Įkraunama...
Įkraunama...

Bexsero - vakcina nuo meningokoko B

Vakcina nuo meningokoko B - Bexsero, gaminama sveicaru firmos Novartis buvo aprobuota EMA'os 2012 ir patvirtinta Europos Komisijos 2013 sausio men.
Zinau kad kai kuriose Europos salyse ji jau prieinama, ir man regis Airijoje itraukta i skiepu kalendoriu - airiu vaiku susirgimai menB yra didziausi Europoje - po ju beje seka Lietuva... Kitose salyse uz sia vakcina reikia moketi patiems, o ji nepigi, man regis apie 100 euru uz viena doze o ju reikia daugiau nei 2, berods 3 ar 4
Pas mus Belgijoje si vakcina bus prieinama nuo birzelio menesio, tikrai skiepysiu savo dukra, pasidomejau, draudimas vakcinos kaina apmokes 85%. Cia susirgimai men B yra gana reti palyginus su kitom salim, taciau del savo ramybes tikrai dukra vakcinuosiu.
Visad su sirdgela ir baime skaitau apie meningokoko B aukas, mazucius vaikucius dazniausiai iki 5 metu ir prie kiekvieno menko virusiuko atidziai apziuriu saviske (ar nesustinges sprandas, prilenkia galvyte, ar nera hemoraginio berimo ir pan.)

O jus mamos, ar girdejote, domejotes? Ka zadate daryti?

Europos Komisijos patvirtinimas

EMA aprobavimas

Skaidres is konferencijos IE kurioje pateikta info apie liga ir paplitima ES
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gaudyk: 21 kovo 2014 - 08:48
mes nieko nedarysim,nes nieko negalime ir daryti ,nes gyvenam Lietuvoje.O Lietuvoje si vakcina nera registruota ir jos niekur nera pardavime,o jei ir atsivestum ta vakcina i Lietuva pati, joks daktaras jos neskiepis,nes neaisku kokios buvo transportavimo salygos ir vakcinos laikymas.Yra du keliai,1-laukti kol Lietuva teiksis ja registruoti arba 2-vaziuoti i uzsieni pvz i Belgija ir ten skiepyti vaika.
Atsakyti
Na, kiek as zinau tai jei preparatas yra registruotas ES tai Lietuvoje jam nereikia atskiro galiojimo.
Stai, netgi radau kad Lietuvoje vakcina yra
Bexsero Lietuvoje

Tik nezinia kiek kainuoja g.gif
Atsakyti
Gyd.minėjo, jog yra ir kainuoja 450 Lt/dozė, reikia dviejų dozių.
Dukros skiepyt nepageidautina (deja, sirgo meningitu ir be reanimacijų neapsieita, ir ilgos reabilitacijos), dėl sūnaus ir mažosios - neapsisprendžiu.
Bet išgyventi dar kartą tą košmarą, kai esi bejėgė, o medikai daro viską - nebenoriu tikrai.
Atsakyti
450lt viena doze? Sakyciau brangoka, tikrai ne kiekvienam ikandama....

