Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sportuoti sporto klube

Senoji tema čia:
http://www.supermama...howtopic=792161

Čia renkasi tos, kurios nori būti stiprios ir gražios. thumbup.gif showoff.gif

Pagrindiniai niuansai sportuojant sporto klube:
Treniruotai raumenų grupei reikia atsigauti 72 valandų, todėl geriausia paprašyti kvalifikuotų trenerių sudaryti asmenines programas, kad dirbtų skirtingos raumenų grupės skirtingomis dienomis. Keisti asmenines programas reikia kas 3 mėnesius, nes organizmas prie esamų pratimų pripranta ir jie nebeduoda naudos arba duoda minimaliai.

Nenorint auginti raumeninės masės, dirbti reikėtų 3x15, norint auginti raumeninę masę - 3x8. Abejais atvejais svoris turi būti parinktas toks, kad nuoširdžiai sau galėtumėt pasakyti, kad paskutinis pakartojimas tikrai buvo paskutinis ir daugiau padaryti nebesugebėtumėt.

Optimali pertrauka tarp serijų - 1 minutė, tarp pratimų - 2 minutės. Per jas reikia vaikščioti, o ne sėdėti ant treniruoklių!

Riebalinę masę padės sudeginti kardio po treniruočių su svoriais. Per treniruotę kūnas jau būna įšilęs, todėl nebereikia skirti papildomų 20min jo įšilimui ir tuomet riebalą užtenka deginti 20-25min žemo intensyvumo zonoje. Apskaičiuoti savo intensyvumą galite pagal formulę:
(220-jūsų amžius)*60procetų, (220-jūsų amžius)*80procentų.
Gaunate maximalias ir minimalias savo širdies darbo zonas. Mažesnėje dega riebalai, didesnėje stiprėja širdis ir ištvermė. Niekas taip gerai nepamatuos Jūsų pulso kaip PULSOMETRAS, bet galite mėginti matuoti užčiuopę pulsą po kaklu.

Rytais, prieš treniruotes mes valgome sveikuosius angliavandenius: grūdus, daržoves, vaisius ir pan. Vakarais mes mėgaujamės baltyminės kilmės maistu, taip pat daržovėmis. Ir žinoma, nepametame sveiko proto kartais leidžiant sau pasimėgauti (1-2x savaitėje) bet kuo, kuo tik norisi wub.gif

Ir visa tai tam, kad pasiektume savo išsvajotų rezultatų wub.gif

user posted image

Taip pat mes turime savo albumėlį, už kurį atsakinga KaraLinda thumbup.gif
Atsakyti
Rgistruojus naujoj temoi biggrin.gif thumbup.gif liuks PumPum mirksiukas.gif

Atsakyti
Informatyvi pradžia thumbup.gif second.gif
Atsakyti
Na ka..as ir cia. Liuks pradzia Pumpum thumbup.gif
Atsakyti
Ačiū, čia kad mažiau kiltų tų pačių klausimų. Nors spėju vis tiek kils lotuliukas.gif
Atsakyti
na bent jau bus kur nukreipti smile.gif
Atsakyti
smagu, uzbaigem senaja tema, pradedam nauja biggrin.gif orai visai nepavasariski g.gif

facebook turiu prisilaikinusi ivairiu sporto puslapiu, tai siek tiek ir cia pakopinsiu informacijos, pvz apie raumenu mases auginima konkreciais pratimais:

