Įkraunama...
Įkraunama...

Sergantys alopecia areata

Ar čia yra sergančių "lopecia areata" - nuplikimu? Aš sergu šia liga nuo 15 metų, man dabar yra 27 m. Labai norėčiau susipažinti ir pabendrauti su žmonėmis, kurie patyrė tai, ką aš išgyvenau ir išgyvenu dabar. Toks bendravimas labia padėtų mums visiems. Juk negali niekam apie tai pasipasakoti, o būna taip sunku... Aš nekenčiu peruko, nes su juo vasarą labai karšta; neturiu mylim žmogaus, kurio man labai reikia, nes dar nesutikau tokio, kuris mane priimtų tokią, kokia esu. cray.gif
Atsakyti
Ką gi, vieno šauksmas tyruose.... o aš taip tikėjausi 4u.gif
Atsakyti
Nepamiršk, kad savaitgalis, šiltas savaitgalis, kai geriausiu atveju lauke / pajūryje ilsisi šeimos, blogiausiu- daržai, nevalyti langai ar pan. Gal vieną dieną tavo tema atgis netikėtai ir nebūsi viena... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(-Linda- @ 2006 06 17, 19:46)
Nepamiršk, kad savaitgalis, šiltas savaitgalis, kai geriausiu atveju lauke / pajūryje ilsisi šeimos, blogiausiu- daržai, nevalyti langai ar pan. Gal vieną dieną tavo tema atgis netikėtai ir nebūsi viena...  mirksiukas.gif



Ačiū smile.gif Aš dabar sergu kažkuo, panašiu į gripą, tai man dabar lovos režimas... niekur negaliu išeiti verysad.gif
Atsakyti
Šiaip - o ar tai dažna diagnozė? Nes jei reta, tai visaip gali būt... Gali kolegų ir neatsirast...

Man tik teko girdėti apie mergaitę, kuriai nuslinko visi plaukai po gripo komplikacijos. Ir antakiai, ir blakstienos. Ir taip ir buvo. O paskui jinai ištekėjo, pagimdė, o po gimdymo jai viskas ataugo smile.gif Reiškia, buvo susiję su hormonais?

Tiesa, nežinau, ar čia ta pati diagnozė, ar ne... Bet tuo metu (prieš kokius 15 metų) sakė (nu tipo agentūra VBS), kad čia tik du vaikai tokie Lietuvoj... Ar gal du su tokia gripo komplikacija, žinai, agentūra labai patikima nėr hihihi.gif Bet anot to, ką girdėjau, kitas buvo berniukas. Tai jis negimdė ir jam plaukai neataugo, taip be jų ir gyvena, jau gal ir nebe berniukas seniai, jam dabar gal apie 40-45 turėtų būt... Bet kam jam, vyrui, tie plaukai ir reikalingi, kai pagalvoji? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 17 birželio 2006 - 20:33
QUOTE(Wirginija @ 2006 06 16, 19:58)
Ar čia yra sergančių "lopecia areata" - nuplikimu? Aš sergu šia liga nuo 15 metų, man dabar yra 27 m. Labai norėčiau susipažinti ir pabendrauti su žmonėmis, kurie patyrė tai, ką aš išgyvenau ir išgyvenu dabar. Toks bendravimas labia padėtų mums visiems. Juk negali niekam apie tai pasipasakoti, o būna taip sunku... Aš nekenčiu peruko, nes su juo vasarą labai karšta; neturiu mylim žmogaus, kurio man labai reikia, nes dar nesutikau tokio, kuris mane priimtų tokią, kokia esu.  cray.gif



