Įkraunama...
Įkraunama...

Kroatija 2013 tęsiam

Sveiki, supermamos ir supertėčiai!

Kadangi planuodamas kelionę į Kroatiją skaitinėjausi šią temą, jaučiu pareigą ir pats papasakoti apie kelionę, kurią prieš pora savaičių apturėjau smile.gif Kadangi tai pirmas įrašas šiame forume, tikiuosi jūsų supratimo.

Jeigu kils klausimų, tai pasistengsiu paupdatenti ir šį įrašą, kad kiti keliautojai nesimetytų ir neieškotų per kelis puslapius mano įrašų.

[Jeigu teturite 2 minutes - apačioje rasite sutrumpintą versiją kur ir ką aplankyti per savaitę atostogų]

Taigi, pradžia. Kelionės planavimas. Išvykome šeštadienio ankstų rytą, bet taip gavosi, kad pasižiūrėti, kur keliausime (apie planus čia net kalbų nebuvo) teturėjome penktadienio vakarą. Teko prarasti pora miego valandų, kad nevažiuoti visiškai į nežinią. Tad šis įrašas tikiuosi išgelbės ne vieną jūsų valandą, jeigu neturite kelių mėnesių, savaičių ar net dienų planavimui smile.gif Beje keliaujame 4 asmenų šeimyna - du broliai (20+, vienas jų - šios apžvalgos rašytojas smile.gif ) ir tėvai (50+). Čia, kad lengviau įvertinti maisto kainas galėtumėte smile.gif jokių būstų nerezervuojame iš anksto. Primenu, valiutos kursas: 2 kunos - 1 litas. Kelionė birželio 15-23d.

Kelionės pradžia. Išvykstame po 7 ryte iš Elektrėnų. Lenkijoje pasienyje išsikeičiame zlotų ir lekiam toliau. Kartą pilamės kurą ir užsukam į parduotuvę. Kuras ir maistas čia pigiausias. Čekijoje nakvojame Mikulov miestelyje. Beje navigacija rodo 2 Mikulov miestus ir pirmas suggestion būna į neteisingą. Tad rinkitės tą, kuris prie pat Austrijos sienos. Klaidos kaina - papildomi 200km. Atvykstame apie 7val vakare, iš antro karto randame kambarį keturiems. Arkada pension vadinasi. 72eur su pusryčiais. Plius privatus parkingas uždarame kieme bei internetas. Vėliau prisijungia dar 3 lietuvių mašinos šiame accommodation'e. Vakare apvaikštome miestą, užsukame į barą čekiško alaus paragauti. Patys netikėdami sumokame 4EUR už 4 bokalus. Tai jei norėsite pigiai išgerti - Sport Bar jūsų paslaugoms.

Antra diena. Įvažiuojame į Austriją ir suprantame, kad nesusimokėjome už kelius Čekijoje (jei sulauksime baudos į Lietuvą - paupdatensiu). Nusiperkame Austrijos ir Slovėnijos vinjetes. Jos apie 23eur kartu kainuoja. Galioja 7-10d. Grįžimui užteks. Šalia perka kiti lietuviai - ima dviem savaitėm - mėnesiui. Greitai pravažiuojame Austriją ir Slovėniją. Įvažiuojame į Kroatiją. Prasideda karštis smile.gif birželio vidurys - karštis perkopia 30 laipsnių. Pirma stotelė - Krk sala ir Malinskos miestas. Iki jų atvažiuojant keliams išleidžiame apie 80 kunų (40 Lt). Pinigus išsikeiskite pirmoje degalinėje, tik nedaug - kursas geresnis kurortuose. Už kelius visur galima mokėti ir eurais. Taigi važiuojame į Malinskos centrą, išlipame iš automobilio ir einame link pirmo namo, kur didelėmis raidėmis parašyta Apartmani. Šeimininkė puola rodyti apartamentus - du dideli kambariai, 5 miegamosios vietos, virtuvė ir, kas nuostabiausia, tai milžiniška terasa su vaizdu į jūrą. Visa tai paperka ir pradedame derybas. Apsistoti numatę 2 naktis, kainą nuo 110EUR nusiderime iki 90EUR. Čia už abi naktis visiems žmonėms. Šeimininkė vyresnio amžiaus, beveik nekalba angliškai, tai tenka rusų kalbą pasitelkti. Įsikuriame ir judame į papludimį. Nors jis ir už poros minučių nuo namų, bet priėjimas prie vandens nėra patogus. Krantas su nuolydžiu labai neilgas, o didžioji dalis yra betoniniai bortai ir į vandenį lipi laiptais. Vanduo skaidrus, akmenuotame dugne kai kur matosi jūrų ežiai. Tai reikia arba dėvėti avalynę arba tiesiog stengtis nestovėti vandenyje. Mes daugiausia rinkomės antrąjį variantą. Tačiau nemažai žmonių nekreipia dėmesio į ežius ir būna be avalynės. Vakare apsilankome vietiniame restorane, valgome įvairius mėsos patiekalus. Restoranas nemokamai pavaišina vietiniais stipriaisiais gėrimais. 4 asmenų vakarienė atsėjo ~300 kunų. Porcijos vidutinės, tačiau viskas patiekiama vienoje didelėje lėkštėje (ir tada kiekvienas susideda savo mėsą ir garnyrą), kas padidina vaizdą.

