Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikai su klausos negalia 9 tema

Atidarau naują temelę.
Kažkaip aprimę mes vis dar po vasaros. Ar "užsisukę" savo reikaluose. Kam nauji mokslai, kam pirma klasė, kam darželis prasidėjo...

Papildyta:
Va mes irgi tarp tų, užsisukusių. Seniai ir pati rašiau. Vis kaupiausi, sakau, reikia "prisiduoti", apie savo permainas pasipasakoti...

Taigi mūsų rūpestėliai tokie, kad vyresnėlis pradėjo į mokyklą eiti, o jaunėliui vis tik prisireikė implantacijos. O pradžioje taip viskas gerai atrodė... matyt turim kažkokį geną, kur klausa kažkaip stipriai silpsta tarp 2-4 metų. Tai vat pora savaičių kaip po operacijos esame. Turėsim namuose du implantuotus vaikinus, abiems dešinė ausytė... doh.gif Visas tas procesas toks "deja vu", na bet, kai jau ne pirmas kartas, tai kažkaip ir tas sprendimas gal kiek lengvesnis buvo.

Beje, kadangi abiems vaikinams savu laiku pirkome gerus naujus Naida V klausos aparatėlius, viena pora kaip ir "atsilaisvino" ir norėčiau juos parduoti (Naida V SP, pirkti 2011 metais, mylėti, saugoti, prižiūrėti). Tad jeigu kas domisi - kreipkitės.
Atsakyti
Sveiki, pritariu Edutei, iš tikro apsnūdę visi, arba nėra problemų, klausimų, arba visi kaip voverės sukasi rate smile.gif. Aš ir pati netikėtai prisiminiau, kaip seniai čia lankiausi.
Paskutinis įvykis, kuriame dalyvavau, tai Pagavos( šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija) dvidešimtmečio proga surengtame renginyje - konferencijoje, kuri vyko seime. Šaunu, pagarba Pagavai už nuveiktus ir veikiamus darbus, norėčiau paraginti tas šeimas, kurios dar nėra Pagavos nariai, prisijungti.
Didelis Pagavos indėlis, prisidedant prie to, kad pagaliau Lietuvoje yra visuotinė naujagimių klausos patikra.
Vienas iš naujų Pagavos siekių - siekti, kad valstybė kompensuotų didesnę sumą geresniems vaikų aparatams įsigyti. Galime pasidžiaugti, kad implantuojami vaikai dabar šimtaprocentine kompensacija, tad būtų šaunu, kad gerą kompensaciją gautų ir nešiojantys aparatėlius.
Jei Pagavai nepavyks paprastai įgyvendinti šio reikalo, ji kreipsis į tėvus, auginančius neprigirdinčius vaikus, kad jie dar svariau prie to prisidėtų ( rinks parašus ir pan.). Iš tikro turime ir patys prie to prisidėti, jei norime sau naudos. Šiai dienai rinkoje net nėra normalių kompensuojamų aparatų, ketinama priimti sprendimą apie Naujuosius metus. Ką tai reiškia - tai, kad jei gimė vaikas, kuriam nustatytas neprigirdėjimas, arba atėjo laikas vaikams keisti aparatėlius, tėvai neturi iš ko rinktis, o norėdami gerų rezultatų, turi pirktis gerus aparatėlius už savus pinigus. Aparatai vidutiniškai kainuoja ( dveji) 6-9 tūkstančiai, o kompensuoja maždaug pagal klausą - iki tūkstančio Lt. (iš viso). Pagavos siekis, kad kompensacija būtų bent 3-4 tūkstančiai. Mūsų šeimos atveju tai ypatingai svarbu, nes šeimoje yra trys klausos aparatų nešiotojai, ir kai ateina laikas keisti juos...o dar vaikai pradeda sportuoti, prakaituoti, tai net dviejų komplektų reikia ( vienus kalbai gerus, kitus sportui paprastesnius).
Mažasis sūnus ant ribos dėl savo klausos - aparatai ar implantai - kol geri aparatai jam kompensuoja klausą, tol viskas ok, bet reikia labai gerų aparatų, nes kitaip nerodys rezultatų o tada lieka implantacija - o tai valstybei kainuotų žymiai daugiau - iki šimto tūkstančio už vieną.
Atsakyti
Sveikos mamos, mano mergaitei 1 m. 7 mėn., važiuosim į Santariškes tikrintis klausos, pirmą kartą. Gal galit nupasakoti, kaip ta procedūra vyksta? Mano mergaitė labai baikšti, bijo medikų, verkia, priešinasi. Kažin, kaip jai tas ausytes patikrins? Užmigdys? Ar narkozei reikia atvykti kitą kartą? Būsiu labai dėkinga už informaciją.
Atsakyti
Sveikos, brangios mamytės,

Kreipiuos į Jus, prašydama pagalbos. Pati turiu klausos negalią, todėl tikiu, kad mūsų bendruomenė- glaudi ir stipri, padedanti vieni kitiems. Studijuoju psichologiją 4 kurse, savo ateities darbą sieju būtent su kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomene.

