Įkraunama...
Įkraunama...

Ar lietuviai nepakantus vaikams?Koks jų požiūris?

Mamytes, ar jums neatrodo, kad bendrai mes - lietuviai esam nepakantus, netolerantiski vaiku atzvilgiu. Mazdaug taip - turi maza vaika, sedek namie, kad jis niekam niekur netrukdytu. Rasau sia tema straipsniuka, gal pasidalytumet mintimis, o gal kurios uzsienyje gyvenate ir susiduriate su priesingu reiskiniu, o gal ir su ta pacia netolerancija. Atsiliepkit. Iki
Atsakyti
tolerancijos tikrai mazai, bet gyvenimas vercia paciai pakovoti uz vaiko teises. tarkim jei sedim kavinej, nepatingiu nueit prie kito staliuko ir subart rukancius, kad pucia dumus i kudiki, poliklinikoj grieztu tonu primenu, kad su vaiku iki 1,5 metu einama be eiles. Dauguma parduotuviu nepritaikytos ivaziuoti su vezimeliu, ner kur vaika pamaitint, pervystit.
Atsakyti
Gyvenu Kanadoj. Visumoj cia zmones tikrai gan tolerantiski vaikams. Ypatingai graziai priimami visiskai mazi leliukai - tokie, kurie dar beveik nieko nedaro, o tik guguoja ir sypsosi (arba rekia) smile.gif. Mamoms su tokio amziaus kudikeliais "raudonus kilimus" zmones po kojom kloja: visuomet atsiras, kas atidarys duris, pades ilipti/islipti i autobusa ar traukini, neziures kreivai, jeigu su vaiku ieisi i restorana... Mano maziukui neseniai suejo du metukai, bet tokio grazaus demesio mudu sulaukiam ir dabar. Anadien moteris maisto prekiu parduotuvej savo vezima atidave - kad man patogiau butu ir nereiketu begti kazkur jo paciai ieskotis smile.gif. Ir tai nera vienintelis atvejis smile.gif. Pasitaiko, zinoma, visko, bet visumoj poziuris i vaikus (ir mamas/tecius su vaikais) cia yra tikrai tolerantiskas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo delfinas: 14 liepos 2004 - 00:50
na vaziuojant visuomeniniu transportu sulaukiu pagalbos ir ilipt ir islipt, tai maisiuka palaiko kol isiropsciu, duris atidaro, kazkaip troleibusais neteko vazinet, bet mikroautobusiukuose sulaukiu pagalbos is keleiviu
taciau ne kart ir man teko buti ir maciau kitas mamas su vezimeliais, kai neisleidzia is kazkokio renginio, net is turgaus iseit sunku, jei pataikai i minia.
Einant is parodos teko paprasyt matyto vyriskio, kad nugara "uzremtu duris" ir galeciau iseit, nes kazkaip visi labai skuba ir negali puse minutes sustoje palaukt, kol mama su vezimu isvaziuos
Atsakyti
QUOTE (DAISY @ 2004 07 13, 22:06)
tolerancijos tikrai mazai, bet gyvenimas vercia paciai pakovoti uz vaiko teises. tarkim jei sedim kavinej, nepatingiu nueit prie kito staliuko ir subart rukancius, kad pucia dumus i kudiki, poliklinikoj grieztu tonu primenu, kad su vaiku iki 1,5 metu einama be eiles. Dauguma parduotuviu nepritaikytos ivaziuoti su vezimeliu, ner kur vaika pamaitint, pervystit.

Saunuole! Taip ir reikia. Jei patys nesusipranta, tai kazkas juos turi pamokyti...
Atsakyti
Cia gal ne visai apie pakantuma, bet buvau susidurus su keistu "reiskiniu". Lektuve i Vilniu is Londono skrido mama su maza dukryte. Salia ju, kitose eilese, sedejo gal penkiu vaikinu kompanija. Vienas ju buvo "atskirtas" nuo draugu, mamytes ir dukros vieta jam butu buvus ideali susikalbet su draugais. Tai tie VISI vaikinai pradejo prasyti mamos atsisesti su dukra atskirai, susikeisti vietomis, kad ju draugas butu salia blink.gif Mama mandagiai atsake, kad tikrai nesiskirs su dukra - juk pirko bilietus salia, vaikas dar mazas. Is salies man toks vaikinu prasymas pasirode gana keistas g.gif Negana to, vargse moteri jie kankino gal penkiolika minuciu huh.gif Tikrai nemaniau, kad suauge bachurai dristu uzduoti toki klausima huh.gif

