Įkraunama...
Įkraunama...

Kelio servitutas

Laba diena,
turime didelę problemą dėl kelio servituto. Mums priklauso 8 a žemės (iš jų kelio servitutas - 2,37 a - čia du keliai). Vienas kelias - prie dviejų kaimynu, o kitas kelias, prie musu, kad galėtu įvaziuoti dar kitas kaimynas, kuris kazkada nusipirks kotedzo dali...Esmė toklia, kad mes norime, kad mums nepriskaičiuotu tų kelių, nes dabar, kai reikes moketi už žeme, tai mums gaunasi uz tuos 2,37 a mokėti apie 600 Lt.
Ir ar yra galimybė atsisakyti tų kelių ir kad juos prijungtų prie kitų kaimynų? ir gal mums galima tuos 2,37 a gauti iš šalia esančių laukų, už tai, kad servitutiniai keliai tiek užima bendro ploto?
Labai dėkinga už atsakymą....
Atsakyti
QUOTE(Doviand @ 2013 07 25, 12:09)
Laba diena,
turime didelę problemą dėl kelio servituto. Mums priklauso 8 a žemės (iš jų kelio servitutas - 2,37 a - čia du keliai). Vienas kelias - prie dviejų kaimynu, o kitas kelias, prie musu, kad galėtu įvaziuoti dar kitas kaimynas, kuris kazkada nusipirks kotedzo dali...Esmė toklia, kad mes norime, kad mums nepriskaičiuotu tų kelių, nes dabar, kai reikes moketi už žeme, tai mums gaunasi uz tuos 2,37 a mokėti apie 600 Lt.
Ir ar yra galimybė atsisakyti tų kelių ir kad juos prijungtų prie kitų kaimynų? ir gal mums galima tuos 2,37 a gauti iš šalia esančių laukų, už tai, kad servitutiniai keliai tiek užima bendro ploto?
Labai dėkinga už atsakymą....

Jei situacija leidžia ir servituto naudotojai sutinka - jie gali išpirkti dalį jūsų žemės.
Iš šalia esančių laukų, jei yra galimybė, žemę galima nusipirkti iš valstybės, kuriai ta žemė greičiausiai ir priklauso. Tokios žemės kaina nustatoma pagal rinkos vertę.
Atsakyti
ar kaimynai nores is jusu kelia pirkti, uz kuri reikes moketi pinigus, kai dabar vazineja nemokamai.

valstybe zememis nesimaino, o prisijungti leidzia tik, kai yra kokie tarpai, kuriu negalima suformuoti atskiru sklypi.
Atsakyti
Gal kas žinote servitutinio kelio nustatymo teisme tvarką,kainą ir kokių dokumentų reikia.Kaimynas pirmas pasidarė geodezinius.Jo geodeziname lane neparodytas mums privažiavimas.Mūsų preliminarus planas padarytas porą mėnesių vėliau jau su pažymėtais kelio mūsų sklypui punktyrais kaimyno sklype.Žemes tarnyba sako susitarkit notariškai arba teismo būdu.Notariškai nieks nenorės kad sklypą kelias dalintų.Gal kas susidūrė ir turi patirties,būsim dėkingi už informaciją.
Atsakyti
Nupirkite pas kaimyną kažkiek tai žemes ir padarykite sau privažiavima.
Atsakyti
Kaip jau komentavo prieš tai komentatorius, galite nusipirkti dalį kaimyno sklypo ir per jį važinėsite. Tokiu atveju būsite kaimyninio sklypo bendraturtis. Jums reikės nusistatyti naudojimosi sklypu tvarką.

Antras variantas pasirašyti pas notarą servituto nustatymo sutartį.

Trečias variantas kreiptis į teismą. Reikės ruošti kaimyninio sklypo projektą, kuriame būtų nurodyta žemės sklypo dalis, per kurią norėsite važiuoti. Reikės samdytis teisinką. Nepamirškit, kad servitutas gali būti atlygintinis ir neatlygintinis. Šiuo atveju kaimynas turi pilną teisę reikalauti atlyginimo už jo nusavybės ribojimus.

Manau, kad derybos ir sutarties pasirašymas pas notarą visuomet bus pigiau nei ginčas teisme.

