Įkraunama...
Įkraunama...

Tvenkinio valymas

Pirkome sodyba su tvenkiniu. Tvenkinukas nemažas ir gražus, bet apaugęs žolėmis ir jaučiasi nemažai dumblo. Norėtume į išsivalyti, kad butu galima ir pasimaudyti. Labai prašau, parašykite, kas sussidūrėte su tvenkinio valymu. Neįsivaizduoju kaip tai daroma ir kiek kainuoja?
Atsakyti
QUOTE(Lenora @ 2006 06 21, 23:15)
Pirkome sodyba su tvenkiniu. Tvenkinukas nemažas ir gražus, bet apaugęs žolėmis ir jaučiasi nemažai dumblo. Norėtume į išsivalyti, kad butu galima ir pasimaudyti. Labai prašau, parašykite, kas sussidūrėte su tvenkinio valymu. Neįsivaizduoju kaip tai daroma ir kiek kainuoja?

Ta pati bėda ir pas mus - prūdas yra o mauditis negalima. Aš girdėjau kad yra kažkokis žuvys - amūrai, kurios žoles ir dumblus valgo ir gan greit suvalgo viską, tik kur jų gaut? Ir ar negalima kaip nors kitaip greičiau tai padaryt? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ErikaI @ 2006 06 22, 07:22)
Ta pati bėda ir pas mus - prūdas yra o mauditis negalima. Aš girdėjau kad yra kažkokis žuvys - amūrai, kurios žoles ir dumblus valgo ir gan greit suvalgo viską, tik kur jų gaut? Ir ar negalima kaip nors kitaip greičiau tai padaryt?  g.gif


Yra tokios žuvys, tik girdėjau, kad labai brangios. Lietuvoje kažkoks ūkis jas augina, bet net nežinau kur. Dar žoles kramsnoja karosiukai, bet jų reikėkų labai daug suleisti.
Atsakyti
o kas zinote kai tvenkynio vanduo buna visada rudas kaip sudrumstas.. ka reikia daryti kad butu svarus?
Atsakyti
ir mes perkam šalia tvenkinuko.. labai nedidelio... purvinas jis, bet dabartinis šeimininkas sakė jog domėjosi.. tai jo išvalymas apie 10000 kainuotų... ten keturi sklypai rigojasi su juo.. tai reiktu i keturias dalis dalint.. bet vistiek nemaži pinigai.. o be to nelabai ten ir pasimaudysi, g.gif gal kadanors ax.gif

tik aš svaigstu apie vandens lelijas savo pakrantėj.. kaži kokio vandens joms reikia g.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2007 03 25, 23:36)
ir mes perkam šalia tvenkinuko.. labai nedidelio... purvinas jis, bet dabartinis šeimininkas sakė jog domėjosi.. tai jo išvalymas apie 10000 kainuotų... ten keturi sklypai rigojasi su juo.. tai reiktu i keturias dalis dalint.. bet vistiek nemaži pinigai.. o be to nelabai ten ir pasimaudysi,  g.gif  gal kadanors ax.gif

tik aš svaigstu apie vandens lelijas savo pakrantėj.. kaži kokio vandens joms reikia g.gif

