo dirbti ties tuo, nes bent pas mane kiti prioritetai - dirbti su vaikais, ir ju sutrikimais, o ne ugdyti savyje nesiblaskyma, dek kazkokiu nesusiprateliu kaltes, be to - as dar sugebu susikoncentruoti i tai ka darau - vaikus sukoncentruoti atgal - yra kur kas sunkiau, be to gaisimas laiko veltui mirksiukas.gif
Keistas poziuris - ne ugdyti vaiko pagarba mokytojui, bet patarti paciam mokytojui mokytis nesiblaskyti lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 05 25, 13:15)
Nu mano tiesioginis darbas nera stoveti pries auditorija - ta tenka daryti 3-4 kartu metuose, tad nera tikslo dirbti ties tuo, nes bent pas mane kiti prioritetai - dirbti su vaikais, ir ju sutrikimais, o ne ugdyti savyje nesiblaskyma, dek kazkokiu nesusiprateliu kaltes, be to - as dar sugebu susikoncentruoti i tai ka darau - vaikus sukoncentruoti atgal - yra kur kas sunkiau, be to gaisimas laiko veltui mirksiukas.gif
Keistas poziuris - ne ugdyti vaiko pagarba mokytojui, bet patarti paciam mokytojui mokytis nesiblaskyti lotuliukas.gif


Na jūs nesupratote ką norėjau parašyti, bet tiek to, nes ir taip ši tema į lankas eina senai.
Atsakyti
Kaip tik norėjau siūlyti prašyti moderatorių pakeisti pavadinimą, kad būtų bendra tema apie auklėjimą, apskritai. rolleyes.gif Kitaip tariant, legalūs plepalai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Liepa18* @ 2013 05 25, 13:18)
Na jūs nesupratote ką norėjau parašyti, bet tiek to, nes ir taip ši tema į lankas eina senai.


nu as supratau - pasiulet man ugdyt kompetencija nesiblaskyt blaskomai mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2013 05 25, 13:01)
Kodėl profesionalumo stoka? Mane, pvz irgi tokie dalykai nervina. Pirmadieniais  mokausi, pamoka prasideda 9.30 val. Beveik trečdalis dalyvių vėluoja nuolatos  doh.gif Kiekvienam naujam atėjusiam, reikia priminti ir pakartoti, apie ką šiandien paskaita  doh.gif Priedo, kol jis įsikuičia, pasidaro arbatą/kavą, susideda knygas, kelia šurmulį, kuris kitiems, nevėluojantiems trukdo susikaupti. Nekalbant apie tai, kad aš, nevėluojanti paskaitos pradžią pasiklausau bent 5 kartus  doh.gif Arba, dėstytojai kalba, pradeda spaudinėti, maigyti savo išmaniuosius telefonus  doh.gif Man tai yra elementarus kultūros, pagarbos pašnekovui nebuvimas  doh.gif Ypač, kad į pamokas niekas neatvarė, visi atėjo savo noru  cool.gif


pas mus irgi kurse toks buvo - ateina, issidrebia suole (nu zmogus vaziuoja is toli - tad dar kazkoi velavima pateisinu, nes nu ko kely nepasitaiko), paskui sau sumastes atsistoje, nei atsiprasau nei ka letai, per pati prieki islervoja, gryzta uz 5-10 min su buteliuku mineralinio, atsiseda ir demontratyviai atsuka, nuleidzia gaza, atsigeria, po kurio laiko vel iseina (matyt pusle uzspaudzia). Paskaita tetrunka 1,5 val - ir sunku pasedet negerus, nesysiojus? galu gale mirsti is troskulio - sunku atsigerti einant is bufeto - ne, nes jis pats sau bamba, pasaulio bamba, pats sau labai svarbus - ir nieks jam nei darzely, nei mokykloje nepaaiskino, gal neapsauke - kad taip elgtis nedera, nekulturinga. Kad tai didele nepagarba ne tik destytojai, bet ir kolegoms, sedintiems toje pat auditorijoje. Viska vainikavo - suskambes telefonas, ir jo garsus - "alio" ir aiskinimas kada grys namo doh.gif , tada destytoja neiskentus - isprase uz duru pratesti pokalbi, o jam jau virs 30 doh.gif

