Įkraunama...
Įkraunama...

Netradicinis gimdymas

Mielosios ar planuojate ar esate gimdziusios netradiciskai kaip nors?

ar vieta netradcine, ar poza ar pan ???


as suprantu tradiciskai - ant akuserio stalo smile.gif

mano vieni giminaiciai Karibu salose silciausioj juroj gimde su ten iprastomis pribuvejomis.... ten yra pakrante, kurioje nuolat yra poru pasiurosusiu gimdyti.. pasakojo, rode nuotraukas - kaip rojaus kampelis...

ir nebuvo jokio skausmo - visiska harmonija...


noreciau isgirsti kokiu dar varijantu.....

samoninga harmonija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo samoninga harmonija: 14 birželio 2006 - 11:54
Noreciau paprasyti visu sugrizti i sita tema!!! Besiartinant mano isbandymui svarstau ivairius variantus. Ne Lietuvoje - ju nemazai. Ir manyje visiskai aiskiai yra subrendes noras negimdyti ligonineje, nebuti monitoruojamai, steriliai (o gal ir ne) apziurinejamai, pavaldziai gydytoju manipuliacijoms...
Yra cia, JAV, tokie naturalaus gimdymo centrai, kur gimdoma vien pribuvejos priezuroje, pries tai ivertinus rizikinguma, aisku. Ten tik tipiskas "naminis" miegamasis su vonia ir kudikio lopsiu. Ir virtuvele - pastebejau, kad Lietuvoje daug kam pritruksta tiesiog pavalgyti! Ten dar yra tonus fiksuojantis aparatukas (vienintelis aparatukas!), kuriuo kartais, bet ne pastoviai fiksuojami tonai. Na dar kedute (olandiska ar panasiai). Viskas kaip namie, nera jokios minies apie ligonine. Niekas ir nelaukia po langais - kritiniu atveju kviecia greituke. Tai va. Turbut bus zibalo kliustelejimas i ugni. Bet klausiu jusu, patyrusiu moteru, argumentu - kodel rinktumetes arba nesirinktumet tokio gimdymo??!!
ps. ten neatliekama joks medikamentinis nuskausminimas ir netaikomos medikamentines skatinimo priemones.
Atsakyti
QUOTE(aldyte @ 2006 08 21, 22:25)
Noreciau paprasyti visu sugrizti i sita tema!!! Besiartinant mano isbandymui svarstau ivairius variantus. Ne Lietuvoje - ju nemazai. Ir manyje visiskai aiskiai yra subrendes noras negimdyti ligonineje, nebuti monitoruojamai, steriliai (o gal ir ne) apziurinejamai, pavaldziai gydytoju manipuliacijoms...
Yra cia, JAV, tokie naturalaus gimdymo centrai, kur gimdoma vien pribuvejos priezuroje, pries tai ivertinus rizikinguma, aisku. Ten tik tipiskas "naminis" miegamasis su vonia ir kudikio lopsiu. Ir virtuvele - pastebejau, kad Lietuvoje daug kam pritruksta tiesiog pavalgyti! Ten dar yra tonus fiksuojantis aparatukas (vienintelis aparatukas!), kuriuo kartais, bet ne pastoviai fiksuojami tonai. Na dar kedute (olandiska ar panasiai). Viskas kaip namie, nera jokios minies apie ligonine. Niekas ir nelaukia po langais - kritiniu atveju kviecia greituke. Tai va. Turbut bus zibalo kliustelejimas i ugni. Bet klausiu jusu, patyrusiu moteru, argumentu - kodel rinktumetes arba nesirinktumet tokio gimdymo??!!
ps. ten neatliekama joks medikamentinis nuskausminimas ir netaikomos medikamentines skatinimo priemones.

Sveika
Turbūt rašai apie "birthing center"? ax.gif Mano draugė ten gymdė, buvo patenkinta. Būtų pagimdžiusi ir namuose, bet mes tada buvome studentų žmonos, gyvenome visi kartu šeiminiam bendrabutyje, tai gi salygų nebuvo. Skirtumas nuo LT yra toks, kad jų "pribuvėja" - yra certified midwife (sertifikuota akušerė)- ji turi valstybė licenzija priimti paprastus gimdymus. JAV visada yra pasirinkimas - gimdyti su gidytoju arba su akušere, kartu, kaip pas mus, jie ne dirba. Jeigu nori naturalesnius gimdymus, renkiesi akušerę. Aš taip pat su tokia pribuvėja gimdžiau. Tiesa, paprastoj ligoninėje.

