Labas.
Užsirūgštinimas- acidozė, užsišarminimas- alkalozė- tai va,
alkalozė tokia pat dažna, kaip ir acidozė. Todėl šarminė mityba nėra panacėja visiems.
Paprastas ir greitas būdas pačiam pasižiūrėti padėtį organizme- pasižiūrėti savo kvėpavimą
Tiriamojo asmens paprašoma atsisėsti. Tada jo paprašoma giliai įkvėpti ir nekvėpuoti kiek įmanoma ilgiau. Rezultatas užrašomas sekundėmis.(pvz. 60 sek.) Taip pat užrašomas kvėpavimo dažnumas.(pvz 16 kartų/min). pH indekso formulė yra kvėpavimo dažnumas-(kvėpavimo sulaikymas/5). Taigi, jei kvėpavimo greitis yra 16, o kvėpavimo sulaikymas 60, mes gauname 16-(60/5) = 16-12 = 4. Tai yra pH indeksas (jis tiesiogiai neatitinka pH, tačiau šį indeksą jūs lengvai galite apskaičiuoti ir jis suteikia tikslią informaciją apie kraujo rūgščių-šarmų pusiausvyrą). Normalus pH indeksas yra 7, pH indeksas didesnis už 7 bus rūgšties pusėje. pH indeksas mažesnis už 7 yra šarminis. Ketogeninis asmuo dažnai turės indeksą žemesnį už nulį . Tai priešingai pH parametrui - indeksui didėjant, organizmas rūgštėja. pH indeksas išskaičiavimas yra vienintelis praktinis būdas žmonėms patiems apskaičiuoti jų kraujo pH pusiausvyrą. Šios informacijos negausime iš šlapimo ir seilių matavimų.
Rūgščių pusiausvyrai sutrikus, kvėpavimo dažnumas yra 19 ar daugiau. Viena išimtis yra kvėpavimo rūgštingumas su aukštu kraujo spaudimu, kur kvėpavimo dažnumas gali sulėtėti. Kvėpavimo sulaikymo trukmė 40 sek. ar mažiau. Kai kvėpavimo sulaikymas dalijamas iš 5 ir rezultatas atimamas iš kvėpavimo dažnumo ( pH indeksas), rezultatas paprastai būna 10 ar didesnis.
Šarminei pusiausvyrai sutrikus, kvėpavimo dažnumas yra 13 ar mažiau. Viena išimtis yra kvėpavimo šarmingumas, kur kvėpavimo dažnumas gali padidėti. Kvėpavimo sulaikymo trukmė 65 sek. ar daugiau. pH indeksas paprastai būna 5 ar mažesnis.
Esant medžiagų apykaitos šarmingumui, šlapimo pH yra daugiau už 6.3, seilių pH paprastai yra mažesnis už 6.6. Naudojuosi šituo kvėpavimo skaičiavimu, šlapimo bei seilių pH matavimais, tam, kad žinoti kas vyksta mano organizme. Kai pradėjau skaičiuoti, mano pH indeksas buvo su minuso ženklu- užšarmėjimo pusėj- teko "rūgštintis". O jei mano rytmetinio šlapimo pH būtų toks, kokį siūlo palaikyti Kepenis
QUOTE
Geriausia, kad rytinio šlapimo pH būtų 6,8-7,4
pradėčiau panikuoti, nes toks nuolatinis rodytų besiartinančias rimtas problemas.
Šlapimas dienos bėgyje kinta- ryte jis turi būti kur kas rūgštingesnis, dieninis galėtų būti 6-7. Sveiko žmogaus šlapimo pH paros vidurkis yra 6,2(matuojamas rytmetinis, dieninis ir vakarinis, pH rodmenys sudedami ir dalijama iš 3)
Manau, tai naudinga informacija tiems, kurie nenori bėdų.