QUOTE(acuktuvaz @ 2009 05 06, 14:51)
O tu mates nors karta pazymejima?
Taip. Turiu jį nuo 2000 m.
QUOTE(acuktuvaz @ 2009 05 06, 14:51)
Vienoj pusej yra parasyta kas tai per popierius, kur isduotas ir tt. Ta puse ir ydomi pareigunams. Tuo tarpu kitoj pusej yra nuotrauka, asmens duomenys, neigalumo lygis.
Žinau kas ir kur ten parašyta, bet kai savo auto palieki neįgaliojo aikštelėje, tavo tas pažymėjimas niekam neįdomus - nufotografuoja kaip pažeidėją ir patalpina į "garbės lentą".
Skaityk dar kartą:
Informacija apie skiriamojo ženklo Neįgalusis įsigijimą ir naudojimą
Teisės aktai, reglamentuojantys skiriamojo ženklo Neįgalusis įsigijimo ir naudojimo tvarką:
Skiriamojo ženklo Neįgalusis išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas (toliau Aprašas), patvirtintas socialinės apsaugos ir darbo ministro, vidaus reikalų ministro ir sveikatos apsaugos ministro 2005 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. A1-20/1V-23/V-67 (Žin., 2005, Nr. 16-509).
Kelių eismo taisyklės (toliau KET), patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 16 d. d. nutarimo Nr. 768 redakcija) (Žin., 2008, Nr. 88-3530)).
Teisę įsigyti ir naudoti skiriamąjį ženklą Neįgalusis turi (Aprašo 2.12.4 punktai):
fizinis asmuo, turintis sutrikusią judėjimo funkciją ir galintis pats vairuoti lengvąjį automobilį su rankiniu valdymu;
fizinis asmuo, turintis I ar II invalidumo grupę (ar nuo 2005 m. liepos 1 d. asmuo, kuriam Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo (Žin., 2004, Nr. 83-2983) nustatyta tvarka nustatytas mažesnis negu 55 proc. darbingumo lygis, ar asmuo, sukakęs senatvės pensijos amžiaus, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelis ar vidutinis specialiųjų poreikių lygis) ir pats vairuoja lengvąjį automobilį;
fizinis asmuo, kuris veža asmenį, turintį I invalidumo grupę (ar nuo 2005 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo (Žin., 2004, Nr. 83-2983) nustatyta tvarka pripažintą nedarbingu ar sukakusį senatvės pensijos amžiaus, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis), arba vaiką su sunkia ar vidutine negalia (ar nuo 2005 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo (Žin., 2004, Nr. 83-2983) nustatyta tvarka asmenį, kuriam nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis);
juridiniai asmenys, kai jiems priklausančiomis transporto priemonėmis (lengvieji automobiliai, mikroautobusai ir autobusai) vežami neįgalieji.
Svarbu:
Neįgaliesiems skirtose stovėjimo vietose arba vietose, kuriose jiems leidžiama sustoti ir stovėti, gali sustoti (stovėti) tik skiriamuoju ženklu Neįgalusis arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtos transporto priemonės.
Skiriamasis ženklas Neįgalusis
Skiriamojo ženklo Neįgalusis išdavimas prilyginamas šio ženklo įsigijimui asmens lėšomis prekybos vietose (Aprašo 3 punktas).
Transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą Neįgalusis turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas turi būti pažymėti kvadratiniais mėlynais skiriamaisiais ženklais Neįgalusis su baltu apvadu ir baltu kelio ženklo Neįgalieji simboliu. Kvadrato kraštinės ilgis 100 mm, apvado plotis 10mm. Teisę naudoti skiriamąjį ženklą Neįgalusis turintys asmenys turi turėti tai patvirtinantį dokumentą (KET 4 priedo 10 punktas).
Neįgaliųjų transporto priemonių eismas (KET 187188 punktai)
Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu Neįgalusis, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais Eismas draudžiamas ir Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas.
Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu Neįgalusis arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
stovėti ilgiau, negu leidžiama, vietose, kur stovėjimo laikas apribotas atitinkamais kelio ženklais;
sustoti ir stovėti kelio ženklų Sustoti draudžiama, Stovėti draudžiama galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 ženklinimo linijomis.