Įkraunama...
Įkraunama...

Venų varikozė

Ankstesnė tema:
Venų varikozė

Kojų venų varikozė – mazginis arba maišelinis paviršinių kojų venų išsiplėtimas, sukeliamas venų vožtuvų nesandarumo.
Ligos pradžioje išsiplečia paviršinės kojų, ypač blauzdų, odos venos. Progresuojant varikozei, vis labiau ima plėstis ir gilesnės, poodžio, venos. Varikozė plinta, pagal venų eigą susidaro gausūs dideli mazgai.

Ligos priežastys ir rizikos veiksniai
Esant giliųjų venų vožtuvų nesandarumui, kraujas iš kojų venomis sunkiau grįžta į širdį, užsistovi, didėja spaud . Šios plečiasi, pakinta jų struktūra, galiausiai susidaro mazgai, ilgainiui išplintantys pagal visą venos eigą. Ligą lemia dvi pagrindinės priežasčių grupės:
- įgimtos: venų sienelės audinio silpnumas, blogai išsivystęs raumeninis sienelės sluoksnis;
- įgytos: vožtuvų suirimas po buvusios giliųjų venų trombozės, giliųjų venų trauma ir kt.

Riziką susirgti kojų venų varikoze didina sekantys veiksniai:

- nėštumas;
- antsvoris;
- venų užspaudimas iš išorės, pavyzdžiui ankštos, spaudžiančios kelnės ar sijonas;
- darbas stovint ar ilgalaikis sėdėjimas;
- kojų venų varikozė šeimoje;
- geriamų kontraceptikų vartojimas, rūkymas.

Ligos simptomai ir požymiai

Pradinėse ligos stadijose jokių nusiskundimų, išskyrus kosmetinį trūkumą, nebūna. Pažengusiai venų varikozei labai būdingas „pavargusių kojų“ reiškinys:
- sunkumas, tempimo jausmas kojose
- skausmas ilgai pastovėjus ar sėdint;
- patinimas dienos pabaigoje;
- mėšlungis naktimis.
Ilgainiui dėl ligos sutrinka veninė kraujotaka, todėl nukenčia audinių mityba. Vystosi sunkiai gyjančios opos.

Ligos gydytojas diagnozuoja venų varikozę kruopščiai ištyręs pacientą ir nustatęs venų būklę. Papildomai veninė kraujotaka įvertinama ultragarsinio tyrimo pagalba.

Gydymas

1. Konservatyvus:
- judėjimas, specialūs pratimai;
- kompresinė terapija bintavimu ar nešiojant specialias elastines kojines ar pėdkelnes;
- skleroterapija – varikozinių mazgų užkimšimas specialiomis medžiagomis;
- atsiradus blauzdų opoms, speciali tvarsliava. Kartais kartu su tvarsliava naudojami ir antibiotikai.
2. Chirurginis:
- venų perrišimas ir pašalinimas.
Pažymėtina, kad po skleroterapijos recidyvai (ligos pasikartojimas) būna apie pusei ligonių, po operacijos – iki 10%.

Ligos prevencija

Norint išvengti ar bent atitolinti kojų venų varikozę, svarbios profilaktinės priemonės, mažinančios veninį ir limfos sąstovį:
- kojų pakėlimas, raumenų mankšta, šalto vandens procedūros;
- elastinės pėdkelnės;

info šaltinis

Informatyvus filmukas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juodai: 14 lapkričio 2014 - 19:42
Pakartosiu savo postą:
QUOTE(waidulis @ 2014 11 14, 19:30)
Šitą straipsnį skaitėme, ir va būtent skambinau į Ligonių kasas, ir klausiau, prie ko čia tas zondas, jeigu aš jau susimoku 500 Lt už operaciją lazeriu...zodžiu malė ji malė, ir nesugebėjo atsakyti...aš jai sakau, kad man nereikia jokių papildomų priemonių, man reikia operacijos lazeriu, sutinku mokėti skirtumą 500 Lt, (patvirtino, kad yra skirtumas, ir reikia sumokėti), bet man nereikia papildomų priemonių...o va ar tas zondas papildoma priemonė, ar būtina, be kurios neįmanoma atlikti operacijos - nesugebėjo atsakyti.

Tai va, taip ir gaunas, kad pilnos informacijos suteikti negali...
Va ką radau temos 16 puslapyje:
rašo gydytojas kraujagyslių chirurgas Dr. Rolandas Dagilaitis

Taigi dabar aišku, kad zondas - tai šviesolaidis, be kurio lazerinė operacija negalima. Tad kaip ji kompensuojama, jeigu papildomai reikia mokėti už BŪTINĄ priemonę - gal tai galėtų paaiškinti Ligonių kasose? g.gif Ko verta tokia kompensacija, jeigu vistiek operacijos negalima darytis papildomai nedamokėjus. Ir ne už kažkokias papildomas, pagerintas priemones, o už būtinas doh.gif .