Trečia diena. Važiuojame aplink Krk salą. Pirmiausia aplankome Krk miestą. Jis labai panašus į Malinskos miestą, tik kažkiek mažesnis. Ilgai nevaikščioję einame į papludimį. Jis čia didesnis nei Malinskoje. Daugiau patogaus priėjimo prie vandens. Pagulinėję pora valandžiukų, pajudame link Baškos. Prieš įvažiuojant į Bašką užsukame papietauti į Voltą restoraną (jį rasite pakelyje). Vėl valgome mėsinius tradicinius patiekalus. Suskaičiuoja 500 kunų sąskaitą, bet padaro 50 kunų nuolaidą, nes pirmą kartą valgome. Sąskaitą išputė užsakyti gėrimai nežiūrint į meniu - tada jie pateikia brangiausius egzempliorius smile.gif realiai būtų galima už kokius 350 įskaičiuojant nuolaida pavalgyti. vėl gauname vietinės gamybos gėrimų for free. Papietavus apsilankome Baškoje. Čia vėl gi tiesiu taikymu - į papludimį. Tik reikia susimokėti kelias kunas už parkingą, kuris beveik visame mieste yra mokamas. Papludimys labiausiai panašus į kokią Palangą - pilna žmonių, krantas gražus, lėtai gilėjantis ir smulkūs akmenukai sukuria smėlio vaizdą. Be to vaikams yra vandens pramogų zona (batutai, laipiojimo siena etc), tiesa mokama. Šiaip ne taip radę vietą pagulime pora valandų ir judame atgal į Malinską. Vakare paragaujame vietinių picų. Jų kaina panašiai kaip Lietuvoje - 40-50 kunų.

Ketvirta diena. Keičiame apsistojimo vietą. Išvažiuojame iš Malinskos anksti ryte ir palei pakrante (t.y. ne autostrada) važiuojame link Zadaro. Nuo jo sukame į autostradą ir važiuojame Splito pusėn. Pavažiavę už Splito sukame į Omiš miestą. Jį pasiekti reikia siaurais serpantinų keliais, tai jeigu jų bijote - išvažiuokite autostradoje ties Splitu ir tada jau nuo Splito pakrante galima gražiu keliu nuvažiuoti iki Omiš miesto. Omiš miestas tikrai awesome. Pirmiausia jo lokacija - iš kalnų išeinanti upė įteka į Adrijos jūra ir toje sankirtoje įsikūręs miestas. Čia jau galima rasti prabangių viešbučių, kas sako apie aukštesnį turistų piniginį pajėgimą. Mes išsinuomuojame apartamentus visiškai centre už 70EUR nakčiai. Apsistojame vėl 2 naktims. Centras gerai tuo, kad viskas yra per žingsnį, blogai - didelis triukšmas. Papludimys - didelis, gražus, visai negilus. Yra dušai suriam vandeniui nusiprausti, ko truko Krk salos miestuose (arba tiesiog nematėme jų). Net gi yra nemokama waterpool aikštelė vandenyje. Tereikia turėti kamuolį. Vakare išsinuomojame valtį su kapitonu ir plaukiame į įtekančios upės žiotis. Gamtos ir ypač skaidraus upės dugno vaizdai labai gražūs. Ši ekskursija reguliariai vyksta 2val, bet mes nedarome pertraukos ir nuplaukiame bei grįžtame per valandą. Kaina žmogui - 80 kunų.

