Įkraunama...
Įkraunama...

Pradžiamokslis kačių veisėjams :)

Pradžiamokslis kačių veisėjams 4u.gif

Iš kitose temose vykusių diskusijų kilo mintis sukurti atskirą temą veisėjams, kurioje galima būtų diskutuoti veisėjams aktualiais klausimais susijusiais su veislyno steigimu, registravimusi VMVT ir mokesčių mokėjimu. Taigi, kad neteršti kitų temų kviečiu diskutuoti šioje temoje wink.gif

Kaip jau tikriausiai visi veisėjai puikiai žino nuo 2013 m. atsirado reikalavimas veisėjams registruotis valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.

http://www3.lrs.lt/p...s...ry=&p_tr2=2

http://vmvt.lt/lt/gy...u.patvirtinimo/

Kitas ne ką mažiau svarbus dalykas, kad veisėjo veikla būtų legali kaip ir visų kitų mokesčių mokėtojų yra mokesčių deklaravimas ir mokėjimas.

Veisėjai turi galimybę pasirinkti iš dviejų būdų kaip būti mokesčių mokėtoju:
1. Pirkti verslo liudijimą.
2. Vykdyti individualią veiklą pagal pažymą.

Kuo gi skiriasi šie būdai?
Paprastai ir trumpai apie verslo liudijimą ir individualią veiklą galima paskaityti čia: http://versloliudiji...slo-liudijimas/

Verslo liudijimas. Veislinių naminių gyvūnėlių auginimas, kodas 078
Mokesčio dydį nustato Savivaldybių tarybos, kuris nustatomas kiekvienais metais.
Mokamas 9 proc. nuo minimalios algos privalomo sveikatos draudimo (PSD) mokestis ( šiuo metu 90lt mėnesiui)
Taip pat mokama 50 proc. bazinės pensijos dydžio valstybinio socialinio draudimo įmokos (180 lt).
Verslo liudijimą galima pirkti ne pilnam mėnesiui, bet ne mažiau kaip 5 dienoms.

Individuali veikla. Kitų gyvūnų auginimas, veiklos kodas pagal EVRK 14900
Metodinė medžiaga: Individualios veiklos vykdomos pagal pažymą ypatumai:
http://www.vmi.lt/cm...1d-3c2f05b02637
Vykdant individualią veiklą galima pasirinkti ar fiksuoti tik pajamas ir 30 proc. pajamų sumos laikyti veiklos išlaidomis nuo likusių 70 procentų pajamų mokant mokesčius (šis variantas tikrai netinka veisėjams) arba vesti pajamų ir išlaidų apskaitą, renkant išlaidas įrodančius dokumentus ir mokesčius mokėti nuo pajamų atėmus išlaidas (kitaip tariant pelno).
Taigi PSD yra 9 procentai nuo pusės pelno.
VSD 28,5 procento nuo pusės pelno.
O pajamų mokestis nuo individualios veiklos pajamų yra 5 procentai nuo gauto pelno iš kurio dar atimama PSD ir VSD sumos.
Pvz. Pelnas 100 lt, tai
PSD reikės mokėti 100,00/2*9/100 lygu 4,50 lt
VSD reikės mokėti 100,00/2*28,5/100 lygu 14,25 lt
GPM gaunasi mokėti (100,00-4,50-14,25)*5/100 lygu 4,06 lt.
Taigi nuo 100 lt pelno sumokama 4,50+14,25+4,06 lygu 22,81 lt.

Dar vienas svarbus dalykas! Pasiekus 155000 lt pajamų (ne pelno, o pajamų!) sumą reikia registruotis PVM mokėtoju. Tai galioja visiems nepriklausomai nuo pasirinktis verslo formos.

Taigi toks trumpas įžanginis pradžiamokslis, o jau visa kita kam kas aktualu ir įdomu lai lieka diskusijoms.
Atsakyti
QUOTE(semlina @ 2014 05 12, 19:02)
Verslo liudijimas. Veislinių naminių gyvūnėlių auginimas, kodas 078
Verslo liudijimą galima pirkti ne pilnam mėnesiui, bet ne mažiau kaip 5 dienoms.

Man įdomu kaip kituose miestuose su VL veisėjams. Pernai kai išsiėmiau tai paskambino VMI inspektorė ir reikalavo, kad šiai veiklai VL būtų imamas visiems metams. Jos motyvas - taigi katės pas jus gyvena visus metus, vadinasi ir veikla vykdoma visus metus. unsure.gif

P.S. Dėkui Semlina už tikrai naudingą (tikiuosi, kad taip ir bus) temą.
Atsakyti
QUOTE(Tajka @ 2014 05 12, 19:30)
Man įdomu kaip kituose miestuose su VL veisėjams. Pernai kai išsiėmiau tai paskambino VMI inspektorė ir reikalavo, kad šiai veiklai VL būtų imamas visiems metams. Jos motyvas - taigi katės pas jus gyvena visus metus, vadinasi ir veikla vykdoma visus metus.  unsure.gif

P.S. Dėkui Semlina už tikrai naudingą (tikiuosi, kad taip ir bus) temą.

