Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 4

QUOTE(tylaa @ 2014 06 10, 13:29)
projektuotojai siūlo oro padavimus daryti visose patalpose, o ištraukimą pagrindinėse+tualetas ir tt.

ar čia taip turi būti, ar bandoma mažinti sąmatą jų naudai?

1) Oro padavimo reikia toli gražu ne visose patalpose.
2) Oro ištraukimo taškai turi būti parenkami tokių būdų, kad oras judėtų iš švarių zonų į nešvarias, kitaip sakant - iš kambarių į sanmazgus ir sandėliukus. Yra tik vienas apribojimas - per durų plyšius nesugeba praeiti didelis oro srautas ir tokių atveju ištraukimas daromas toje pačioje patalpoje, kur ir padavimas.
3) Jei sąmata mažinama - tai tik jūsų naudai. Pardavėjui naudinga kad sąmata būtų kuo didesnė.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2014 06 12, 12:52)
Aš apie tai ir sakau: Jei vietoje putplasčio įdėsite ortakį, toje vietoje nebeliks nei šilumos nei garso izoliacijos. Girdėsite viską kas darosi kitame aukšte (o kadangi ortakiai bus aiškiai per maži ir su netaisyklingos formos posūkiais ir atsišakojimais - girdėsite ir oro užimą ortakiuose).


Šilumos izoliacijos ir nereikia perdangoje. Garso putplastis neslopina ir taip, ten geriau vata būtų. Garso slopinimas nepasikeis išpjovus arba išėmus tą putplastį.
Ortakiai tokioje vietoje būtų tik tiesūs su difuzoriumi gale ir tilptų lengvai apšiltintas 160 ortakis jeigu be slopintuvo arba 125 su garso slopintuvu. Visi atsišakojimai ir alkūnės būtų pažemintų lubų koridoriuje ir tech patalpose.
Atsakyti
QUOTE(Milao @ 2014 06 11, 09:11)
Šniokštimas teoriškai galimas pvz pro WC duris... Aš turiu numatęs mažiau efektyvų, bet paprastesnį variantą:
user posted image

Nesąmonė. Plyšis, turintis tiek lenkimų, labiausia linkės šniokštimui. Be to, per pirmą sąvaitę jus spėsite bent porą kartų atsiremti į apvadą ir nulaužti jį.
Jei kam įdomu ar bus garsas, galite pasiskaičiuoti kokį plotą turi plyšys tarp durų ir grindų ir palyginti su tuo, kokį plotą turi plyšys difuzoriuje.

QUOTE
Dar dėl WC vėdinimo tokia idee fixe. Gi vartai, iš kur sklinda kvapai yra labai nedideli - tai klozeto dangtis. Jei pavyktų kažkaip ventiliaciją prikombinuoti prie klozeto...

Seniai parduodami klozetai su oro ištraukimų. Gal ne kiekvienos parduotuvės vitrinoje galima tokį pamatyti, bet pagal užsakymą tikrai parveš.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2014 06 12, 13:51)
Šilumos izoliacijos ir nereikia perdangoje. Garso putplastis neslopina ir taip, ten geriau vata būtų.

Slopinimas čia nieko dietas. Svarbu kad putplastis, kaip ir bet kokia kita medžiaga - garso nepraleidžia. Ko didesnis storis - tuo didesnė garso izoliacija.
Atsakyti
Atsiremti į apvadą virš durų ir nulaužti? blink.gif Kieno pečiai ~2m aukštyje?
Bet kokiu atveju padarius papildomą tarpą virš staktos nuo to bus tik geriau, bendras triukšmas padidinus pralaidumą gali tik mažėti.
QUOTE(ed@ @ 2014 06 12, 14:59)
Nesąmonė. Plyšis, turintis tiek lenkimų, labiausia linkės šniokštimui. Be to, per pirmą sąvaitę jus spėsite bent porą kartų atsiremti į apvadą ir nulaužti jį. <{POST_SNAPBACK}>

Teriva perdengime polistirolas iš esmės neatlieka jokios funkcijos po to, kai betonas sustingsta, nes jis nedengia viso paviršiaus ploto.
QUOTE(ed@ @ 2014 06 12, 14:59)
Slopinimas čia nieko dietas. Svarbu kad putplastis, kaip ir bet kokia kita medžiaga - garso nepraleidžia. Ko didesnis storis - tuo didesnė garso izoliacija. <{POST_SNAPBACK}>
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2014 06 12, 13:59)
Slopinimas čia nieko dietas. Svarbu kad putplastis, kaip ir bet kokia kita medžiaga - garso nepraleidžia. Ko didesnis storis - tuo didesnė garso izoliacija.

Metalas, vanduo, oras idealiai praleidžia garsą. Putplastis irgi gerai praleidžia garsą.
Gipso kartono sluoksnis geriau izoliuos garsą nei 10 cm putplasčio.

Garsas slopinamas ne tik dėl medžiagos storio, bet ir dviejų skirtingų medžiagų sąlyčio vietoje, nes dalis jo atspindimas atgal. Norint geros garso izoliacijos geriau daryti kelių skirtingų sluoksnių "sumuštinį".
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2014 06 12, 14:51)
Bet kokiu atveju padarius papildomą tarpą virš staktos nuo to bus tik geriau, bendras triukšmas padidinus pralaidumą gali tik mažėti.


