Įkraunama...
Įkraunama...

Vienas vaikas

mamos, nesuprantu, kodel siais laikais vienas vaikas visuomeneje laikomas-ne vaikas?? kartais net pykteliu verysad.gif
Atsakyti
Ar tau kas nors taip sakė? Jei taip, tai nekreipk dėmesio. Kaip tik vienturčiai turi kai kurių privalumų kaip , beje, ir trūkumų. Tai kiekvienos moters pasirinkimas. Kartais pasirinkimas, kartais gyvenimas taip priverčia, jei pvz., issiskyrei su vyru ir draugu.
Atsakyti
Na aš prie tos nuomonės, kai vienas vaikas - ne vaikas. Aišku, aš nieko nekritikuoju, maža dėl kokių priežasčių šeimoje yra tik vienas vaikas: gali - negali, nori - nenori... kiekvieno pasirinkimas. Niekada niekam nesu kažko panašaus pasakiusi...Tačiau aš manau, kad vienam vaikui šiaip yra sunkoka. Aš, matyt, labiau iškeliu trūkumus, nei privalumus. Vienturtis gauna viską iš tėvų pats vienas, jam nereikia dalintis, nei kambariu, nei daiktais, nei žaislais, nei tėvų dėmesiu... gal būt. Bet sesės ar brolio turėjimas yra daug daugiau, jų santykiai visuomet bus labiau artimesni, nei su draugais ar giminėmis. Su kuo dar gali pasidalinti šeimos rūpesčiais, džiaugsmais, juk tėvai ne visuomet bus jauni, jie nusens, reiks rūpintis, va tuomet ir norisi artimo šalia. be abejo, būna ir taip, kad turint ir kelis brolius/seses gali nesulaukti pagalbos, gali nebūti bendravimo. man 45 m ir labai džiaugiuosi, kad turiu bent vieną sesę
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lelijabalta1: 27 liepos 2014 - 19:33
QUOTE(lelijabalta1 @ 2014 07 27, 19:31)
maža dėl kokių priežasčių šeimoje yra tik vienas vaikas

Pažįstu giminę, kurioj mylimas tik vienas vaikas šeimoj (kiti - ne) dar nuo prosenelių laikų, deja. Dabar tik jauniausioj kartoj nebelikę šito. Šituo atveju geriau auginti vieną vaiką, nei be meilės kitus.
Atsakyti
QUOTE(Vardu Lina @ 2014 07 21, 18:48)
mamos, nesuprantu, kodel siais laikais vienas vaikas visuomeneje laikomas-ne vaikas?? kartais net pykteliu verysad.gif



Del to, kad manoma, jog vienturciai nebus "teisingai" isugdyti, t.y. nesupras, ka reiskia dalintis. O dalintis ne tik zaislais, bet apskritai - viskuo. Tas vienas vaikas visad bus demesio centre, juo bus akylai rupinamasi, na, manoma, kad jis bus lepunelis ir jam gyvenime sunkiai seksis (arba aplinkiniams su juo). Cia tokia nuomone, bent jau mano aplinkoje, vyrauja nuo senu laiku.

Vienam vaikui siaip yra gana sunkoka, ypac vyresniame amziuje. Pamenu, mano mociute teko priziureti apie 10 metu, tai mama negalejo atsidziaugti, kad va jos - trys seserys. Sako, buciau as viena, tai neprilakstysi, neskirsi tiek demesio, kiek reikia, o ir savo gyvenimo noris. Ir visi "giminiski" rupesciai, ar tai laidotuves, ar tragedijos, ar siaip bet kokie sprendimai - visad turi su kuo pasitarti. Tikiu, kad jauname amziuje tai nesijaucia, bet kai sukuri savo seimas, kai tevai jau buna seni, tai tos gimines noris ir kuo daugiau.

As ko gero irgi uz tai, kad jei tevu sveikata leidzia, tai du vaikai geriau nei vienas. O jei dar jie buna ne pametinukai, bet praeje, tarkim, kokie 5 metukai, tai didysis vaikas ir puikus pagalbininkas dar buna smile.gif
Atsakyti
Pasirodo, tikrai dauguma mąsto, kad vienturtis - tai nenormalus vaikas su krūva ydų. Stereotipai labai gajūs.