O šiaip tai eilinės matininkų ir žemėtvarkos klaidos... Dabar kai įregistruoti kaimynų geodeziniai matavimai belieka siūlyti kreiptis į teismą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vi_ktorija: 06 gruodžio 2013 - 11:59
Čia situacija praktiškai identiška jūsiškei, tik čia atsakovas dėl kelio įrengimo praras verslo išlaidų, tad kompensacija priteistina, jei nebūtų verslo išlaidų, kaip jūsų atveju, galbūt būtų galima reikalauti neatlygintino servituto dėl kitų asmenų kaltės (žemįvarkos projektų rengėjų ir matininkų):
http://liteko.teisma...bf-605cc93692b7
Panevėžio apygardos teismo 2013-09-04 nutartis civilinėje byloje Nr. 2A-471-544/2013

Radau dar šiek tiek teismų praktikos dėl servituto atlygintinumo:

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo civilinė byla 3K-3-390/2013:
CK 4.129 straipsnyje nustatyta, kad dėl servituto nustatymo atsiradę nuostoliai atlyginami įstatymų nustatyta tvarka. Įstatymais, sutartimis, teismo sprendimu, administraciniu aktu gali būti nustatyta viešpataujančiojo daikto savininko prievolė mokėti vienkartinę ar periodinę kompensaciją tarnaujančiojo daikto savininkui. Civilinių teisinių santykių teisingumo ir interesų derinimo principai suponuoja servituto atlygintinumo prezumpciją – tarnaujančiojo daikto savininkui turi būti kompensuojami dėl servituto patirti netekimai (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2009 m. balandžio 3 d. nutartis, priimta civilinėje byloje ŽŪK ,,Naujieji Berniūnai” ir kt. v. J. S. ir kt., bylos Nr. 3K-3-157/2009). CK 4.129 straipsnio prasme nuostolių atlyginimas reiškia teisingą atlyginimą savininkui dėl patiriamų jo teisių ribojimo, mokamą vienkartine ar periodine kompensacija. Civiliniams teisiniams santykiams būdingas atlygintinumo principas. Tai reiškia, kad įgydama naudos viena šalis turi suteikti ekvivalentinę naudą kitą šaliai, nebent šalių susitarimu būtų nustatyta kitaip. Servituto turėtojas įgyja teisę naudotis svetimu daiktu, o šio daikto savininkas patiria atitinkamų teisių ribojimų, kurie turi būti kompensuojami (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. lapkričio 4 d. nutartis civilinėje byloje G. S. v. L. G. ir kt., bylos Nr. 3K-3-419/2011; 2012 m. gegužės 10 d. nutartis civilinėje byloje R. K. v. J. J. ir kt., bylos Nr. 3K-3-210/2012; Lietuvos Aukščiausiojo Teismo biuletenis Teismų praktika 31 (p. 125-136).

Kaišiadorių rajono apylinkės teismo sprendimas civilinėje byloje Nr. Nr. 2-17-810/2013:
Atsakovas prašo priteisti jam iš ieškovo kas mėnesį mokamą 30 Lt kompensaciją už jam priklausančiame žemės sklype nustatytą servitutą. Nurodo, kad, nustačius kelio servitutą, bus apribota jo, kaip savininko, teisė naudotis jam priklausančio žemės sklypo dalimi, be to, bus pažeista jo teisė į privatumą, nes ieškovas į G. O. priklausantį sodo pastatą vaikščios taku, kuris yra priešais atsakovui priklausančio sodo pastato langus. Atsakovas Č. P. prašomo priteisti kompensacijos dydžio nepagrindė objektyviais įrodymais, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad teismas teisingo atlyginimo klausimą privalo svarstyti net ir nesant pateikto savarankiško reikalavimo atlyginti nuostolius CK 4.129 straipsnio pagrindu, įvertinus nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išraše nurodytą atsakovui priklausančio 0,0482 ha dydžio žemės sklypo (unikalus (duomenys neskelbtini), esančio (duomenys neskelbtini), adresu (duomenys neskelbtini), vidutinę rinkos vertę - 9500 Lt, bei atsakovui priklausančio žemės sklypo dalies, kurioje nustatytinas servitutas, plotą (5 kv. m.), laikoma, kad protinga kompensacija už atsakovo teisių suvaržymą, jam priklausančiame žemės sklype nustatant servitutą, yra 98,55 Lt (9500 Lt : 0,0482 kv.m. x 0,0005 kv.m.), nes atsakovas, nustačius kelio servitutą, neteks galimybės naudotis 5 kv.m. ploto jam priklausančio žemės sklypo dalimi.
Atsakyti
Sveiki. Norėjau pasiteirauti jūsų šiokios tokios teisinės informacijos. Situacija yra tokia, kad mano žemės sklypas ribojasi su kaimyno žemės sklypu. Per kaimyno sklypą eina servitutinis kelias, kuris yra būdas man patekti į savo sklypą. Kaimynas savo valdoje, 10cm nuo mūsų sklypų ribos padarė nerakinamus vartus su skląsčiu. Šie vartai jam atseit reikalingi del šuns, nes jis nenori kad šuo nueitų į mano sklypą. Tačiau aš kiekvieną kartą turiu išliplti iš automobilio, norėdamas išvažiuoti ar įvažiuoti į savo sklypą. servitutu naudoti nedraudzia tik man nepatogu tas daryneimas ar vartus jis galejo pastatyti ar ne ,
Atsakyti
QUOTE(jjjj @ 2017 06 23, 00:09)
Sveiki. Norėjau pasiteirauti jūsų šiokios tokios teisinės informacijos. Situacija yra tokia, kad mano žemės sklypas ribojasi su kaimyno žemės sklypu. Per kaimyno sklypą eina servitutinis kelias, kuris yra  būdas man patekti į savo sklypą. Kaimynas savo valdoje, 10cm nuo mūsų sklypų ribos padarė nerakinamus vartus su skląsčiu. Šie vartai jam atseit reikalingi del šuns, nes jis nenori kad šuo nueitų į mano sklypą. Tačiau aš kiekvieną kartą turiu išliplti iš automobilio, norėdamas išvažiuoti ar įvažiuoti į savo sklypą. servitutu naudoti nedraudzia tik man nepatogu tas daryneimas ar vartus jis galejo pastatyti ar ne ,