Penkta diena. Važiuojame į Split miestą. Ieškome kruizo į Brač ir Hvar salas, bet kad plauktų į abi nėra. Svarstėme kitus variantus (plaukimus į kitas salas), bet niekam nepasirašėme. Kruizų kainos - 200-400 kunų žmogui. Čia visa diena plaukiojimo, pietūs, užkandžiai, poilsis papludimiuose salose. Vietoj to nusprendėme aplankyti Diocletian rūmus. Jie yra visiškai miesto centre. Jei atvirai, tai nieko įspūdingo ir daugiau 3 valandų galite neskirti. Kadangi patys rūmai nebuvo kažkas tokio, tai skipinome ir mokamus objektus, neskaitant bokšto, į kurį įlipus atsiveria gražūs miesto vaizdai. Po pietų pajudėjome atgal į Omišą. Jeigu planuojatės kelionę, tai šias dvi dienas siūlyčiau susidėlioti taip: ketvirtą dieną nedavažiavus Omišo užsukti į Splitą ir pasivaikščioti po Diocletian rūmus ir tada vakare atvažiuoti į Omišą, o penktą dieną iš Omišo kruizu plaukti, kad ir tik į Brač salą, kur yra pasakiško grožio (bent iš nuotraukų) Bol papludimys.

Šešta diena. Anksti ryte pajudame į Dubrovniką. Jame atsiduriame prieš pietus. Sienos kirtimas vyksta greitai ir sklandžiai, kai kur net nereikia stoti. Daugiausia problemų turi ne ES narių automobiliai, piliečiai. Greitai pravažiuojame Bosnijos atkarpą. Ieškojome pigesinų degalų, bet prie pagrindinio kelio jie nė ką pigesni nei Kroatijoje, tai neleidome laiko ieškodami geresnių variantų kažkur toliau. Maisto kainų netikrinome. Dubrovnikas - pats gražiausias miestas visoje šioje kelionėje. Kaip tik buvo atplaukęs Ruby Princess kruizas, tai laivo dydį galite pagooglinti. Pats miestas gerai išsilaikęs ir turi daug ką parodyti iš istorinės pusės. Susirandame parkingą, kuris čia kainuoja apie 30 kunų valandai (kai kitose miestuose - max 6 kunos). Galima statyti ir į požeminius (kas reiškia vėsią mašiną grįžus), bet kainos auga dvigubai. Temperatūra milžiniška - 38 laipsniai pavėsyje. Ir čia dar tik birželio antra pusė. Įeiname į senąjį Dubrovniko miestą, kuris slepiasi už ilgos sienos. Miesto fontane prisipildome vandens buteliukus ir pradedame kelionę minėtaja siena. Visiškai šlapi nuo prakaito tampame per 5 minutes. Pavėsių daug nėra, bet visi stengiasi juos išnaudoti. Sienos apėjimas trunka apie 1,5val vidutiniu žingsniu, vis sustojant pafotografuoti. Vaizdams nuo sienos neužtenka nupasakoti žodžių, turite pamatyti smile.gif Laikas praleistas ten nusveria karščio nepatogumus. Beje yra ir tarpiniai nusileidimai nuo sienos, tad jei sunku, galima visos neapeiti. Žmogui pasivaikščiojimas kainuoja 32 kunas. Pavaikštome mieste dar apie valandą ir sukame link automobilio. Pamėginame rasti papludimį, bet nesėkmingai, nes nemažai jų užėmę viešbučiai ir tai privačios teritorijos. Įvairūs suvenyrai čia yra brangesni. Na tiesiog viskas Dubrovnike yra brangiau. Mes jau po pietų sukame važiuoti atgal. Pravažiavus Bosniją, pradedame dairytis vietų, kur sustoti nusimaudyti ir pavalgyti. Prie Makarskos randame nedidelį miestą (pavadinimo nepamenu), kur tą ir padarome. Valgome vėl picas, jos ~40-50 kunų viena. Važiuojame toliau link Splito pakrante. Beje važiuoti pakrante rekomenduoju visada, nes laiko atžvilgiu, tai labai panašu į autostradą, o atstumas ženkliai trumpesnis, kelių kokybė tikrai gera. Laikas pradeda spausti ir nuo Splito iki Zadaro sukame į autostradą, Zadare atsiduriame apie 22val, bet vėl gi nesunkiai randame apartmani. Vėl dvi naktys, 100 EUR, du triviečiai kambariai su vonios kambariu. Virtuvės nebėra, neskaitant šaldytuvų. 4 km nuo Zadaro centro. Rytais dar gaunami kavos/arbatos/sausainių.

