Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų tinklaraščiai

Labas visoms, negalinčioms gyventi be knygų 4u.gif Dabar gi baisiai madinga rašyti internetinius dienoraščius (blog'us). Ypač apie kulinariją ir kosmetiką smile.gif Bet kiekviena namų šeimininkė jau išmoko kepti kugelį ir blynus, išvirti sultinį ne iš kubelio ir išsikepti obuolių pyragą. Nebeįdomu. Norisi pamaitinti ir sielą. Susirasti bendraminčių, dalintis įspūdžiais, sužinoti naujienas ar pastebėti knygas, kurios nesipuikuoja (ir niekada to nepatyrė) perkamiausiųjų dešimtukuose, netapo bestseleriais ar kritikos taikiniais. Norisi tiesiog maloniai pailsėti su bendru pomėgiu. Tad ar Lietuvoje egzistuoja aktyvūs "knygų rijikų" tinklaraščiai? Jei taip, tai kuriuos sekate ir mėgstate labiausiai? O gal net pačios rašote? Pasidalinkite ax.gif
Papildyta:
Štai ką pavyko surasti man pačiai:

http://asskaitau.blogspot.com/
http://knyguziurkes.wordpress.com/
http://kaskaityti.wordpress.com/
http://grafomanija.com/
http://raidinuosi.wordpress.com/
Atsakyti
Aš dar žinau novum.lt (ne vien apie knygas).
Atsakyti
Šitą Novum užskaičiau cool.gif
Atsakyti
man šis patinka: http://siukslynelis.salomeja.net/ - trumpai, aiškiai, konkrečiai išdėstoma nuomonė, jokių bereikalingų pezėjimų.
Atsakyti
Kiek spėjau perskaityti "Salomėjos šiukšlynėlio" naujausius atsiliepimus, tai iš tiesų konkretumas ir išsamumas juose dera. Tik gal kiek per kategoriški jie. Atstumia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jbm: 14 gegužės 2014 - 11:48
na, man patinka, kai žmogus turi nuomonę ir nebijo jos išsakyti. mane atstumia vyniojimai į vatą, svaičiojimai iš serijos: kaip aš sugalvojau skaityti šią knygą, kaip aš jos ieškojau, kaip ji man patinka, ir ilgiausios paklodės atpasakojant siužetą, be lašelio kritikos ir be realaus įvertinimo. o dar ko negaliu pakęsti tai primygtinio rekomendavimo doh.gif tokio alia "būtinai perskaitykit", "kiekvienas žmogus privalo perskaityti tą ar aną".

labai pasigendu tvirtos nuomonės bloguose. būtent nuomonės, o ne atpasakojimo. kartais toks jausmas apima, kad blogeriai ne atsiliepimus rašo, o anotacijas ir reklaminius tekstus kuria.
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2014 05 14, 07:27)
man šis patinka: http://siukslynelis.salomeja.net/ - trumpai, aiškiai, konkrečiai išdėstoma nuomonė, jokių bereikalingų pezėjimų.man taip pat šis labai patinka, karts nuo karto vis užeinu pasižvalgyt.
Apskritai, netyčiomis suradau dar vieną neblogą tinklapį: naujosknygos.lt ten nėra blogo pavidalo ar pan. bet publikuojamos apskritai visos Lietuvoje išleistos knygos, manau, kai šis išpopuliarės (jei išpopuliarės) turėtų būt visai naudingas. Pati koncepcija man patiko.
O pastaruoju metu gal dar kas atradote ko nors naujo?
Atsakyti
QUOTE(Adelina. @ 2014 05 20, 14:50)
naujosknygos.lt ten nėra blogo pavidalo ar pan. bet publikuojamos apskritai visos Lietuvoje išleistos knygos (...)

nelabai supratau "publikuojamos" blink.gif Publikuoja (liet. leidžia) leidyklos, o ne tinklaraščiai... Koncepcijos išvis kol kas nesupratau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Adelina. @ 2014 05 20, 14:50)
Apskritai, netyčiomis suradau dar vieną neblogą tinklapį: naujosknygos.lt ten nėra blogo pavidalo ar pan. bet publikuojamos apskritai visos Lietuvoje išleistos knygos, manau, kai šis išpopuliarės (jei išpopuliarės) turėtų būt visai naudingas. Pati koncepcija man patiko.


o man šis nelabai, nes ten kol kas tik knygų anotacijos, nėra jokių atsiliepimų, vertinimų (bent jau tų kelių knygų, kurias peržvelgiau). gal kai įsivažiuos projektas, bus įdomiau. Aišku, pagirtina kad apskritai toks projektas buvo sugalvotas. Labai pasigendu informacijos vienoje vietoje.

100 knygų taip pat būtų visai nebloga idėja, bet dar neatidirbta iki galo: man ten truputį chaotiškai viskas pateikta, pasigendu detalesnės paieškos galimybių.

apskritai labai norėčiau, kad atsirastų kažkokia vieta, kur visi blogai apie knygas būtų surinkti krūvon, reitinguojami, vertinami skaitytojų ir kitų blogerių. nes dabar viskas labai išmėtyta: kai kurie blogeriai įkelia nuorodas į kitus blogus, yra facebook grupė apie tinklaraščius (bet aš neturiu kantrybės mirkti facebooke), o kažką naujo ir įdomaus atrasti sudėtinga. o ir laiko alisvo ne per daugiausia, kad internete mirkti
Atsakyti
Visų tinklaraščių, kurie yra jau jūsų minėtame facebook puslapyje ,,Tinklaraščiai apie knygas" sąrašą galima rasti čia. Aišku, ten yra visokių: tiek pakankamai reguliariai pildomų, tiek jau užmirštų, tačiau taip jau yra, kad ne visi išlieka. Tai bent jau man atrodytų tinkamiausias būdas rinktis tiesiog kiekvieną peržvelgiant ir atsirenkant, kurie labiau prie širdies, o kurie mažiau.

Kadangi naudojuosi facebook'u, šis puslapis man patinka, nes tai yra daug greičiau ir neapkrauna pvz el.pašto. Nors turiu keletą mėgstamiausių (jie jau čia buvo paminėti), kuriuos seku bloglovin pagalba, kad nepraleisčiau kokio įrašo.
Atsakyti
Sveikos,

aš taip pat radau dar vieną linką http://knygosguru.fweb.lt/ , nėra daug įrašų, neseniai matosi dar rašomas, bet kritišką nuomonę galima pajust. Mane taip pat tie atpasakojimai erzina. smile.gif
Atsakyti
Džiugu,kad yra tokia tema.
ir kiek dar skaitančių mamų !
thumbup.gif
Atsakyti