Įkraunama...
Įkraunama...

"Endo scratch" prieš IVF

Matau, kad kuo toliau, tuo labiau auga susidomėjimas šia procedūra, nusprendžiau sukurti atskirą temelę apie šią procedūrą 4u.gif

Endo scratch - gan nauja procedūra Lietuvoje, dar kitaip vadinamas gimdos gleivinės pagramdymas, pabraižymas ar sužeidimas. Ypatingai tinka, kaip embriono kokybė yra gera, tačiau nebūna implantacijos.

Procedūra padidina šansus embrionui implantuotis nes :
* gijimo procesas sužadina specifinių medžiagų išsiskyrimą, kurios kartu padeda ir embriono implantavimuisi.
*taip pat gydytojai mano, kad "įjungia" tam tikrą geną, kuris vėlgi padeda implantacijai.

Procedūra atliekama 21 c.d. (jei ciklas 28 d.) prieš IVF, ICSI ar FET.

Scratch gali būti atliekamas kartu ir histeroskopijos metu.

Lietuvoje, kiek man žinoma ją atlieka Vilniaus gimdymo namuose - http://www.vgn.lt/lt...os_skyrius.html

ir Northway medicinos centre - http://nmc.lt/vaisingumo-centras/

Tikiuosi kažkam padės tapti nestuke.gif 4u.gif
Tad prašom dalintis patirtimi ir patarimais wub.gif





Atsakyti
Įdomu, ar labai skausminga, kaip pavyko iškentėti?
Atsakyti
Man tai idomu ar tas scratcas negali buti pvz kenksmingas tuo atveju jei nepavyksta pastoti po jo. Ar jis nesudaro po to randu gimdoje g.gif jeigu padaromas 'pazeidimas', tai logiskai mastant gyjant turetu randas darytis. Cia tik mano pamastymai, esakau kad taip yra, gal ten pazeidzia vos vos pavirsutiniskai. Man tik siaip toks klausimas kilo idomu ar kas nors panasu klausima kokiam gyditojui yra uzdaves g.gif
4u.gif
Atsakyti
mano asmenine gine tai nesutiko daryti sitos proceduros nes sake tai nevos panasiai kaip daryti valyma.Bet tai gali buti ir todel kad ji neturiu daug ziniu apie sia procedura...
Atsakyti
Galbut atsiras jau praejusiu sia procedura, domina viskas ir svarbiausia ar padejo?
Atsakyti
QUOTE(mamuky @ 2014 08 11, 13:07)
Galbut atsiras jau praejusiu sia procedura, domina viskas ir svarbiausia ar padejo?

Galiu aš 4u.gif histeroskopiją su scratch dariausi Vilniaus gimdymo namuose pas R.Ž.. Siuntimą buvau gavusi iš savo ginekologės. Atvažiavau paskirtą dieną iš ryto nevalgiusi, užregistravo, nuvedė į palatą, persirengiau. Išsivėdė į operacinę, paguldė ant "vertalioto" , pradėjo leisti migdomuosius ir viskas, atsikeliu palatoje ax.gif procedūra vyko kokia 20 min. maksimaliai. Po geros valandos užėjo gydytojas, viską paaiškino, ką daro, ką darė ir išleido namo 4u.gif
Po to kelias dienas tepliojo, bet nereikėjo imti jokių vaistų nuo skausmo.
įsivaizdavau, kad čia bus baisiau ax.gif , bet neverta bijot drinks_cheers.gif
Atsakyti
Aciu. 4u.gif Baimes visiskai neturiu del jokio skausmo, daug jau visko iskenteta, mane domina kiek realiai si procedura padeda, ar sekanti cikla po proceduros sulaukete nestumo? Del kokiu priezasciu jums taikyta si procedura?
Atsakyti
QUOTE(Takata @ 2014 08 11, 13:38)
Galiu aš  4u.gif histeroskopiją su scratch dariausi Vilniaus gimdymo namuose pas R.Ž.. Siuntimą buvau gavusi iš savo ginekologės. Atvažiavau paskirtą dieną iš ryto nevalgiusi, užregistravo, nuvedė į palatą, persirengiau. Išsivėdė į operacinę, paguldė ant "vertalioto" , pradėjo leisti migdomuosius ir viskas, atsikeliu palatoje  ax.gif  procedūra vyko kokia 20 min. maksimaliai. Po geros valandos užėjo gydytojas, viską paaiškino, ką daro, ką darė ir išleido namo  4u.gif
Po to kelias dienas tepliojo, bet nereikėjo imti jokių vaistų nuo skausmo.
įsivaizdavau, kad čia bus baisiau  ax.gif , bet neverta bijot  drinks_cheers.gif

labuka o kiek kainavo si procedura?man ir siule daryti tai as nusprendziau daryti nes cia bus pirmas ivf ir paskutinis.man tai vaisingumo klinikoje tai darys.
Atsakyti
QUOTE(iruciukas86 @ 2014 08 11, 20:32)
labuka o kiek kainavo si procedura?man ir siule daryti tai as nusprendziau daryti nes cia bus pirmas ivf ir paskutinis.man tai vaisingumo klinikoje tai darys.

man nekainavo nieko, nes turėjau siuntimą. Vaisingumo klinikoje gal ir įmanoma su siuntimu, tai gal ten tektų mažiau primokėt g.gif . Tiesą sakant nežinau kaip su privačiu sektoriu, kas ten per kainos, nes nesusidūriau, Gal kitos papasakos..
Atsakyti
sveikos, man dare ka tik usoniene, labai bijojau skausmo, bet skaudejo nelabai, kenteti galima, dabar tik sunerimau kad nedaug kraujuoju idomu ar tai normalu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mimoza 870717 @ 2014 09 02, 11:26)
sveikos, man dare ka tik usoniene, labai bijojau skausmo, bet skaudejo nelabai, kenteti galima, dabar tik sunerimau kad nedaug kraujuoju idomu ar tai normalu? g.gif



Labas, man taip pat dare Dr U. ir as kraujavau t.y. tepe vos vos 2 dienas, manau normalu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(florid @ 2014 09 02, 12:38)
Labas, man taip pat dare Dr U. ir as kraujavau t.y. tepe vos vos 2 dienas, manau normalu  mirksiukas.gif


aciu uz atsakyma ramiau pasidare smile.gif
Atsakyti