Neliudek.Mano dukra visai be krutines.Ir taip pergyvena del to.Visa laika sakydavo, o kaip as su vaikinu?O as jai - jeigu pamils del krutines tai ne meile.Ir, ka tu manai, gal ir negerai, bet jau antra rimta vaikina turi.O ir pirma ji mete pati.Jis labai ja mylejo.Nekompleksuok, o daugiau kalbek apie liga ir tikrai susigyvensi.Man taip atrodo.
Atsakyti
Ši liga tikrai nėra reta. Viena gydytoja sakė, kad Lietuvoje daug žmonių ja serga. Pas ją daug pacientų tokių. Mes, slepiantys plikes po perukais, juk neparodom jų kiekvienam žmogui. Tai yra slepiama ir nesakoma kiekvienam, todėl ir nematot, kiek iš tikrųjų yra tokių žmonių. Bet diskomforto nemažai...
Papildyta:
Man nepatinka daugumos žmonių reakcija į tai ir elgesys. Pvz., mano teta viską papasakojo savo sūnaus marčiai, ar pats sūnus savo žmonai papasakojo, nežinau, kaip ten buvo... Kai išsikalbėjom su savo pusbrolio žmona ir sužinojau, kad ji jau žino, kuo sergu, nuo to karto... ne aš jos, o ji manęs pradėjo vengti mastau.gif Ir kaip paaiškinti tokią žmogau reakciją?
Atsakyti
O, tu nebijok tokios zmoniu reakcijos.Zmones reaguoja i viska:i invalidus,veziu sergancius, psoriaze sergancius(mano vyras serga),mazus, aukstus, grazius , negrazius, pavydi vieni kitiems ir t.tTau svarbiausia nesigedyt savo ligos ir paciai pirmai apie ja visiems pasakot.Va turiu nesiot ta prakeikta peruka ir t.tTu tikrai priprasi ir zvilgsniai neskaudins.
Atsakyti
QUOTE(Wirginija @ 2006 06 17, 18:30)
Ką gi, vieno šauksmas tyruose.... o aš taip tikėjausi 4u.gif

Užjaučiu tave ir įsivaizduoju, kokius nepatogumus tau tenka patirti. Sakau įsivaizduoju, nes mano mama serga šia liga. verysad.gif Pradėjo plikti gal 25 metų. Visiškai plaukai nuslinko gal 26–27 metų. Dabar ji jau keletą metų pensijoje. Pagal mano pasiskaitymus internete, tai pas ją alopecia areata universalis. Tačiau jai tai labai skaudi tema, kuria ji nelabai kalba net su namiškiais.

O šiaip dar labai nedaug laiko praėjo, kai užvedei šią temelę. Gali tekti ir ilgiau palaukti. (Nors, aišku, būtų geriau, kad šia liga, kaip, beje, ir visomis kitomis, niekas nesirgtų.) Be to, gal tau reikėjo ne prie poliklinikų ir gydytojų šią temelę užvesti, o ten, žemiau, kur yra temos apie atskiras ligas. Nors ... gal jokio čia skirtumo. Kas skaitys, perskaitys ir čia. O jei sumąstytum, kad ten geriau, tai paprašyk moderatorės Vasaros, kad perkeltų. Stiprybės tau. console.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Astintur: 18 birželio 2006 - 01:39
QUOTE(ssilva @ 2006 06 17, 22:50)
Tau svarbiausia nesigedyt savo ligos ir paciai pirmai apie ja visiems pasakot.

g.gif Ar manai, kad verta? Ta prasme, pasakot? Nu kad nesigėdyt - tas taip, o ką čia pasakot? Kodėl nešioju peruką? Nu o gal man gražu. O kodėl kažkas akrilinius nagus prisiklijavo?
Gi perukus dėl daugelio priežasčių nešioja. Kitiems dar gražiau... Tik kai negali be peruko, tai gal paties reakcija kitokia...

