Įkraunama...
Įkraunama...

Žygių (Trekingo) avalynė

Sveiki kelionių mėgėjai,

gerokai išnaršiau internetą, bet tokios išsamios temos neradau. Taigi klausimas patyrusiems keliautojams/ kopinėtojams ir šiaip rimtokų žygių mylėtojams įvairiomis sąlygomis:

1. Kokią avalynę renkatės "žygiuojant" karštais orais, ypač, kai tenka ir kalnais praeiti ir upę perbristi?

Nenusprendžiame, ar geriau rinktis ganėtinai uždarus sandalus (pvz., http://www.expeditio...dalai?pid=4515), kurių didžiausi trūkumai, kad sunku išssimti akmenukus ir koja ganėtinai kaista)
ar atviresnius (pvz., http://www.montismag...t/product/960/), su kuriais baisu apsitrankyti pirštus smile.gif

Gal kas susidūrėte praktikoje ir turite konkrečių patarimų perkant Lietuvoje? Geriausia, kad ir kaina suktųsi iki 200 lt, visgi pirksime dviese...smile.gif O moteriškajai pusei apskritai tinka 35 dydis, tai rinktis gerokai sunkiau :/

2. Kokius rimtus žygio batus dėvite žygiams kalnuose (na, žinoma, ne alpinizmui rolleyes.gif , tačiau aukštus, kad kulkšnis būtų tvirta )? Gal kas buvo patenkinti ir alternatyvomis VIBRAM padui? Kokios jos?

Labai ačiū už atsakymus! Tikiuosi, kad tema pravers ne vienam atsakingam keliautojui 4u.gif
Atsakyti
Nelabai aišku,kur Jūs vaikščiosit g.gif

Jei reikia šiaip patogių atvirų basučių,tai rekomenduoju Ecco,galima ir į vandenį bristi,ir koja nepavargsta.
O jei norit batų po kalnus pasivaikštinėti,su auliukais,kad čiurną laikytų,tai Lietuvoj už 200lt vargiai ar gausit.
Mes Lenkijoj Bialystoke Auchan prekybcentry pirkom Lesta kalnų batus.http://lesta.pl/pl/K...ma/073618492696Jie atsparūs vandeniui,lengvi.Mokėjom 200-250zl,bet čia jau buvo nukainuoti.Esam labai patenkinti,vaikščiojom pernai po Norvegijos kalnus.Man su jais ir vasarą nekaršta.Į kalnus su basutėm tikrai neičiau.
Atsakyti
QUOTE(rasa32 @ 2014 06 27, 18:35)
Nelabai aišku,kur Jūs vaikščiosit g.gif

Jei reikia šiaip patogių atvirų basučių,tai rekomenduoju Ecco,galima ir į vandenį bristi,ir koja nepavargsta.
O jei norit batų po kalnus pasivaikštinėti,su auliukais,kad čiurną laikytų,tai Lietuvoj už 200lt vargiai ar gausit.
Mes Lenkijoj Bialystoke Auchan prekybcentry pirkom  Lesta kalnų batus.http://lesta.pl/pl/K...ma/073618492696Jie atsparūs vandeniui,lengvi.Mokėjom 200-250zl,bet čia jau buvo nukainuoti.Esam labai patenkinti,vaikščiojom pernai po Norvegijos kalnus.Man su jais ir vasarą nekaršta.Į kalnus su basutėm tikrai neičiau.


Na, mūsų kelionei reikia ir tokių, ir tokių batų. Žygio basutės - trasoms, kuriose karštis bus apie 35 laipsnius ir daugiau, reikes ir upe paeiti, ir uoliniais kalnais pažygiuoti įvairaus sunkumo atkarpomis.
Dėl žygio basučių ir renkamės tarp Keen ir Source tipo g.gif
O dėl aukštesnių, viliojo Karrimor batai, bet jų neaukšta kaina kelia įtarimą blink.gif
Atsakyti
As irgi norejau suabejoti, ar rasit rimtesnius kalnu batus iki 200Lt, ypac cia, Lietuvoje.
As siunciausi is JAV Wenger sveicariskus batus, tai tiko ir po Norvegija bastantis ir po vokietijos Alpes laipiojant. Mokejau aisku maziau nei 200Lt, gal kokia 150Lt bet buvo akcija.
I kalnus sakyciau tik uzdari ir su auliuku, kad ciurna fiksuotu o atvirom vietom, tai man kaip anksciau rase, - Ecco basutes super. Padas lankstus, patogios. thumbup.gif
Atsakyti
Iki 200 lt nurodyta basuciu kaina, del rimtu kalnu batu, tai kaina kitokia smile.gif Tik norisi neprasuti su kokybe smile.gif
Atsakyti
Aš norėčiau tik perspėti, kokių batų geriau NEpirkti.