Taip pat norėjau pabandyti kaško naujo, jaučiau kad antrus mano gimdymus sugadyno VGN personalas - buvo labai grubūs, ne buvo judėjimo laisvės per sąremus, įleido nuskaustminančius, kurių neprašiau ir nuo kurių pasidarė tik blogiau...

Galvojau, bus šį kartą geriau. Norėjau pabandyti pagimdyti į vandėnį, man tai atrodė labai gražu ir svarbiausiai - praktiškai nereikia, kad kasnors ant to galo gaudytų... Bet...

Akušerė pamanė, kad jeigu aš noriu į vandenį, reiškia vanduo man labiausiai tinka. Jie pripylė vonią mano kambary, po to pradėjo ruošti gimdymo vonią... O pasirodė, kad aš gimdymo metų vandens visiškai netoleruoju. Po kambario vonios man buvo labai gera tiesiog sedėti kedėj -supuoklej ir suptis saremių metų. O jos pripildė didelę voną, išleido mano vandenis, ir nuvedė manę iki kitos gimdyklos, kur turėjau gimdyti.

Na žodžiu, dėl tos vandens mano gimdymas suletėjo. Po 10minučiu pradėjau šaukti "get me out of here", manę ištraukė ir pasiulė pastovėti keturiom, kol kaklelis atsidarinės... Po to suleido vaistu - jau labai skaudėjo ir buvo arčiau ryto, leido tarp saremiu meguoti - tuo metų tarp saremiu aš visa drebėjau... Žodžiu, manau dėl to vonios streso kaklėlis sustojo atsidarinėti kaškur arčiau aštuonių dėvynių santimetrų, saremai ejo, bet jokio progreso. Jau buvau pasiruošusi ir epiduriniam ir šaukiau cezario... Bet akušerė atrežė - "Let's give your body a chance"... Jau buvo pasiruošė statyti pitosiną ir kaškokį epidurą, nuvedė manę atgal į mano kambarį ir kaklelis atsidarė! Valio, galima buvo stumti. Žodžiu gimdžiau klasiškai - gulint ant stalo, nes buvau išsekusi pribambasam cool.gif

Ką norėjau pasakyti - ir amerikoj ir su pribuvėja gali būti visko... Jeigu nori naturalių gimdymų, susirask tokią akušerę kuri galės skaitytis su tavo norais ir padėti tau gimdymo metu susirasti tau patogiausią poziciją, kad tu galėtum ja pasitikieti ir kad ji mažiau kištusi į tavo gimdymo eiga. Paskaityk Michel Odent, pas jus turi būti smile.gif Gražių ir laimingų tau gimdymų wub.gif
Atsakyti
Laba ir aciu. Maniske akusere yra tokia - supratinga naturaliste, sakyciau. Tikiuosi, ispuksesiu.
Baimes nemazai ir del to, kad esu taip toli nuo tevynes ir artimuju. Na, bet tures uztekti vyro palaikymo.
Kazi ar Lietuvoje butu norinciu gimdyti tokiuose centruose - is esmes, kaip ir namie. Bet jei viskas butu legalu ir iteisinta ir akuseres galetu igyti pribuvejos kvalifikacija ir praktikuoti savarankiskai? Man tiesiog idomu, negi visoms taip norisi tos profesonalios pagalbos (kai pati geriausia pagalba is tiesu yra tik dvasine...) visais atvejais...
Pasirinkimo nebuvimas ir nezinojimas ko gero ir formuoja negatyvia nuomone apie naturalistinius gimdymus. Na tikekimes.
Ar skaitei "Gimdyma ir gimima"? Man ta knyga daug ka apverte.
Sekmes visoms!
Atsakyti
Labaio noreciau gimdyti namie,tik su pribuveja ir savo brangiausiuoju wub.gif mane paniskai veikia ligonines vaizdai,instrumentai,kvapai ir pan fear.gif fear.gif klaikiai bijau bijau.gif Skambetu svelni muzika,degtu svakes,viskas vyktu sklandziai ir harmoningai-toks butu mano svajoniu gimdymas wub.gif wub.gif Tik labai gaila,kad Lt salygu tam praktiskai nera cray.gif
Atsakyti
Nenorėčiau nieko neįprasto, nes paprasčiausiai bijočiau dėl vaikelio. Juk gali visokių komplikacijų atsitikti. Gal užsienyje viskas kitaip, bet esu skaičiusi ir girdėjusi laaabai įvairių nuomonių. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Įsimylėjusi Boružė @ 2006 08 23, 21:22)
: Skambetu svelni muzika,degtu svakes,viskas vyktu sklandziai ir harmoningai-toks butu mano svajoniu gimdymas  wub.gif  wub.gif Tik labai gaila,kad Lt salygu tam praktiskai nera  cray.gif