Atsakyti
Pries 10d buvau kursuose,,skiepu pagrindai''40val gavai isklausymo sertifikata ir ten mane patikino,kad tie skiepai Lietuvoje neregistruoti ir ju nera ir negali buti.Tik nezinau ar apie tuos pacius snekam,nes uzrasai liko darbe ir nezinau koki pavadinima esu ten pasizymejusi.Lietuvoje yra skiepijima nuo A,C,bet siuo metu nuo B ne.Tai nezinau kuo tikesit,kuo ne,bet as tikiu ka man pasake sios srities specelistai.O be to gera zinia ta,kad nuo spalio jau yra itraukta i privaloma skiepu kalendoriu skiepas nuo pneumokoko,tik dar nenutarta koks tai bus skiepas ir tikekimes,kad valstybe nepersigalvos. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dumza @ 2014 03 21, 23:17)
Pries 10d buvau kursuose,,skiepu pagrindai''40val gavai isklausymo sertifikata ir ten mane patikino,kad tie skiepai Lietuvoje neregistruoti ir ju nera ir negali buti.Tik nezinau ar apie tuos pacius snekam,nes uzrasai liko darbe ir nezinau koki pavadinima esu ten pasizymejusi.Lietuvoje yra skiepijima nuo A,C,bet siuo metu nuo B ne.Tai nezinau kuo tikesit,kuo ne,bet as tikiu ka man pasake sios srities specelistai.O be to gera zinia ta,kad nuo spalio jau yra itraukta i privaloma skiepu kalendoriu skiepas nuo pneumokoko,tik dar nenutarta koks tai bus skiepas ir tikekimes,kad valstybe nepersigalvos. smile.gif

kaip nenutarta koks skiepas jei jau menesiai skiepinimo paskelbti
Atsakyti
QUOTE(Forgete @ 2014 03 22, 00:28)
kaip nenutarta koks skiepas jei jau menesiai skiepinimo paskelbti

Nenutarta kokia konkrečiai vakcina ar Prevenar, ar Pneumo. Gydymo įstaigos dar nežino kokios vakcinos bus.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 03 22, 09:38)
Nenutarta kokia konkrečiai vakcina ar Prevenar, ar Pneumo. Gydymo įstaigos dar nežino kokios vakcinos bus.

kad pneumo pagal anotacija skiepinasi viena karta ir skirta nuo 2 metu, o skiepu plane trys skiepinimai irasyti. kuriu pirmas 2 men http://kauno.diena.l...73#.Uy0-5MsaySM
Atsakyti
Aš nesigilinu, atvirai pasakius, tiesiog medicinos įstaiga nežino kokio pavadinimo vakciną gaus..ir kiek nuotrupom pamenu, tiek pasakiau..gyd. minėjo pneumo ir prevenar, o aš ne imunologė ir vaikų gyd., kad man įdomu būtų blush2.gif Mums nebeaktualu ax.gif

"Bexsero" registruota Bendrijos vaistinių preparatų registre, Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registre - nėra.
Reiktų pasikelti registrų nuostatas, kad pažiūrėti ar Bendrijos registre esantį vaistinį preparatą reikia dar atskirai registruoti LT registre. Šito nežinau ir tingiu tikrinti, gal atsiras žinančių medikų ir parašys kaip yra iš tikrųjų.
Papildyta:
QUOTE(gaudyk @ 2014 03 21, 19:53)
450lt viena doze? Sakyciau brangoka, tikrai ne kiekvienam ikandama....

Negaliu galvos guldyt, klausiau - atsakė, supratau taip..bet jei ieškočiau skiepyti, tai aišku dar daug ko reiktų išsiklausinėt (ir kainą patikslinti tuo pačiu smile.gif )

"Endemik" šiam skiepui irgi priima norinčiuosius, tik kažkaip gyd. minėjo, jog iš anksto reik užsisakyt (ar panašiai)
Atsakyti
Rasma visiskai teisi,tik as nemokejau,taip issamiai viska perteikti.aciu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dumza: 22 kovo 2014 - 14:26
QUOTE(Forgete @ 2014 03 22, 09:44)
kad pneumo pagal anotacija skiepinasi viena karta ir skirta  nuo 2 metu, o skiepu plane trys skiepinimai irasyti. kuriu pirmas 2 men http://kauno.diena.l...73#.Uy0-5MsaySM


O gal tieisog atsiras visiškai nauja šešiavalentė vakcina vietoj Pentaxim? kaip pas mus įprasta kai skiepiji nuo visko arba nuo nieko, be jokios galimybės rinktis, nors jau dabartinėj praktikoj akivaizdu, kad toli gražu ne visiems ši vakcina pateisino lūkesčius.
Atsakyti