Visų pirmą jei tu nori priaugti raumeninės masės per trumpiausią laiką, tu turi paklausti savęs kokie pratimai yra geriausi tam tikslui pasiekti. Atsakymas yra paprastas, bet šiuo metu parduodama tiek daug šlamšto, kad yra nuolat girdima apie naujausius papildus ir pažangiausius pratimus. Jei nori turėti plieninius raumenis, tu esi skatinamas pradėti naujausiu ar pažangiausiu būdu atlikti pratimus.
Daug kartų, sporto salėje, esu matęs liesą vaikiną gulintį ant kamuolio, iškėlusį vieną koją ir su užsidegimu mosuojantį lengvais hanteliais ir galvojantį, kad jei išmoks teisingai atlikti šituos pratimus jis užsiaugins raumenis. Pamiršk tai! Jei tokie pratimai veikė kitam tai dar nereiškia, kad jie tiks ir tau, tuo labiau jei esi sunkiai augantis.
Jei pratimas yra naujas, aš galiu garantuoti, kad jis yra daug mažiau efektyvus nei paprasti baziniai pratimai. Kodėl? Todėl, kad patys efektyviausi pratimai jau yra atliekami daug metų. Jie visada buvo pirmoje vietoje norint greitai priaugti raumenų masės.
Baziniai pratimai leis tau kelti daugiau svorio ir kuo didesnį svorį kelsi tuo didesnis būsi. Kas yra baziniai pratimai ir kurie iš jų geriausi maksimaliam augimui. Baziniuose pratimuose dirba keli sanariai ir daugiau nei viena raumens grupė, geriausia trys ar daugiau.
Pavyzdžiui, štangos spaudimas yra bazinis pratimas, labiausiai yra apkraunami krutinės raumenys, bet pečiai ir tricepsas taip pat padeda keliant svorį. Spaudimas žemyn tricepsui yra izoliuotas arba vieno sąnario pratimas. Jis izoliuos tricepsą ir taip nestimuliuos augimo kaip baziniai pratimai. Yra daug bazinių pratimų, bet tu turėtum susikoncentruoti tik ties tais kurie stimuliuoja daugiausia raumenų ir leidžia iškelti didžiausius svorius.

Baziniai pratimai
Žemiau pateikti pagrindiniai baziniai pratimai kuriuos privalai įtraukti į savo programa jei tikiesi priaugti kuo daugiau raumenų per trumpiausią laiką.

1. Pritūpimai (kojos keturgalviai, kojos dvigalviai raumenys, blauzdos, taip pat daugelis viršutinės dalies raumenų)
2. Mirties trauka (kojos dvigalviai, kojos keturgalviai raumenys, trapecija, apatiniai nugaros raumenys)
3. Štangos spaudimas (krutinė, tricepsas, pečiai)
4. Spaudimas virš galvos (pečiai ir tricepsas)
5. Štangos trauka pasilenkus (nugara, bicepsas, „sparnai“)
6. Prisitraukimai (nugara, bicepsas, „sparnai“)
7. Atsispaudimai lygiagretėse (krutinė, tricepsas, pečiai)