Apie reakciją į perukus... Mano aa mama turėjo net du perukus - jinai sirgo vėžiu, ir po chemoterapijų plaukai, kaip žinia, nuslinkdavo. Jos perukai buvo panašūs, kaip jos tikri plaukai, tai nelabai kas ir dėmesį atkreipdavo... Nu žodžiu, po eilinės chemoterapijos jai tie plaukai nuslinkę ataugo, ir jau reikėjo eit į kirpyklą jų apsikirpt kažkiek. Bet už lango buvo ar tai vasaris, žodžiu, šalta. Tai jinai užsidėjo sau peruką, nuėjo į kirpyklą ir laukia. Nu kirpėja kerpa kerpa ir kažkaip įtariai vis žiūri hihihi.gif Kai priėjo mamos eilė, ta tokiu keistu balsu klausia - o sakykit, ponia, jūs... kirptis? Mama, sako, aha, galiukus pasitrumpint! Kirpėja sako, ėėė, o čia pas jus ne... perukas? blink.gif Mama sako, o kaipgi, perukas! Atsisėdo į kėdę, peruką nusivožė, tada kirpėja atgavo supratimą, kas ir kaip, apkirpo, mama pasižiūrėjo prieš veidrodį, ar gražiai, pasižiūrėjo pro langą, ar labai sninga, vėl užsivožė peruką - dėl šiltumo ir patenkinta parėjo namo... smile.gif
Atsakyti
Buk stipri, as zinau apie sia liga is labai man artimo zmogaus... Bet juk yra vilties, kad ataugs. Bandyk joga, meditacija, netradicine medicina... gal tai veiks ir kaip placebo, bet juk zinai, kad kartais po daugelio metu ima ir atauga patys - be jokios priezasties. 4u.gif
Tai yra daugiau psichologine liga, nes zmogus kencia del isvaizdos, bet si kancia tikrai dar labiau kenkia... Turi susikaupti ir patiketi, kad tau pavyks savo vidiniu galiu pagalba padeti sau, nes skoma, kol zmogus gyvas, tol jis gali atgaivinti...

Papildyta:
jei sergi nuo 15 m. tai tau cia nebus nieko naujo, bet vizgi:

Treatment
Unfortunately there is not yet any reliable cure for alopecia areata. Luckily the hair usually grows back slowly by itself. Sometimes the new hair may regrow grey or white, but after a while the original colour usually returns.

Injecting a cortisone medicine into the area of hair loss may speed up the natural regrowth of hair. This treatment is known as an ‘intralesional steroid injection’. The regrowth occurs only in the area that has been injected. There is no way of preventing new areas of hair loss. However if they appear, regrowth can be helped by further injections.

Many other treatments have been introduced for alopecia areata, but the results are variable - no one has yet devised anything that works for everyone. Some lotions applied to the scalp do seem to result in temporary improvement in some people, but the hair falls out again as soon as they are stopped. Medicines which are often tried include topical steroids and minoxidil, and irritants such as dithranol.

The most successful treatment to date has been immunotherapy. Immunotherapy works by provoking a contact allergic dermatitis in affected areas by applying a low concentration of a material to which the patient has been made allergic. This is most often diphenylcyclopropenone (diphencyprone). Unfortunately the resultant dermatitis is irritating and may be unsightly, often accompanied by a swollen lymph gland. Therapists and others in contact with the diphencyprone can also develop dermatitis.

For extensive hair loss, there is no reliable treatment. Steroid pills, or a special form of ultraviolet light treatment (PUVA), are sometimes worthwhile, but may result in side effects.

An attractive wig is often the best solution. Some people need professional counselling to come to terms with the disorder, regain self-confidence and live full, productive lives.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jenny: 24 birželio 2006 - 20:19
labas Virginija,

man Alopecia Universalis... ir tas jausmas, apie tai, ka kalbi pazistamas... nes siom dienom esu tame paciame: nekenciu peruko... karscio... vasaros, kuri ateina... nezinau, ar Tu ta pati Virginija, kuri rase medicina.lt... jeigu taip, tai parasiau Tau laiskeli... jeigu ne, tai jeigu bus noro gali man rasyti: alopecia_lt@yahoo.co.uk

Ruta
Atsakyti