Del uzsienio: vaikai, mano manymu, priimami gal ir silciau, bet pasitaiko visko ir cia. Teko stoveti su verkianciu vaiku eileje, niekam net i galva nesove mintis uzleisti... (turejau viena pirkini). Nebeimu i galva ir nemaunu is parduotuves - jei zmones tokie nesupratingi, tegu pasiklauso dry.gif Labai ir nesistebiu, nes neuzleisdavo ir nescios huh.gif Lietuvoj nesciosios tikrai turi garbingesni "statusa" thumbup.gif
Atsakyti
o as daugiau netolerancijos sulaukiau nestumo metu sad.gif nei su 2.gif .Kai einu su 2.gif visada sulaukiu siltu zvilgsniu, padeda ilipti ar islipti is mikroautobuso smile.gif ,atidaro duris,pakalbina dukras smile.gif ir man paciai netrukdo kiti vaikai kur jie bebutu ar kavineje, ar parduotuveje,ar baznycioje...ir nesvarbu ramus jie ar triuksmauja...Jie juk vaikai smile.gif wub.gif
Atsakyti
baltic*girl, Lietuvoj nescia- pati kalta, niekur nesulaukiau jokio iskirtinio demesio, kad su pilvu, dabar su vaiku vaziuojant uzleidzia atsiset, o nescia stovedavau (tik jei koks studentukas uzleizdavo), polinklinikose sededavau po 2-3 val, prie kabineto, neduok die, kokia bobute po manes ateidavo ir jos neuzleizdavau, tai visi akis ispusdavo wink.gif
Atsakyti
Na, as vel su savo pavyzdziais laugh.gif Teko valgyt Pilies gatvej. Kokiu penkiu metu vaikas klyke nesavu balsu, begiojo aplink stalus, tarskino gretimu stalu irankius... Savo elgesiu pralenke visus apkalbetus amerikonu vaikus laugh.gif O tevai... sypsojosi huh.gif Ta diena buvau labai nepakanti TOS MERGICKOS TEVAMS.
Atsakyti
QUOTE (DAISY @ 2004 07 14, 07:35)
baltic*girl, Lietuvoj nescia- pati kalta, niekur nesulaukiau jokio iskirtinio demesio, kad su pilvu, dabar su vaiku vaziuojant uzleidzia atsiset, o nescia stovedavau (tik jei koks studentukas uzleizdavo), polinklinikose sededavau po 2-3 val, prie kabineto, neduok die, kokia bobute po manes ateidavo ir jos neuzleizdavau, tai visi akis ispusdavo wink.gif

As vis atsimenu, kaip visur praleisdavo teta ir jos drauges, kai buvo nescios nestuke.gif O JAV nesusilaukiau tokio demesio dry.gif Apie laukima prie gydytojos kabineto kaip Lietuvoj galima tik pasvajot. Cia yra net du laukimo kambariai: vienas - tik iejus, kitas - jau viduj laugh.gif A, dar paskui lauki galutiniam kambariuke, kur ateina gydytoja unsure.gif doh.gif Eiliu daug siais laikais turbut niekur nebuna, bet karta teko stoveti pusvalandi (buvo knygu pirkimo diena koledze), tai vos nepasigimdziau blink.gif Kishau pilvuza visiems panosej, bet visiems buvo vienodai dry.gif
Atsakyti
Lietuviai yra labai nepakantus maziems vaikams, ypac vidutinio amziaus. Jie labai jautriai reaguoja i vaikus kavinese, kelionese, parduotuvese ir kitose viesose vietose. Speju del to, kad patys buvo iprate vaikus palikti darzeliuose, pas tevus ar kaimynus, nes iseiti be vaiko yra paprasciau. O jaunimas yra pakantus, bet nesupratingas. Kai ejau su vezimu i univerke tvarkytis dokumentu, nei vienas studentas nesusiprotejo padeti man vezima laiptais uzvesti. Cia jau mamu auklejimas - vyras turi buti vyriskas. O dar turetu buti mandagus ir paslaugus, ar ne?

p.s. musu poliklinikoje vaikai gali eiti be eiles tik iki 1 m. ir tik nustatyta kudikiu diena (antradieni). Nepateisinu, kai as turiu numeriuka uzsirasiusi pries savaite, atlekiu is darbo, o pries mane verziasi mama su vaiku tiesiai is gatves, nes jai buvo patogu uzsukti butent tada... gerbkite ir mano laika.
Atsakyti
o aš kažkaip nepakantumo nepastebėjau g.gif Viešajam transporte visokių čiūdų būna. Bet dažniausiai užleidžia vietą būtent pagyvenę žmonės. Vyresnės kartos vyrai padeda užtempt vežimuką, o močiutėlės užleidžia vietą ir dar atžymi talonėlį, tuo tarpu jaunimas greitai užsimerkia ir apsimeta, kad miega važiuodamas biggrin.gif Praeitą vasarą, kai buvo tvanku kelias savaites, parduotuvėje keletą kartų mus praleido be eilės, nors vaikas ramiai miegojo, bet tvankus oras buvo rimta priežastis, kad greičiau mus išpravodint iš tos parduotuvės, kol mažulis nesukaito. Mieli tie žmonės wub.gif Poliklinikoj g.gif tai jau čia tų žmonių bėdos, jei jie putojasi, niekur mes nesiraunam be eilės, bet taisyklės tokios - iki metų be eilės, tai sesutė pati išeina kaskart apsidairyt ir jei yra mažuliukų, juos kviečia be eilės wink.gif Vaikiukus reikia greičiau paleisti, kad kuo mažiau laiko išbūtų poliklinikoj, kur ligų ligelių....
Atsakyti