As suprantu - tevu islepintas, vienintelis ir nepakartojamas augo kaip pasaulio bamba, viskas tik jam bet... Cia turejo isikisti darzelis, mokykla ir paaiskint, ismokyt kaip deretu elgtis visuomeneje, kas dera, kas ne, bet ko gero darzelio nelanke, arba tiek jame, tiek mokykloje kaip is Limcamcos nuorodos - tevai visa ka teisino, o mokytojai tik saukiantys, nieko nesugebantys gal ne turkai - bet paranoikai su per grieztom taisyklem cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 05 25, 13:56)
pas mus irgi kurse toks buvo - ateina, issidrebia suole (nu zmogus vaziuoja is toli - tad dar kazkoi velavima pateisinu, nes nu ko kely nepasitaiko), paskui sau sumastes atsistoje, nei atsiprasau nei ka letai, per pati prieki islervoja, gryzta uz 5-10 min su buteliuku mineralinio, atsiseda ir demontratyviai atsuka, nuleidzia gaza, atsigeria, po kurio laiko vel iseina (matyt pusle uzspaudzia). Paskaita tetrunka 1,5 val - ir sunku pasedet negerus, nesysiojus? galu gale mirsti is troskulio - sunku atsigerti einant is bufeto - ne, nes jis pats sau bamba, pasaulio bamba, pats sau labai svarbus - ir nieks jam nei darzely, nei mokykloje nepaaiskino, gal neapsauke - kad taip elgtis nedera, nekulturinga. Kad tai didele nepagarba ne tik destytojai, bet ir kolegoms, sedintiems toje pat auditorijoje. Viska vainikavo - suskambes telefonas, ir jo garsus - "alio" ir aiskinimas kada grys namo doh.gif , tada destytoja neiskentus - isprase uz duru pratesti pokalbi, o jam jau virs 30 doh.gif

As suprantu - tevu islepintas, vienintelis ir nepakartojamas augo kaip pasaulio bamba, viskas tik jam bet... Cia turejo isikisti darzelis, mokykla ir paaiskint, ismokyt kaip deretu elgtis visuomeneje, kas dera, kas ne, bet ko gero darzelio nelanke, arba tiek jame, tiek mokykloje kaip is Limcamcos nuorodos - tevai visa ka teisino, o mokytojai tik saukiantys, nieko nesugebantys gal ne turkai - bet paranoikai su per grieztom taisyklem cool.gif



Matau,kad ir toliau Ada ir jai prijauciancios savo stiliuje... biggrin.gif

Viskas einasi is seimos,todel esu tvirtos nuomones,kad jeigu vaikas mato "gyva" pvz. namuose,tai nei darzelyje,nei mokykloje ar aukstojoje,niekas jo neisaukles,kaip reiketu elgtis tam tikrose situacijose. Darzelis ar mokykla gali koreguoti tam tikra laika(kol jis tose istaigose,ir tai,tai ne rodiklis),bet sakoma "jei zmogus auga kiaulideje,tai ir elgsis butent taip". Tuo viskas ir pasakyta... mirksiukas.gif

Jeigu apie ta straipsni,tai...dabar sudaromos sutartys ir su mokiniais,ir su ju tevais. Ir visai nesvarbu,ar tai privati,ar tai valdiska istaiga,visur reikia laikytis tam tikru taisykliu,isipareigojimu. Gal tik skiriasi,kad privacioje,tokie reikalavimai yra grieztesni,ir jei mokyklai svarbu yra ne pinigai,kurie mokami uz vaiku moksla,o prestizas(patyciu netoleravimas,elgesio ir kulturos propogavimas,ir be abejo motyvas mokytis),tai su tokiais mokiniais,kurie tai netoleruoja,o ignoruoja,tokios mokyklos atsisveikina su tokiais ir mokiniais ,ir ju tevais. O is to,kad seima atmestinai ziuri i savo vaika,jo elgesi,tai tik parodo,kad tokiems tevams svarbiau yra ju paciu gerove,nei vaiku ateitis. Ir tokios "ale mamytes" bando ieskoti kaltu,tik deja...nesusimasto,ar jau tikrai kiti kalti(darzelis,mokykla).

Na jei tokia "ale mamyte" masto ir vaikus aukleja kaip kai kurios cia(darzelyje aukletojos tik reikia,musa,mokykloje tas pats),tai ...gal tik siulyciau susimastyti,kas is tokiu "ale pasaulio bambu isaugs" wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ilgaplaukė: 25 gegužės 2013 - 14:24
QUOTE(*Liepa18* @ 2013 05 25, 08:56)
O nemanote, kad tai tik jūsų problema gal net įgūdžių stoka, kad tokie dalykai jus blaško? Gal tiesiog trūksta profesionalumo - būtent atsiribojime nuo trugdžių...
Tik nesupykite už mano mintis.

Kazka panaisiai pagalvojau, esme, jei kazkas zmogui trukdo tai jo problema daugiau nei turkdytoju (nes nu ju bus visada, triuksmas lauke, kolidoriuje, kazkas pavarges, nenori klasuytis ,kazkas nori pasikalbeti irt.t.) biggrin.gif Aisku, galima rasti visada krastutiniu pavyzdziu, bet is esmes, lengvas snarejimas, kazkoks praejimas per patalpa tikrai neturetu trukdyti vesti pamoka, paskaita ar pan.
GAl dar skirtumas yra, kai zmogus daro kazka ,kas jam idomu, nera pervarges, isalkes ar pan, ir kai priverstinai turi tiek vesti pamokas, tiek klausytis, ar yra koks pvz neissimiegojes ir t.t.
Nezinau gal, kad neturiu bedu su demesio koncentravimu ir paskirtymu i kelias vietas, tai tikrai tokiu problemu is mokytojavimo praktikos nepamenu. TAip kazkas gali sutrukdyti ta minute, bet ir vel gristi prie darbo, per pamoka nera taip, kad tas demesys turi buti nuolat itemptas 45 min, juk yra viena veikla, paskui keiti kita, man priimtina laisvesne atmosfera,kai galima ir kazka pasneketi, paklausti, pajuokauti, o ne as cia sneku ir jus klausykit ne nemirkciodami biggrin.gif
Bet velgi viskas ir priklasuos nuo mokytojo asmenybes,autoriteto kaip jis sugeba ta demesi kitu islaikyti , jiems vadovauti, paskirstyti veikla ir t.t. PAmenu toki viena destytoja, pas ji tylu budavo, kad net muses girdedavosi, nu bet vyras buvo koks, jaunas, grazus, aukstas, bet vienuolis blush2.gif biggrin.gif ir jei tik pradedi kazka pliurpti su daruage prieina taip graziai pasako: jus manes geriau paklauskit, jei kas jums neaisku... is gedos neturi kur akiu paskui deti doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2013 05 25, 13:24)
Kaip tik norėjau siūlyti prašyti moderatorių pakeisti pavadinimą, kad būtų bendra tema apie auklėjimą, apskritai.  rolleyes.gif Kitaip tariant, legalūs plepalai  4u.gif