idomu is kur toks kvailas isitikinimas, kad jeigu dega zvakes, skamba svelni muzika ir tu gimdai namuose, tai jau viskas vyksta sklandziai ir harmoningai.
Nesu pries gimdymus namuose, kazkokiuose kitose vietose, jeigu jau taip norisi ( as nzn ka pasirinkciau jeigu butu trecias)... bet va toks mastymas tai pritrenkia, nes kaip bebutu gaila, tai gimdymo komplikacijos ivyksta neprilausomai nuo gimdymo vietos.
Atsakyti
QUOTE(Įsimylėjusi Boružė @ 2006 08 23, 21:22)
Labaio noreciau gimdyti namie,tik su pribuveja ir savo brangiausiuoju  wub.gif mane paniskai veikia ligonines vaizdai,instrumentai,kvapai ir pan  fear.gif  fear.gif klaikiai bijau  bijau.gif Skambetu svelni muzika,degtu svakes,viskas vyktu sklandziai ir harmoningai-toks butu mano svajoniu gimdymas  wub.gif  wub.gif Tik labai gaila,kad Lt salygu tam praktiskai nera  cray.gif


Yra LT gimdymo namu, kur ir zvake uzsisdegt gali ir muzikeles klausytis ir jauku ten beveik kaip namie. Bet, tiesa pasakius, kai prasideda rimti saremiai, tai nei ta zvake rupi, nei muzika.
Atsakyti
Oij oij...kaip man savęs gaila darosi blink.gif Mano tikslas - kuo natūralesnis gimdymas, tačiau su medikų priežiūra. Kuo labiau dairausi po forumą, tuo labiau įsitikinu - Kaune jokiuose gimdymo namuose nepropaguojamas PSO (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos) rekomenduojamas gimdymas. Visi GN tik deklaruoja, kad laikosi tų rekomendacijų, bet iš tiesų yra kitaip. Kiek skaitau moterų atsiliepimus, tiek susidarau nuomone, kad yra visiška gydytojų diktatūra. Toks vaizdas, kad gydytojai tingi laukti kada tu išstenėsi savo mažiuką ir nesulaukę "perima" valdymą. Prileidžia skatinamųjų, sutrikdo visą natūralų hormonų balasą ir išreguliuoja motulės gamtos procesus. Tada moteriai belieka tik kovoti su nenatūraliai dideliu skausmu ir baigiasi visa gimdymo hormonija ir natūralumas. Nekenčiu... wacko.gif
Nenoriu aš jokių nuskausminamųjų, skatinamųjų ir kitų nenatūralių įsikišimų. Aš labai mielai gimdyčiau namuose, savo aplinkoje, taip kaip noriu. Bet bijau rizikuoti. Po to jei kas nutiktų, sau negalėčiau atleisti...
Aš manau, kad gimdymus turi priimti švarios dūšios akušerė, kuri gimdyvei leistų daryti viską ko ji nori. Juk moteris jaučia savo kūną, moka valdyti skausmą. Gamta mus tam sutvėrė. Bet tokios akušerės nedirba toj ligoninių mėsmalėj. Jos gimdymus priima namuose.
O gal aš neteisi? Gal kas galit pasakyti ar yra Kaune galimybė gimdymo namuose saugiai ir natūraliai pagimdyti?
Atsakyti
QUOTE(Įsimylėjusi Boružė @ 2006 08 27, 19:11)
Na na papasakok kur Kaune suteikia salygas? bigsmile.gif Esme ne tame,esme,kad as paniskai bijau visokiu nereikalingu ir nebutinu isikisimu i kuna (kai pavyzdziui gimde mano teta sake jai kas valanda ziurejo kiekb atsidares gimdos kaklelis,kas yra labai skausminga procedura!),visokiu instrumentu,gydytoju ir pan  verysad.gif Ir deja mane klaidingai supratote:as neteigiau kad jei skambes muzika ar degs zvake viskas vyks sklandziai ir harmoningai,as tik sakiau,kad tai butu mano svajoniu gimdymas!  ax.gif Atidziau skaitykite  rolleyes.gif


