Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

SENA TEMA
Papildyta:
QUOTE(sandrixe @ 2013 11 12, 21:58)
sveiki,noriu ir as paklausti. Esu dabar parasiusi prasyma kad vaiko auginimo atostogose busiu 2 metus. o jei as po kokio pusmecio sugalvoju,kad noriu grizt ar kitur dirbt po metu,ar man ta antru metų suma 40 procentu grazintu? ( nes skaitykim ta pusmeti gaunu ne po 100 proc o 75)ar grazintu uz puse metu ta 40 ir toliau pusmeti iki metu moketu jau 100 proc,algos?

Kazkaip jus cia suktai paklauset smile.gif
Jeigu pasirenkat gaudineti 2 metus,tai pirmais metais dirbti neapsimoka,nebent alga bus didesne nei pasalpa,kitaip gaudinesit skirtuma tarp algos ir pasalpos (cia jeigu pasalpa didesne bus nei alga),o antrais metais galit dirbti kur norit ir vistiek gaudinesit 40% pasalpos.
Papildyta:
QUOTE(MuseZuze @ 2013 11 12, 22:39)
Grįžau po VPA į darbą, ir lygiai po 6 mėn vėl išėjau NGA. Gavau paskaičiavimus - į NGA apskaičiavimo laikotarpį paėmė ir tą, kurį buvau VPA su pirmu vaiku, kas smarkiai numušė vidurkį. Prašymą pildydama pažymėjau kad 'taikyti palankesnį laikotarpį' . Ar neturėjo pritaikyti laikotarpio pagal kurį skaičiavo ir pirmo vaiko išmokas? Kelti vėją, ar čia NGA tas palankesnis laikotarpis netaikomas, tik jau kai skaičiuos VPA pritaikys?

Tai gal tiesiog i NGA laikotarpi iejo maziau darbo dienu,nei su pirmu vaiku.
Atsakyti
Sveikos mamytes smile.gif

Šiandien apsilankiau Sodroje ir man dar daugiau klausimų iškilo smile.gif

Situacija tokia:
Dirbu pagal terminuotą darbo sutartį iki 2013-12-31. NGA prasideda nuo 2014-03-01. Stažo turiu daugiau nei reikalauja. DU į rankas 2300.
Darbdavys geranoriškas galima susitarti, svarbu, kad jis finansiškai nenukentėtų, nes pinigų neturės kitais metais – baigsis ES finansavimas smile.gif
Klausimėliai:
1. Ar reikia prasitęsti darbo sutartį tarkim iki 2014-03-31, siekiant nenukentėti finansiškai ir gauti priklausančias pilnas NGA ir VPA išmokas? Na gautųsi taip, kad sutartį oficialiai pratęsiam ir aš iš savų pinigų sumoku mokesčius Sodrai ir VMI nuo DU iki kol išeisiu NGA (už 2014 m. sausį, vasarį). Ir kažkada mane darbdavys atleis kitą dieną po VPA.

2. Sodroje minėjo, kad pasibaigus sutarčiai galima stoti į biržą ir gauti bedarbio pašalpą, bet juk pašalpa nesiskaičiuoja į NGA, tai taip gaunasi, kad geriau sutartį prasitęsti?

3. Ir dar, gal blondiniškas klausimas smile.gif , nesijuokit labai blush2.gif . 2013 m. 04 mėn. sumokėjau mokesčius už 2012 metus vykdytą individualią veiklą, ar yra kokia nors tikimybė ir kas nors įsiskaičiuos į išmokų vidurkį?

Dėkui wink.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 11 12, 22:13)


Tai gal tiesiog i NGA laikotarpi iejo maziau darbo dienu,nei su pirmu vaiku.



