Įkraunama...
Įkraunama...

jeigu turi būstą be paskolos

sveiki,

norėčiau padiskutuot tokia tema:

kas turi/turėjo butą , namą, namo dalį- 2- 3 kambarių. pagalvoji šiaip užtenka, bet norisi ir darbo kambarėlio ir vaikams atskirų erdvių ir miegamo didelio ir tamsaus kambariuko ir gal norisi virtuvės atskiros ar bendros ir gal dar balkono , gal dar kažko.. bet ar verta? ar verta imti paskolą ?
aš asmeniškai manau kad jeigu tikrai neturi kur gyvent imi paskolą ir perki kažkokį savą kampą. bet jeigu turi... ar geriau gyvent mažesnėje erdvėje bet nebūt įsipareigojusiam bankui ar vis tik geriau imt paskolą ir kurt svajonių namus čia ir dabar kol dar jaunas esi?
Atsakyti
Aš esu už tai, kad gyventi pagal išgales.
Jei prabangus namas ar butas per tris aukštus senamiestyje ne mano nosiai - tai ir negalvoju smile.gif

Paskolą galima imti tik tuo atveju, jei ji nedidelė ir neslegia pečių - paskolos įmoka sudaro labai neženklią pajamų dalį, ir tu dėl jos nejauti jokios įtakos gyvenimo kokybei, na, pvz, neviršija 10 procentų šeimos pajamų g.gif

Atsakyti
10proc man atrodo lb mazai...o gal mes cia didele paskola esam apeme pagal pajamas? g.gif bet jei pajamos didesnes, kazkaip ir automatiskai paskola didesne, ar ne? na bet 10proc man atrodo mazai..

o i tema-as neimciau.savas kampas yra savas, kad ir mazas. lb gerai galima isikurt ir mazuose namuose ir sutilpt. reik tik moket. dar pagalvojau, kad jei lb truktu erdves ir svarstyciau imti paskola didesniam bustui, to buto neparduociau, nuomociau....jei kada gyvenime prireiktu pinigu ar namu..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lipnuske: 25 rugsėjo 2013 - 12:32
na 10% nuo 3000lt yra mažai, o 10% nuo 10.000 Lt jau gan normaliai .. tai čia nuo kokios sumos imsime...
sunku įvertinti tik procentaliai. bet esmė ta, kad visada atsiras kur tuos pinigus išleisti ne paskolai: tai kelionei, gimtadieniui, automobiliui, teatrui, muzikai, būreliams.. rodos tam kas priklauso normaliam šeimos gyvenimui.. paėmus paskolą, šitie dalykai dažnai būna apribojami, bet žmogus turi savo svajonių būstą , bet vien dėl jo ar verta save riboti kituose dalykuose ateinančius kokius 30 metų biggrin.gif neretai girdžiu kad žmonės niekur neina, kažko neperka, taupo, neatostogauja, bet turi namą. ar jis tikrai to vertas? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(esu-mama @ 2013 09 25, 14:11)
na 10% nuo 3000lt yra mažai, o 10% nuo 10.000 Lt jau gan normaliai .. tai čia nuo kokios sumos imsime...
sunku įvertinti tik procentaliai. bet esmė ta, kad visada atsiras kur tuos pinigus išleisti ne paskolai: tai kelionei, gimtadieniui, automobiliui, teatrui, muzikai, būreliams.. rodos tam kas priklauso normaliam šeimos gyvenimui.. paėmus paskolą, šitie dalykai dažnai būna apribojami, bet žmogus turi savo svajonių  būstą , bet vien dėl jo ar verta save riboti kituose dalykuose ateinančius kokius 30 metų biggrin.gif neretai girdžiu kad žmonės niekur neina, kažko neperka, taupo, neatostogauja, bet turi namą. ar jis tikrai to vertas? biggrin.gif


Priklauso nuo gyvenimo budo - vieniems geriau kaip sraigems savo name (sklype) kuistis, nuo konfliktu su buto kainynais atsiriboti, sildytis kiek nori, kiek isgali, darzininkauti, baseineli kieme vaikams pastatyti ir nereikia tada jokiu Nidu ar Maljorku...
Kiti nemegsta zoles pjauti ir siaip yra neukiski, jiems geriau ivairiu pramogu ne namie susiorganizuoti
Nama reikia pirkti kaip ir vaika gimdyti - kai jau taip nori, taip nori ir niekaip negali to nori iveikti, kai jau niekaip neiseina nebenoreti... nes namas visada reikalauja investiciju, prieziuros, laiko, prisirisimo ir t.t.
Gerai Ivanauskaite parase knygoje "Mieganciuju drugeliu tvirtove": gyvenimas skirstomas i du etapus: jaunyste ir darzas.

