Įkraunama...
Įkraunama...

Auklė turi būti psichologas?

Ką galvojete Jūs mamytės?Ar auklė turi būti psichologas,kad įgyti vaikelio pasitikėjimą , tam ,kad jaustusi saugiai mamytei išvykus..... blush2.gif
Atsakyti
Ne, pakanka, kad butu siaip geras zmogus ir nuosirdziai dometusi vaiku. Beje, ne kiekvienas, turintis psixologo diploma, sugebes rasti bendra kalba su vaikas ir uzmegzti rysi, kaip ne butu keista.
Atsakyti
Diplpmas nėra būtinas, bet žinios praverčia.
Atsakyti
QUOTE(maxsyte @ 2014 02 26, 16:41)
Ką galvojete Jūs mamytės?Ar auklė turi būti psichologas,kad įgyti vaikelio pasitikėjimą , tam ,kad jaustusi saugiai mamytei išvykus..... blush2.gif


Psichologams patiems dažnai reikia psichologo.

Pagal Jūsų logiką ir mama negalima tapti be psichologo diplomo.

Auklė turi būti pakankamai lanksti, sugebėti suprasti vaiką ir identifikuoti jo poreikius, turėti žinių apie vaiko ugdymą (neužtenka vien knygutę paskaityti), pakankamai gebėjimų įsijausti į esamą situaciją ir matyti bent kelis jos sprendimo variantus. Ir, aišku, sugebėti atsirinkti šeimą, kuri vertins ją ir jos darbą.
Atsakyti
Taip, auklė turi būti psichologė, sociologė, edukologė, filologė, pedagogė pageidautina, kad būtų apgynusi disertaciją, parašiusi ne vieną mokslinį straipsnį. Tik įdomu, ar dažna mama prieš gimdydama turi nors kruopelę tų reikalaujamų žinių, kurių kartais reikalauja iš auklės?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Soled: 26 vasario 2014 - 21:58
QUOTE(Soled @ 2014 02 26, 21:58)
Taip, auklė turi būti psichologė, sociologė, edukologė, filologė, pedagogė  pageidautina, kad būtų apgynusi disertaciją, parašiusi ne vieną mokslinį straipsnį. Tik įdomu, ar dažna mama prieš gimdydama turi nors kruopelę tų reikalaujamų žinių, kurių kartais reikalauja iš auklės?Būtų mygtukas "like" - paspausčiau milijoną kartų smile.gif SUTINKU 100%
Atsakyti
Auklė turi būti stabilios psichikos žmogus, su stipriai išvystytu emociniu intelektu. Psichologijos studijų diplomas aišku tam gali pasitarnauti, tačiau jis nėra būtinas iš esmės, jei mama pati geba atsirinkti ir atskirti tokį žmogų. Aš pasakyčiau greičiau taip - pati mama kad atsirinktų tokį žmogų turi turėti jau iš vaikystės atsineštas arba bent jau vėliau kažkokiu būdu išmoktas psichologijos žinias.
Atsakyti
jei jau turetu toki diploma, tai idomu kiek jus jai moketut????
Atsakyti
Mano giliu įsitikinimu auklė neturi turėti psichologijos diplomo,bet privalo būti susipažinusi su raidos psichologija. Ar tiesiog suvokti pagrindus, vaiko raidos etapus. Nebūtina terminologija, apibrėžimai, patys savaime jie nieko neduoda, svarbiausia suvokimas ir noras tobulėti. Jei augina/o savo vaikus, greičiausiai ir domėjosi. Kiekvienas vaikas skirtingas, jo raida ir charakteris skiriasi nuo kitų, auklė privalo mąstyti, domėtis vaiko lavinimo klausimais. Literatūros ir informacijos tomis temomis yra tikrai pakankamai daug.
Atsakyti
QUOTE(pelėdžiukas @ 2014 03 23, 15:22)
bet privalo būti susipažinusi su raidos psichologija. Ar tiesiog suvokti pagrindus, vaiko raidos etapus.

kad daug tevu su tuo nesusipazine.
Atsakyti
Na,jei zmogus turi tiksliuju mokslu issilavinima, o dirba sporto treneriu,tai maziausia keista.
Aukle - labai atsakingas darbas ir vaiku psichologija ismanyti privalu, be to auklei turi patikti jos darbas ir ji privalo myleti vaikus. Sutikite ,ne kiekviena moteris sugeba dirbti aukle, tai yra pasaukimas ,kaip ir visuose kitose profesijose. Nebent, aukle dirba toki kuklu darbeli ,nuvesti ir parvesti vaikeli is darzelio...
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2014 03 23, 15:41)
kad daug tevu su tuo nesusipazine.

neįsivaizduoju kaip įmanoma auginant vaikelį nesidomėti raida, tiesiog elementarūs dalykai - svoris, ūgis, mityba, pasiekimai, kada turėtų atsisėsti, iki kada atsistoti ir t.t. ir kaip vaikui padėti įveikti visus etapus sėkmingai. Iš ties teko girdėti, kad tėvai nesuvokia, kad apkamšydami vaiką pagalvėmis ir palikdami jį sedėti valandų valandas jie nesupranta, kodėl vaikas 7 mėn. dar neatsisėda pats. Bet man toks mąstymas turin vaikelį yra nesuprantamas. Kita vertus kalba apie aukles. Jei tėvai gali sau leisti niekuo nesidomėti, tai auklei tiesiog nėra šansų- už ką jai tada mokama? Už laiko praleidimą? Tada ir prasideda - ji turi užimti tą vaikutį. Kad vaiką užimti turi mokėti tai padaryti, vadinasi ir suprasti kokiam amžiui kas tinka.
Atsakyti