Į NGA išėjau 11.06. Esmė ta , kad apskaičiavimo pažymoje nurodyta kad NGA išmoka apskaičiuota iš laikotarpio 2012.10.01 - 2013.09.30 , o aš 2012.10.01-2013.05.05 buvau VPA. Taigi, į dabartinį NGA apskaičiavimo vidurkį pateko 8 mėn iš pirmo vaiko VPA (atitinkamai su 40% buvusiu pajamų lygiu doh.gif ) ir tik 4 mėn vėl normalaus, pilno atlyginimo... Čia viskas gerai? Kaip suprasti tuomet tą opciją 'taikyti palankesnį laikotarpį' g.gif
Atsakyti
QUOTE(MuseZuze @ 2013 11 12, 23:52)
Į NGA išėjau 11.06. Esmė ta , kad apskaičiavimo pažymoje nurodyta kad NGA išmoka apskaičiuota iš laikotarpio 2012.10.01 -  2013.09.30  , o aš 2012.10.01-2013.05.05 buvau VPA. Taigi, į dabartinį NGA apskaičiavimo vidurkį pateko 8 mėn iš pirmo vaiko VPA (atitinkamai su 40% buvusiu pajamų lygiu  doh.gif ) ir tik 4 mėn vėl normalaus, pilno atlyginimo... Čia viskas gerai? Kaip suprasti tuomet tą opciją 'taikyti palankesnį laikotarpį'  g.gif


Manau jums reikia pasikonsultuoti Sodroje, kodel skaiciuoja is paskutiniu 12 men, o ne "palankesni", ypac, jei leido kazkur varnele pasirinkti. Atsakymas labai butu idomus ir man, nes jei man skaiciuosi is paskutiniu, kuriuos esu 3-cius metus VPA be pajamu, tai bus liudna sad.gif
Atsakyti
Sveiki,
Tai dabar ir aš pradėjau bijoti. Prašau, pakonsultuokite mane.
Aš nuo 2010-07-02 iki 2013-07-02 buvau VPA su pirmuoju vaikeliu. Pirmus gavau 100proc., antruosius- 80 proc., na, o trečiuosius metus buvau be pašalpos. Dabar nuo 2013-07-03 pradėjau vėl dirbti ir 2013-12-16 išeinu vėl į dekretines. Tai, kaip bus su pinigais? Kaip bus man skaičiuojamos dekretinės ir paskui VPA metu pašalpa?
Gal kas galite man paaiškinti, nes čia prisiskaičiusi, visai susipainiojau dabar.
Atsakyti
QUOTE(Zuma @ 2013 11 13, 10:08)
Manau jums reikia pasikonsultuoti Sodroje, kodel skaiciuoja is paskutiniu 12 men, o ne "palankesni", ypac, jei leido kazkur varnele pasirinkti. Atsakymas labai butu idomus ir man, nes jei man skaiciuosi is paskutiniu, kuriuos esu 3-cius metus VPA be pajamu, tai bus liudna sad.gif



Išsiaiškinau, gaila kad nieko man palankaus:

esmė pasirodo tame, kad su pirmu vaiku aš nebuvau NGA, o tik VPA.
Taigi, 'palankesnis laikotarpis' apskaičiuojamas ir taikomas atskirai - kai skaičiuoja NGA, tai žiūri į buvusio NGA laikotarpį, o kai skaičiuos VPA - žiūrės į buvusio VPA laikotarpį ir parinks palankesnį. Kadangi aš su pirmu vaiku nebuvau NGA, tai nebuvo su kuo palyginti, todėl paėmė paskutinius 12 mėn draudžiamųjų pajamų ir tiek žinių. Visai nebuvau pagalvojusi apie tai, ir dabar gi galėjau susitvarkyti kitaip su tom atostogom (turiu nepanaudotų kasmetinių ir pan., pagaliau pajamas galėjau pastumdyti į teisingus laikotarpius... doh.gif ), bet nežinojau doh.gif Su VPA turėtų būti gerai, žiūrės į palankesnį, o ne tuos 12 mėn...

