Įkraunama...
Įkraunama...

Endometriozė III

Radau kokie būna lytinių hormonų tyrimai:

PROLAKTINAS(PRL)

Prolaktino yra ir moterų, ir vyrų organizmuose, tačiau vyrams jo funkcija nėra galutinai išaiškinta. Manoma[patikslinti!], kad jis dalyvauja spermos gamyboje. Tuo tarpu mergaitėms lytinio brendimo metu prolaktinas skatina pieno liaukų vystymąsi, nėštumo metu – pieną sekretuojančių ląstelių vystymąsi, o po gimdymo – pieno sekreciją. Nėštumo metu dėl tokio veikimo jo koncentracija moters organizme ženkliai išauga, tačiau savo maksimumą pasiekia po gimdymo, nes nėštumo metu padidėjusi estrogenų koncentracija slopina prolaktino veikimą. Po gimdymo sumažėjus estrogenų koncentracijai, prolaktino veikimas sustiprėja, todėl per 3 paras po gimdymo suintensyvėja pieno išsiskyrimas. Veikdamas į pieno liaukas prolaktinas skatina į pieną įeinančių medžiagų sintezę (baltymų, lipidų, laktozės), gliukozės paėmimą iš kraujo.

Prolaktinas slopina gonadotropinių hormonų sintezę. Dėl to laktacijos metu nevyksta ovuliacija, menstruacinis ciklas nutrūksta.



LIUTROPINAS(LH)

Tyrimas skirtas įvertinti tinkamiausią dieną pastoti. LH stimuliuoja subrendusių folikulų ovuliaciją ir paskatina kiaušidžių ląstelėse estradiolio (ir kitų estrogenų) bei progesterono sintezę. LH koncentracijos padidėjimas menstruacinio ciklo viduryje rodo, jog ovuliacija įvyks per 24 val. Vyrų organizme LH stimuliuoja testosterono gamybą.



PROGESTERONAS(PROG)

Progesteronas yra lytinis hormonas, gaminamas kiaušidėse (nenėščios moters organizme), placenta (nėštumo metu) ir antinksčių žievė (ir vyrų, ir moterų organizme). Progesteronas metabolizuojamas kepenyse. Jis svarbus normaliam nėštumo vystymuisi, užtikrina gimdos augimą ir aprūpinimą krauju. Pagal progesterono koncentraciją kraujyje, nustatoma ar organizme vyksta ovuliacija.



ESTRADIOLIS(E2)

Tai pats aktyviausias estrogenas iki menopauzės, sintetinamas tik kiaušidėse. Tyrimas leidžia įvertinti kiaušidžių funkciją. Tyrimas nustatomas esant mėnesinių ciklo sutrikimams. Estradiolis metabolizuojamas kepenyse, todėl šio organo funkcija gali turėti reikšmės galutinei E2 koncentracijai kraujyje (cirozės metu E2 koncentracija didėja). Vyrų organizme E2 produkcija su amžiumi intensyvėja dėl to, kad silpsta androgenų sekrecija.



TESTOSTERONAS

Testosteronas yra svarbiausias kraujyje randamas androgenas (vyriškas lytinis hormonas). Šio tyrimo koncentracija moterų organizme gali rodyti, kad vystosi tam tikri navikai. Jis gali būti sumažėjęs kepenų cirozės metu, gydant estrogenais, esant ryškiam nutukimui. Moterų kraujyje testosterono koncentracija 3-4 kartus mažesnė nei vyrų. Testosterono koncentracija kraujyje padidėja po fizinio krūvio, o sumažėja į organizmą patekus gliukozei. Suaugusių vyrų organizme vyrauja specifinis paros ritmas: testosterono daugiausia yra anksti ryte, o vakare sumažėja maždaug 25 proc. Androgenų veikimas svarbus lyties ir kitų organų funkcijai. Testosteronas yra vyraujantis androgenas smegenyse, inkstuose, jam veikiant sėklidėse gaminami spermatozoidai, turi įtakos azoto ir fosforo apykaitai organizme. Testosteronas, po metabolinės konversijos į dihidrotestosteroną, nulemia vyro antrinių lytinių požymių vystymasi. Testosterono nustatymas labai reikšmingas diagnozuojant lytinių liaukų hipofunkciją. Esant neišsivysčiusiems vyriškiems lytiniams organams (hipogonadizmas) sutrinka spermos, sumažėja testosterono gamyba.



CHORIONINIS GONADOTROPINAS (HCG)

Pagrindinis normalaus nėštumo laboratorinis testas. HCG atliekamas ankstyvam nėštumui (6-8 dienos po pastojimo), nėštumo laikui nustatyti ir stebėti. Nėštumo metu HCG koncentracija kraujyje auga labai greitai – per pirmąsias šešias savaites ji padvigubėja kas 1-3 dienas ir maždaug 14 nėštumo savaitę pasiekia maksimumą (100 000 IU/LN). Pagrindinis normalaus nėštumo laboratorinis testas. Žmogaus chorioninis gonadotropinas yra hormonas, kurį gamina nėščios moters kūne esantis chorionas, o vėliau, po 12 nėštumo savaitės- placenta. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu hCG yra svarbus geltonkūnio funkcionavimui. hCG lygis kraujyje pastoviai didėja iki 8-10 normalaus nėštumo savaitės, maksimumą pasiekia apie 10 savaitę ir vėliau lėtai mažėja iki pat nėštumo pabaigos. Šis rodiklis gali būti naudojamas kaip vėžio žymuo.