O kuo blogiau skylė sienoje nei skylė durų staktoje?
Atsakyti
Nesakiau kad blogiau. Geriau, bet sudetingiau ir sumoje brangiau. As laikausi poziurio pirmiausia pasinaudoti paprastu sprendimu galimybemis.
QUOTE(BangaS @ 2014 06 12, 15:55)
O kuo blogiau skylė sienoje nei skylė durų staktoje? <{POST_SNAPBACK}>
Atsakyti
Šiek tiek info apie Amalvos buitinius rotacinius rekupus (domekt, kompakt, palubinius). Man buvo naujiena, kai sužinojau, kad pas juos nesireguliuoja rotoriaus apsisukimai. Jis tiesiog sukasi pastoviu greičiu arba nesisuka, t.y. bypass'as veikia nekorektiškai.
Atsakyti
QUOTE(deadmau5 @ 2014 06 10, 07:51)
Nereikia protingo namo sistemų, užtenka vėdinimo su kintančiu oro srautu sistemos, kuri įvairių jutiklių pagalba vėdina (arba nevėdina) atskiras zonas, patalpas. Bet jos įdiegimas name vėdinimo sąmatą gana solidžiai pabrangins. Klausimas, ar paprastame name to tikrai reikia


Teisingai, jutiklių ir protingos valdymo sistemos pagalba galima būtų sureguliuoti visą vėdinimo įrangą, kad ji veiktų idealiai, bet bėda ta, kad privačiam namui tai finansiškai nepasiteisinanti investicija, todėl ir svarstomos sistemos su taimerio pagalba nukreipiančios oro srautus į vieną ar kitą aukštą.
Atsakyti
Šilumogrąžos arba reikia, arba ne. Arba nėra skirtumo, kai lauko ir vidaus t panašios. Tai koks tikslas rotorių sukinti puse greičio?
Kuo nekorektiškas bypassas, kai rotorius stovi?
QUOTE(Pupcis @ 2014 06 12, 23:50)
Šiek tiek info apie Amalvos buitinius rotacinius rekupus (domekt, kompakt, palubinius). Man buvo naujiena, kai sužinojau, kad pas juos nesireguliuoja rotoriaus apsisukimai. Jis tiesiog sukasi pastoviu greičiu arba nesisuka, t.y. bypass'as veikia nekorektiškai. <{POST_SNAPBACK}>
Atsakyti
QUOTE(Milao @ 2014 06 13, 08:45)
Šilumogrąžos arba reikia, arba ne. Arba nėra skirtumo, kai lauko ir vidaus t panašios. Tai koks tikslas rotorių sukinti puse greičio?


Kuo didesnis rotoriaus sukimosi greitis, tuo geresni šilumos mainai, bet kartu išauga "kvapų" pamaišymas ir mechaniniai nuostoliai.
Skirtingiems oro srautams iš principo geriau būtų skirtingi sukimosi greičiai, bet nematau tame labai didelės bėdos. Sustabdytas rotorius veikia kaip apėjimas, atskiro daryti nereikia, nebent labai norisi sumažinti mechaninius nuostolius iki minimumo, nes rotorius turi apčiuopiamą pasipriešinimą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BangaS: 13 birželio 2014 - 10:04
QUOTE(BangaS @ 2014 06 13, 12:04)
Sustabdytas rotorius veikia kaip apėjimas, atskiro daryti nereikia, nebent labai norisi sumažinti mechaninius nuostolius iki minimumo, nes rotorius turi apčiuopiamą  pasipriešinimą.

Rotorius gi padarytas is silumai laidzios medziagos .Idomu kiek gi itakoje tas baipso funkcijai gerai uztikrinti,kad ir rotorius nesisuka ,juk vyks gi kazkokie silumos mainai metalas gi laidus ... Idomu kaip ta galima vertinti ?
Atsakyti
QUOTE(VilkasPilkas @ 2014 06 10, 23:09)
Ar nebus paskui sniokstimas del oro srautu pro duru apacias ir dar klausimas kiek reiktu pakelti tas duru apacias (miegamieji, WC).


Labai daug kas priklauso nuo oro srautų ir plyšių dydžio. Jei oro srautai, nedideli, kokie rekomenduojami pasyviems namams, labai abejoju, kad ir pro pakankamai mažą plyšį girdėsis kokie tai garsai.
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2014 06 11, 09:11)
Virš durų staktos iki sąramos visada yra šiek tiek vietos, norint galima pasistengti kad tos vietos būtų dar šiek tiek daugiau. Tarpas pridengiamas apdailine lentele, bet atitinkamai paskaptavus lentelę iš vidaus, po ja pratekės oras, ir be cibulio daugiau niekas nematys kad ta lentelė šiek tiek kitokia nei įprastai.

Šį modelį mačiau kažkokiam vėdinimo vadovėlyje/internetiniame straipsnyje. Man jis irgi visai patiko,

QUOTE
Jau nebe ...

thumbup.gif


Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2014 06 12, 08:40)
Pas mane pvz. durų apvadų storis 10mm.


Teisingai, jei naudot standartinius tam neskirtus, rezultatas gali nuvilti, bet kam riboti savo fantaziją standartiniais dalykais, tuo labiau, kai kaip jau minėjau, yra gaminamos standartinės, specialiai oro pratekėjimui skirtos staktos. Kur gaminamos ar parduodamos nežinau, bet jei jau vėdinimo pradžiamoksliuose tie variantai demonstruojami, vadinasi jie veiksmingi, naudojami ir 100% kad parduodami.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 13 birželio 2014 - 12:51