Tad jei jūs 'tradiciškai' , kaip pirklauso imate NGA ir VPA, tai kaip suprantu su tais palankiais laikotarpiais viskas būtų ok. 4u.gif

Kažin, įmanoma nutraukti dabar NGA ir grįžti į darbą? g.gif Ko gero jau vėlu kažką pakeisti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MuseZuze: 13 lapkričio 2013 - 13:11
QUOTE(MuseZuze @ 2013 11 13, 14:07)
Išsiaiškinau, gaila kad nieko man palankaus:

esmė pasirodo tame, kad su pirmu vaiku aš nebuvau NGA, o tik VPA.
Taigi, 'palankesnis laikotarpis' apskaičiuojamas ir taikomas atskirai - kai skaičiuoja NGA, tai žiūri į buvusio NGA laikotarpį, o kai skaičiuos VPA  - žiūrės į buvusio VPA laikotarpį ir parinks palankesnį. Kadangi aš su pirmu vaiku nebuvau NGA, tai nebuvo su kuo palyginti, todėl paėmė paskutinius 12 mėn draudžiamųjų pajamų ir tiek žinių. Visai nebuvau pagalvojusi apie tai, ir dabar gi galėjau susitvarkyti kitaip su tom atostogom (turiu nepanaudotų kasmetinių ir pan., pagaliau pajamas galėjau pastumdyti į teisingus laikotarpius... doh.gif ), bet nežinojau doh.gif Su VPA turėtų būti gerai, žiūrės į palankesnį, o ne tuos 12 mėn...

Tad jei jūs 'tradiciškai' , kaip pirklauso imate NGA ir VPA, tai kaip suprantu su tais palankiais laikotarpiais viskas būtų ok.  4u.gif

Kažin, įmanoma nutraukti dabar NGA ir grįžti į darbą?  g.gif Ko gero jau vėlu kažką pakeisti...

Nu va matot,jus nepasaket,kad nebuvot NGA,tad sunku buvo ir atsakyti kodel smile.gif

Papildyta:
QUOTE(*L*G* @ 2013 11 12, 23:39)
Sveikos mamytes  smile.gif

Šiandien apsilankiau Sodroje ir man dar daugiau klausimų iškilo  smile.gif

Situacija tokia:
Dirbu pagal terminuotą darbo sutartį iki 2013-12-31. NGA prasideda nuo 2014-03-01. Stažo turiu daugiau nei reikalauja. DU į rankas 2300.
Darbdavys geranoriškas galima susitarti, svarbu, kad jis finansiškai nenukentėtų, nes pinigų neturės kitais metais – baigsis ES finansavimas  smile.gif
Klausimėliai:
1. Ar reikia prasitęsti darbo sutartį tarkim iki 2014-03-31, siekiant nenukentėti finansiškai ir gauti priklausančias pilnas NGA ir VPA išmokas? Na gautųsi taip, kad sutartį oficialiai pratęsiam ir aš iš savų pinigų sumoku mokesčius Sodrai ir VMI nuo DU iki kol išeisiu NGA (už 2014 m. sausį, vasarį). Ir kažkada mane darbdavys atleis kitą dieną po VPA.

2. Sodroje minėjo, kad pasibaigus sutarčiai galima stoti į biržą ir gauti bedarbio pašalpą, bet juk pašalpa nesiskaičiuoja į NGA, tai taip gaunasi, kad geriau sutartį prasitęsti?

3. Ir dar, gal blondiniškas klausimas  smile.gif , nesijuokit labai  blush2.gif . 2013 m.  04 mėn. sumokėjau mokesčius už 2012 metus vykdytą individualią veiklą, ar yra kokia nors tikimybė ir kas nors įsiskaičiuos į išmokų vidurkį?