Na kad ir KMUK. Na nezinau, kai man tikrino kaklelio atsidaryma, visiskai nebuvo skausminga, zinoma, tai nera malonu, bet bent jau man tai neskaudejo. Kad tu instrumentu ten visiskai nesimate, vienintelis aparatas buvo vaikiuko siredes tonams rasyti ir saremiams fiksuoti. O kai atejo laikas gimdyti, tai gal tu instrumentu ir atsirado daugiau, bet as nepastebejau, ne tas rupejo. Siulau kuo maziau klausytis baisiu istoriju - tai bus tikrai i nauda tavo idealiam gimdymui. Ir dar, jei is anksto susipazisti su gydytoju, kuris priims tavo vakeli, tai tada ta medicinine istaiga daug mielesne pasidaro, jauti, kad yra savu zmoniu aplink. Ir su gydytoju gali aptarti, kaip isivaizduoji savo gimdyma.
Kai gimdziau dukra, akusere pasakojo, kaip viena begimdanti pora issake savo pageidavimus del gimdymo: kad lempa progesintu ir t.t. Na ir ta akusere kuo ramiausiai isklause ir sako gerai, padarysime kaip norite. Tai jie net pasimete, kaip cia taip eme ir sutiko, o buvo nusiteike baisiausiai kovoti . Manau, kad mes patys daug mitu susikuriame is ivairiausiu nuogirdu.
Papildyta:
QUOTE(Mikasiene @ 2006 08 27, 21:56)
Oij oij...kaip man savęs gaila darosi  blink.gif  Mano tikslas - kuo natūralesnis gimdymas, tačiau su medikų priežiūra. Kuo labiau dairausi po forumą, tuo labiau įsitikinu - Kaune jokiuose gimdymo namuose nepropaguojamas PSO (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos) rekomenduojamas gimdymas. Visi GN tik deklaruoja, kad laikosi tų rekomendacijų, bet iš tiesų yra kitaip. Kiek skaitau moterų atsiliepimus, tiek susidarau nuomone, kad yra visiška gydytojų diktatūra. Toks vaizdas, kad gydytojai tingi laukti kada tu išstenėsi savo mažiuką ir nesulaukę "perima" valdymą. Prileidžia skatinamųjų, sutrikdo visą natūralų hormonų balasą ir išreguliuoja motulės gamtos procesus. Tada moteriai belieka tik kovoti su nenatūraliai dideliu skausmu ir baigiasi visa gimdymo hormonija ir natūralumas. Nekenčiu... wacko.gif
Nenoriu aš jokių nuskausminamųjų, skatinamųjų ir kitų nenatūralių įsikišimų.  Aš labai mielai gimdyčiau namuose, savo aplinkoje, taip kaip noriu. Bet bijau rizikuoti. Po to jei kas nutiktų, sau negalėčiau atleisti...
Aš manau, kad gimdymus turi priimti švarios dūšios akušerė, kuri gimdyvei leistų daryti viską ko ji nori. Juk moteris jaučia savo kūną, moka valdyti skausmą. Gamta mus tam sutvėrė. Bet tokios akušerės nedirba toj ligoninių mėsmalėj. Jos gimdymus priima namuose.
O gal aš neteisi? Gal kas galit pasakyti ar yra Kaune galimybė gimdymo namuose saugiai ir natūraliai pagimdyti?