Septinta diena. Ryte važiuojame iki Zadaro centro, kur paliekame dienai automobilį parkinge (42 kunos viso) ir sėdame į kruizą, kuris plaukia į Kornati nacionalinį salų parką. Žmogui bilietas berods 150 kunų, laivas susirenka pilnas (t.y. virš 100 žmonių). Visą dieną plaukiojame aplink salas, gauname įvairių užkandžių, gėrimai (sultys, vynas, vanduo) nemokami, dideli pietūs (neribotai žuvies ir vieštienos patiekalų). Porai valandų sustojame papludimyje vienoje iš salų. Daugybė jachtų aplinkui. Kelias valandas kalbamės su kroatu, kuris dirba anglų/vokiečių k vertėju. Pasikalbame įvairiausiomis temomis, sužinome apie Kroatiją tiek, kiek iki tol nežinojau smile.gif Apačioje surašysiu kažkiek informacijos apie ką kalbėjomės su juo bei kitais vietiniais. Salų galbūt tikėjomės įspūdingesnių, bet visą kelionę atpirko jau minėtas pokalbis su kroatu. Dar kartais ties šiomis salomis pasirodo delfinai, bet mes mūsų kruizo metu jų nematėme. Vakare po kruizo po salas nuėjome palydėti saulės bei suvalgyti labai skanių ledų, kurias rekomendavo tas pats kroatas. Ledainė centre, vadinasi Eva. Ledai nepigūs (kaušelis - 8 kunos), bet verti smile.gif vakare po daugybės maisto laive jau nebesinorėjo valgyti. Tad į laivą galima nesiimti kažkokio maisto ar gėrimų.

Aštunta diena. Prasideda kelionė link namų, bet prieš tai užsukame į Plitnicų nacionalinį parką. Parkas turi kelis įėjimus, mes renkamės pirmąjį. Nusiperkame bilietus (apie 100 kunų žmogui). Iš karto reikia išsirinkti trasą, kurią įveikinėsi. Galima keisti maršrutus kelyje, bet jie taip padaryti, kad apienant kiekvieną jų bus pamatoma nemažai objektų ir jie nesikartos. Mes pasirenkame 4-6val maršrutą kodiniu pavadinimu C. Pusę jo sudaro ėjimas, o kita pusė keltas ir elektrinis traukinys. Užbėgant už akių pasakysiu, kad jį įveikėme per 4 val, tačiau walking tempas buvo gan nemažas. Pats parkas yra nuokalnė, sudaryta iš ežerų skirtinguose aukščiuose, o tie ežerai vienas į kitą subėga skirtingais kriokliais. Vanduo nerealiai skaidrus ir galima matyti beveik kas yra 10m gylyje. O ežerų dugnai tikrai slepia (turbūt reiktų sakyti neslepia) gražių objektų. Faunos ir floros įvairovė patiks gamtininkams. Kur pažvelgsi vaizdai gražūs ir prie kiekvieno krioklio gali darytis Facebookines nuotraukas smile.gif Kadangi vandens tekėjimai vis pakeičia kryptį dėl besikeičiančių uolų, tai sakoma, kad kas kartą šis parkas yra kitoks. Parko viduje yra pora poilsiaviečių, suvenyrų parduotuvių. Visos kryžkelės pažymėtos rodyklėmis su maršrutais. Tualetai tik poilsiavietėse. Pasiimkite daugiau vandens. Tiesa, čia temperatūra nuo pajūrio skiriasi apie 10 laipsnių. Apėjus savo maršrutą, sėdame į mašiną ir tęsiame kelionę link Lietuvos. Sustojame netoli Zagrebo papietauti pakelės užeigoje. Valgome kažką panašaus į guliašą, tik vietoj bulvių - virtinukai. Įdomus mixas kainuojantis 45 kunas žmogui. Paskutinį kartą užsipilame Kroatijoje kuro ir tęsiame kelionę namo. Pervažiuojame Slovėniją, Austriją (kurioje stipriai lija ir eismas autostradose lėtas), sustojame Čekijoje. Šį kartą jau nusiperkame vinjetę bei papildome suvenyrinio alaus atsargas. Apie 21.30 būname prie Brno ir nusprendžiame nestoti pakelės viešbutuke, kuriame yra 50 lovų bei Subway, kas vėliau pasirodys, kad nebuvo geriausias sumanymas. Tęsiame kelionę planuodami sustoti pernakvoti 22-23val. Bet įvažiavus į Lenkiją pakelyje esantis motelis nedirba, o vėliau įsukame į naują autostradą, kur apskritai nėra jokių pastatų dar aplinkui ir tenka važiuoti toliau. 1val nakties sukame iš autostrados į Katowice ir įsikuriame Ibis viešbutyje (navigacijoje vesti - Etam viešbutis). Lenkija vėl nustebina savo pigumu - naktis su parkingu, 2 dviviečiai kambariai, pusryčiai 4 asmenims kainuoja 340 zlotų.