Kiek teko girdėti dauguma veisėjų perkasi verslo liudijimą tik tam laikui kai parduoda kačiukus, nors asmeniškai man minėtas VMi argumentas visai logiškas, nes juk verslo liudijimo pavadinimas yra būtent auginimas, o ne tik pardavimas, tai logiškai mąstant ir verslo liudijimas turėtų būti perkamas visiems metams, o tai jau gaunasi labai brangiai. todėl asmeniškai man yra priimtinesnis individualios veiklos variantas nes pagal jį moki mokesčius tik nuo gauto pelno. Jeigo pelno neturi tai nieko ir nemoki ir tai manau yra teisinga.
Nes tarkim verslo liudijimą perkant niekas neklausia ar tu iš to pelno turi, gal realiai tu ir taip minuse, bet mokestį už verslo liudijomą plius sodrai vis tiek turi mokėti.
Atsakyti
QUOTE(semlina @ 2014 05 12, 19:38)
Kiek teko girdėti dauguma veisėjų perkasi verslo liudijimą tik tam laikui kai parduoda kačiukus, nors asmeniškai man minėtas VMi argumentas visai logiškas, nes juk verslo liudijimo pavadinimas yra būtent auginimas, o ne tik pardavimas, tai logiškai mąstant ir verslo liudijimas turėtų būti perkamas visiems metams, o tai jau gaunasi labai brangiai. todėl asmeniškai man yra priimtinesnis individualios veiklos variantas nes pagal jį moki mokesčius tik nuo gauto pelno. Jeigo pelno neturi tai nieko ir nemoki ir tai manau yra teisinga.
Nes tarkim verslo liudijimą perkant niekas neklausia ar tu iš to pelno turi, gal realiai tu ir taip minuse, bet mokestį už verslo liudijomą plius sodrai vis tiek turi mokėti.

Pagal tokį pavadinimą verslo liudijimus turėtų imti visi, kas augina veislinius gyvūnus. Čia visai nelogiška schmoll.gif
Imdamas verslo liudijimą turi susimokėti Pajamų mokestį, o kokios pajamos auginant? Nieko neparduodant. Aš ėmiau tame pačiame mieste, kaip ir Tajka, bet man paskambinusi VMI darbuotoja, tik maloniai paaiškino kokius žurnalus pildyti ir kur skambinti jeigu iškils kokių klausimų mirksiukas.gif Tikrai nereikalavo imti visiems metams. schmoll.gif

Netgi pažiūrėjau yra tokia veikla "Drabužių siuvimas". Tai jeigu aš siuvu sau, savo vaikams, savo vyrui, mamai ir anytai, bet nieko nepardavinėju, man vistiek reikia verslo liudijimo? Nes gi veikla "siuvimas", o ne "pardavimas" doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LaiLaa: 12 gegužės 2014 - 19:30
QUOTE(LaiLaa @ 2014 05 12, 20:20)
Pagal tokį pavadinimą verslo liudijimus turėtų imti visi, kas augina veislinius gyvūnus. Čia visai nelogiška  schmoll.gif
Imdamas verslo liudijimą turi susimokėti Pajamų mokestį, o kokios pajamos auginant? Nieko neparduodant. Aš ėmiau tame pačiame mieste, kaip ir Tajka, bet man paskambinusi VMI darbuotoja, tik maloniai paaiškino kokius žurnalus pildyti ir kur skambinti jeigu iškils kokių klausimų  mirksiukas.gif Tikrai nereikalavo imti visiems metams.  schmoll.gif

Netgi pažiūrėjau yra tokia veikla "Drabužių siuvimas". Tai jeigu aš siuvu sau, savo vaikams, savo vyrui, mamai ir anytai, bet nieko nepardavinėju, man vistiek reikia verslo liudijimo? Nes gi veikla "siuvimas", o ne "pardavimas"  doh.gif

Aš manau, kad iš esmės pavadiminas yra neteisingas, todėl jis ir leidžia prielaidas VMI darbuotojams jį kaip nori interpretuoti. Bet čia tik mano nuomonė. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(semlina @ 2014 05 12, 20:48)
Aš manau, kad iš esmės pavadiminas yra neteisingas, todėl jis ir leidžia prielaidas VMI darbuotojams jį kaip nori interpretuoti. Bet čia tik mano nuomonė.  ax.gif

Ir interpretuoja, bet kai pasiginčyji, nusileidžia biggrin.gif Beje ne visi VMI darbuotojai reikalauja imti visiems metams, vadinasi nėra jokiu įstatymu tai reglamentuota, kad būtent šita veikla tokia schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(LaiLaa @ 2014 05 12, 20:20)
Pagal tokį pavadinimą verslo liudijimus turėtų imti visi, kas augina veislinius gyvūnus. Čia visai nelogiška  schmoll.gif


Čia trūksta žodžių "pardavimo tikslais". Bet juk jeigu yra išduodamas verslo liudijimas tai jau tai savaime aišku, kad tai veikla laikoma verslu.

