Įkraunama...
Įkraunama...

Didesnio svorio gimę vaikai gabesni?

Netyčia į rankas pakliuvo knyga, kur tiriami mokyklinio amžiaus vaikai bei kaip jiems sekasi mokykloje ir bandoma susieti su jų gimimo svoriu. Pasirodo, kuo sunkesnis vaikas gimsta, tuo jis gabesnis, tuo jam lengviau sekasi mokslai. Tačiau ten keista, kad virš rodosi 4.2 kg ta gabumų kreivė krenta labai žemai, t.y. kad vos ne geriau gimti 3 kg, negu 4,5 kg. Intervale nuo 3,4-4kg vaikai gabiausi. Kad šiuolaikiniai vaikai yra gudresni negu mes buvome, iš dalies paaiškinama tuo, kad dabar kūdikiai gimsta žymiai didesni negu seniau.
Bet man čia tai atrodo visiška nesamonė...
Ar iš patirties galite pasakyti, kad galėtų būti kažkoks ryšys? Tai tada taip išeina, kad prieš laiką gimusius vaikučius visai reikėtų nurašyti iš karto i negabius?
Atsakyti
Na čia prajuokinai lotuliukas.gif Tai jau mes turėtumę būti vunderkindai thumbup.gif

O jei rimtai,tai mano sūnus gimė 3,930,na galiu pasakyti tik tiek,kad nors jam 1,3metų,bet visi pastebi(svetimi net žmonės),kad jis labai viską stebi,tyrinėja,kad labai gudrus žvilgsnis(taip kalbėjo nuo tada,kai Gytis pradėjo aplinką stebėti,tai maždaug nuo 2 mėn).Na man kaip man,jis mano vaikas,už jį gudresnių,gražesnių ir visokių kitokių man nėra,bet kai žmonės gatvėj taip pasako,tai paglosto širdį.
Gal yra teisybės toje knygoje.Gal vaikiukas neišnešiotas nepilnai išsivysto ir jam sunkiau po to mokytis,susikaupti,suprasti.

Bet iš kitos pusės,manau,yra labai daug išimčių,kaip kad mano draugė.Ji gimė mažuliukė,bet magistratūra 10-kais baigė. Įdomu pasamprotauti,o dar įdomiau būtų dabar,dar visai pypliukus pastebėti ir pažiūrėti kuo gi jie skiriasi,gimę vienodu laiku,bet skirtingų svorių. smile.gif
Atsakyti
Labai abejotinos vertės teorija... Tiesą sakant, man ji skamba absurdiškai... schmoll.gif
Atsakyti
Kažkaip neitikinamai skamba tie tyrimai.Kiek supratau,kas virš 4,2kg tai jau nebe tokie protingi.Nu laaabai su tuo nesutinku.Mano didžioji gimė 4,5kg,ir būdama ketverių puikiai skaite,darželyje vaikam pasakas skaitydavo. Ir dabar labai gerai mokosi.O mažoji gimė 4,75kg.Dabar jai tik dveji,ji visai kitokio charakterio nei sesė.Ir turi beeegales gabumų šunybėms krėsti.Nu nesirėminam mes į tuos tyrimus nors tu ką. umn.gif
Atsakyti
Sakyčiau, kad tai tiesiog skaičių žaidimas. Dauguma vaikų gimsta svorio intervale 3,4-4 kg, tai aišku, kad dauguma gabių vaikų irgi gimė būtent tokio svorio. Štai ir visa sensacija mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jovvita @ 2006 07 02, 16:54)
Sakyčiau, kad tai tiesiog skaičių žaidimas. Dauguma vaikų gimsta svorio intervale 3,4-4 kg, tai aišku, kad dauguma gabių vaikų irgi gimė būtent tokio svorio. Štai ir visa sensacija  mirksiukas.gif



