Įkraunama...
Įkraunama...

Valdorfo ir Montessori darželiai

siek tiek esu pasiskaitinejus apie valdorfo darzelius,tai man ir vyrui ten viskas super graziai atrodo. bet butu idomu isgirst kitu lankiusiuju toki darzeli,patirti. kas patiko?kas nelabai? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Stigma @ 2006 05 13, 11:09)
siek tiek esu pasiskaitinejus apie valdorfo darzelius,tai man ir vyrui ten viskas super graziai atrodo. bet butu idomu isgirst kitu lankiusiuju toki darzeli,patirti. kas patiko?kas nelabai? ax.gif


Mano dukra lanko Valdorfo grupę. Kolkas man galima sakyti viskas patinka: vaikai grupėje įvairaus amžiaus(kaip ir vaikai šeimoje), Žaislai ir medžiagos įvairiai veiklai bei rankdarbiams - iš tikrųjų natūralios, daug gražių švenčių,kurios švenčiamos kartu su tėvais, o ne vien vaikų pasirodymai (kaip įprastuose darželiuose), kurie gali skatinti konkuravimą tarp vaikų ir nepilnavertiškumo formavimąsi ir t.t.
Labai daug visokių gerų dalykų. Aišku, ir paprastose darželių grupėse yra daug pliusų, viskas juk priklauso nuo auklėtojo. Tačiau mums buvo artimos Valdorfo pedagogikos nuostatos,požiūris į vaiką, aplinką.
Atsakyti
QUOTE(ievuschka @ 2006 05 13, 13:09)
Mano dukra lanko Valdorfo grupę. Kolkas man galima sakyti viskas patinka: vaikai grupėje įvairaus amžiaus(kaip ir vaikai šeimoje), Žaislai ir medžiagos įvairiai veiklai bei rankdarbiams - iš tikrųjų natūralios, daug gražių švenčių,kurios švenčiamos kartu su tėvais, o ne vien vaikų pasirodymai (kaip įprastuose darželiuose), kurie gali skatinti konkuravimą tarp vaikų ir nepilnavertiškumo formavimąsi ir t.t.
  Labai daug visokių gerų dalykų. Aišku, ir paprastose darželių grupėse yra daug pliusų, viskas juk priklauso nuo auklėtojo. Tačiau mums buvo artimos Valdorfo pedagogikos nuostatos,požiūris į vaiką, aplinką.

butu idomu suzinot kuri darzeli lankot ir kainos kokios. mes zadam leist dsar tik po 1-1,5m,bet kai dabar visur eiles,tai norisi anksciau pradet galvot kazka g.gif
Atsakyti
QUOTE(Stigma @ 2006 05 13, 14:18)
butu idomu suzinot kuri darzeli lankot ir kainos kokios. mes zadam leist dsar tik po 1-1,5m,bet kai dabar visur eiles,tai norisi anksciau pradet galvot kazka g.gif


Dukra lanko darželį Žirmūnų gale "Pasaka".Stojamasis mokestis atrodo - 250 lt, o paskui kas mėnesį 90 lt + mėnesinis mokestis kaip ir kitose grupėse (apie 110 lt).Bet užtat jokių rinkliavų, jokių indų ploviklių,tualetinių popierių ar ugdymo priemonių pirkimo ir nešimo. Vienu žodžiu - jokių papildomų rūpesčių.
Atsakyti
QUOTE(ievuschka @ 2006 05 13, 19:11)
Dukra lanko darželį Žirmūnų gale "Pasaka".Stojamasis mokestis atrodo - 250 lt, o paskui kas mėnesį 90 lt + mėnesinis mokestis kaip ir kitose grupėse (apie 110 lt).Bet užtat jokių rinkliavų, jokių indų ploviklių,tualetinių popierių ar ugdymo priemonių pirkimo ir nešimo. Vienu žodžiu - jokių papildomų rūpesčių.

o ten ilgos eiles?labai is anksto reikia uzsirasyt?
Atsakyti
O koks čia stojamasis mokestis? blink.gif Ar čia privatus darželis? Mes Mažeikiuose irgi lanokm Pasaką, Valdorfo grupę. Jokio stojamojo mokesčio nebuvo schmoll.gif Tik kas mėnesį kaip ir visur mirksiukas.gif Mums irgi patinka ši metodika. Nors, kai Gabija buvo prie mažųjų grupėje buvo dar geriau, o kai atėjo už ją mažesnių, tai truputį buvo suvaikėjusi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Stigma @ 2006 05 13, 20:47)
o ten ilgos eiles?labai is anksto reikia uzsirasyt?