I mano virs 100 kv.m.kudra suvestas lietaus vanduo nuo stogu ,daugiau jokio papildymo.Prileista nemazai karpiu ir lynu,tai vanduo pastoviai stipriai drumstas.Vandens lygis metu begyje svyruoja apie 0,5m.Pasodinau ezerines lelijas-auga visai neblogai,augimviete po truputi pleciasi.Kol buvo tik jos-atrode grozio virsune,bet pasodinau hibridines-ir ezerines nublanko.Be to ir vegetacija hibr.pradeda zymiai anksciau:jau nemazai lapu pasieke vand.pavirsiu,o ez.dar nematyti.Hibr.minusas-dauginasi kaip pasiute,nespeju sienauti,tai siemet pastelkiau balt.amurus.ziuresiu kas gausis.Be to savaime paplito nykstukine lelija[irasyta i lr raud knyga]-irgi puikiai jauciasi.
Atsakyti
QUOTE(vikas @ 2007 04 14, 01:59)
I mano virs 100 kv.m.kudra suvestas lietaus vanduo nuo stogu ,daugiau jokio papildymo.Prileista nemazai karpiu ir lynu,tai vanduo pastoviai stipriai drumstas.Vandens lygis metu begyje svyruoja apie 0,5m.Pasodinau ezerines lelijas-auga visai neblogai,augimviete po truputi pleciasi.Kol buvo tik jos-atrode grozio virsune,bet pasodinau hibridines-ir ezerines nublanko.Be to ir vegetacija hibr.pradeda zymiai anksciau:jau nemazai lapu pasieke vand.pavirsiu,o ez.dar nematyti.Hibr.minusas-dauginasi kaip pasiute,nespeju  sienauti,tai siemet pastelkiau balt.amurus.ziuresiu kas gausis.Be to savaime paplito nykstukine lelija[irasyta i lr raud knyga]-irgi puikiai jauciasi.


Kur pirkai amūrus? Kiek mokėjai? Kiek jų suleidai? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lenora @ 2007 04 16, 13:14)
Kur pirkai amūrus? Kiek mokėjai? Kiek jų suleidai? smile.gif

Amurus augina keli zuvininkystes ukiai.As pirkau esanciame prie kelio Jonava-Zasliai apie 20-30km nuo Jonavos.Iskart uz kaimo Stabintiskes prasideda ju tvenkiniai.Kaina 30Lt uz kg.I kg ieina 14-15vnt,Vieno svoris apie 70gr ,bet garantavo,kad iki vasaros pabaigos bus ne maziau 0,5kg.Siuo metu jau viska pardave.as dabar ne namie-neturiu su savim firmu adresu ir telefonu.Jei domina-pokeliu dienu galesiu parasyti.Kita savaite vaziiuosiu i Islauza ,pirksiu ersketuku.Beje,Islauze buvo ir amuru.ir baltuju placiakakciu-nuostabi zuvis-minta vandens drumzlemis:filtruoja is jo smulkius dumblius ir pakibusias detrito[dumblo] daleles.
Atsakyti
QUOTE(vikas @ 2007 04 17, 08:15)
Amurus augina keli zuvininkystes ukiai.As pirkau esanciame prie kelio Jonava-Zasliai apie 20-30km nuo  Jonavos.Iskart  uz kaimo Stabintiskes prasideda ju tvenkiniai.Kaina 30Lt uz kg.I kg ieina 14-15vnt,Vieno svoris apie 70gr ,bet garantavo,kad iki vasaros pabaigos bus ne maziau 0,5kg.Siuo metu jau viska pardave.as dabar ne namie-neturiu su savim firmu adresu ir telefonu.Jei domina-pokeliu dienu galesiu parasyti.Kita savaite vaziiuosiu i Islauza ,pirksiu ersketuku.Beje,Islauze buvo ir amuru.ir baltuju placiakakciu-nuostabi zuvis-minta vandens drumzlemis:filtruoja is jo smulkius dumblius ir pakibusias detrito[dumblo] daleles.


Labai ačiū už atsakymą. Kai važiuosi į Išlaužą, užmesk akį ar ten dar yra amūriukų. Ir labai norėčiau tikslaus adreso bei telefonų. Iš anksto dėkoju biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lenora @ 2007 04 17, 15:07)
Labai ačiū už atsakymą. Kai važiuosi į Išlaužą, užmesk akį ar ten dar yra amūriukų. Ir labai norėčiau tikslaus adreso bei telefonų. Iš anksto dėkoju biggrin.gif