lotuliukas.gif thumbup.gif vat ir visa teorija. o as jau issigandau, kad mano mergyte visai negabi bus, nes gime 4700gr. as ir pati gimiau virs 4kg bet nesigiriant galiu pasakyt,kad tikrai nesu kvaila
Atsakyti
Nu, ne visai taip. Ten tipo rasoma, kad dare tyrima. Vadinasi eme LYGIAI tokus pacius skaicius is kiekvienos svorio imties ir lygino. Ta prasme paeme tarkime 5000 vaiku gimusiu nuo 3 iki 3.5 kg, 5000 vaiku, gimusiu nuo 3.5 iki 4 kg ir t.t.
Vat dabar issitraukiau knyga ir tiksliai paziurejau i ta ju grafika.
Zodziu gabiausi yra gime nuo 3.5 iki 4 kg. Nuo 3 kg iki 3.5 kg ir nuo 4 iki 4.5 kg yra mazdaug vienodai gabus, bet maziau gabus negu 3.5-4 kg. Sekantis intervalas yra 2.5-3 kg jame gime maziau gabus negu anuose dviejose intervaluose. Tuomet seka gime virs 4.5 kg ir galiausiai maziau negu 2.5 kg. Paskui ten rodoma, kad net pacios maziausios mergaites, gime net maziau negu 2.5 yra tokios pat gabios, kaip gime idealaus svorio berniukai. Visi kiti berniukai nusileidzia mergaitems. Ir is tiesu tas grindziama, kad berniukai tikrai blogiau mokosi mokykloje negu mergaites jeigu paimsime dideli kieki vaiku lyginimui.
Iki 1.5 gime vaikai ryskiai atsilieka nuo visu kitu.

Tai vat tokie tai teiginiai...

Labai noreciau kad tai butu netiesa smile.gif
Atsakyti
mano sunus gime 3500g
1.7men pradejo kalbeti sakinukais, dabar jam jau 2.2m kalba viska, taip kad ir manau cia yra kazkokia nesamone mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JDA: 07 liepos 2006 - 10:42
QUOTE(JDA @ 2006 07 07, 11:40)
mano sunus gime 3500g
1.7men pradejo kalbeti sakinukais, dabar jam jau 2.2m kalba viska, taip kad ir manau cia yra kazkokia nesamone mirksiukas.gif


Gabumai nepriklauso nuo tuo, kada vaikas pradejo kalbeti,mano vyresnioji 1,5m. jau nesudetingus eileraštukus deklamodovo,2m. mes kartu,viena sakini aš, kita jinai "Muha-Cokotuha" mintinai deklamodovom, kas žino tai gan ylgas eileraštis. O mažoi 2,5m. savo leksikone turejo nedaugiau kaip 10 žodžu, bet aš nepasakičiau kad vyresnioji yra gabesne. Gyme jie panašaus svorio 3,900 ir 3,850.
Atsakyti
Na aš irgi manau, kad kažin ar gali ši teorija būti teisinga schmoll.gif . pvz., mano vyresnėlis wub.gif nors ir išnešiotas, bet gimė vos 2260g, o būdamas vienerių jau ir ant puodo pasiprašyt mokėjo ir nemažai žodelių, o būdamas dvejų dėliones iš 100 detalių sudėdavo ax.gif , o va mažėlis gimė truputį virš trijų, o dar ir dabar (2,5m ) ne kažin kiek papasakoti gali, nors labai gabus šunybėms krėsti... lotuliukas.gif
Atsakyti
Kažkas sugalvojo užsidirbti pinigų, padarė tokį tyrimą (užsienyje) ir paskelbė. Ir tikrai pasakysiu, kad dabartiniai vaikai nėra protingesni už mus (kai buvom vaikai) - čia buvo kažkas tokią mintį pasakęs. schmoll.gif
Atsakyti
lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Bobučių pasakėlės lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Čia kaip pas būrėją - jūsų laukia įdomūs nuotykiai, kažkas apgaus, kažkas nuvils ir pan. nesamonės.
Atsakyti