QUOTE(Jazzas @ 2014 11 02, 15:56)
Megeja, aš vis pamatau "dresūra 101" ir pasijaučiu tundra

Niekur nerandu, kuo tai kitaip, geriau, išskirtiniau nei kitos dresūros? Galima trumpai? Gal ne man vienai kyla tas klausimas. Tai ir žmonės lengviau apsispręs, ar eiti. Nes nu sorry, bet niekur anksčiau to 101 nesu girdėjusi ir nesuvokiu, apie ką čia? IPO girdėjau, BH girdėjau, 101- nea
101 - tai nėra normatyvas, "Dresūra 101" - tai kurso pavadinimas. Pavadinimo idėja paimta iš anglų kalbos, kurioje skaičiai
101 reiškia pagrindinę tam tikro dalyko žinių bazę. Šiuo atveju, "Dresūra 101" kursas supažindina šeimininkus su pagrindinėmis, pirminėmis dresūros žiniomis ir taisyklingo bendravimo pagrindais.
Pats kursas yra "einamas" grupėmis, kai visi bendramoksliai pradeda ir mokosi panašiame lygyje ir juda pirmyn panašiu tempu, atsižvelgiant, be abejo, į kiekvieno šeimininko-šuns komandos daromą progresą.
Kursą sudaro 12 pamokų, iš kurių 11 yra praktinio darbo, ir viena - teorinė paskaita.
Teorinės paskaitos metu šeimininkai supažindinami su dresūros filosofija ir pagrindinėmis dresūros teorijomis, principai paaiškinami ir iliustruojami plačiau. Taip pat kalbama apie sėkmingos dresūros ir ryšio sudedamąsias dalis - motyvacija, kokia ji gali būti, kaip išnaudoti smulkiausius jos aspektus, kodėl ji svarbi. Taip pat kalbama apie instinktus, kūno kalbą, ir tą mistinį dalyką: socialinį instinktą. Ir dar visokie kiti dominantys klausimai.
Teorinė paskaita naudinga tuo, kad dirbant grupėje, ne visada fiziškai spėjama smulkiai ir nuodugniai išaiškinti teoriją, nenuskriaudžiant dėmesiu nė vieno mokinuko.
O man labai svarbu, kad žmonės suprastų ne tik kaip daryti ar galėtų kaip robotukai vykdyti nurodymus. Man labai svarbu, kad mano mokiniai suprastų KODĖL, kas sąlygoja vieną ar kitą elgseną, kaip į jas atsakyti, ir kaip jas modifikuoti, kad ateityje patys galėtų savalaikiai priimti veiksmingus sprendimus.
"Dresūra 101" kursas - tai tarsi paruošiamoji ar pradinė klasė, jį galima lankyti su įvairaus amžiaus šunimis, ir tais, kurie dar nieko nemoka, pvz. mažiukaii iškart po skiepų, ar tais, kurie jau moka daug, bet galbūt ne visada teisingai, ir šeimininkas nori šunį "permokinti".
Jei šuo turi didelių elgsenos problemų, kaip: ryški agresija, stiprios baimės ir pan., na, tikrai sunkūs šunys, visada rekomenduoju rinktis individualios dresūros užsiėmimus.
Pirmam kursui besibaigiant, labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo mokiniais, jie tikrai verti pagyrų. Pastarąją treniruotę mano širdis tiesiog dainavo, kai dirbant Vingio parko prieigose mus aplankė "dirgiklis"

baltas samojedas, kuris na, labai jau aktyviai ir balsingai veržėsi daugauti

o mano grupės šeimininkai turėjo puikią progą pasidaryti vardo ir pasikvietimo komandas prie tikrai stipraus pašalinio veiksnio. Ir kaip gražu, kai po "Pas mane" šunys net persisukdami, bet vizgančiomis uodegomis skuosdavo pas šeimininką.
Kodėl tai rašau? Motyvacija yra kertinis dresūros pagrindas, bazė, paskui taisyklinga kūno kalba ir verbalinis bendravimas su visais jo niuansais. Visa tai įvaldžius, galima turėti ne tik valdomą šunį, bet ir valdomą laimingą šunį. Ties tuo ir dirbama kurse, o komandų vykdymas - tai labai malonus šalutinis veiksnys
Daug dirbama ties kertinėmis komandomis - vardu ir "Pas mane", jos parodo ir padeda ne tik kaip komandos, bet ir ryšio kūrimui ir tvirtinimui.
Tai va, va tie "trumpai" apie "Dresūra 101".