Įkraunama...
Įkraunama...

Vynuogės

user posted image
SENA TEMA
Tesiam tema toliau 4u.gif
Atsakyti
ar tiktu vynuoges auginti balkone?
Atsakyti
Grožis wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Nuo tokios nuotraukos pirmam poste vos akys neiskrito doh.gif
----------
Turiu klausima. pernai pas mane siltnamyje sudygo vynuoge. is sekliukes matyt. nevisai buvo perpuves kompostas... nuaugo sau tarp papriku dailus augaliukas- pagailejau raut. taip jis ir perziemojo siltnamyje. dabar ziuriu jau sprogsta. yra kokia nors tikimybe sulaukti derliaus ar ji reikia iskiepyt? nu kazkaip gaila ismest, jei jau taip isikabino g.gif
Atsakyti
QUOTE(Snowpass @ 2014 04 02, 13:17)
Pabandykite uzsisakyti is vynuoges.lt
As asmeniskai is ju pirkau pries kelis metus ir man beveik visos veisles pasiteisino. ten yra smulkiai viskas aprasyta. Rinkites ziemai nedengiamas veisles, kur atsparumas -30 ir panasiai.



aciu uz nuoroda... ir nauja liga... doh.gif prisiziurejau, tai dabar tiek visko prisireike...

beje, ten pastebejau prie vynui skirtu vynuogiu raso cukru/rugsties kieki, o prie desertiniu ne. kaip orientuotis kurios is tu desertiniu saldesnes? ar jos visos is principo saldzios? gal kokios degustacijos buna???
skaitau jus skoniu aprasymus, ir noriu tiket, ir negaliu patiket... ir melyniu, ir ananasu... rolleyes.gif seile tik bega...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaizduote: 02 balandžio 2014 - 14:31
Kad vynuogių liga pradėjau sirgti tai tikrai doh.gif
Neišlendu iš forumo ir internetinių prekiautojų puslapių, jau beveik visą info susisisteminau - bandysiu auginti rolleyes.gif
Labiausiai baiminuosi dėl uždengimo ir genėjimų sad.gif bet gal kaip nors išmoksiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamukas71: 02 balandžio 2014 - 14:58
QUOTE(mamukas71 @ 2014 04 02, 15:51)
Kad vynuogių liga pradėjau sirgti tai tikrai doh.gif
Neišlendu iš forumo ir internetinių prekiautojų puslapių, jau beveik visą info susisisteminau - bandysiu auginti rolleyes.gif
Labiausiai baiminuosi dėl uždengimo ir genėjimų sad.gif bet gal kaip nors išmoksiu.

Susirgau ir as sita liga, teks mokintis ir bandyti auginti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2014 04 02, 14:12)
Nuo tokios nuotraukos  pirmam poste vos akys  neiskrito doh.gif



drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

ir aš jau antri metai vis domiuosi, bet vis nesiryžtu pradėt šito reikalo. Nors iki pilnos laimės vynuogių labai trūksta biggrin.gif
Atsakyti
Senai šita liga sergu biggrin.gif iš pradžių dėl uogų... o paskui dėl formavimo galimybių. Vynuogių formavimas (genėjimas) irgi įdomus ir kūrybinis užsiėmimas smile.gif vynmedis - labai kantrus augalas -viską iškenčia blush2.gif ir dar uogų duoda smile.gif

svetelis,
Balkone vynuogių auginti neverta, nes jų šaknys labai ilgos ir galingos - į vazoną netilps.

Vobla,
Vynuogės dauginamos skiepijant, šaknydinant arba prilenkiant. Bijau,kad iš sėklos išdygusi vynuogė uogomis jūsų nenustebins. Nors, jei turite daug vietos - ekspermentuokite ir po to čia parašykite kaip pavyko wink.gif
Atsakyti
QUOTE(marijus123 @ 2014 04 02, 17:54)
Senai šita liga sergu  biggrin.gif iš pradžių dėl uogų... o paskui dėl formavimo galimybių. Vynuogių formavimas (genėjimas) irgi įdomus ir kūrybinis užsiėmimas smile.gif


va tas formavimas mane labiausiai ir gąsdina šiuo metu doh.gif
O kiek turi per sezoną paaugti vynmedžio sodinukas?

