QUOTE(Svaj-a @ 2013 11 02, 23:41)
apie Porta prasom placiau. Ka ten nuveikete? Ir koks oras buvo
Į Portą atvykom iš Lisabonos, nuotaika po jos buvo kiek apniukus, bet pasitaisė dar pakeliui į apartamentus - ėjom pėsčiom iš geležinkelio stoties, nes buvo geras oras, o mes turėjom mažai bagažo. Buvo jau pietūs, tad sočiai pavalgėm (didelė lėkštė sriubos 1 euras, žuvis 4 eurai), pasidėjom daiktus ir prasiėjom senamiesčiu iki upės, ten pasiėmėm 6 tiltų kruizą - 10 eurų 50 min.
Kitom dienom pasiėmėm turistinį dviaukštį autobusą (13 eurų už dvi dienas, įeina Porto vyno paragavimas nurodytuose rūsiuose). Niekada tokių autobusų neimam, bet po Lisabonos mėtymųsi kažkaip užsinorėjom. Ir visai smagiai pavažinėjom, išlipi kur nori, važiuoji kiek nori. Viską galima ir su visuomeniniu, žinoma, nes visose stotelėse stojo ir paprasti autobusai. Bet ir minčių kyla važiuojant ir klausant per ausines informacijos - kur norisi išlipt, ką nuveikt.
Oras Porte buvo įvairus. Gražus, bet nekarštas, pusdienis atvykimo dieną, puiki kita diena - saulėta, įkaito tiek, kad kai kas ir vandenyne maudės, mes kaip tik ten vaikštinėjom pakrante, o štai trečia diena buvo apsiniaukusi (nors ir šilta), protarpiais lijo. Šiandien išvis pylė lietus, labai vėjuota, skėtis neatlaiko.
Papildyta:
QUOTE(Jūsų Didenybė @ 2013 11 02, 23:56)
Nieko nemaišot?
Nemaišau

Mes buvom tik 3 miestuose - Faro, Lisabonoj, Porto. Važiavome tarp jų traukiniais, greta jų ir juose - visuomeniniu arba turistiniu transportu, tad benzinas nebuvo aktualus, negaliu pakomentuoti. Šiandien oro uoste pirmąsyk sumokėjom "žvėrišką" sumą už karštą patiekalą - 12 eurų už porciją. Kita vertus, pas mus čia už 12 eurų gausi nebent picos arba makaronų (jei pasiseks), žuvies ir mėsos patiekalai kainuoja gerokai daugiau, tad nieko į medį nevarau ir vis tiek sakau - pigu, pigu (valgyt). Tik čia pas save tai esu Mme Rudeneja (ir atitinkamai perku pas Mme pardavėją, etc), o ten tai familiarumas neišpasakytas.
Kurortuose, paplūdimiuose gal kitokios kainos
To džiaugsmo ore nepajutau ir aš ir ne kartą nusivyliau aptarnavimu (ne prie maisto).
Ai, o už nakvynę tai kaip tik mokėjau gerokai daugiau.