Dėkui wink.gif

1. Darbo sutartis turi but ir taip pratesta menesis po NGA,tada jus jau busit VPA,tad darbo sutartis bus pratesta iki VPA pabaigos.
2. Bedarbio ismoka skaiciuojama i pajamas ir kol ja gauni,tas laikas eina i staza,bet kam jums reikalinga dabar birza.
3. Jeigu ieis tas laikotarpis i NGA ar VPA apskaiciavima,tai ims ir tuos pinigelius.
Atsakyti
O kaip tada su mano NGA apskaiciavimu? Tupiu VPA iki vaikui sueis 3m. Su juo nebuvau NGA. su siuo nestumu i NGA reiktu keliaut vasario 20d. Paskutine pasalpa buvo uz 2013 geguze, t.y. ismoka buvo birzeli. tai man atsuks tuos 12 men atgal? gaunasi, kad ipuola tik 5 mokestiniai menesiai su pasalpa. tai is ju ir ves vidurki ar kaip? Nu, blyn, kaip jau ima nervinti. g.gif
Atsakyti
QUOTE(dziugintele @ 2013 11 13, 13:59)
O kaip tada su mano NGA apskaiciavimu? Tupiu VPA iki vaikui sueis 3m. Su juo nebuvau NGA. su siuo nestumu i NGA reiktu keliaut vasario 20d. Paskutine pasalpa buvo uz 2013 geguze, t.y. ismoka buvo birzeli. tai man atsuks tuos 12 men atgal? gaunasi, kad ipuola tik 5 mokestiniai menesiai su pasalpa. tai is ju ir ves vidurki ar kaip? Nu, blyn, kaip jau ima nervinti. g.gif


Pagal mano analogišką 'šviežią' pavyzdį - taip, NGA apskaičiavimui ims 12 paskutinių draudžiamųjų pajamų mėnesių.... (nuo 2013.01.01 iki 2013.12.31) 4u.gif Jei ką kitaip sužinosite - labai būtų malonu kad informuotumėte wink.gif Nors aišku vasario mėn man jau bus neaktualu... Bet nors kitoms, būsimoms mamoms, gal bus naudinga info.
Atsakyti
[quote=JOLANCIUK,2013 11 13, 13:20]

Papildyta:

1. Darbo sutartis turi but ir taip pratesta menesis po NGA,tada jus jau busit VPA,tad darbo sutartis bus pratesta iki VPA pabaigos.


JOLANCIUK dekui uz atsakyma, noriu patikslinti, darbdavys TURI pratesti sutarti iki menesis po NGA. Tai taip gaunasi, kad iki kol iseisiu i NGA (2014-03-01) darbdavys man tures moketi DU?
O jeigu darbdavys pinigu neturi, tai pati turesiu susimoketi mokescius sodrai, norint, kad ne nuliukai smile.gif, o pilnas DU uz 2014-01 ir uz 2014-02 butu iskaiciuotas i NGA ir VPA ismokas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *L*G*: 13 lapkričio 2013 - 15:14
[quote=*L*G*,2013 11 13, 16:12]
[quote=JOLANCIUK,2013 11 13, 13:20]

Papildyta:

1. Darbo sutartis turi but ir taip pratesta menesis po NGA,tada jus jau busit VPA,tad darbo sutartis bus pratesta iki VPA pabaigos.
JOLANCIUK dekui uz atsakyma, noriu patikslinti, darbdavys TURI pratesti sutarti iki menesis po NGA. Tai taip gaunasi, kad iki kol iseisiu i NGA (2014-03-01) darbdavys man tures moketi DU?
O jeigu darbdavys pinigu neturi, tai pati turesiu susimoketi mokescius sodrai, norint, kad ne nuliukai smile.gif, o pilnas DU uz 2014-01 ir uz 2014-02 butu iskaiciuotas i NGA ir VPA ismokas.
[/quote]
Taip,nebent pas jus ne terminuota,o laikina sutartis.Taip,jus dirat ir gaunat alga.Na cia jau ne jusu problema turi jis ar ne,jis negali jus atleisti,tik atneskit pazyma,kad esat nescia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 13 lapkričio 2013 - 15:20
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 11 13, 15:18)
Taip,nebent pas jus ne terminuota,o laikina sutartis.Taip,jus dirat ir gaunat alga.Na cia jau ne jusu problema turi jis ar ne,jis negali jus atleisti,tik atneskit pazyma,kad esat nescia.



Dekoju uz atsakyma.
Atsakyti