Pernai pirkau keliems žmonėms Hi-tec firmos batus. Patogūs, malonūs ant kojos, užskaityčiau 100 proc. Bet labai slidus padas visų batų yra. Pernai Zakopanėje kalnuose pasijutome kaip ant aliejaus. Taip pat ant šlapios žolės, šaknų, akmenų slysta kaip per sviestą. Paprastatiems pasivaikščiojimams labai tinka.
Sakyčiau, gal taip turi būti, jei nebūčiau turėjusi paprastų, no name, bet su jais visur užtikrinta buvau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linole: 28 birželio 2014 - 07:08
QUOTE(linole @ 2014 06 28, 08:06)
Aš norėčiau tik perspėti, kokių batų geriau NEpirkti.

Pernai pirkau keliems žmonėms Hi-tec firmos batus. Patogūs, malonūs ant kojos, užskaityčiau 100 proc. Bet labai slidus padas visų batų yra. Pernai Zakopanėje kalnuose pasijutome kaip ant aliejaus. Taip pat ant šlapios žolės, šaknų, akmenų slysta kaip per sviestą. Paprastatiems pasivaikščiojimams labai tinka.
Sakyčiau, gal taip turi būti, jei nebūčiau turėjusi paprastų, no name, bet su jais visur užtikrinta buvau.


Labai ačiū už pastebėjimą! Kaip tik šiuos irgi žiūrėjau AIC .. ax.gif
Atsakyti
As labai patenkinta savo pusiau uzdarais Keen sandalais (lygiai tokiais, kaip jusu nuorodoje). Uzdaras kulnas ir priekis - didelis pliusas, mano akim ziurint, nes nenusidauzai pirstu ir neprikrenta akmenuku, zvyro ir pan., kas visada nutinka (man smile.gif ) avint tradiciniais atvirais sandalais. Vienintelis situ Keen trukumas - kad nera normaliu raisteliu, t.y. jie neuzsirisa, o tik uzsifiksuoja su tuo slankiojanciu sutvirtinimu, ir jei takas sudetingesnis, greitai atsilaisvina. Todel einant i sudetingesni kalnu zygi, ju nerekomenduociau, bet siaip karsta diena jie labai gerai. Vandeniu bristi neteko, bet atsiliepimu tik geru girdejau. Ir gal nuskambes keistai, bet kad koja per daug nekaistu, reikia apsiauti plonas vilnones kojines - su jom bus vesiau nei apsiavus sandalus tiesiai ant plikos kojos. Patikrinta.

Del rimtu kalnu batu - juos reikia tiesiog rinktis, ilgai ir nuobodziai, kol randi savo. Nueit i specializuota parduotuve, tokia kaip Montis Magia, issimatuot, su konsultantu pasitart, ant rampos pavaiksciot, nesigedint paprasyt, kad ir vandenuko ant jos papiltu, tam kad isitikint, ar ne per daug slidus padas, ir t.t. Nes rekomenduot galima daug ka, o realiai tie patys batai vienam bus labai patogus, o kitam visai ne. O jei batai nepatogus, tai jie gali buti geriausios kokybes, bet savo funkcijos - apsaugoti jus nuo nuovargio ir traumu - neatliks.