Devinta diena. Išsimiegoję ir pavalgę tęsiame kelionę namo, užsipilame kuro. Sustojame Lomžoje apsipirkti įvairių maisto produktų. Namus pasiekiame vakare.

Turbūt įdomu, kiek gi viskas kainavo, tai pasiskaičiavom, kad viskas viskas vienam žmogui kainavo 400EUR. Primenu mes keliavome 4 suaugę. Kaina sakyčiau tikrai nėra didelė. Viso prisukome 4600km. Automobilis valgė apie 5l dyzelio.

Iš pokalbių su kroatais:
Kroatija yra 2-3 dalių: pakrantė (Italijos kultūra labiausiai), rytinė dalis (Serbijos) ir kai kas dar išskiria šiaurinę dalį (Vengrijos).
Atitinkamose dalyse ir yra atitinkama virtuvė. Prie jūros rasite daug itališkų patiekalų.
Patys kroatai dažnai valgo ėrieną, nors restoranose pilna kiaulienos. Pastaroji yra dėl vokiečių, kurie kitų mėsų nevalgo.
Kroatija įstojo į ES. Tačiau šalis yra iš dviejų dalių, kurias išskiria Bosnija ir Hercogovina. ES tai nepatinka ir jie planuoja statyti tiltą, kad nereiktų kirsti Bosnijos smile.gif
Kroatų gyvenimo tikslas yra turėti savo būstą, geriausia - namą. Tad visi siekia kažką nusipirkti ar pasistatyti, nors nuoma daug labiau apsimoka. Na čia kaip ir lietuviai.
Būsto kainos - ~1500 EUR/kv m už toliau nuo vandens esantį būstą. Prie vandens būsto kainos kyla ties 3000 ir daugiau. Žemyninėje dalyje būstas kiek pigesnis.
Pirkti būstą prie pat vandens negerai, nes pirmuose aukštuose baldai bus sugadinti druskų, kurios pakyla su rūku. Geriausia 3-4 aukštas prie vandens, tada ir vaizdas bei lokacija puiki ir nereikia kasmes restauruoti būsto.
Nemažai NT turi užsieniečiai. Yra miestų, kur gyventojų 30k, o būstų - 45k. Daugumą jų turi slovėnai bei italai.
Dubrovnikas ir Hvar sala gan brangūs, nes ten turtingi kroatai išputė kainas, kad taptų ne visiems prieinama.
Dubrovnikas buvo vienas svarbiausių uostų viduržemio jūroje. Užėmus jį arba Veneciją atitekdavo dideli valstybių plotai.
Prie Zadaro yra smėlėtas papludimys. Reikia važiuoti iki Nin miesto, o paskui link Privlaka. Be to šalia esančioje Vir vyksta festivaliai, tai šios vietos rekomenduotinos jaunimui.
Krotai referendume pasisakė už ES, bet ne eurą, tai bent kelis artimiausius metus euro niekas net nesvarstys.
Krotija nemėgsta Nato. Yra nutikę įvairių karių ir ne tik žūčių, kur puse lūpu kalbama, kad tai susiję su Nato.
Bosnijos ir Hercogovinos gabaliukas iki Adrijos jūros susiformavęs jau 15-16 amžiuje ir yra nediskutuotinas.
Kasininkai supermarketuose uždirba apie 1200Lt, jeigu moka anglų kalbą - 3 kartus daugiau. Tačiau kroatai net gi tą žinodami vangiai mokosi kalbų.
Kroatiją jau senokai atradę vokiečiai, austrai, italai, slovėnai. Dabar milžiniškas srautas iš Lenkijos. Lietuviai jiems - egzotika. Kaip sakė, čia tas pats kaip kroatas kokioje nors Portugalijoje smile.gif
Daugiau nei pusė kroatų gyvena užsienyje. Čia per visus karus bėgo ir taip didelė populiacijos dalis nėra šalyje.
Nors vakarinėje šalies dalyje prie jūros žiemos būna be minuso, žemyninėje dalyje gali būti ir -20 ar netgi -30.
Kroatijoje švaresnis vanduo nei Italijoje prie Adrijos jūros, nes srovė eina prieš laikrodžio rodyklę ir taip viską iš Kroatijos perneša į Italiją. Be to italai neturi salų vakarinėje pusėje, todėl su jachtomis plaukia į Kroatijos pusę.
Kornati salyne salose leidžiama auginti avis, ūkininkai gauna namelius, kur gali pernakvoti avys. Draudžiama vykdyti kitą veiklą ar statytis kitus pastatus. Salos būna padalintos akmenimis į teritorijas, kurios žymi avių aptvarus.
Kroatijos visi keliai yra geri, nes dar nuo sovietų, jie skyrė daug dėmesio ir pinigų jiems.
Ekonomikos, vadybos universitetuose jaučiama Amerikos mokymosi įtaka.
Rusai nemėgsta Kroatijos ir renkasi Juodkalniją.


