Įkraunama...
Įkraunama...

Reikia mokėti už lifto remontą gyvenant 2 aukšte?

Sveiki,

Pas mane tokia situacija: gyvenu antrame aukšte, dėl to lifto nenaudoju, jis netgi neveikia mano aukšte, mygtukas deaktivuotas. Logiškai, kad aš nemoku už tą paslaugą.

BET. Gavau sąskaitą iš npc, kur buvo įtraukta nemaža suma už lifto generatoriaus pakeitimą! Paskambinau į npc, managerė pasakė, kad tai dėl kažkokio įstatymo ir reikės mokėt, nes nieko nepadarysi.

Tai tikrai taip, arba man meluoja? Gal kažkas jau susidurė su tokia problema...
Atsakyti
QUOTE(True-lala @ 2014 08 20, 15:04)
Sveiki,

Pas mane tokia situacija: gyvenu antrame aukšte, dėl to lifto nenaudoju, jis netgi neveikia mano aukšte, mygtukas deaktivuotas. Logiškai, kad aš nemoku už tą paslaugą.

BET. Gavau sąskaitą iš npc, kur buvo įtraukta nemaža suma už lifto generatoriaus pakeitimą! Paskambinau į npc, managerė pasakė, kad tai dėl kažkokio įstatymo ir reikės mokėt, nes nieko nepadarysi.

Tai tikrai taip, arba man meluoja? Gal kažkas jau susidurė su tokia problema...


Pagal Civilinio kodekso 4.82 straipsnį "Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės teisė":
QUOTE
1. Butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga.
2. Namo, buto ar kitos patalpos savininkas neturi teisės perduoti bendrosios dalinės nuosavybės, numatytos šio straipsnio 1 dalyje, savo dalies, taip pat atlikti kitų veiksmų, dėl kurių ta dalis perduodama atskirai nuo nuosavybės teisės į butą ar kitą patalpą, išskyrus atvejus, kai perduodama bendrąja daline nuosavybe esančio daikto, kuris gali būti ar, jį pertvarkius, galės būti naudojamas kaip atskiras daiktas ir toks jo naudojimas netrukdys naudoti butų ar kitų patalpų pagal paskirtį, dalis.
3. Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.


už namo bendrą nuosavybę moka visi butų savininkai, todėl jūs turite mokėti ir už liftą, ir už stogo tvarkymą, ir už siūlių tvarkymą, nors tvarkomos tam tikro buto siūlės. Visi mokėjimai/mokesčiai/išlaidos, kurios skirtos tinkamai namo eksploatacijai, dalinamos visiems butams. Jeigu nebūtų dalinamos, tai žmonės, gyvenantys ne 5 aukšte nenorėtų mokėti už stogo tvarkymą, kaimynai nenorėtų mokėti už siūlių tvarkyma aplink Jūsų butą ir jiems būtų neįdomu, jog drėksta ir pelija siena.
Atsakyti
QUOTE(True-lala @ 2014 08 20, 16:04)
Sveiki,

Pas mane tokia situacija: gyvenu antrame aukšte, dėl to lifto nenaudoju, jis netgi neveikia mano aukšte, mygtukas deaktivuotas. Logiškai, kad aš nemoku už tą paslaugą.

BET. Gavau sąskaitą iš npc, kur buvo įtraukta nemaža suma už lifto generatoriaus pakeitimą! Paskambinau į npc, managerė pasakė, kad tai dėl kažkokio įstatymo ir reikės mokėt, nes nieko nepadarysi.

Tai tikrai taip, arba man meluoja? Gal kažkas jau susidurė su tokia problema...


Liftas yra visų butų savininkų bendroji dalinė nuosavybė (tai numato Civilinis kodeksas, Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatyme). Už lifto remontą mokėti reikia, nepriklausomai ar jūs juo naudojatės.
Yra teismų praktikos šia tema:
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, spręsdamas ginčą dėl lifto išlaikymo išlaidų paskirstymo, kai ieškovė – buto daugiabučiame name savininkė – pageidavo atsisakyti teisės naudotis liftu, nurodė, kad ieškovės subjektinė teisė atsisakyti naudojimosi liftu paslaugų ir šiai daliai tenkančių mokėjimų yra ginama, tačiau tai neturi įtakos jos – kaip bendraturtės – pareigoms, kurios kyla iš įstatymu jai suteiktų pareigų dalyvauti išlaikant bendrą turtą (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2003 m. sausio 9 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-7-1/2003).
Taigi, pagal bendrąją taisyklę bendraturtis privalo proporcingai prisidėti prie visų išlaidų, skirtų namui bei bendrosios dalinės nuosavybės objektams išlaikyti, išsaugoti, atnaujinti, jų būtiniems pagerinimams atlikti. Šiai taisyklei taikyti yra teisiškai nereikšminga atitinkamų bendrosios dalinės nuosavybės objektų, dėl kurių daromos nurodytos išlaidos, funkcinė paskirtis, taip pat bendraturčio, kuriam ji taikytina, naudojimosi ar nesinaudojimo tais objektais aplinkybės (dažnumas, intensyvumas) (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2009 m. lapkričio 27 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-7-515/2009), prisidėjimo prie bendro turto išlaikymo apimtis priklauso tik nuo bendraturčio dalies bendrosios dalinės nuosavybės teisėje.
Atsakyti
Ačiu už atsakymus, viską supratau. smile.gif
Atsakyti