Dėl eilių tai tiksliai negaliu pasakyti, reiktų pačiai nuvažiuoti ir pasidomėti. Visiems norintiems daugiau apie Valdorfo pedagogiką sužinoti rengiamos paskaitėlės, o tuo pačiu ir visi kiti klausimai išsiaiškinami.
Atsakyti
Gal zinote, koks pagrindinis skirtumas tarp siu darzeliu pakraipu? Kiek skaiciau, tai abiejuose akcentuojamas vaiko asmenybes vystymasis ir t.t.
Atsakyti
QUOTE
jurgytia,2006 05 31, 18:43
Gal zinote, koks pagrindinis skirtumas tarp siu darzeliu pakraipu? Kiek skaiciau, tai abiejuose akcentuojamas vaiko asmenybes vystymasis ir t.t.

Visose ugdymo programose akcentuojamas vaiko asmenybės vystymasis, tik tai skatinama skirtingais metodais. Jūsų minėtos metodikos skiriasi viena nuo kitos kaip diena nuo nakties, todėl tų skirtumų begalės. Jei man reikėtų rinktis vieną jų, rinkčiausi Valdorfo (Štainerio) darželį. Ši auklėjimo sistema, manyčiau, daug artimesnė lietuviškai pasaulėjautai. Reikėtų paminėti, jog Marija Montessori savo auklėjimo sistemą sukūrė, dirbdama su protiškai atsilikusiais, pedagogiškai apleistais vaikais.
book.gif
Apie Montessori
Apie Valdorfą
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2006 06 01, 13:27)
Reikėtų paminėti, jog Marija Montessori savo auklėjimo sistemą sukūrė, dirbdama su protiškai atsilikusiais, pedagogiškai apleistais vaikais.



M. Montesori taikydama tuomet naują, savotišką ugdymo metodą dirbo su protiškai atsilikusiais vaikais ir pasiekė stebėtinų rezultatų – auklėtiniai pasikeitė akivaizdžiai, o kai kuriais atvejais netgi pranoko kitus savo bendraamžius. Kaip vėliau paaiškėjo tai nebuvo vaikai su protine negalia, jie buvo tiesiog socialiai apleisti, o montesori metodas padėjo jiems grįžti į pilnavertį gyvenimą.
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2006 06 01, 13:27)
Visose ugdymo programose akcentuojamas vaiko asmenybės vystymasis, tik tai skatinama skirtingais metodais. Jūsų minėtos metodikos skiriasi viena nuo kitos kaip diena nuo nakties, todėl tų skirtumų begalės. Jei man reikėtų rinktis vieną jų, rinkčiausi Valdorfo (Štainerio) darželį. Ši auklėjimo sistema, manyčiau, daug artimesnė lietuviškai pasaulėjautai. Reikėtų paminėti, jog Marija Montessori savo auklėjimo sistemą sukūrė, dirbdama su protiškai atsilikusiais, pedagogiškai apleistais vaikais.
book.gif
Apie Montessori
Apie Valdorfą


Daugiau nuorodų apie Valdorgo pedagogiką:
www.vaikas.lt
www.valdorfocentras.lt
www.taskuotamu.lt

O šiaip , tikra tiesa, šios pedagogikos yra atstovaujančios du skirtingus polius. Valdorfo pedagogikoje vaikams sekamos ritminės archetipinės pasakos; Montesori pedagogika pasisako prieš pasakas apskritai. Jų dėka, neva, vaikas užauga iliuzijų pasaulyje su iškreiptu tikrovės suvokimu. Aš už pasakas:).
Man asmeniškai artimiausia Valdorfo pedagogika - ji išsamiausia, turi loginius pagrindimus bei labai išsamų žmogaus suvokimo pagrindą. Ir šiaip labai šviesi, ekologiška ir artima vaikui:). Bet čia, aišku, kiekvienas sprendimus daro remdamasis savo vidiniu tiesos jausmu;).
Atsakyti
O man idomu kuris g.gif geresnis?
Atsakyti