Būčiau linkusi galvoti, kad, kaip ir buvo minėta straipsnyje, kompensuojama kažkokia tai bazinė operacijos suma, už kurią gal ir išeitų pasidaryti lazerinę operaciją su senos kartos (nepamenu dabar kaip tiksliai vadinas) lazeriu, tačiau jeigu žmogus nori darytis su naujausios kartos lazeriu, naudoti žiedinį šviesolaidį, tai jau turbūt ir yra tos geresnės priemonės, už kurias reikia prisimokėti patiems unsure.gif, Tikiuosi, kad ko nors nesumaišiau smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2014 11 14, 19:31)
jeigu žmogus nori darytis su naujausios kartos lazeriu, naudoti žiedinį šviesolaidį, tai jau turbūt ir yra tos geresnės priemonės, už kurias reikia prisimokėti patiems

anoje temoje buvo rašyta,kad naujausios kartos žiedinio šviesolaidžio Antakalnyje nėra.
Nežinau,kaip yra dabar ... g.gif
Kiek anoje temoje moterys dalinosi operacijos atsiliepimais,nė viena neparašė apie zondo įsigijimo dokumentus,čekius...
Tik apie tai,kad prieš operaciją paduodavo pinigus.
Vienas iš radikalių būdų,beje:
http://www.vmkl.lt/k...jos-prevencijos
http://www.vlk.lt/ve...ijos-prevencija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xde: 14 lapkričio 2014 - 22:41
QUOTE(xde @ 2014 11 14, 22:32)
anoje temoje buvo rašyta,kad naujausios kartos žiedinio šviesolaidžio Antakalnyje nėra.
Nežinau,kaip yra dabar ... g.gif
Kiek anoje temoje moterys dalinosi operacijos atsiliepimais,nė viena neparašė apie zondo įsigijimo dokumentus,čekius...
Tik apie tai,kad prieš operaciją paduodavo pinigus.
Vienas iš radikalių būdų,beje:
http://www.vmkl.lt/k...jos-prevencijos
http://www.vlk.lt/ve...ijos-prevencija


Bet tą radikalų būdą gali naudoti tik tada, kai turi įrodymus, nors kažkokius popierius, čekius, o jei nieko neturi - tai nieko ir neįrodysi smile.gif. Na, pranešim, kaip sekėsi...aš nieko prieš susimokėti, jei tas zondas tikrai būtinas, reikalingas ar tipo kaip papildomas, bet saugesnis įrankis - bet manau, kad jo kaina turi kažkur atsispindėti...
Atsakyti
QUOTE(waidulis @ 2014 11 19, 20:38)
jei tas zondas tikrai būtinas, reikalingas ar tipo kaip papildomas, bet saugesnis įrankis - bet manau, kad jo kaina turi kažkur atsispindėti...

Zondas - tai šviesolaidis, be kurio lazerinės operacijos nepadarys smile.gif. Kaip jis gali būti papildoma priemonė?
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2014 11 19, 19:52)
Zondas - tai šviesolaidis, be kurio lazerinės operacijos nepadarys smile.gif. Kaip jis gali būti papildoma priemonė?


Taip, jis būtinas, tik ankščiau kažkur jau buvo kalbėta, kad jie yra kelių kartų, kažkokie senesni ir naujesni...Tai gali būti, kad kaina nustatyta senam zondui, bet kadangi jie pvz. nusprendė daryti operacijas su naujos kartos, tai tipo dasimokėk...

Bėda tame ir yra, kad Ligonių kasos nepasako, ar už jį papildomai reikia mokėti (apart nustatyto skirtumo ~500 Lt), nes pagal tvarką už būtinas priemones mokėti kaip ir nereikėtų, bet panašu, kad daktarai reikalauja susimokėti papildomą sumą už zondą, kuri jokiuose dokumentuose, čekiuose neatsispindi...bent jau niekas iš temos dalyvių neparašė, kad gavo popierius.
Atsakyti
QUOTE(waidulis @ 2014 11 19, 19:38)
Bet tą radikalų būdą gali naudoti tik tada, kai turi įrodymus

įrašykite pokalbį diktofonu g.gif
Atsakyti
QUOTE(waidulis @ 2014 11 19, 22:57)
Taip, jis būtinas, tik ankščiau kažkur jau buvo kalbėta, kad jie yra kelių kartų, kažkokie senesni ir naujesni...Tai gali būti, kad kaina nustatyta senam zondui, bet kadangi jie pvz. nusprendė daryti operacijas su naujos kartos, tai tipo dasimokėk...
Bėda tame ir yra, kad Ligonių kasos nepasako, ar už jį papildomai reikia mokėti (apart nustatyto skirtumo ~500 Lt), nes pagal tvarką už būtinas priemones mokėti kaip ir nereikėtų, bet panašu, kad daktarai reikalauja susimokėti papildomą sumą už zondą, kuri jokiuose dokumentuose, čekiuose neatsispindi...bent jau niekas iš temos dalyvių neparašė, kad gavo popierius.

