Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip nusprendžiau padaryti gerą darbą

Tai va, trumpa mano istorija apie labdara. Turejau laisva diena, vaikai su aukle namie, tevai krauste savo sandelius ir su seserim sumetem, kad stovi nenaudojami 3 (!) vaikiskai vezimeliai: leliukui, universalus ir sketukas. Ir greitai primetem, kad reikia padovanoti.
Paskambinau i kudikiu globos namus Zolyno g-vej, o ten mergina apsimiegojusiu balsu: "mums tokiu nereikia...." Tada i Caritas, sako" "labai reikia". Mes mikliai i masina, nuvezem i Motinos ir vaiko globos namus Odminiu gatvej ir palikom. Ten mamytes labai apsidziauge. Klausem, ko joms truksta, tai nuosirdziai atsake, kad zaislu turi pakankamai, nebent drabuzeliu (vaikai nuo 2 men iki 2 metu). Jeigu kam nereikia - puiki vieta nuvesti ir reakcija labai silta (ko man ir reikejo...)
Atsakyti
QUOTE (Reklamiste @ 2004 08 09, 08:47)
Tai va, trumpa mano istorija apie labdara. Turejau laisva diena, vaikai su aukle namie, tevai krauste savo sandelius ir su seserim sumetem, kad stovi nenaudojami 3 (!) vaikiskai vezimeliai: leliukui, universalus ir sketukas. Ir greitai primetem, kad reikia padovanoti.
Paskambinau i kudikiu globos namus Zolyno g-vej, o ten mergina apsimiegojusiu balsu: "mums tokiu nereikia...." Tada i Caritas, sako" "labai reikia". Mes mikliai i masina, nuvezem i Motinos ir vaiko globos namus Odminiu gatvej ir palikom. Ten mamytes labai apsidziauge. Klausem, ko joms truksta, tai nuosirdziai atsake, kad zaislu turi pakankamai, nebent drabuzeliu (vaikai nuo 2 men iki 2 metu). Jeigu kam nereikia - puiki vieta nuvesti ir reakcija labai silta (ko man ir reikejo...)

Kokia tu saunuole .Saunuoliukas tu, as irgi stengiuosi padovanoti daiktus kuriu man nereik. Mane nustebino rekcija apie zolyno vaiku namus, nes as planavau ,kaip atliks musiskis vezimelis ten ji padovanoti, aukletojos prase musu . Kaip keista g.gif
Atsakyti
Gal jie su visai maziukais neina i lauka? unsure.gif Nes kiekvienam vezimeliui reikia po aukle, o kelis vaikstancius vaikus gali ir viena aukle priziureti.
Atsakyti
Šaunuolė thumbup.gif
Aš irgi susidūriau su tuo. kad sunku padaryti gerą darbą, nes nežinia kam jo reikia, tai dabar visus išaugtus rūbelius išvežu į kaimą. Ten visada žmonės pasidalina, perduoda vieni kitiems.
O žolyno gatve dažnai važiuoju, nesu mačiusi mažiukų lauke, tik jau paaugusius. Išveda tik mokančius vaikščioti, o kūdikėliai uždaryti žiūri į lubas. huh.gif sad.gif unsure.gif
Atsakyti
Baisu, kad valstybinese istaigose ir poziuris i vaikus bei parama daznai valstybinis sad.gif Turbut reikes per baznycia eiti... g.gif
Atsakyti
Papasakosiu ir as. Viena savaitgali sutvarkiau spintas ir pririnkau kruvas nenesiojamu savo ir vyro drabuziu, jie buvo tikrai geri, triesiog maniskiai man jau buvo nusibode, o vyras daug ka buvo isauges (noriu pasakyt, kad tikrai tai nebuvo seniausiai iseje is mados skudurai). Tai va-pririnkau ir galvoju, kaip visada sudesiu i maisa ir prie konteinerio, bet po to pagalvojau, kad bomzams cia bus per gerai(juolab, kad ten buvo pora vyro geru svarku) ir tada sove i galva mintis PADARYTI GERA DARBA smile.gif

Man pakeliui i darba yra Samarieciu kazkokia bustine, ten daznai stovi rytais eiles zmoniu (gal maista dalina ar dar ka nors), tai va uzvezu as jiems tuos drabuzius (pries tai dar visus perploviau, islyginau, kad zmonems ne taip jaustusi, jog cia deveti kazkieno drabuziai) ir man ten sako: sorry, bet vezk kazkur kitur (lyg tai i Juozapaviciaus pr., o buvau Sv.Gertrudos-kaunietes zino, kad tai kitas miesto galas), tada as irgi sakau-imat ar ne, bo padesiu prie konteinerio-paeme, bet tokiais snukiais lyg as cia ju ko prasius buciau. Tai taip nuotaika sukniso, nesitikejau uz gera darba medalio, bet nors aciu tai tikrai, juolab, kad sugaisau nemazai laiko skalbimui, lyginimui, vezimui doh.gif
Atsakyti
jo, ir tada pagalvoji, ar tikrai verta?
Atsakyti
Reklamiste, as i Zolyno namus isveziau tris maisus mazosios isaugtu rubu (didleius, siukslinius maisus) tai vos neverke vedeja pamacius. Jiems labai reikia, tik del vezimeliu tai turbut supermama teisi - ka gi jie su jais veiks... O jei darai gera darba, tai isizeisti nereiketu.. ten nepaeme, kitur paims.. va, vel kaupiu mazosios turtelius....
Atsakyti
QUOTE (musyte @ 2004 09 09, 08:16)
Reklamiste, as i Zolyno namus isveziau tris maisus mazosios isaugtu rubu (didleius, siukslinius maisus) tai vos neverke vedeja pamacius. Jiems labai reikia, tik del vezimeliu tai turbut supermama teisi - ka gi jie su jais veiks... O jei darai gera darba, tai isizeisti nereiketu.. ten nepaeme, kitur paims.. va, vel kaupiu mazosios turtelius....

