QUOTE(*** @ 2014 11 11, 16:19)
1. Nematau jokio sunkumo, is apacios klijuoti neps gali nors ir 30cm (as po gegnem suklijavau 15+10cm). Ortakiai galetu buti virs perdangos nereiketu ju papildomai siltinti.
Aisku is nuotrauku nelengva nusprest.
2. Nu tai va, jai ta tarpa sandarini tai ir noris kad vata (jai tarp mpp ir difuzunes vata) eitu nuo karnizo (apacios) iki pacio kraigo(virsaus).
3. Mano manymu idealiausias perdangos siltinimo variantas kai namas yra deze o ant jo uzdetas pvz 45 laipsniu dvislaitis stogas. Tokiu budu lauko siltinimas sienos virsuje susiduria su perdangos siltinimu. Tavo variiantas mansardinis ty stogas yra siena, gaunas daugiau sudurimu, kampu. Nieko nesakyciau jai ekovata galetu pust i lubas virs galvos bet taip manau neiseina.
1. Kieno apačios? Jei po stygomis, tai neturiu daug vietos. Būtent po stygų apšiltinimu eis ir rekuperatoriaus vamzdynas.
2. Tą vietą nėra sunku uždaryti bet kurioje norimoje stogo padėtyje. Vien dėl to tikrai neverta stogo šiltinti iki kraigo. Stogo šiltinimas iki kraigo turi tik vieną privalumą - nereikia ventiliacinių angų frontonuose. Daugiau privalumų nematau.
3. Taip, toks variantas gal ir vienas idealiausių, bet mano namo architektūra ne tokia. Aš po truputį supratau mano stogo esmę. Jis iš esmės yra paruoštas šiltinimui vata. Galiuosi, kad virš gegnių nėra MPP. Jei būtų sudėta MPP, net minčių nekiltų - pūsčiau celiuliozinę vatą. Dabar norint pūsti šitą vatą, reikia kažkaip pritvinti MPP, nes priešingu atveju celiuliozės vata išpūs difuzinę.
Purškiamos PUR putos manęs nelabai domina. Įtartinas ir brangus produktas. NEPS tarp gegnių irgi nenoriu, nes mano fasadininkai nesutinka jo klijuoti, o ieškoti vėl meistrų - sunkus darbas. Galiu ant visiškų šleivarankių užsirauti. O kur dar priešgaisriniai reikalavimai.
Lieka arba stiklo/akmens vata arba celiuliozės vata. Kaip jau sakiau stogas iš esmės būtent ir yra paruoštas stiklo/akmens klijavimui, bet šių medžiagų irgi nelabai noriu, nors dar galvoju.
Labiausiai kol kas vilioja celiuliozės vata. Reikia išspręsti tik kelias vietas:
1. Kaip pritvirtinti MPP:
su oro tarpu, be oro tarpu, o gal dėti vatą. Įdomu ar vata toje vietoje gali drėkti, šlapti, sukristi?
2. Kaip virš stygų supūsti celiuliozės vatą? Pūtėjai siūlo tokį variantą: apačioje stygų iškoja kažkokį pagrindą, supurškia celiuliozę, turi pasilikę išlipo tarpą, pro jį išlipą ir užsandariną tarpą. Man nepatinka, kad virš celiuliozės nebus jokios apsaugos nuo drėgmės. Nes jei daryti frontonuose ventiliacijos angas, tai drėgmė gali papulti ant celiuliozės vatos. Man atrodo, kad geriausiai būtų virš stygų iškloti tas pačias MPP, o celiuliozės vatą pūsti iš apačios. Tik tokiu atveju reikia daryti savotiškus maišus, kad būtų galima supūsti celiuliozės vatą.
3. Vis dar nežinau kaip geriau šiltinti: iki stygų ar iki kraigo? Finansiškai būtų geriau iki stygų , tačiau tokiu atveju reikia išspręsti drėgmės apsaugą virš stygų.
Žodžiu, mano galvoje netvarka kaip reikiant.
Papildyta:
QUOTE(vataitau123 @ 2014 11 11, 17:40)
Dalyvausiu seminare planuojantiems statybas, kaip pasistatyti ekonomišką ir ekologišką namą. Galbūt dar ką nors sudomins, dalinuosi informacija
http://www.manoekona...atybos-zaliems/
O gal, kai baigsis seminaras, užsuksite čia ir pasidalinsite esminiais dalykais. Būtų smagu.
Papildyta:
Čia įdomūs statybinių
medžiagų apibendrinimai. Rašo, kad stiklo vata geresnis pasirinkimas nei akmens vata stogui su nuolydžiu, kai šiltinimas tarp gegnių. Stiklo vata geriau ir už EPS. Plokščiam stogui labiau tinka kietos medžiagos. Tyrimas darytas plastiko asociacijos užsakymu. Gal ir galima tikėti.