Yra tu gydytoju naturalistu, pvz,. Banga Klukauskaite Krikscioniskuose gimdymo namuose. Apie ja net sako, kad ji savyje suderinusi ir pribuvejyste ir medicina. Drauge gimde pas ja 2 savaites po termino, nei skatino, nei ka, ir pagimde gimdymo namuose vonioje.
Atsakyti
QUOTE(Mikasiene @ 2006 08 27, 20:56)
Kuo labiau dairausi po forumą, tuo labiau įsitikinu - Kaune jokiuose gimdymo namuose nepropaguojamas PSO (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos) rekomenduojamas gimdymas. Visi GN tik deklaruoja, kad laikosi tų rekomendacijų, bet iš tiesų yra kitaip. Kiek skaitau moterų atsiliepimus, tiek susidarau nuomone, kad yra visiška gydytojų diktatūra. Toks vaizdas, kad gydytojai tingi laukti kada tu išstenėsi savo mažiuką ir nesulaukę "perima" valdymą. Prileidžia skatinamųjų, sutrikdo visą natūralų hormonų balasą ir išreguliuoja motulės gamtos procesus. Tada moteriai belieka tik kovoti su nenatūraliai dideliu skausmu ir baigiasi visa gimdymo hormonija ir natūralumas. Nekenčiu... wacko.gif
Nenoriu aš jokių nuskausminamųjų, skatinamųjų ir kitų nenatūralių įsikišimų.  Aš labai mielai gimdyčiau namuose, savo aplinkoje, taip kaip noriu. Bet bijau rizikuoti. Po to jei kas nutiktų, sau negalėčiau atleisti...

Taip, daug kas pasikeite nuo to laiko kai gimdziau pirma vaika, bet daug visko ir liko verysad.gif Nors prasiau kad neleistu skatinamuju (buvo jau pilnas atsidarymas), gydytoja man pasake, kad be stipresniu saremiu neisstumsiu..aisku isstumciau jeigu tik lestu pakeisti poza, o ne guleti pakelus kojas virs galvos, net pakakoti tokoj pozoj butu l.sunku blush2.gif bet jiems labai patogu taip viska matyti. Po to dar prasiau kad nekirptu...ji atsake: kas cia man isakineja?...ir vis tiek prakirpo...kai prasiau, kad nekirptu virksteles kol pulsuoja, vis tiek iskarto perkirpo, o mane "nuramino" - jau nebepulsavo... ir aisku nelauke kol pati pagimdysiu placenta. Man susidare toks ispudis kad jie visada labai skuba ir neleidzia tau ir gamtai viska padaryti naturaliai. Aisku jie priprato kad gimdyves visko bijo, kad retai viskas einasi gerai ir t.t....bet jie jau prasai ir nori padaryti savo darba pati, o vistiek daro savo... blink.gif schmoll.gif aciu uz tai nesakysiu. Aisku yra ir bus tokiu, kurios nori kad viska uz jas padarytu kiti, o jei ka, tai vaikeli tiesiog istrauktu operacijos pagalba, kad tik nieko nereikalautu is ju ir po to pacios turetu ka apkaltinti jei butu dar nevisiskai patenkintos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(gluosnis @ 2006 08 28, 12:16)
Man susidare toks ispudis kad jie visada labai skuba ir neleidzia tau ir gamtai viska padaryti naturaliai. Aisku jie priprato kad gimdyves visko bijo, kad retai viskas einasi gerai ir t.t....bet jie jau prasai ir nori padaryti savo darba pati, o vistiek daro savo... blink.gif  schmoll.gif  aciu uz tai nesakysiu. 


Teisybė drinks_cheers.gif
Man jau bet kada gali prireikti gimdyti, o aš niekaip neapsisprendžiu su kuo tartis dėl gimdymo. Gal reikia užvesti temą: ieškau gydytojo natūralisto g.gif Galojau KMUK pas Černių, bet nepatiko faktas, kad jis lyg "netyčia" nuleidžia vandenis...
Atsakyti