Papildyta:
QUOTE(LaiLaa @ 2014 05 12, 20:53)
Ir interpretuoja, bet kai pasiginčyji, nusileidžia  biggrin.gif Beje ne visi VMI darbuotojai reikalauja imti visiems metams, vadinasi nėra jokiu įstatymu tai reglamentuota, kad būtent šita veikla tokia  schmoll.gif

drinks_cheers.gif nėra niekur griežto apibrėžimo, dėl to ir yra ta dviprasmybė ir kas kaip nori tas taip varto.
Atsakyti
Vo sėdžiu ir mąstau. Sakykim renkuosi IV. Vadinasi reik tvarkytis buhalteriją. Kaip pažymėjo Semlina, blogiausias variantas tingėt rinkt popierius ir imt 30 proc. nuo pajamų sąnaudoms. Ale kad aš bijau sužinot kiek pati realiai išleidžiu saviškiams spaustanosiams. blush2.gif Nes jei su mūsų veisle paskaičiuot, tai gali kryžių dėt riebų ant viso darbo. Nes labai gerai prisimenu vieno VMI seminaro metu išsakytą mintį - Individuali veikla NEGALI būti nuostolinga.
Atsakyti
QUOTE(Tajka @ 2014 05 12, 21:54)
Vo sėdžiu ir mąstau. Sakykim renkuosi IV. Vadinasi reik tvarkytis buhalteriją. Kaip pažymėjo Semlina, blogiausias variantas tingėt rinkt popierius ir imt 30 proc. nuo pajamų sąnaudoms. Ale kad aš bijau sužinot kiek pati realiai išleidžiu saviškiams spaustanosiams.  blush2.gif Nes jei su mūsų veisle paskaičiuot, tai gali kryžių dėt riebų ant viso darbo. Nes labai gerai prisimenu vieno VMI seminaro metu išsakytą mintį - Individuali veikla NEGALI būti nuostolinga.

drinks_cheers.gif lotuliukas.gif va čia ir esmė, kad realiai išleidi daugiau negu gauni ir dar už verslo liudijimą susimoki, bei PSD ir VSD nors realiai jokio pelno negauni.

O IV nuostolis gali būti ir jis net gali būti į kitus metus keliamas mirksiukas.gif
Šiaip siūlau įdomumo dėliai pabandyti, kad ir nuo dabar tiesiog sau vesti pajamas ir išlaidas, juk ne taip ir sunku tai padaryti mirksiukas.gif ir pažiūrėti kas gaunasi.
Aišku vyrui nerodyk biggrin.gif nes iš namų su visom katėm išvarys lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(semlina @ 2014 05 12, 22:26)
drinks_cheers.gif  lotuliukas.gif  va čia ir esmė, kad realiai išleidi daugiau negu gauni ir dar už verslo liudijimą susimoki, bei PSD ir VSD nors realiai jokio pelno negauni.

O IV nuostolis gali būti ir jis net gali būti į kitus metus keliamas  mirksiukas.gif
Šiaip siūlau įdomumo dėliai pabandyti, kad ir nuo dabar tiesiog sau vesti pajamas ir išlaidas, juk ne taip ir sunku tai padaryti  mirksiukas.gif  ir pažiūrėti kas gaunasi.
Aišku vyrui nerodyk  biggrin.gif  nes iš namų su visom katėm išvarys  lotuliukas.gif

Rinkti tuos kvitukus ir sąskaitas tikrai nesunku nei man nei Tajkai (mes pripratę prie jų biggrin.gif ) alia baisu unsure.gif
Nes tikrai gali likti tik AUGINIMAS biggrin.gif O kas gaunasi mes ir dabar žinom biggrin.gif
O jeigu rimtai, norint daryti VERSLĄ reikia turėti bent 10-15 kačių ir bent 5-8 katinus, kad kačiukų būtų visada, nes kitaip schmoll.gif Dvi vados po 2 kačiukus per metus, čia ne verslas.
Atsakyti
QUOTE(LaiLaa @ 2014 05 12, 22:34)
O jeigu rimtai, norint daryti VERSLĄ reikia turėti bent 10-15 kačių ir bent 5-8 katinus, kad kačiukų būtų visada, nes kitaip  schmoll.gif Dvi vados po 2 kačiukus per metus, čia ne verslas.

drinks_cheers.gif va todėl ir dirbu per kelis darbus, kad veislyną turėčiau iš ko išlaikyti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(semlina @ 2014 05 12, 22:45)
drinks_cheers.gif  va todėl ir dirbu per kelis darbus, kad veislyną turėčiau iš ko išlaikyti  doh.gif

aš irgi rolleyes.gif
Atsakyti