Patarimai:
Imkite kuo mažiau rūbų - nei karto neužsidėjau striukės, kelnių ar megztinio. Just in case galite įsimesti, bet ne po kelis;
Pasiimkite daugiau maudymosi rūbų - dažnas turistas tiesiog persirengia iš vienų į kitus;
Palapinių jums tikrai nereiks, rasite kur gyventi;
Kremą nuo saulės nusipirkite dar Lietuvoje;
Pasiimkite pledukus, nes papludimiai ne smėlėti;
Šaltkrepšis tikrai pravers kelionėje;
Valiutą (kunas iš eurų) keiskitės Kroatijos miestuose, ne degalinėse;
Nevažinėkite autostradomis - pajūrio kelias geras ir greitas, be to nemokamas;
Nepamirškite nusipirkti vinjetes už kelius Čekijoje, Austrijoje ir Slovėnijoje (pasienyje rasite visų trijų šalių vinjetes);
Bendraukite su vietiniais - daug sužinosite, ko negalima rasti turizmo bukletėliuose;
Navigacijoje vis patikrinkite maršrutą prieš jį važiuodami;
Pasitikrinkite laiką planuojamą kelionės tam tikram atstumui dar iš vakaro. Žinosite kada keltis ir nebūsite nustebinti jei navigacija pasakys, jog reikia važiuoti 4 valandas, vietoj jūsų manytų 3.


