Įkraunama...
Įkraunama...

Šuo nuosavo namo teritorijoje

Pasidarė aktuali problema dėl šuns laikymo nuosavo namo teritorijoje. Kiek žiūrinėjausi, tai galima statyti voljerą - bet kažkaip labai apgriozdina kiemą ir tam šuniui tenai lakstyti vietos minimaliai..

Skelbimų puslapiuose aptikau tokius radijo aptvarus - nematomas tvoras.. kur apsitveria teritorija, o šuniui uždedamas antkaklis - ir tiesiog jeigu bėgs už laido - gaus elektros. Bet ta elektra kažkaip bauginančiai skamba..

Kas daugiau? Grandinė? - kažkaip ją atmetu iš karto..

O šiaip laisvą palikti lakstyti - bijau, kad pabėgs..

Kaip jūs laikote? Kokie būtų pastebėjimai? Gal susidūrėt su tam tikrais pliusais? Minusais? Tikrai įdomi nuomonė..
Atsakyti
šunys mano kambariniai, bet įsikėlus į namą mūsų pirmas darbas buvo apsitverti tvora smile.gif
Aš gal bijočiau tų elektrinių. Saugumas irgi aktualu, jis palaidas, bet kas - bet kada į kiemą gali įeiti ar pašalinis, ar galų gale šuo kitas.
Šeip vienas iš sprendimų, kurį esu mačiusi - per kiemą ištemptas trosiukas, prie jo rista grandinė, trosas tvirtintas pradžia ir galas prie kažko, tai šuo gali judėti ne tik kiek jo grandinė ar pavadys siekia, bet ir kiek tuo trosu per visą kiemą.
Atsakyti
Palaidas šuo yra tiek aplinkiniams nesaugu, tiek pačiam šuniui. Juk į gatvę gali ir pats išbėgt. Geriausias variantas yra voljeras, kuriame šuo gyvena tada, kai Jūs su juo neužsiimat ar nesat namie. Su sąlyga, kad šuo vedžiojamas ir su juo užsiimama. Jei sklypas aptvertas, aš vis tiek nerizikuočiau palikti palaido visame kieme. Juk ir gėlynai, ir žolynai, augalai nukentėti gali. Be to, ką veiks šuo tuose plotuose vienas pats?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnnyte: 09 balandžio 2014 - 12:17
QUOTE(sticho @ 2014 04 09, 11:14)
Pasidarė aktuali problema dėl šuns laikymo nuosavo namo teritorijoje. Kiek žiūrinėjausi, tai galima statyti voljerą - bet kažkaip labai apgriozdina kiemą ir tam šuniui tenai lakstyti vietos minimaliai..

Skelbimų puslapiuose aptikau tokius radijo aptvarus - nematomas tvoras.. kur apsitveria teritorija, o šuniui uždedamas antkaklis - ir tiesiog jeigu bėgs už laido - gaus elektros. Bet ta elektra kažkaip bauginančiai skamba..

Kas daugiau? Grandinė? - kažkaip ją atmetu iš karto..

O šiaip laisvą palikti lakstyti - bijau, kad pabėgs..

Kaip jūs laikote? Kokie būtų pastebėjimai? Gal susidūrėt su tam tikrais pliusais? Minusais? Tikrai įdomi nuomonė..


O jus neturesit nei vejos, nei gelyno, nei darzo kokio minimalaus? Jei visgi turesit, tai su palaidu suniu galit estetini viso to vaizda pamirsti. Ypac, jei jus busit darbuose, o suo lakstyt ir ganysis vienas.
Atsakyti
Vat ir bandau tuos pliusus ir minusus susidėlioti.. Kažkaip apsistojusi ties voljeru ir tuo radijo aptvaru. Voljeras mane gąsdina nes vietos jame nėra daug.. o tie aptvarai - tipo gali ir daržus ir gėlynus atitverti ir šuo tą elektrą gaus tik pradžioje kol perpras viską. Bet elektra kažkaip baisiai skamba..
Papildyta:
QUOTE(ptashka @ 2014 04 09, 12:25)
O jus neturesit nei vejos, nei gelyno, nei darzo kokio minimalaus? Jei visgi turesit, tai su palaidu suniu galit estetini viso to vaizda pamirsti.

Šitas sakinys turbūt viską pasako biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sticho @ 2014 04 09, 14:03)
Vat ir bandau tuos pliusus ir minusus susidėlioti.. Kažkaip apsistojusi ties voljeru ir tuo radijo aptvaru. Voljeras mane gąsdina nes vietos jame nėra daug.. o tie aptvarai - tipo gali ir daržus ir gėlynus atitverti ir šuo tą elektrą gaus tik pradžioje kol perpras viską. Bet elektra kažkaip baisiai skamba..
Papildyta:

Šitas sakinys turbūt viską pasako  biggrin.gif


As nezinau, apiekokius jus voljerus kalbat, kuriuose nera vietos, manau siais laikais toks pasirinkimas, kad tikrai rasit ivairiu g.gif Pvz. mano vyras voljera dare pats, tai jis tokio dydzio, kad jei kalba tik apie suns pasilakstyma, tai suo is vis is jo galetu neiseiti, galetu ten ratais uzsibegioti biggrin.gif Nu bet paleidziam juk ne tik del pasiganymo.
Atsakyti
Laikau šunis erdviuose, dengtuose voljeruose. Taip pat palieku laisvai bėgioti po teritoriją, nes mano sklypas aptvertas aukšta tvora, vartai - rakinami. Jau kelis metus šunis laikau taip. Nėra ištrūkę į gatvę ir nesiveržia ten. Tačiau tikrai palaidi šunys ištrypia darželius bei pridaro visokių nedarbių, kai palieku juos vienus. Geriausiai laikyti voljere, o paleisti bėgioti tik prižiūrimus aptvertoje teritorijoje. Kaimynų haskių veislės kalytė yra pririšta prie vielos, ištemptos per sklypą. Taip pat puikus variantas. Beje, voljerą galima pastatyti gražų, kad jis neužgriozdintų teritorijos, bet ją net puoštų.
Atsakyti
Apie elektrą buvo diskusija feisbuke kinologų grupėje - kai labai reikia, šunys pravaro, pasipurto ore ir nebėr smile.gif Mano MB tėvų šuo taip dingo wink.gif O kokia kalė, paukštis ar kitas šuo gali būti labai vertas to pasipurtymo šuniui...
Voljeras - jei nepamiršite vedžioti už jo (ir kiemo) ribų, užsiimti su šuniu, pažaisti tiek pat ir daugiau, nei su gyvenančius bute/name (nes visgi bute/name gyventi šuniui įdomiau ir daugiau veiksmo) ir visaip kitaip rūpinistės - kodėl gi ne smile.gif
O kodėl iškart atmetamas variantas gyvenimo šuns kartu? smile.gif Iš smalsumo
Atsakyti
Iš tiesų taip, turint gyvūną reikia žinoti, kad jis ne daiktas, kad jis judės, dūks , tryps, kas ir pakakos ne vietoje blush2.gif . Ypač paliktas vienas. Voljeras yra išeitis, kai šunys palieka be priežiūros. Net ir kambarinius šuniukus geriau palikt saugiam narve kambary, negu rasti augintinį negyvą,nes jis iš nuobodulio nugraužė laidą). Tarkim, aš dirbu didžiąją dienos dalį, todėl šunys būna voljeruose. Kai grįžtu, šunys būna kartu su manim. Vakare storakailiai eina miegoti į savo būdas, o trumpakailiai bokseriai - kambarin.
Atsakyti
Tai ir norėjau parašyti, kad dienos metu, ar naktie smetu galima pailti su šia NEMATOMŲ TVORŲ SISTEMA šunį lauke ir nenugrauš nei laidų, nei pabėgs į judrią gatvę ir panašiai, nes galime aptverti ne tik teritoriją(visą savo kiemą), bet ir atskiras jo dalis, pavyzdžiui vaikų žaidimo aikštelę, daržą, ar valymo įrengimus, ar vietas, kur tiesiog būtų nesaugu Jūsų šuniui. Turiu šią sistemą ir esu patenkinta, išsisprendžiau man kelias aktualias bėdas: peršokatis mano šuo(vokiečių aviganis), medinę tvorą, jei pamatydavo katę...po rujos suplėšytas kas kart voljera sne tapo išeitis:(....dabar kovojam kontraceptikais pas veterinarą nuo rujos, o šuo tiesiog bėgioja kieme ten kur jam galima, tuo pačiu džiaugiuosi papildoma apsauga, nes vieną kartą mums išvykus į užsienį ir šunį palikus voljere, mūsų kiemą tiesiog apvogė..va taip tad AŠ UŽ NEMATOMAS TVORAS BET NE KINIETIŠKAS, LABAI GEROS PETSAFE FIRMOS(AMERIKIEČIU)..IR BŠGIOJANTĮ AUGINTINĮ KIEME, PATIKĖKITE ATRODO GEROKAI LAIKINGESNĖsmile.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita1010 @ 2014 04 15, 15:11)
Tai ir norėjau parašyti, kad dienos metu, ar naktie smetu galima pailti su šia NEMATOMŲ TVORŲ SISTEMA šunį lauke ir nenugrauš nei laidų, nei pabėgs į judrią gatvę ir panašiai, nes galime aptverti ne tik teritoriją(visą savo kiemą), bet ir atskiras jo dalis, pavyzdžiui vaikų žaidimo aikštelę, daržą, ar valymo įrengimus, ar vietas, kur tiesiog būtų nesaugu Jūsų šuniui. Turiu šią sistemą ir esu patenkinta, išsisprendžiau man kelias aktualias bėdas: peršokatis mano šuo(vokiečių aviganis), medinę tvorą, jei pamatydavo katę...po rujos suplėšytas kas kart voljera sne tapo išeitis:(....dabar kovojam kontraceptikais pas veterinarą nuo rujos, o šuo tiesiog bėgioja kieme ten kur jam galima, tuo pačiu džiaugiuosi papildoma apsauga, nes vieną kartą mums išvykus į užsienį ir šunį palikus voljere, mūsų kiemą tiesiog apvogė..va taip tad AŠ UŽ NEMATOMAS TVORAS BET NE KINIETIŠKAS, LABAI GEROS PETSAFE FIRMOS(AMERIKIEČIU)..IR BŠGIOJANTĮ AUGINTINĮ KIEME, PATIKĖKITE ATRODO GEROKAI LAIKINGESNĖsmile.gif thumbup.gif

1. tai nepaprasčiau išpjaut šunį, nei vaistais šert?

2. man visa šita tema reklama kvepia smile.gif tokia nebi paslėpta reklama...
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2014 04 15, 15:09)
man visa šita tema reklama kvepia smile.gif tokia nebi paslėpta reklama...

Ir man panašu. Labai jau toks neskanus tų produktų siūlymas...
Atsakyti