QUOTE(gatana74 @ 2013 06 21, 14:33)
O kas apskritai sukelia skydliaukės ligas, iš kur jos atsiranda? Aš neseniai sužinojau, kad mano teta turi bėdų su skydliaukę, įdomų ar aš galėjau tai paveldėti?
Turbūt daug veiksnių. Moterims skydliaukė serga 10 kartų dažniau nei vyrams. Pati gyvenu netoli VAE, čia ypatingai daug geriančių tiroksiną moterų, su pašalintom skydliaukėm ir pan. Bet už elektrą mokam perpus mažiau

, vietinių politikų nuopelnas. Pati mąstyčiau taip: susidaro radioaktyvus jodas tiroksino molekulėje, jo skilimo pusperiodis trumpas (kelios dienos), skilimo produktai paveikia skydliaukės baltymus (pvz TPO - skydliaukės peroksidazę, tiroglobuliną), jie pakinta ir mūsų imuninė sistema pradeda juos laikyt svetimais, gaminti prieš juos antikūnus: ATPO, antitiroglobuliną. Imuniteto tikslas - sunaikinti svetimą, šiuo atveju, svetima tampa skydliaukė. Dar būna įgimti skydliaukės defektai, embriono vystymosi metu skydliaukė migruoja, kol nusistovi kaklo apačioje. Būna, kad skydliaukė arba jos dalys lieka kitur; arba susiformuoja mažesnė skydliaukė. Gimus vaikui nebūtinai pasireiškia hipotiroidizmas, nes pradžioje ji tenkina mažo organizmo poreikius. O pvz paauglystėje ar nėštumo metu poreikiai išauga.