Tai kad as neisizeidziu, o STEBIUOSI tu istaigu poziuriu ir bendravimo maniera. Kazkada veziau drabuzius i Zolyno g-ve, tai irgi pasitiko jauna mergina ir paeme tokiom atbulom rankom, kaip siuksles sad.gif Todel kartais lengviau palikti maisa prie konteinerio ir nematyti, kas ir kaip ir ka.
Atsakyti
As pries kokius 5 metus namuose mamos spinta tvarkiau- radau daugybe striukiu zieminiu ir rudeniniu, kurias mes su sese kazkada nesiojom wub.gif
Striukytes visos geram stovy, tai as jas sukroviau i maisa, paskambinau i labdaros centra, pasiteiravau, ar nereikia, tai jie net patys atvaziavo i kiema ir pasieme, dar prase savo pavarde pasakyt, bet atsisakiau... rolleyes.gif
Cia Siauliuose, jeigu ka... smile.gif
Atsakyti
Sveikutes,

Na jus saunuoles uzsiimdamos tokia nuostabia veikla thumbup.gif clap.gif thumbup.gif clap.gif clap_1.gif clap_1.gif

Seip as pati gaunu vaikam drabuzelius is savo draugiu, kuriu vaikuciai isauge smile.gif O va buvo toks nuotikis, kaip mano viena pazystama paliko vaikinas (be to jis buvo klierikas) su kuriuo jie lyg ir planavo ateiti...ji liko viena kaip pirstas, tai nuolat teko jai padet ir vaika padabodavau ir visu drabuzelius savo vyresniojo atidaviau. O po kiek laiko kai as pastojau antra syki ji "pabego" nuo manes..dingo kaip i vandeni huh.gif ir teko ieskotis naujai drabuzeliu mazajam zmoguciui... Kadangi draugu tarpe labai nemazai panasaus laiko vaikuciu, tai nesunkiai susiradau reikiamu drabuzeliu biggrin.gif
O dabar kadangi nebeplanuojame daugiau mazyliu galvoju isauktus atiduoti kazkam kam ju labai labai reikia, nes jau mano draugiu tarpe lyg baigesi vaikai arba jie tokie, kad padevetu nelabai nori imti dry.gif tai va po pusmecio jau turesiu nemaza kruvele kudykeliam drabuzeliu...

Tiesa paciai teko susidurti su tais kuriem reikalinga pagalba. Dirbau labdarineje bendruomeneje. Ten jaunimelis lankydavo sunkai gyvenancias seimas ir nesdavome iems ne tik drabuziu, bet ir maisto produktu. Zinau, kad tomis dienomis, kai aplankydavau seimas ir darydavau tuos gerus darbelius jausdavausi labai nuostabiai...pasikraudavau save nauja energija rolleyes.gif
Paprastai tie kuriem tikrai reikia pagalbos nelabaiu apie save skelbia unsure.gif Kodel g.gif

o padekos labai daznai uz gerus darbelius nesulaukam ir manu net nereikia tiketis...padekaa yra tai kaip mes jauciames tai darydamos ir tai kaip tai kitokia forma mums sugrista ("atlyginama simteriopai" kita forma)

Tiesa apie tas labdarines organizacijas. As tai jomis nelabai pasitikiu, nes teko patirti ir matyti, kad daiktai nevisada pasiekia tuos, kuriem jie skirti... Reklamiste, o del baznycios ir visko pasitaiko, kartais ten net ....ai tiek to...

Tai tokia mano patirtis
jei kam reiks drabuziu nuo 2men jau galiu keliata atiduoti...o gal dar pakaupt ir didesni kieki atiduot g.gif
heart.gif heart.gif heart.gif

Atsakyti
QUOTE (Reklamiste @ 2004 08 09, 10:47)
Tai va, trumpa mano istorija apie labdara. Turejau laisva diena, vaikai su aukle namie, tevai krauste savo sandelius ir su seserim sumetem, kad stovi nenaudojami 3 (!) vaikiskai vezimeliai: leliukui, universalus ir sketukas. Ir greitai primetem, kad reikia padovanoti.
Paskambinau i kudikiu globos namus Zolyno g-vej, o ten mergina apsimiegojusiu balsu: "mums tokiu nereikia...." Tada i Caritas, sako" "labai reikia". Mes mikliai i masina, nuvezem i Motinos ir vaiko globos namus Odminiu gatvej ir palikom. Ten mamytes labai apsidziauge. Klausem, ko joms truksta, tai nuosirdziai atsake, kad zaislu turi pakankamai, nebent drabuzeliu (vaikai nuo 2 men iki 2 metu). Jeigu kam nereikia - puiki vieta nuvesti ir reakcija labai silta (ko man ir reikejo...)

OI AČIU, MUMI REIKIA laugh.gif TURIM DAUG RŪBŲ, O DĖT NĖR KUR, NAMIE BARDAKAS. TAI PAGALVOJAU, KĄ ČIA PARDAVINĖT, GERIAU LELIUKAM PADOVANOT wub.gif
Atsakyti