Ypač užmušantis tas, kad vienturtis - būtinai egoistas. Pati kažkada buvau užvedusi temą Ar vienturtis egoistas. Prisiskaičiau daug visokių nuomonių, toje temoje dauguma žmonių sakė, kad viskas priklauso nuo auklėjimo. Dabar kai pati auginu savo septymetę vienturtę, tikrai galiu pasakyti, kad ji ne didesnę egoistė už kitus vaikus. Buvau šokiruota, kai per dukros gimtadienį vienas berniukas iš "dvivaikės" šeimos surijo beveik visas braškes (400 g dėžutę).Keli vaikai spėjo paimti po vieną, kiti išvis neparagavo (tarp jų ir jo paties sesutė). Mano vienturtė dukra taip tikrai nepasielgtų.


http://www.delfi.lt/...ai.d?id=7022642


Čia straipsnis, kuris paneigia keletą stereotipų.
Atsakyti
QUOTE(lelijabalta1 @ 2014 07 27, 19:31)
Na aš prie tos nuomonės, kai vienas vaikas - ne vaikas.

blink.gif na na. Turejau as VIENA dukra. Neturiu jau. Dabar turiu VIENA berniuka, kad ir ne kraujo rysys, bet myliu kaip savo. Tai, jei jis ne vaikas, tai paaiskink man prasau, kas jis? Gyvulys? Parazitas? Man ji tvarte laikyt ar prie budos pririst? Gi ne vaikas! Parazitas, anzmogis. Ar kas jis????????
Atsakyti
Man tai kartais širdutę paskauda, kad mano kleckiukas vienas augs, bet žinau, jog turiu Dievui dėkoti, kad nors jį turiu
Atsakyti
QUOTE(lelijabalta1 @ 2014 07 27, 20:31)
Na aš prie tos nuomonės, kai vienas vaikas - ne vaikas. Aišku, aš nieko nekritikuoju, maža dėl kokių priežasčių šeimoje yra tik vienas vaikas: gali - negali, nori - nenori... kiekvieno pasirinkimas. Niekada niekam nesu kažko panašaus pasakiusi...Tačiau aš manau, kad vienam vaikui šiaip yra sunkoka. Aš, matyt, labiau iškeliu trūkumus, nei privalumus. Vienturtis gauna viską iš tėvų pats vienas, jam nereikia dalintis, nei kambariu, nei daiktais, nei žaislais, nei tėvų dėmesiu... gal būt. Bet sesės ar brolio turėjimas yra daug daugiau, jų santykiai visuomet bus labiau artimesni, nei su draugais ar giminėmis. Su kuo dar gali pasidalinti šeimos rūpesčiais, džiaugsmais, juk tėvai ne visuomet bus jauni, jie nusens, reiks rūpintis, va tuomet ir norisi artimo šalia. be abejo, būna ir taip, kad turint ir kelis brolius/seses gali nesulaukti pagalbos, gali nebūti bendravimo. man 45 m ir labai džiaugiuosi, kad turiu bent vieną sesę