Sutrumpintas planas 7 dienų kelionei (+2 dienos kelionei) - pvz išvažiuojant šeštadienį ir grįžtant sekantį sekmadienį.
1) Išvažiuojame iš Lietuvos ~5-7val ryte. Lietuvoje užsipilame pilną baką kuro. Lenkijoje stojame maisto bei Lenkijos pabaigoje - degalų (vėl pilną baką). Čekijoje nusiperkame kelių vinjetę. Nakvojame Čekijoje Mikulov mieste prie sienos su Austrija (svarbu! Čekijoje yra 2 Mikulov miestai - pasirinkite teisingai).
2) Kertame Austriją, Slovėniją (šiose šalyse irgi reikia vinjetės), įvažiuojame į Kroatiją. Važiuojame iki Krk salos. Apsistojame Malinskoje, Krk arba Baška miestuose (rekomenduočiau Bašką, vėliau Malinską, trečioj vietoj Krk) dviem naktims;
3) Apvažiuojame Krk salą, t.y. aplankome miestus, kuriuose neapsistoję.
4) Anksti keliamės ir važiuojame į Splitą. Važiuojame pakrante, o ne autostrada. Po kokių 4-5val kelionės būname Splite. Pavaikštome po Diocletian'o rūmus pora val. Vakare važiuojame į Omiš miestą. Apsistojame dviem naktims.
5) Ryte iš Omiš plaukiame su kruizu po salas (yra įvairių skirtingų kruizų), Brač saloje yra gražus Bol papludimys. Vakare galima išsinuomoti valtelę ir įplaukti į upę, kuri įteka į jūrą ties Omišu.
6) Keliamės anksti ir vėl pakrante važiuojame iki Dubrovniko. Kelionė apie 4val. Sienos su Bosnija kirtimas - greitas ir be nesklandumų. Bosnijoje degalų kainos kaip Kroatijoje. Dubrovnike apvaikštome gynybines sienas, mieste užeiname į lankytinus objektus. Apie 15-16 valandą pajudame atgal į Zadaro pusę. Sustojame (arba ne) pakeliui išsimaudyti, pavalgyti. Tęsiame kelionę iki Zadaro (rekomenduočiau važiuoti pakrante, bet labai skubant - autostrada). Nuo Dubrovniko iki Zadaro apie 6val, tai apie 22val vakare būname Zadare. Išsinuomojame apartamentus 2 naktims.
7) Ryte keliaujame į Zadar'o centrą, nuo kurio plaukia kruizai po Kornati nacionalinį parką. Tai daugybės salų parkas. Vakare grįžus iš salų, galima pasivaikščioti po vakarinį Zadarą.
8) Keliamės anksti ryte ir važiuojame į Plitnicų nacionalinį parką. Praleidžiame 4-6val ir sukame į namus Lietuvoje. Kroatijoje užsipilame degalų, kad užtektų iki Lenkijos. Pakeliui (Čekijoje arba Lenkijoje) stojame pernakvoti. Tiesa, daugiausia pakelės nakvynių yra iki Brno miesto ir paskui tik ties Katowice Lenkijoje.
9) Tęsiame kelionę į namus. Užsipilame kuro, kad užtektų iki Lietuvos sienos. Esant norui apsiprekiname Lenkijos perkybos centruose. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Gražios kelionės!
Atsakyti
Laba diena,
kas vykstate artimiausiu metu per Slovėniją, siūlau Slovėnijoss kelių vinjetę už 8 eurus. Mes tik šiandien sugrįžom, todėl ji galios iki liepos 8d. 24 val. Perkant ją ten kainuoja 15 eurų 7 dienoms.
Esame Kaune, arba Marijampolėje, taip pat pakeliui tarp šių miestų. 861612157
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ate42: 03 liepos 2013 - 16:20
QUOTE(Vandenė @ 2013 07 03, 10:40)
Teritorinė ligonių kasa  mirksiukas.gif  Aš vakar nuėjau, užpildžiau prašymus ir iš karto gavau visas korteles  mirksiukas.gif

O korteles nemokamai išduoda?! 4u.gif
Sveiki, Kroatijos mylėtojai;)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juritute: 03 liepos 2013 - 20:03
nemokamai
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2013 06 18, 15:36)

Uz kelius visur mokejom maestro debetine,tiesa,austrijoj eur



Toks blondiniškas klausimas smile.gif
Galima atsiskaityti net debetine kortele, ne visur būtina turėti kreditinę ax.gif
Atsakyti
QUOTE(N.B @ 2013 07 03, 15:33)
Sveiki, supermamos ir supertėčiai!

Ačiū už šaunų pasakojimą, labai patiko thumbup.gif mirksiukas.gif

QUOTE(Juritute @ 2013 07 03, 20:58)
O korteles nemokamai išduoda?! 4u.gif
Sveiki, Kroatijos mylėtojai;)

Taip, nemokamai ir iš karto mirksiukas.gif 9 m. sūnui galios 6 metus (sakė, kad tai ilgiausias laikotarpis, kuriam išduoda kortelę), 17 m. dukrai-galios metus, o mudviem su vyru-kortelė 2 metams, bet netekus sveikatos draudimo Lt, tai ji automatiškai negalioja mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vandenė: 03 liepos 2013 - 22:37
QUOTE(Vainiukė @ 2013 07 03, 23:27)
Toks blondiniškas klausimas  smile.gif
Galima atsiskaityti net debetine kortele, ne visur būtina turėti kreditinę  ax.gif

