Įkraunama...
Įkraunama...

Dermatilomanija

Sveikos mergaites,
jau daug metu kenciu nuo baisaus iprocio, zaloti savo oda.. Kitaip tariant, dermatilomanija.. Tai obsesinis kompulsinis sutrikimas, negaliu saves kontroliuoti. Tik kelyje pasitaiko veidrodis, imu ir ieskau defektu, kuriuos butinai turiu pasalinti.. Dazniausiai juos matau tik as, bet negaliu suvaldyti saves ir nustot zaloti savo odos, nors tikrai tuo metu suprantu, kad baigusi labai gailesiuos ir grausiu save.. Mano oda atrodo tragiskai, is nieko padarau daugybe zaizdeliu ant savo kuno ir veido, kurios veliau tampa tais paciais defektais kuriuos noresiu pasalint..
Kiekviena diena pasiziuriu i save ir pasakau sau, viskas, as sugebesiu susivaldyti, as isgydysiu savo oda.. Problemu su oda neturiu, jei ne sis iprotis, tureciau tikrai grazia oda.. Bet..
Apie sia problema galeciau parasyti daug, bet stengiausi tik labai trumpai apibudinti..
Galbut tarp jusu yra gyvenanciu su sia problema, butu tikrai gera pasikalbeti apie tai, kadangi dauguma to nesupranta.. Dazniausiai sako: -Tiesiog nustok! susivaldyk! Taciau tai nera taip paprasta..
Galbut yra kencianciu nuo kitu obsesiniu kompulsiniu sutrikimu? Galbut gyvenate kartu su trichotilomanija (plauku rovimasis) ar pan?
Kadangi labai sunku kalbeti apie tai realybeje, su zmonemis, kurie nepazista sio jausmo, labai noreciau bent virtualioje erdveje apie tai padiskutuoti, issikalbeti, pasidalinti patirtimi..
Aciu
verysad.gif
Atsakyti
Labas,

Jau apie 3 metus turiu trichotilomaniją ir dermatilomaniją. Nežinau, ar tai tikrai dermatilomanija - tiesiog turiu įprotį draskyti ir "čiupinėti" apgamus.
Visi sako, kad nustočiau ir t.t., nors tai tikrai nėra lengva. Pvz. atsigulus miegoti, net pati to nesuprasdama, pešioju plaukus. Tik paskui, kai susivokiu, nustoju. Kartais trichotilomanija praeina, bet po kurio laiko vėl grįžta sad.gif
Tai yra obsesinis kompulsinis sutrikimas. Šie įpročiai lengvai neatsikratomi, jais sunku atsikratyti, kaip ir su visais kitais įpročiais - rūkymu ir pan.
Tiesiog pešiodama plaukus jaučiu tokį keistą, bet gerą jausmą. Jį sunku paaiškinti.

Sėkmės!
Atsakyti