AB'Islauzo zuvis".Mob.868526971.Turejo:amuru,placiakakciu,lynu,ivairiu veisliu ersketu,karpiu. Kaisiadoriu raj."Laukystos zuvininkyste".Turejo:amuru,karpiu,visokiu karosu,rudeni tures lydeku.Darbo tel.; 8 346 44402 .Mob.861464876. UAB'Raseiniu zuvininkyste'.Mob 842870376. Ivisus tris ukius reikia vezti savo tara. Turiu gerokai daugiau firmu,bet siemet kontaktavau tik su trimis minetomis.Telefonu gali suzinoti viska<bendrauja kulturingai<parduoda nuo mazytes zuvytes iki toniniu kiekiu.Avarinis variantas:gali pirkti bet kuriame prek.centre.Mano kaimynas pirko Maximoj 3
apdauzytus,zaizdotus amurus.Vienas pokeliu dienu pastipo 2 du isgyveno ir net perziemojo.Jai dar kas idomu-klausk,tik neprizadu operatyvaus atsakymo.Beje,esu ir as pirkes is parduotuves[karpius]mano visi pastipo.
Atsakyti
QUOTE(vikas @ 2007 04 19, 23:11)
AB'Islauzo zuvis".Mob.868526971.Turejo:amuru,placiakakciu,lynu,ivairiu veisliu ersketu,karpiu.                  Kaisiadoriu raj."Laukystos zuvininkyste".Turejo:amuru,karpiu,visokiu karosu,rudeni tures lydeku.Darbo tel.;  8 346 44402 .Mob.861464876.        UAB'Raseiniu zuvininkyste'.Mob 842870376.  Ivisus tris ukius reikia vezti savo tara.    Turiu gerokai daugiau  firmu,bet siemet kontaktavau tik su trimis minetomis.Telefonu gali suzinoti viska<bendrauja kulturingai<parduoda nuo mazytes zuvytes iki toniniu kiekiu.Avarinis variantas:gali pirkti bet kuriame prek.centre.Mano kaimynas pirko Maximoj  3     
apdauzytus,zaizdotus amurus.Vienas pokeliu dienu pastipo 2 du isgyveno ir net perziemojo.Jai dar kas idomu-klausk,tik neprizadu operatyvaus atsakymo.Beje,esu ir as pirkes is parduotuves[karpius]mano visi pastipo.


Nuosirdžiai dėkoju už išsamų atsakymą. biggrin.gif
Mano žuvų reikalas laikinai sustojo, nes rytoj atvažiuoja tecnika gilinti ir valyti tvenkinį. Matau, kad esate patyręs žuvų auginime. Labai norėčiau ateityje pasikonsultuoti ax.gif Beje, koks jūsų tvenkinio gylis? Skaičiau, kad amūrams reikia 3-4 metrų.
Atsakyti
QUOTE(Lenora @ 2007 04 20, 12:00)
Nuosirdžiai dėkoju už išsamų atsakymą.  biggrin.gif
Mano žuvų reikalas laikinai sustojo, nes rytoj atvažiuoja tecnika gilinti ir valyti tvenkinį. Matau, kad esate patyręs žuvų auginime. Labai norėčiau ateityje pasikonsultuoti ax.gif  Beje, koks jūsų tvenkinio gylis? Skaičiau, kad amūrams reikia 3-4 metrų.

Giliausioje vietoje apie2,5m[vadinamoji ziemojimo duobe],kitur nuo1iki0,5m.Literatura siulo ne maziau2m.,yra daug nuomoniu,kad turi buti ne maziau 3-4m.Gylis nera esminis sekmingo perziemojimo faktorius kaipo toks.Tiesiog kuo didesnis gylis-tuo silciau ir tuo didesne istirpusio vandenyje deguonies atsarga , kuria uzzalus atnaujinti betechniniu ppriemoniu yra problematiska.Sugebant palaikyti siluma ne maziau 4-7laips.[ivairiu saltiniu duomenys skiriasi]ir reikiama deguonies kieki,per akis butu ir 1m.Tvenkinio valymas mechaninemis priemonemis daug naudos neduos-dumblo konsistencija ttiek svelni ir nestabili,kad sujudinusdidesne dalis greiciausiai pasklis vandenyje ir paskui vel nuses ant dugno. Gal reikala pagerins tankiai suzelusiu augalu saknys, siek tiek surisancios dumbla. Zuvu ukiai nuleidzia vandeni, padziovina ir sukietejusi pasalina.
Atsakyti