QUOTE(vaidalius @ 2014 09 07, 18:26)
sveikos maniske 3.5 metu, bet vis dar kas cia? kas cia?
***
kalba daug ir labai skuba tai puse buna lietuviu kalba kita pauksciu .
***
kai ji pasako as pakartoju taisiklingai ir prasau kad dar pakartot jau pradeda nenoret kartoti po kelis kartus sako nenoriu, nemoku
***
Ir neramina jai patinka drugeliai uzsideda pala ant peciu ir plkasnoja rankutemis, o kartais ir be palos sako drugelis, bet man tas ranku kaip muses plazdenimas kartais is proto varo gal kas ne taip
Gerai, tegul klausia. Nepraraskit kantrybės atsakinėti.
***
Greitas kalbėjimas gali būti dėl gyvo temperamento. Ar gal šeimoje yra greitakalbių? Vaikai dažnai iš šeimos pasisavina tam tikrus kalbėjimo ypatumus.
(Pvz., turėjau dvynius, kurie mikčiojo. Darbo eigoje paaiškėjo, kad tik vienas tikrai mikčioja, o kitas - pamėgdžioja dvynio kalbėseną.) Aišku, artikuliavimas dėl greito kalbėjimo nukenčia. Lėčiau kalbėdama taria gerai, skubėdama - daug ką "praryja".
Yra ir atskiras kalbėjimo sutrikimas - greitakalbystė.
http://www.ikimokykl...utrikimas/13902
Vaidalius, nepamanykit, kad taikau diagnozę jūsų atvejui. Anaiptol. Čia tik informacija apie tai, ką šneku.
***
Primygtinai nereikalaukit kartoti, geriau pati kelis kartus aiškiai pakartokit, kad įsiklausytų. Įsiklausys, įsidėmės, pradės pati taisyklingai tarti.
Aš nelinkus per pratybas
išmokinti tam tikrą žodį. Linkus
mokinti. Jei vaikas kartoja ir klysta, tai po kokio 3-5 karto apsiribojam įsiklausymu. Geriau palikti neišmoktą žodį, nei sukelti vaiko nepasitenkinimą savimi ir kalbėjimu, iš kurio išplaukia "nemoku, nenoriu".
***
O, pagirtina! Drugelis labai gražus, trapus, beveik neapčiuopiamas... Čia jau vaizduotės žaidimas. Reikia skatint tokius žaidimus.
Pamenu, vaikystėje užsimaudavom pėdkelnes ant galvų ir lakstydavom, atsieit, būdavom arkliukai.