Jau man kai gerokai virs 30 ir vaikai dar mazi, tai kaupiasi tas noras perkelti save i "darzo" etapa. Bet ...
Atsakyti
bet tada jeigu del daržo ir baseinėlio, tai galima pirkti sodą ir sodininkauti/daržininkauti šiltuoju metų laiku g.gif būtų truputį pigiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(esu-mama @ 2013 09 25, 13:11)
neretai girdžiu kad žmonės niekur neina, kažko neperka, taupo, neatostogauja, bet turi namą. ar jis tikrai to vertas? biggrin.gif

buna tokiu zmoniu...bet galima ir nama turet ir kazka nusipirkt ir paatostogaut, reik moket tik smile.gif kiekvienas pasirenka, kas jam svarbiau....man savas bustas ir galimybe kurtis namus kaip noriu as lb svarbu....ir visai negaila, kad as nevaikstau su druagais kiekviena penktadieni i bara gert alaus...man gaila lt ant to....geriau kisiu pinigus i nama...bet va kai vasara ateina, geri orai, visi draugai kazkodel pamirsta barus ir prasosi i svecius saslu ar baseina pamirkt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(esu-mama @ 2013 09 25, 15:25)
bet tada jeigu del daržo ir baseinėlio, tai galima pirkti sodą ir sodininkauti/daržininkauti šiltuoju metų laiku g.gif būtų truputį pigiau biggrin.gif


Butu brangiau - pats sodas kainuos kazkiek pigiau nei namas (del atstumo), o kiek kainuos vazinejimas doh.gif o laikas praleistas vazinejant... o dar tas atvaziavimas i sudrekusi nameli doh.gif ir dar kiek vagys issinesa is to namelio (juk reikia su vaikais ir lovu ir saldytuvo, ir virdulio... galiausiai irankai nepigus)
Geriau vienas namas arti miesto/mieste nei butas ir sodas uz n kilometru (kuriuos pardavus daznau atveju galima ta nama isigyti/pasistatyti) ir nereiks gaisti kelionems i soda, deginti kuro ir sukt galvos del vagiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Laabeille @ 2013 09 25, 14:54)
Butu brangiau - pats sodas kainuos kazkiek pigiau nei namas (del atstumo), o kiek kainuos vazinejimas  doh.gif  o laikas praleistas vazinejant... o dar tas atvaziavimas i sudrekusi nameli  doh.gif  ir dar kiek vagys issinesa is to namelio (juk reikia su vaikais ir lovu ir saldytuvo, ir virdulio... galiausiai irankai nepigus)
Geriau vienas namas arti miesto/mieste nei butas ir sodas uz n kilometru (kuriuos pardavus daznau atveju galima ta nama isigyti/pasistatyti) ir nereiks gaisti kelionems i soda, deginti kuro ir sukt galvos del vagiu  ax.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(esu-mama @ 2013 09 25, 14:11)
na 10% nuo 3000lt yra mažai, o 10% nuo 10.000 Lt jau gan normaliai .. tai čia nuo kokios sumos imsime...
sunku įvertinti tik procentaliai. bet esmė ta, kad visada atsiras kur tuos pinigus išleisti ne paskolai: tai kelionei, gimtadieniui, automobiliui, teatrui, muzikai, būreliams.. rodos tam kas priklauso normaliam šeimos gyvenimui.. paėmus paskolą, šitie dalykai dažnai būna apribojami, bet žmogus turi savo svajonių  būstą , bet vien dėl jo ar verta save riboti kituose dalykuose ateinančius kokius 30 metų biggrin.gif neretai girdžiu kad žmonės niekur neina, kažko neperka, taupo, neatostogauja, bet turi namą. ar jis tikrai to vertas? biggrin.gif


Na, mūsų paskolos mėnesinė įmoka, kaip pasiskaičiavau, tesudaro apie 6% mūsų mėnesinių pajamų. Beje, ją ėmėme analogiškoje situacijoje, kaip autorės aprašyta - keitėme būstą dėl objektyvių prižasčių, ir tik "biškiuką" teprisidėjom.

Tokią nedidelę paskolą ėmėme sąmoningai - žinojome, jog tai neįtakos mūsų kasdienių poreikių, kaip jūs sakote, nebūsim tie, kurie turi gražų namą, bet taupo taupo taupo vien tam, kad paskolą už namą išsimokėt smile.gif tad dabar turim paprastą, vidutinį būstą, bet užtat labai ramiai miegam ax.gif

Tiesiog aš visada manau, kad skolintis reikia labai atsakingai ir nerizikuojant g.gif
Atsakyti
Dar svarbu kiek didesnis tas norimas bustas ir kuriam laikui reikes papildomo ploto. Pazistu viena seima, kur nama pasistate 4 aukstu, su daug miegamuju, sporto sale ir t.t., kad tilptu 3 vaikai ir tevai, visi turetu savo erdve. Kol pastate ir viska sutvarke, vaikai uzaugo, vyriausias isvaziavo mokytis, kiti du dar keleta metu pagyveno ir taip pat savo keliais... Zodziu liko du pagyvene zmones, dabar jau senesniam name, kuri reik atitempt i 21 amziu, parduot ne pro kur, o jis jiems gerokai perdidelis doh.gif: Na, dabar lyg kalba, kad puse atidalins ir vienas is vaiku su seima pareis gyventi. Zodziu, moralas - apsvarstyti ne tik galimybes, bet ir poreikius wink.gif
O siaip atsakant i tema, priklausomai nuo pajamu, jei paskola zenkliai nepaveiks seimos biudzeto ilgam laikui tai svarstytina 4u.gif
Atsakyti

as irgi pazistu seima kur namas 300kv o gyvena dviese, vaikai uzaugo ir issiskirste, o jie net issirengt nesuspejo iki galo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo esu-mama: 25 rugsėjo 2013 - 20:47