Šiuo metu rašau baigiamąjį psichologijos bakalaurinį darbą, kurio tema "Klausos negalią turinčių paauglių patyrimas girdinčiose šeimose."
Jei Jums ar Jūsų vaikui yra 16-17m. ir yra nustatyta klausos negalia, noriu Jus pakviesti dalyvauti psichologiniame tyrime, kurio pagrindinis tikslas- atskleisti klausos negalią turinčių paauglių patyrimą girdinčiose šeimose. Bus atliekamas kokybinis tyrimas, kurio metu planuojamas 1-2val. trukmės susitikimas. Susitikimo metu bus imamas interviu iš 16-17m. paauglio, turinčio klausos negalią ir bendraujančio gestų kalba. Tačiau Jūs bet kada galite atšaukti savo dalyvavimą tyrime, jei šis Jums pasirodys per daug varginantis.
Šis dalyvavimas tyrime Jums bus naudingas, nes interviu pagrindu bus rengiamas baigiamasis bakalaurinis darbas, kurio išvados gali praversti visiems, besigilintantiems į klausos negalią turinčio paauglio patyrimą girdinčioje šeimoje.
Tyrimo rezultatai bus naudojami tik moksliniais tikslais, garantuojamas visiškas anonimiškumas (nebus skelbiami bet kokia informacija, galinti padėti identifikuoti tyrimo dalyvį).
Dalyvavimas šiame tyrime yra visiškai savanoriškas, tyrimas bus atliekamas tik gavus tėvų ir tyrimo dalyvių, paauglių, sutikimus.


Kadangi forume nenoriu viešinti savo kontaktų, kas susidomėsite- parašykite man asmeninę žinutę, tuomet galėsiu suteikti visą išsamesnę informaciją, pateikti savo oficialius kontaktus.

Ačiū dar kartą.

Šiltai,
I.
Atsakyti
Sveikos mamos. Labai reikia jusu patarimo ir pagalbos. Dukrytei nustatytas vidutinis neprigirdimumas, viena ausyte 45, kita 52. Kadangi ligoniu kasos aparatu sio metu neduoda, norime pirkti aparaciukus patys.
Kas esat pirke, patarkit i ka reik atkreipt demesi, koks geresnis aparatukas tiktu 1 metuku mergaitei?
Labai mum cia isgyre oticona sensei pro:-)bet cia turbut kiekviena firma savo aparatus liaupsina
Labai laukiu pagalbos
Atsakyti
QUOTE(boruzeurtele @ 2015 02 17, 14:19)
Sveikos mamos. Labai reikia jusu patarimo ir pagalbos. Dukrytei nustatytas vidutinis neprigirdimumas, viena ausyte 45, kita 52. Kadangi ligoniu kasos aparatu sio metu neduoda, norime pirkti aparaciukus patys.
Kas esat pirke, patarkit i ka reik atkreipt demesi, koks geresnis aparatukas tiktu 1 metuku mergaitei?
Labai mum cia isgyre oticona sensei pro:-)bet cia turbut kiekviena firma savo aparatus liaupsina
Labai laukiu pagalbos

dalinuosi patirtim, gal nevisai man cia nosi kist bet gal kam pravest.
ebay pirkau klausos aparta mergytei jai apie 7-8metukus buvo, toks jos buvo vaikus vajonese kaledine svajone. veikia puikiai jau 2metai. kaina 11,20usd. ten yra ir kur i ausi isikisa ir nesimato, kur ant ausies dedasi. skirtingu dydziu antgaliai i ausi ir t.t. ir antgaliu su vaikiskais lipdukais kur i ausi kisasi smile.gif
Atsakyti
Sveiki,
Prašau visų dėmesio! Ypatingai gyvenančius Kaune ar netoli jo. Vykdoma apklausa dėl ypatingų vaikų priežiūros centro steigimo Kaune. Labai pagelbėtumet jei pasidalintumėt apklausa ir kituose neįgalius/ypatingus vaikus auginančių tėvelių forumuose
www.manoapklausa.lt/apklausa/672102841
Atsakyti
Laba, mes 2010 metais pirkom oticon safari. Siuo metu nezinau, kokie geriausi, bet manau, kad irgi pirktumem kazka panasaus. Tasyk ieskojom, kad butu patys geriausi ir graziausi :-)
Atsakyti
Labas mielosios,

Neįkyriai parodysiu-pasidalinsiu, kad išleista lietuviška programėlė - raidžių pažinimo žaidimas su daktiline (pirštų) abėcėle.

Aprašymas ir atsisiuntimas:

http://www.geradaria...geros-naujienos
Atsakyti
Sveikos. Nebedirba Kaune buvusi kompanija , UAB MEDICUS AUDIOLOGY. Kas ja pakeite? Ar aplamai reikia jau ieskoti kontaktu su paciais gamintojais?
Atsakyti
QUOTE(lora111 @ 2015 04 25, 15:52)
Sveikos. Nebedirba Kaune buvusi kompanija , UAB MEDICUS AUDIOLOGY. Kas ja pakeite? Ar aplamai reikia jau ieskoti kontaktu su paciais gamintojais?

Sveiki smile.gif

Nebedirba??? blink.gif Man asmeniškai, jie buvo vieni geresnių konsultantų, nes pas juos gaminausi ausies įdėkliukus. Labai malonus aptarnavimas man labai patiko, viską paaiškinantys, viską patariantys. smile.gif
Gaila, jei nebedirba sad.gif Nors lankausi ir kitoje įstaigoje "Klausos technika", Vl. Lašo 3, Kaunas. ten prekiauja Siemens klausos technika, puikus konsultantas Šarūnas. Pirkau iš jų sau klausos aparatą, turiu jau 3 metai, neseniai buvau nuvykus aparato patikrinimui, pakeitė vieną detalę (užsikimšusį filtriuką), dar patikrino aparatėlį, viskas puikiai einasi. O įdėkliukus gaminausi "Medicus audiology" įstaigoj, gaila, jei jų nebėr, teks kitoj savo pamėgtoj "Klausos technika" įstaigoje darytis naują įdėkliuką jau rudenį (juos darausi kasmet).
Atsakyti
Mums nusilankste rites laidelis, o buna tik vienas. Cia implantuko aparatas. Dabar nebezinau kur eiti. Gal pirmadieni ka surasiu. Ir dar vaikui doh.gif Pyksta, kad negirdi.
Atsakyti