Na jums kelio gi neuztvere. Istatykite vartus su pulteliu.
Atsakyti
QUOTE(jjjj @ 2017 06 23, 00:09)
Sveiki. Norėjau pasiteirauti jūsų šiokios tokios teisinės informacijos. Situacija yra tokia, kad mano žemės sklypas ribojasi su kaimyno žemės sklypu. Per kaimyno sklypą eina servitutinis kelias, kuris yra  būdas man patekti į savo sklypą. Kaimynas savo valdoje, 10cm nuo mūsų sklypų ribos padarė nerakinamus vartus su skląsčiu. Šie vartai jam atseit reikalingi del šuns, nes jis nenori kad šuo nueitų į mano sklypą. Tačiau aš kiekvieną kartą turiu išliplti iš automobilio, norėdamas išvažiuoti ar įvažiuoti į savo sklypą. servitutu naudoti nedraudzia tik man nepatogu tas daryneimas ar vartus jis galejo pastatyti ar ne ,

negalejo uztvert servituto, LR civiliniame kodekse parasyta.
Bet tegu kaimynas vartelius su pulteliu pastato.
Atsakyti
QUOTE(jjjj @ 2017 06 23, 00:09)
Sveiki. Norėjau pasiteirauti jūsų šiokios tokios teisinės informacijos. Situacija yra tokia, kad mano žemės sklypas ribojasi su kaimyno žemės sklypu. Per kaimyno sklypą eina servitutinis kelias, kuris yra  būdas man patekti į savo sklypą. Kaimynas savo valdoje, 10cm nuo mūsų sklypų ribos padarė nerakinamus vartus su skląsčiu. Šie vartai jam atseit reikalingi del šuns, nes jis nenori kad šuo nueitų į mano sklypą. Tačiau aš kiekvieną kartą turiu išliplti iš automobilio, norėdamas išvažiuoti ar įvažiuoti į savo sklypą. servitutu naudoti nedraudzia tik man nepatogu tas daryneimas ar vartus jis galejo pastatyti ar ne ,

tą patį klausimą uždavei kitame portale prieš 5 metus:
https://www.infolex....t...5&groupID=1

Ne, nuo to laiko niekas nepasikeitė. Nerakinami vartai niekaip netrukdo jūsų teisei naudotis keliu. Tas pats buvo atsakyta ir kitame forume. Neieškokite sliekų.
Papildyta:
QUOTE(cellado @ 2017 06 26, 09:32)
negalejo uztvert servituto, LR civiliniame kodekse parasyta.
Bet tegu kaimynas vartelius su pulteliu pastato.

negali apriboti teisės naudotis servitutu, t.y. gali užsitverti, apsitversti ir pasistatyti vartais kaip tik nori, svarbu, kad būtų sudaryta galimybė pravažiuoti.
Atsakyti