Kas is to kad tu turi sese, bet tevai nesugebejo pamokyti, kas yra seima? Butum buvusi vienas vaikas, gal butumei zinojusi kad ir vienas vaikas yra vaikas. smile.gif
Neteisinga sakyti kad TIK vienturciai buna egoistai ir savanaudziai.
Atsakyti
Moterys. biggrin.gif Pilna tema emocijų. Niekas taip sakydamas gi nė nesvarsto to vieno vaiko ne/žmogiškumo. Tas posakis "vienas vaikas - ne vaikas" savyje nė nebando talpint tokio svorio. biggrin.gif
Vienas mano dėstytojas ir apie du vaikus sakydavo, kad du - tai du vienturčiai, o šeima prasideda nuo trijų vaikų. Tai reikėjo pradėt įsižeidinėt visoms, kurios trijų neturi? Dar pavyzdį davė apie valtelę, kai joje sėdi vienas ir kai penki. Vienas gali gerokai daugiau sau leisti, duotis, kol pajus, kad tą valtelę apvoš. Jam natūraliai sunkiau pajusti ribas (nors tai nereiškia, kad tai neįmanoma). Penki dūkstantys tas ribas pajus greičiau... Gyvenime gal irgi kažkas panašaus. Atsipalaiduokit - tiek tas vienas, tiek aštuoni gali išaugt dorais žmonėmis. Tiek kad vienu atveju vaikas turės artimiausioj kompanijoje tik suaugusius, kitu - labai iš arti teks mokytis sugyventi ir su kitais artimesnio amžiaus žmonėmis - broliais/seserimis, kartu patirti nuotykius, mokytis sutarti ir t.t. Ir vienu, ir kitu atveju reikia protingos suaugusių pagalbos.
O dėl "nušluotų" braškių, tai čia gal ne šeimos narių skaičius kažką reiškia, o kažkokie vidiniai dalykai namuose - kai bijoma, kad nesusigriebus iškart, nesusirinkus sau, vėliau neliks. Gal tiesiog to neturi, negauna? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 03 rugpjūčio 2014 - 22:16
QUOTE(hi (: @ 2014 08 03, 23:09)
Moterys. biggrin.gif Pilna tema emocijų. Niekas taip sakydamas gi nė nesvarsto to vieno vaiko ne/žmogiškumo. Tas posakis "vienas vaikas - ne vaikas" savyje nė nebando talpint tokio svorio.  biggrin.gif
Vienas mano dėstytojas ir apie du vaikus sakydavo, kad du - tai du vienturčiai, o šeima prasideda nuo trijų vaikų. Tai reikėjo pradėt įsižeidinėt visoms, kurios trijų neturi? Dar pavyzdį davė apie valtelę, kai joje sėdi vienas ir kai penki. Vienas gali gerokai daugiau sau leisti, duotis, kol pajus, kad tą valtelę apvoš. Jam natūraliai sunkiau pajusti ribas (nors tai nereiškia, kad tai neįmanoma). Penki dūkstantys tas ribas pajus greičiau... Gyvenime gal irgi kažkas panašaus. Atsipalaiduokit - tiek tas vienas, tiek aštuoni gali išaugt dorais žmonėmis. Tiek kad vienu atveju vaikas turės artimiausioj kompanijoje tik suaugusius, kitu - labai iš arti teks mokytis sugyventi ir su kitais artimesnio amžiaus žmonėmis - broliais/seserimis, kartu patirti nuotykius, mokytis sutarti ir t.t. Ir vienu, ir kitu atveju reikia protingos suaugusių pagalbos.
O dėl "nušluotų" braškių, tai čia gal ne šeimos narių skaičius kažką reiškia, o kažkokie vidiniai dalykai namuose - kai bijoma, kad nesusigriebus iškart, nesusirinkus sau, vėliau neliks. Gal tiesiog to neturi, negauna?  g.gif



Artimi gali buti tik broliai ir seserys? O kaip puseseres, pusbroliai? smile.gif Tikrai zinau ne viena atveji kai broliai ir seserys nera artimi, ir nesutaria, o po tevu mirties gerkle gali perkasti del palikimo unsure.gif Tiek vienturciai tiek is keliu vaiku seimos gali buti egoistai, apskritai turbut kiekvienas is musu esame bent siek tiek egoistas ir norime gero sau... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Bulvė @ 2014 08 04, 09:22)
Artimi gali buti tik broliai ir seserys? O kaip puseseres, pusbroliai?  smile.gif

Gali gali, ir pusseserės, ir draugė iš už jūrų marių. Bet turėjau minty tuos su kuriais kasdien gyvename, su kuriais neišvengiamai kasdien mokomės sugyventi. Išmokstam ar ne - kitas klausimas, tiesiog mano supratimu tema yra ne apie tai "ar vienas vaikas žmogus?", o apie skirtumus, kuriuos patiria augdamas vienas ir ne vienas vaikas. Vaikai dažnokai patys brolio ar sesės nori.
Tik štai kuom netikiu, tai tarsi kažkur pralendančia mintimi, kad augančio žmogaus kultūra nuo šeimos narių skaičiaus priklauso. Nieko panašaus, kas kultūringu žmogumi auklėja vieną, tas kultūringais žmonėmis auklės ir šešis.
O kam tai nerūpi, tai to nedarys ir su vienu. wink.gif Tai ne šeimos narių skaičiaus dalykai. Nors man asmeniškai labai artima mintis, kad "skausmas dalijasi iš šeimos narių skaičiaus, o džiaugsmas iš to šeimos narių skaičiaus dauginasi". Minty turiu sveikas šeimas, o ne tas, kur vieni kitiems pagatavi gerkles perkąst. Nėra nuoseklu paimti skirtingą skaičių ir tvarkingas šeimas su kone asocialiomis lygint.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 04 rugpjūčio 2014 - 12:34