kaip suprantu,perkamas vienkartinis lazerio antgalis(zondas),kuris operacijos metu įvedamas į pažeistą veną ir lazerio spinduliu sukeliamas vidinės venos sienelės uždarymas.
Moderniausiuose lazeriuose taikomas žiedinis spindulys.
Anksčiau buvo rašyta,kad Antakalnyje žiedinio lazerio nėra.
Tai ar tulpiniam lazeriui(Antakalnyje) vienkartinis zondas toks brangus ir 525lt. ,kaip priemoka,nepadengia jo kainos?
Spėju,kad jie perkami iš savo ar draugų UAB-ų smile.gif
Paklausčiau gydytojo,kokiu,kokios kartos lazeriu bus daroma operacija ...
Atsakyti
sveikos, kas naudojat siuo vaistus Fraxiparine?
Atsakyti
Sveiki,

Kadangi esu pasipiktinusi neteisybe, o dar radau čia žmonių, kurie domisi lazerinių operacijų kainomis, galiu pasidalinti savo patirtimi. Kam įdomu, paskaitykit iki galo:)
Šių metų pavasarį su siuntimu kreipiausi į Antakalnio ligoninę dėl venų varikozės, buvo paskirta S.Sudiko konsultacija. Jis man paskyrė operaciją lazeriu rugsėjo mėn. Pasakė, kad operacija kainuos 1100 lt.
Nežinau kodėl, bet aš per vasarą visai pamiršau, kokia bus kaina. Ir man "sušvietė", kad reikės mokėti 700 lt. Na, ką, tiek ir pasiėmiau į ligoninę.
Prieš operaciją, gydytojas nusivedė mane į procedūrinį, kuriame, pažymėjęs ant kojų, kur reikės ką daryti, pasakė, kad čia turiu susimokėti 600 lt., o po operacijos - likusią sumą į kasą. Aš pagalvojau, kad dar 100 lt.reiks primokėti.
Po operacijos ateina seselė ir atneša man sąskaitą su 493 lt. Aš nustebau: aš jau mokėjau 600 lt.! O ji sako - nežinau kam jūs mokėjot, nes neturėjot to daryti. Aš paaiškinau, kad sumokėjau gydytojui 600 lt. Tada ji nuėjo aiškintis pas vedėją Markevičių, nes Sudiko jau nebuvo. Vedėjas pasakė, kad dabar aš nieko nemokėčiau, o sulaukčiau rytdienos ir išsiaiškinčiau su gydytoju.
Visą naktį nemiegojau, bandžiau prisiminti, kokią kainą man sakė pavasarį ir lygtai prisiminiau, kad sakė 1100 lt.
Kitą rytą, kai atėjo Sudikas, jis mane pasikvietė į procedūrinį, aš jo paklausiau, kame reikalas, o jis man sako: aš galiu atiduoti tuos 600 lt., išsitraukdamas iš kišenės pinigus. Ir pradėjo pliurpti nesąmones: lygtai aš atėjau pas jį asmeniškai, lygtai jis planuoja, kad man dar ateity reiks antrą koją operuoti ir pan. Aš net klausyti tokių nesąmonių nenorėjau... Koks įžūlumas - reikalauti kyšio vidury baltos dienos! Juk tie pinigai - gydytojui į kišenę!
Paskui dar buvo vizitas pas Markevičių, pas ligoninės direktoriaus pavaduotoją medicinai. Jie abu teigė, kad jis neturėjo teisės jokių pinigų reikalauti ar prašyti, kad jis bus už tai nubaustas ir t.t.
Bet po kiek laiko aš sužinojau, kad taip daro visi gydytojai, netgi pats Markevičius, ir tai visai nekeista ir normalu.
O aš iki šiol negaliu suprasti, kaip taip gali elgtis mūsų gydytojai? O gal aš per daug teisybės tikiuosi...

Labai norėčiau rasti kuo daugiau bendraminčių ir stoti į kovą prieš tokius... smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aligita: 09 gruodžio 2014 - 22:28
QUOTE(Aligita @ 2014 12 09, 22:27)
jis man sako: aš galiu atiduoti tuos 600 lt., išsitraukdamas iš kišenės pinigus.

Atidavė? g.gif
Jei kas dar nežino:
http://www.15min.lt/...auja-541-470730
Komentarai geri doh.gif
Atsakyti
QUOTE(xde @ 2014 12 10, 00:03)
Atidavė? g.gif
Jei kas dar nežino:
http://www.15min.lt/...auja-541-470730
Komentarai geri doh.gif


Taip, atidavė. O aš ramia sąžine juos pasiėmiau:)

Teisingi komentarai! Įdomu, kokį biznį Markevičius sugalvos naujose pareigose...

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aligita: 10 gruodžio 2014 - 22:46