Senai ta pati pagalvojau,ka dkuriant nauja tema kazkaip kitaip ivardintu smile.gif
Senai jau turinys neatitinka pavadinimo biggrin.gif
Is esmes diskutuojam apie tai, kaip svietimo istaigos itakoja musu vaikus, kiek ir kaip musu auklejimas atitinka tu istaigu taisykles ir t.t. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Kriiste @ 2013 05 25, 10:57)
galbut... o jusu neblasko? nieks neblasko jei itemptai dirbat savo darba g.gif
Ok, man truksta profesionalumo - bet as suauges zmogus, dar galiu kazkiek save tame kontroliuoti - o vaikai? Jei jo truksta man - jiems truksta tuo labiau mirksiukas.gif
Papildyta:
Taigi jus puikiai zinant - kalejimas tas darzelis ar mokykla - kalejimas, nei i WC negalima, nei gert, valgyt tik pagal grafika, ir visa diena jiems aiskinama kada ka reikia padaryti - nori to ar ne doh.gif  lotuliukas.gif

Prablasko ir vel susikoncentruoji smile.gif
Nu atrodo ten mokykloje jau tokius rimtus darbus dirba, kaip prie kokios atomines bombos valdymo pultelio, zvilgsnis pro langa ir vsio doh.gif Nereiskia, jei vyresne, tai labiau sugebi demesi koncentruoti, vaikai dar ir kaip sugeba susikaupti, kai daro , tai kas jiems idomu....o kai neidomu, gali buti ir mirtina tyla vis tiek smegenys blokuos informacija arba irasys tik i laikinaja atminti, kas dazniausiai ir vyksta mokykloje... 4u.gif Mano mama visad stebedavosi, kaip as ruosdama pamokas dar ir tv ziuredavau, nu ir nieko mokinausi gerai smile.gif tik nuobodu budavo dazniausiai....

Nu ,o tai valgo ne pagal grafika? O tai neasikinama? pvz jei nenori neini pietu miegoti ar i kokia sale uzsiemimams, arba i lauka jei visa grupe eina? g.gif
Aisku, tikriausiai yra kazkokia laisve improvizuoti ziadimus, bet tada kai yra ju metas ar ne taip? bigsmile.gif
TAi taip ir neatsaket? TAi buna grupese vanduo vaikams pasiekiamoje vietoje ar nera? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2013 05 25, 20:15)

Nu atrodo ten mokykloje jau tokius rimtus darbus dirba, kaip prie kokios atomines bombos valdymo pultelio, zvilgsnis pro langa ir vsio  doh.gif Nereiskia, jei vyresne, tai labiau sugebi demesi koncentruoti, vaikai dar ir kaip sugeba susikaupti, kai daro , tai kas jiems idomu....

Nu ,o tai valgo ne pagal grafika? O tai neasikinama? pvz jei nenori neini pietu miegoti ar i kokia sale uzsiemimams, arba i lauka jei visa grupe eina?  g.gif
Aisku, tikriausiai yra kazkokia laisve improvizuoti ziadimus, bet tada kai yra ju metas ar ne taip? bigsmile.gif

TAi taip ir neatsaket? TAi buna grupese vanduo vaikams pasiekiamoje vietoje ar nera? g.gif


o koki dalyka destet? g.gif

o ar blogai vaikui tvarkarastis? g.gif

o kaip galima i tokia nesamone atsakyt??? Juk grupese dirba skirtingi zmones - tad kaip jie sugalvoja taip ir buna rolleyes.gif Dukros grupeje vaikai zino kur stiklines - nori gert, nueina ir isipila, mano grupeje - stovi vaikams pasiekiamoje vietoje asotelis su vandeniu ir stiklines - vaikai prieina ir isipila, kieme zaidziam "kavine" - nes grupe pirmame aukste - pabuna kuri laika, paskui per lanka seimininkute paduoda vaikams atsigert asoteli ir ju stiklines -buna atrakcija, tad geria net tie - kurie nenori, nes sauleje bunant reikia gert daugiau rolleyes.gif
Atsakyti