Gal galite dar paaiškinti vištai apie vynuogių veisles. Kuo iš esmės skiriasi desertinės ir vynui skirtos? Ar iš desertinių vynas nesigaus? Ar tiesiog vynui skirtos geriau dera ir skonių puoštė kita?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 02 balandžio 2014 - 18:03
QUOTE(mamukas71 @ 2014 04 02, 15:51)
Kad vynuogių liga pradėjau sirgti tai tikrai doh.gif
Neišlendu iš forumo ir internetinių prekiautojų puslapių, jau beveik visą info susisisteminau - bandysiu auginti rolleyes.gif
Labiausiai baiminuosi dėl uždengimo ir genėjimų sad.gif bet gal kaip nors išmoksiu.


Uždengti nieko sudėtingo smile.gif idealu durpėmis, bet tinka ir kokiu senu audeklu, ar eglišakiais, kai nieko nėra po ranka ir plėvelės gabalas, ar bulvių maišas senas praverčia smile.gif
Dėl genėjimo - jauną vynmedį dažniausiai galima prilenkti, o jei prilenkti neįmanoma, tada apsukti kuo nors apatinę dalį ir tiek. Jei nušals iš apačios vėl greitai ataugs (tai galioja tik įšaknydintiems vynmedžiams - kurie skiepyti neataugs). Senesnių vynmedžių dengti nebūtina (atsparių šalčiui). Turiu pavyzdį Palangos vynmedžio - daug metų žiemoja visiškai nedengiamas ir nieko nenutinka.
Papildyta:
QUOTE(saintlina @ 2014 04 02, 19:00)
va tas formavimas mane labiausiai ir gąsdina šiuo metu  doh.gif
O kiek turi per sezoną paaugti vynmedžio sodinukas?

Gal galite dar paaiškinti vištai apie vynuogių veisles. Kuo iš esmės skiriasi desertinės ir vynui skirtos? Ar iš desertinių vynas nesigaus? Ar tiesiog vynui skirtos geriau dera ir skonių puoštė kita?


Iš pradžių formavimo esmę suprasti sudėtinga, o tada jau viskas lengva biggrin.gif Jei trumpai - vynmedis uogas augina ant pirmametės šakos išaugusios iš antrametės šakos. Iš šiemet išaugusios šakos kitais metais išaugs ūgliai o ant jų bus kekės. Todėl formuojant vynmedį (pagrindinis formavimas lapkričio pradžioje) reikia apmąstyti kiek kokių šakų palikti.
Bet jei visa tai pasirodytų sudėtinga - uogų vis tiek greičiausiai bus, tik jų skinti gali tekti lipti ant stogo lotuliukas.gif

Vyninės veislės yra saldesnės. Desertinių skonis labiau pritaikytas valgymui, taip pat svarbu ir odelė, minkštimas ir kt. Yra ir universalių veislių tinkamų ir tam ir tam.

Pas mane darže pirmamečiai sodinukai paauga 2 metrus. Gal ir daugiau augtų, bet aš neleidžiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo marijus123: 02 balandžio 2014 - 18:21
QUOTE(marijus123 @ 2014 04 02, 17:54)


Vobla,
Vynuogės dauginamos skiepijant, šaknydinant arba prilenkiant. Bijau,kad iš sėklos išdygusi vynuogė uogomis jūsų nenustebins. Nors, jei turite daug vietos - ekspermentuokite ir po to čia parašykite kaip pavyko wink.gif

ta prasme, augt gal ir augs, bet derliaus nebus? unsure.gif
ta sekla greiciausiai is vynuogiu is Uzbekistano. tais metais gavom tiek daug lauktuviu, kad kai kuriu nespejom suvalgyt ir nukeliavo tiesiai i komposta. nes salia vynuoges dar ir gledicija isdygo, kurios seklu buvo vyras is ten parsivezes... abiems siems augalams teks surasti vietos... biggrin.gif
jei skiepyt, tai i keliu metu sodinuka skiepijama? toks mazas man jis dar unsure.gif
Atsakyti