QUOTE(Vasarvidė @ 2013 12 12, 08:58)
O jei biologinis skriaustų globotinį, įvaikį? Kaip tada? Manau, niekas net nesvarstytų jo atsisakyti, kad apgintų ne biologinio ir tikrai silpnesnio vaiko interesus. Irgi sakytų nesutapo charakteriai, nepritapo.
Gavosi kaip apibendrinimas, bet norėčiau diskusijos, kas nutinka, kodėl tie vaikai, pažeidę mūsų suvoktas ribas tampa nebereikalingi, atstumti. Ne šiaip pakalbėti dėl pakalbėjimo, o bet dėl to, kad laukia paauglystė ir reikia patirties, kur tos įtėvių, globėjų klaidos, kad taip nutiko (iki šiol netikiu ir nesutinku, kad mažas vaikas atsakingas už savo gyvenimą ir poelgius vienas)
Nežinau kaip būtų tada, bet tikrai žinau, kad ir savi, biologiniai vaikai - atsisakomi (yra tam tikras procentas globos namuose - atsisakyti dėl ligos), guldomi į psichoneurologinius internatus ir panašiai.
Antra vertus, tėvai, turėdami vaiką su sutrikimais - vargu ar imtųsi globos ar įvaikinimo.
Nežinau kas nutinka, ir ar nereikalingi.
Kai parsiveži 'komplikuotą' vaiką - aukojiesi ir dirbi kantriai ir ilgai - su viltimi, kad visa tai praeis, vaikas ateis į visuomenei priimtinas normas, ribas, ir tikriausiai labai dažnai tai pasiteisina. O kartais vaikas į visuotinai priimtas normas neateina, o kartais dėl kažkokių priežasčių būna regresas. Tada vėl aukoji daug ką iš savo gyvenimo ir vėl turi viltį, kad kažkas pasikeis. o paskui jėgos ima sekti.
Kai lankėme globėjų kursą, buvo sakoma, kad adaptacija - vaikų ir įtėvių trunka metus. Pas mus užtruko du metus. paskui atėjo adaptaciją į mokyklą, kas man kirto irgi. Paskui buvo metai ramybės, o dabar - ups, atsinaujino pAsąmonės baubai ir šiais metais aš vėl jaučiuosi, kaip antrais adaptacijos metais. Poterius kalbu, kad psichologė neatsisakytų dirbti, nes o bet tačiau... buvo tokia kalba. Buvo kalba klasėje, kad reikia mažinti mokinių skaičių. kaip manote, kas išeis - stipriausias ar silpniausias (ir problematiškas) vaikas? Jei teks pereiti į kitą mokyklą (tikrai nepaliksiu toje pat, jei būsim priverstos keisti klasę) bus nauja adaptacija ir naujas psichologinis krūvis. Po to ateis paauglystė, ir jei nebus kaitos, aš tikrai nežinau, kiek atlaikysiu. nes dabar būtent gyvenu taip - 'atlaikysiu'.
QUOTE(Sunute @ 2013 12 12, 09:46)
Tuo momentu, kai buvo sunkiausia ir nebežinojau, kur pagalbos pulti...ačiū apšaudžiusioms

- geras dušas prablaivėjimui buvo. Metodas gal ir barbariškas, bet, jei pradedi galvoti - paveikus.
Apie forumo anonimiškumą: man tiesiog nereikia žinoti, ar aiškintis. Jei tik to reikėtų, Karusia, manyčiau, supranta, kad greit ją rasčiau (ji mane taip pat

), bet kam...myliu ją tokią Karusią ir man to užtenka. Užtenka tik šiltai pagalvoti, būnant jos mieste, kad šiomis gatvėmis vaikšto geras protingas žmogus. Man to pakanka. Panašiai su kitomis.
Aha, bet reikia išmokti klausti savęs 'kodėl taip piktinuosi tais klausimais' ar šaudymais, ką manyje tai žeidžia?
Tau nereikia, ir nebijau, kad sužinosi. bet jei kažkas ieško kažkokių bendrų pažįstamų, 'žino' per arklio pusbrolio vaikus... tai..
Šiaip tai aš irgi važiuodama pro kokį miestą prisimenu, aha, čia gyvena Šelma, o va čia Xaitė
QUOTE(Šelma @ 2013 12 12, 11:43)
Gal neišspręs, bet palaikymui, supratimui ir patarimams forumas tinkamas reikalas. Aš pati esu labai nekonfliktiška ir traukiuosi nuo grubumo- tiesiog nesu akiplėša ir kovotoja. O man šita tema labai daug duoda. Kaip irkitos, kuriuose dalyvauju. Palaikymas labai svarbu.
Ir palaikymas, ir klausimai, nepritariantys elgesiui ar klausimo 'statymui".
Kažkada pasakojo, kaip guodžiami kiti žmonės, mnoterys sako 'ach kokia tu vargšė, kaip tau nepasisekė", vyrai - 'kuo galiu padėti". Nuo pirmo tipo guodimo užsiraudočiau balsu. Atras atvejis - gerokai priimtinesnis.
QUOTE(Šelma @ 2013 12 12, 12:19)
o nėra galimybės išbandyti visus, pasimatuoti ir tada apsispręsti?
negalima, bent pas mus

ir pabandyti neleidžia. tikimasi, kad 6-7-8 metų vaikas ateis kaip susiformavusi asmenybė, žinanti, ko nori. arba tėvai tiksliai žinos, kam vaikas gabus.
Ta proga - nepataikėme su pianinu...
Nrs vis dar nesuprantu mokytojos pasakymo, kad jei klausą turi, tai ir groja iš klausos, o į natas žiūri daugiau tie, kurie neturi geros klausos (o ką pastarieji apskritai ten veikia?). Manoji negeba pažiūrėti į natas grodama. Jei melodiją pagauna - groja, jei ne - mechaniškai. Ko gero teks pereiti vien į dainavimą