QUOTE(ed@ @ 2014 06 26, 16:27)
Higienos normos reikalauja - NE MAŽIAU 30m3/h. Daugiau būti gali.
Niuansas tas, kad higienos normos sako ne mažiau, o PN rekomendacijos būtent tiek, ir nei daugiau, nei mažiau. Siūlau pažiūrėti, PN vėdinimo projektus, jei netikit.
Papildyta:
QUOTE(ed@ @ 2014 06 26, 16:27)
Pasyvaus namo idėja ne tame, kad vien tik gręžtai apriboti viską ką tik įmanoma ir taip sumažinti šilumos nuostolius. Pagrindinis tikslas - kuo daugiau išnaudoti alternatyvius energijos šaltinius, kad namas pats save galėtų aprūpinti energija.
Klystat, pasyvaus namo idėja būtent tokia ir yra, kokią teigiat nesant. Jūsų pasiulyta, ne pasyvaus namo idėja. Maišot su A++ namo idėja.
Papildyta:
QUOTE(ed@ @ 2014 06 26, 16:27)
Net skaičiuojant pagal minimalias normas, gausime 2 kartus didesnį oro kiekį, negu paminėjote. Nesvarbu kiek žmonių yra name - skaičiuojama tokia apykaita kiekvienoje patalpoje, kad ten būtų užtikrinama normali oro kokybė tuo metu, kai ten bus žmonės. Grubiai sužinoti namo apykaita galima padauginus gyventojų skaičių iš 2-jų ir iš taikomos normos. Tai suprantama - kiekvienas žmogus namuose turi, kaip minimum, dvi vietas, kur jis gali būti: miegamajame arba svetainėje. Ir abejose turi būti jam skirta šviežio oro norma. ...O jei priedo yra tokie dalykai, kaip darbo kabinetai, kambariai svečiams, pirtys, sporto salė ar poilsio zona - tai drąsiai galima skaityti, kad gyventojų skaičių reikia dauginti ne iš 2-jų, o - iš 3-ių.
Nors šiuo konkrečiu klausimu, kaip ir negražu būtų ginčytis su vėdinimo srities specialistu, bet norėčiau atkreipti dėmesį į faktą, kad klausimą uždavė pasyviais namais besidomntis asmuo.
Man irgi buvo užkliuves šis niuansas, kaip galima skaičiuoti konkrečiam žmonių skaičiui reikalingą oro kiekį visam namui, nežinant, kurioje patalpoje jie yra , bet nagrinėjant pasyvių namų vėdinimo projektus išsiaiškinau, kad juose absoliučiai nesvarbu, kurioje vietoje žmonės yra. Jei visi namo gyventojai - 3 žmonės yra svetainėje, tai pagal PN vėdinimo projektą, niekada nebus į svetaimę paduodamas 90m3 oro srautas, jis bus paduodamas visam namui, tame tarpe ir svetainei ir miegamajam ir vaikų kambariui, tad net ir šiuo atveju, tikėtina, kad pagal PN vėdinimo projektą į svetainę bus paduodamas suprojektuotas tik ~40m3-50m3 oro srautas, likusį srautą paduodant į tuo metu žmonių neturinčius miegamąjį ir vaikų kambarį.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2014 06 26, 17:13)
"Pasyvus" ir "aprūpinti energija" - ar jums šie teiginiai ne prieštarauja vienas kitam?
Žiūriu jau kartojuosi

. Nieko keisto, iš tos pačios stovyklos

.
Papildyta:
QUOTE(darius333 @ 2014 06 26, 20:56)
1 Cia absoliuciai visu tipu irenginiams (rekupams) ar tik kai kuriems ?
Manyčiau, kad šis teiginys tinka tik įrenginiams su EC varikliais. Su AC varikliais 50% našumu dirbantys varikliai, elektros ris nebaisiai mažiau nei visu 100%. Gal tik šilumokaičio efektyvumas pakils, bet didelės elektros sąnaudos permuš visą ekonomiją.
Jei jau taupysit, pirkdami rekuperatorių su pigiais AC varikliais, tai pataupykit dar labiau, pirkdami to našumo, kurį ir žadat naudoti.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2014 06 27, 14:15)
Teoriškai galima suorganizuoti oro srautą taip, kad jis eitų ne iš kambario į bendrą erdvę ir būtų iškart ištraukiamas, bet iš darbo kambario į miegamąjį, iš miegamojo į sandėliuką, iš sandėliuko svetaine. 2-3 tokie srautai po 30 m3/h pilnai patenkintų poreikį, nes jeigu žmogus yra svetainėje, tai jo nėra miegamajame ir darbo kambaryje ir atvirkščiai. Žmonių skaičiaus nebereikia dauginti iš 2 ar 3.
Tai ypač aktualu kai namas didelis.
Jei pastatas vieno aukšto, tai gal, bet jei dviejų ir padavimas bei ištraukimas yra abejuose aukštuose, tai šis principas neturėtų veikti, bet tai PN ventiliaciją projektuojantiems specialistams netrukdo palikti oro srautų nepakeistų.