QUOTE(kerdara @ 2007 07 31, 11:02)
Labas, norėčiau Ausro konsultacijos, labai džiaugiuosi, kad yra tokių žmonių kaip jis, tai juk neikainojama pagalba tokiems neišmanėliams kaip aš.
Taigi, išsikasėme tvenkinį, jau eina treti metai, bet žolių ten kol kas kaip ir nėra. Tvenkinys apie 6 arus, dugnas molis, po juo jau matosi skalda, gylis vietom siekia 3metrus(viduryje). Visus kraštus vyras išklojo akmenimis ir užpylė smėliu, deja kai buvo didelė liūtis vietomis nuplovė tiek smėlį, tiek akmenis, bet dar buvo nesutvarkyta pakrantė, tai galvojam kai išsidės trinkelės, ušžels žolė, tai taip gal nebebus blogai. Lietaus vanduo nuo namo ir pirtelės taip pat suvestas į jį, bet nepasakyčiau, kad to vandens labai jau daug, galvojam vasarą dapildyti iš grežinio, tai nežinau ar čia gera mintis? Labiausiai mus erzina šiemet atsiradusios rudosios varlės, įdomu ką jos gero ar blogo gali pridaryti? Nu labai jau jų daug, visos šoliuoja po kiemą, ir ką su jom daryti?
Bet pagrindinis klausimas, kaip išlaikyti švarų vandenį, nes labai norime maudytis, vyras sako, kad reikia įleisti lydekų ir ešerių, tai atsieit ir varles suės, ir vandens neterš, bet anksčiau skaičiau tavo patarimuose, kad žuvinti negalima jei tvenkinys skirtas maudymuisi. Na suprantama kad karpių tai tikrai nelaikysime, bet patrk, kaip su kitokiom gali būti.
Dar vienas klausimėlis. Žadame vienoje tvenkinio pusėje (yra didelis kalnas) padaryti toki krioklį iš akmenų. Darys iš apželdinimo firmos, tai kompiuterinis jų pateiktas variantas labai gražiai atrodo, ir dar sako bus judantis vanduo, tai ir tai tvenkinio švarai turės įtakos.
Tiesiog labai įdomu būtu tavo, mielas Ausrai, patarimai. Iš anksto dėkoju.
P.S. Dar žadu pakraščiuose prisodinti lelijų vandens, manau irgi bus tik pliusas.
Dekui, dekui, kam tos geles
Na, ta mano pagalba "Supermamoje" daugumai nera jau tokia naudinga ir "neikainuojama".... Nemacius esamo (ar busimo) vandens telkinio, vadovaudamasis tik jusu (nebutinai labai tiksliais) aprasymais, galiu pateikti tik praktikoje patikrintas teorines gaires, uz kuriu pritaikyma KONKRECIAI JUSU VANDENS TELKINYJE GARANTIUOTI TIKRAI NEGALIU.
Norintiems RIMTAI susitvarkyti vandens telikini, teikiu "gyvas" konsultacijas vietoje, jei reikia atliekame reikiamus tyrimus, parengiame vandens telkinio projekta, konsultuojame jo irengimo/valymo metu, veliau patariame del ekosistemos sukurimo, izuvinimo, prieziuros ir kt. Aisku, tokiu atveju mano ir mano kolegu patarimai yra visai nesunkiai ikainuojami, taciau visi veliau sutikti musu klientai konstatavo, kad investicija i musu patarimus sudare tik keleta procentu vandens telkinio irengimo / isvalymo projekto vertes (ekskavatorininku paslaugos yra desimtis ar simtus kartu labiau "neikainuojamos', nei musu

), o dabar buve musu klientai dziaugiasi galedami maudytis svariame vandenyje, pasigaui viena kita zuvelioka ir gyventi savo sodyboje greta DIRBTINIO, taciau LABAI PANASAUS I NATURALU vandens telkinio

.
Gerai, gana reklamos, pabandysiu atsakyti i jusu klausimelius del kudros. Kai jau kazkada rasiau, molis neblogai laiko vandeni, taciau molyje iskastu kudru vanduo drumsciasi vos tik ibrendate maudytis. Moletu raj. teko matyti negilias klientu kudras, kuriu vanduo buvo baltas (apie skaidruma sneka is viso neidavo) nuo suspenduotu molio daleliu.
Kad bandete uzpilti moli skalda, zvyru, akmenukais - gal ir neblogai, taciau molis paprastai tirpsta, tyzta ir gali "praryti" visa jusu triusa, o zvyro ir molio kose kartais buna dar klampesne, nei pats luitais susisluoksniaves molis. Irenginejantiems kudras molyje, paprastai siulau deti plevele. o tik tada pilti zvyra ar akmenis, taciau nezinau, ar jus noresite viska pradeti is naujo.
Rasote, kad liuties nuotekis i kudra sunese smeli ir kt. Reiskia blogai irengta nuotekio sistema ir / arba blogai sutvarkytas kudros prietakos baseinas. Nemacius situacijos gyvai - sunkau detaliau komentuoti.
Kudros papildymas is grezinio - visai nebloga ideja, taciau tai paprastai kainuoja, tad grezini paprastai patariu naudoti tik per sausras. O jeigu vandens lygis kudroje krenta net per slapesni sezona - reikia ieskoti, kur galetu buti pramusta vandenspara ir "uzlopyti" ta skyle.
Varles - bene maziausia kudros problema. Tai veikiau neatsiejama kudros dalis! Kam gi pykti ant vieno kito po kiema prasuoliuojancio varliukscio?! Lai gyvena i sveikatele, o kai izuvinsite kudra lydekomis, eseriais, gal koki starki dar imesit - jie tures ka esti ir nerys vieni kitu
Taip pat butu sveika ir nendryciu kudros pakrasciais pasodinti, gal dar koki dryzuti, duoni, viksvu kupsta. Giliau tiktu lugnes, vandens lelijos, gal dar kokia blizganciaja plude is ezero parsinesit. Si augalija sudarys ekonisas zuvims pasislepti ir veistis, taciau saltineliu, kriokliu ir fontanu dizaineriai gal patars kazka kitaip. Siaip kriokliukas neturetu pakenkti jusu kudrai, tiketina, kad jis padidins vandenyje istirpusio deguonies kieki, taciau jei kriokliukas sukels per didele vandens turbulencija, tai gali kelti nuo dugno smulkias molio daleles ir prisidedi prie papildomo kudros drumstimo.
Sekmes kudrininkysteje!
Ausrys