QUOTE(pem8 @ 2014 07 16, 13:42)
Kartais man atrodo, kad ji lyg bando artikuliuoti kažkokį žodį, bet jai tiesiog nepasiseka, tada ji grįžta prie savo įprastinių ir mane į neviltį varančių te, vau ir pan.
***
Aš pati turiu kalbos sutrikimą (mikčioju), bet noriu tikėtis, kad jis nepaveldimas, nes yra daugiau neurotinio pobūdžio (kartais visiškai išnyksta). Beje, vaikystėje mane tėvai vedė pas logopedę, bet užsiėmimai neturėjo prasmės, mat
tik įžengus į kabinetą, mikčiojimas dingdavo
Bando artikuliuoti? Tai gerai.

Nerodydama jokio nerimo pati ištarkit tą žodį, kad įsiklausytų. Palaipsniui išmoks.
***
Reiškia, kad automatiškai susikaupdavot taikyti išmoktus įgūdžius.
O tai reiškia, kad turėjo prasmę, išmokote nemikčioti tam tikroje aplinkoje. Tik neišmokote tų įgūdžių taikyti visais kitais gyvenimo atvejais.
O tai, o tai reiškia, kad šeimoje buvo nepakankamas dėmesys tų įgūdžių įtvirtinimui. Atsiprašau, nepagalvokit, kad kaltinu tėvus. Gal logopedė per mažai konsultavo, gal pati nelabai klausėte savo tėvų... Vaikai savų tėvų mažiausiai klauso...
Nenoriu gąsdinti, bet
polinkis mikčioti yra paveldimas, kaip polinkis sirgti virškinimo trakto, širdies/kraujagyslių ligomis. Tai visiškai nereiškia, kad mama/tėtis kažkuo sirgo, tai ir vaikas sirgs, mama mikčiojo, tai ir dukra mikčios. Bet reikia stebėti, ypač apie trečius gyvenimo metus.
QUOTE(pem8 @ 2014 07 16, 13:56)
Raidos centro kažkodėl prisibijau, atrodo, būtinai ras kokį nors nukrypimą ir jį užfiksuos... gal pradžiai pasitarsiu su vaikų psichologe poliklinikoje?
***
kur tuos raktus nukišau ir ji man pačiai netikėtai juos suranda ir atneša, arba žiūriu į veidrodį ir murmu - nu ir susivėlus ta mama, ji paduoda šukas ir pan.
Kalbos sutrikimus vertina logopedas. Jei kreipsitės į psichologą, tai kreipkitės dėl pažintinės veiklos įvertinimo (erdvės, aplinkos, savęs suvokimo).
***
Skamba optimistiškai.

Reiškia, geba koncentruoti dėmesį į kalbą ir suvokti prasmę.
O dėl sutrikimų pripažinimo pasikartosiu: jei kreipiatės į sveikatos sistemos įstaigą, tai būtinai kažkokį koduką parašys. Nereikia to baimintis, net normalus nėštumas ar profilaktinė sveikatos patikra turi savo kodą pagal TLK (Tarptautinę ligų klasifikaciją).