Dar is savo patirties - visada imu dvi zygio batu poras, sunkesnius ir lengvesnius. Arba batus ir sandalus. Ir beveik visada prireikia abieju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 28 birželio 2014 - 10:26
Ačiū, Jurzole, dar kartą už patarimus!
Kaip matote, mes vis dar ruošiamės - norime nusipirkti sandalus, kad vasarą galėtume juos išbandyti, o dėl rimtų batų, dar palauksime akcijų r bandysime vėsesniais orais .
Aš kaip tik buvau nusižiūrėjus Jūsų minėtus Keen, net savo dydį radau, kas retai pasitaiko..smile.gif Tačiau aptikau atsiliepimų, kad labai nepatogu, kai į juos prikrenta akmenukų, - tenka nusiauti batą, o iš atvirų patys iškrenta, bet, ko gero, ir prikrenta jų daugiau į atvirus ax.gif
Sakykite, o Jūsiškių padas taip pat su tokiais pat pado grioveliais kaip mano nuorodoje? Dėl sukibimo įdomu. Ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(!AM @ 2014 06 28, 18:36)
Aš kaip tik buvau nusižiūrėjus Jūsų minėtus Keen, net savo dydį radau, kas retai pasitaiko..smile.gif Tačiau aptikau atsiliepimų, kad labai nepatogu, kai į juos prikrenta akmenukų, - tenka nusiauti batą, o iš atvirų patys iškrenta, bet, ko gero, ir prikrenta jų daugiau į atvirus ax.gif
Sakykite, o Jūsiškių padas taip pat su tokiais pat pado grioveliais kaip mano nuorodoje? Dėl sukibimo įdomu. Ačiū smile.gif

Ups, busiu apsimelavusi del Keen... blush2.gif Maniskiai - Keen Arroyo, su uzdaru kulnu (tik sonuose skylutes), tai gal del to ir akmenuku neprikrenta. Padas ju tikrai labai kibus, bent jau kol nauji, JAV ant slickrock be jokiu problemu vaiksciojau.

Siaip sandalai gerai lengviems pasivaiksciojimams gerais takais, ar po miesta, o rimtesniems zygiams bet kuriuo atveju geriau normalus uzdari batai, ir nera jau taip karsta su jais, net ir vasara.

Kaip vandeniui tinkamus sandalus dar Teva daug kas mini, bet pati nesu turejusi. O Ecco basutes man nelabai, neypac patogios, ir koja greitai pavargsta jose.

Jusu kelione berods kitais metais? Tai dar turit laiko tinkamus batus issirinkti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2014 06 29, 00:35)
Ups, busiu apsimelavusi del Keen...  blush2.gif Maniskiai - Keen Arroyo, su uzdaru kulnu (tik sonuose skylutes), tai gal del to ir akmenuku neprikrenta. Padas ju tikrai labai kibus, bent jau kol nauji, JAV ant slickrock be jokiu problemu vaiksciojau.

Siaip sandalai gerai lengviems pasivaiksciojimams gerais takais, ar po miesta, o rimtesniems zygiams bet kuriuo atveju geriau normalus uzdari batai, ir nera jau taip karsta su jais, net ir vasara.

Kaip vandeniui tinkamus sandalus dar Teva daug kas mini, bet pati nesu turejusi. O Ecco basutes man nelabai, neypac patogios, ir koja greitai pavargsta jose.

Jusu kelione berods kitais metais? Tai dar turit laiko  tinkamus batus issirinkti smile.gif


Tuomet Jūsiškiai kažkiek uždaresni, bet aš turbūt rizikuosiu, nes ne taip paprasta savo dydį rasti, o paskutinę minutę labai nemėgstu pirkti bet ką g.gif http://www.expeditio...ndalai?pid=4534
Iš esmės sandalus ir perkame tokiems tikslams, kaip ir minėjote, - lengvesniems žygiams, Angels landing - vargu, ar išdrįsčiau tokius avėti cool.gif
Gal ir jūs ketinate grįžti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo !AM: 29 birželio 2014 - 18:22
Kalnų batų už tokią sumą galite įsigyti Batų kalne, aš pirkau sau panašius į šiuos
http://www.walkinsty...72-c-brown.html
Su tokias ėjau Maskos tarpekliu pernai ir ką tik grįžom iš Norvegijos, su tais pačiais nuėjom 22 km į Trolltungą. Man jie labai geri, ėjom ir sniegu, ir bridom per upelius, nesušlapo, ta prasme kiaurai. Nučiaužytu sniegu vietom buvo slidu, bet pasisaugai, ir tikrai ne taip kaip su kokias kedais eitum. Beje, mano irgi 35 išmiera. wink.gif
Batų kalne buvo akcija 50 % , tai tokius pačius dukrai nupirkau už 100lt. Batai tikrai kokybiški, odiniai, tvirti. Vyriškų dar platesnis pasirinkimas. Ar ten yra tokių jūsų aptariamų sandalų, neatkreipiau dėmesio, bet greit būsiu, tai galiu pažiūrėt. Čia Kaune.
Atsakyti