Taip visur yra tekę atsiskaitineti debetinemis kortelėmis, jei jau taip žiūrint nuo LT į Europos šalis iki pat Portugalijos, taip, kad nepasiduokite spaudimams su tom kreditinem....žinoma gerai jei turėtumėte seimynoje bent keliu banku korteles, nes su Swed yra buve pora kartu, kad nepriėmė, o SEB dar niekada nepavede...Kroatijoje su Swed visada viskas buvo ok, tiek už kelius, tiek parduotuvėse, tiek kavinese...
Atsakyti
Sveiki:) šiandien jau pajudame iš zagrebo, kuri visa isvaikciojome, ir važiuojam į plitvicas, po jų į seline miestuka. Pagaliau prasidės tikros atostogos smile.gif
Atsakyti
Patarčiau į lagaminą įsimesti keletą lietuviškų suvenyrų, kad galėtumėt padovanot svetingiems šeimininkams, pas kuriuos apsistosite... mes gyvenom trijose vietose, tai viena šeimininkė vakare slivovica pavaišino, kitoj vietoj šeimininkas atnešė butelį savos gamybos vyno, o išvykstant iš trečios vietos gavome laivelį iš kriauklyčių... tikrai buvo malonus toks dėmesys, o mes gailėjomės, kad neturim ką jiems palikti prisiminimui... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kandžius @ 2013 07 02, 21:40)
su TLK pagalbą suteiks, bet lavono (avarija, nuskendo, žaibas nutrenkė...) į Tėvynę neparveš, o tai artimiesiems gali labai brangiai kainuoti. Todėl nereikia gailėti kelionės draudimui kelių dešimčių litų

kandziui galima ikasti tongue.gif nevaziuojam ten mirti, o atostogauti. jei taip galvoti, tai kam is vis vaziuoti. visuomet vaziuojam apimti geru emociju-atostogos nuostabu, o masinu gedimai, traumos ar, tfu tfu tfu, mirtys-jokiu minciu apie jas. cia galima ta tema filosofuoti iki nukritimo, taciau gyvenimo su mintim "kas bus jeigu bus" neisivaizduoju. zaibai, traumos , mirtys...ir stiklineje vandens zmones prigerti sugeba. o jei kas kur kada ir nutiktu, man jokio skirtumo kur mano gabaliukus surinks ir uzkas.... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sannndra @ 2013 07 03, 21:11)
N.B irasas pirmas bet issamus ir idomus  thumbup.gif

dar papildysiu: irasas su kai kuriais netikslumais ir apie tai, kaip reikia taskyti pinigus kroatijoje...bet kaip kam norisi atsotogaut, tas taip ir atostogauja smile.gif sorry, nieko asmenisko-cia tik pastebejimas ax.gif
Papildyta:
QUOTE(jupa @ 2013 07 04, 16:48)
Patarčiau į lagaminą įsimesti keletą lietuviškų suvenyrų, kad galėtumėt padovanot svetingiems šeimininkams, pas kuriuos apsistosite... mes gyvenom trijose vietose, tai viena šeimininkė vakare slivovica pavaišino, kitoj vietoj šeimininkas atnešė butelį savos gamybos vyno, o išvykstant iš trečios vietos gavome laivelį iš kriauklyčių... tikrai buvo malonus toks dėmesys, o mes gailėjomės, kad neturim ką jiems palikti prisiminimui...  ax.gif

labai teisingas pastebejimas. mes visuomet vezames karunos ar pergales sokoladu, taipogi musu maistas kaimiskas ir ekologiskas kuri vezames, tad seimininkams pavaisinus, visuomet pakvieciam pasivaisinti, arba tiesiog nunesam paskanauti. ipatingai jie vertina, jei tai domace. jie labai vertina viska kas naturalu....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eceris: 04 liepos 2013 - 17:25
QUOTE(eceris @ 2013 07 04, 18:23)
mes visuomet vezames karunos ar pergales sokoladu


Du viesbuciai pries ivaziuojant i Kroatija mums pasitaike be saldytuvo ir musu sokoladai istirpo. Patapo neestetiski dovanojimui doh.gif Ivertinkit tie, kas nespaudziat visu greiciu prie Adrijos
Atsakyti