Jeigu tavo programoje nėra šitų pratimų, nesitikėk priaugti daug raumenų, tuo labiau jei esi sunkiai augantis. Pabandyk atlikti savo programą su vienu iš šitų pratimų, bet šitas pratimas turėtų būti atliktas pirmiau nei kiti. Taip būsi tikras, kad visą savo energija skyriai pačiam svarbiausiam pratimui, kuris yra atsakingas už augimą. Pavyzdžiui, jei treniruoji pečius pirmiausia atlik štangos spaudimą virš galvos, o tik paskui hantelių išvedimus ar kitus izoliuotus pratimus.
Prieš kelis mėnesiu draugas paklausė, kodėl jis nepriauga masės? Aš paprašiau, kad jis papasakotų apie savo programą. Tikriausiai jau galite atspėti kokia ji buvo. Joje buvo po penkis pratimus kiekvienai raumenų grupei ir beveik visi izoliaciniai. Jis nedarė jokių pratimų apatiniai kūno daliai ir vienintelis bazinis pratimas buvo, visų mėgiamas, štangos spaudimas.
Taigi aš jam daviau paprastą programą, kurioje buvo tik baziniai pratimai. Liepiau jam daryti tik po kelias serijas kiekvienam pratimui, pora kartų per savaitę ir susikoncentruoti ties darbinio svorio didinimu kiekvieną savaitę.Ar jis augo? Maždaug po penkių savaičių jis svėrė 8 kg daugiau ir kiekviename baziniame pratime pridėjo po 9-14 kg.
Ar tai dažnai pasitaikantis rezultatas? Visi kurie sunkiai dirba ir atlieka tik keleta bazinių pratimų gali tikėtis tokių rezultatų, net ir sunkiai augantys. Ar tai lengva? Ne, jis dirbo sunkai, kaip ir kiekvienas kuris pasiekė panašių rezultatų. Nesusižavėkite maisto papildais ir pažangiausiais pratimais, tik sunkus darbas yra raktas raumenų auginimo pratimuose, daug švaraus maisto ir daug poilsio.
Dabar jūs žinote raktą maksimaliam raumenų auginimui per
rekordinį laiką ir tikiuosi jūs jį panaudosit. Jei nebandėte tokių pratimų ankščiau jūs patirsit malonumą. Jie sunkūs, jie pasiima viską ką turi. Tai nėra pratimai kuriuos gali daryti pamiegojęs 3 valandas.
Tu turi turėti daug energijos, tinkamą apšilimą ir pilną koncentraciją jei nori gauti didžiausią naudą iš jų. Jie duos tau didesnius rezultatus nei sudėjus visus kitus pratimus.
Atsakyti
Koncentruojantis ties baziniais pratimais tai tik didelis ir būsi. Jei gražus nori būt reik viską daryt biggrin.gif šitas vyrams aktualiau vis tiek manau smile.gif
Atsakyti
Koncentruojantis ties baziniais pratimais tai tik didelis ir būsi. Jei gražus nori būt reik viską daryt biggrin.gif šitas vyrams aktualiau vis tiek manau smile.gif
Atsakyti
Man labia patinka sis PVZ
Deja as esu pirmas variantas. o taip noriu buti antras verysad.gif
user posted image
Atsakyti
Jungiuos ir as prie jusu, jeigu galima 4u.gif
Man didziausia problema dailinant kuno linijas yra krutine unsure.gif Nes siaip jau jauciasi darbo rezultatai, ir presiukas kieteja, ir kojos, ir rankos, o va krutine liko tokio mazumo (ji niekad didele ir nebuvo, bet dabar tuoj berniuku patapsiu verysad.gif ). Tik tiek, kad ji pakilo, nes raumenukai atsirado po apacia.
Atsakyti
Jungiuosi ir as, nes gyvai nelabai turiu su kuo apie sporta ir man iskylancius klausimus padiskutuoti 4u.gif

Vakar irgi iskilo toks klausimas. As visada kardio darydavau su elipsiniu dviraciu, su juo man lengvai uzsikelia pulsas ir pamynus pasidarau visa slapia, tikrai jauciu, kad sportuoju. Vakar pasidariau vien kardio diena, tai apsilimui pamyniau elipsiniu 20 min, susikeliau pulsa, viskas gerai, bet atsibodo. Tai galvoju einu isbandysiu kitus dar treniruoklius. 15 min zingsniavau, tarsi laiptais lipciau, bet pulsas visai nukrito, vos ne ramybes busenoje blink.gif Ir siaip, nesigauna su juo man greitai, ir nelabai supratau kokia aplitude daryti, stengiuosi ir nenusileisti ir nepakilti iki galo, na tarsi prilaikant. Kalbu apie toki steperi

Po to nuejau dar ant kito treniruoklio, tarsi su slidem ciuozciau, kojos taip i sonus metosi. Irgi nesupratau jo, nes apkrovos nejauciau, pulsas nukrito iki kokio 80, nors riebalui deginti man reikia 115. Kuo aukstesni lygi dariausi, tuo maziau tos slides priesinosi, cia taip turi buti?

O gal tie steperiai ir tos slides i sonus, nepriklauso prie kardio?
Atsakyti