HCG gali būti naudojamas kaip vėžio žymuo gemalo (sėklidžių ir kiaušidžių) navikų diagnostikai ir jų stebėsenai. Chorionkarcinoma, viena iš trofoblastinių ligų, išsivysto gimdoje dažniausiai iš pūslinės, po abortų ar normalaus nėštumo. Nors ji sudaro tik 1 proc. ginekologinių navikų, tačiau labai svarbu laiku atlikti HCG tyrimą.



FOLITROPINAS (FSH)

Naudingas yra tirti sutrikusį mėnesinių ciklą. Nustatomas, kai vaikams yra raidos ir brendimo sutrikimai, taip pat svarbus nustatant vyrų ir moterų nevaisingumą, mėnesinių ciklo sutrikimus, lytinio brendimo sutrikimus.



PARATHARMONAS(PTH)

PTH kartu su vitaminu D ir kalcitoninu sukelia kalcio ir fosforo mobilizaciją iš kaulų sistemos, didina kalcio įsisavinimą žarnyne bei fosforo išsiskyrimą per inkstus. PTH ir kalcitonino sąveika užtikrina pastovią kalcio koncentraciją kraujyje. Paratiroidinių liaukų sutrikimai sukelia kraujo kalcio koncentracijos pakitimus (hiperkalcemiją arba hipokalcemiją) dėl PTH sekrecijos pokyčių. Šiuo metu didžiausia reikšmė yra teikiama PTH ir kalcio koncentracijos nustatymui, kada yra vertinama hiperparatirozė.



DHEA-SO4

DHEA-SO4 plazmoje cirkuliuoja laisvas, jo kiekis nepriklauso nuo paros ritmo, todėl yra puikus tiesioginis androgenų sekrecijos antinksčiuose žymuo. Vienas svarbiausių parametrų tiriant padidintą plaukuotumą, virilizaciją (vyriški požymiai moterims), vėlyvą brendimą, plikimą, amenorėją, moterų nevaisingumą.



SHBG (lytinius hormonus sujungiantis globulinas)

Padidėjusi skydliaukės funkcija, estrogenų perteklius, gydymas skydliaukės hormonu, nervinė anoreksija, nėštumas, kepenų cirozė gali padidinti SHBG kiekį kraujyje. SHBG kiekis didėja su amžiumi. Prieš menopauzę gimdžiusios moterys turi didesnį kiekį negu negimdžiusios. Testosterono, insulino perteklius, nutukimas, policistinės kiaušidžių ligos gali mažinti SHBG kiekį.
Atsakyti
QUOTE(Gella* @ 2016 02 11, 22:06)
Koki tyrima darot kad patikrinti lytinius hormonus, kiek jis kainuoja?
Man su tais KT/Mirena visa organizma subalamutino, jausmas kad pastovus Pms, dar reumatine liga tam fone prasidejo.

Žinokit, man ginekologė surašius buvo. Radau internete: hormonai
O kai organizme per daug estrogenų, tai labai sunku atitaikyti kontraceptikus, be to maistą labai reikia žiūrėt, kad jokių sojų nebūtų ir pan. Pas mane situacija tokia, kad giminėj yra moterų, kurioms estrogenų perteklius išprovokavo vėžį, todėl aš kaip po padidinamuoju stiklu.
Jei skaitote angliškai, galite perskaityti:
My Webpage
My Webpage

Beje, viena iš galimų endometriozės atsiradimo priežasčių - estrogenų perteklius mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurguze: 12 vasario 2016 - 08:28
Gal galetumet pasidalinti patirtimi, kurios vartojote visannette nuo endo? Ar buvo salutiniai? Per kiek laiko pasireiske pagerejimas?
Atsakyti
QUOTE(jurguze @ 2016 02 11, 19:18)
Bandžiau gal 5 rūšių kontraceptikus, bet nei vieni netiko. Pas mane estrogenų per daug, todėl kontraceptikai  netinka.

Yra KT be estrogenu. Paprasykit gines, kad israsytu KT skirtu maitinancioms Cerazette. Siuo metu tokius ir vartoju, nes teko rasti straipsniu, kad jie gerai veikia endo.

http://www.doctissim...t-CERAZETTE.htm

Atsakyti
QUOTE(jurguze @ 2016 02 12, 10:25)
Žinokit, man ginekologė surašius buvo. Radau internete: hormonai
O kai organizme per daug estrogenų, tai labai sunku atitaikyti kontraceptikus, be to maistą labai reikia žiūrėt, kad jokių sojų nebūtų ir pan. Pas mane situacija tokia, kad giminėj yra moterų, kurioms estrogenų perteklius išprovokavo vėžį, todėl aš kaip po padidinamuoju stiklu.
Jei skaitote angliškai, galite perskaityti:
My Webpage
My Webpage

Beje, viena iš galimų endometriozės atsiradimo priežasčių - estrogenų perteklius mirksiukas.gif


Sveiki,
man is akies paskire Kt (bandziau Mirena, Jarina, Lyginette), man del tu hormonu disbalanso vis kazkas budavo: Pms ziaurus, endometrioze ir kt. Organizmas pats isstume Mirena. Ginekologe niekada neminejo apie hormonu tyrima, pati suzinojau kad buna tokiu.
Atsakyti
QUOTE(Gella* @ 2016 02 12, 14:19)
Sveiki,
man is akies paskire Kt (bandziau Mirena, Jarina, Lyginette), man del tu hormonu disbalanso vis kazkas budavo: Pms ziaurus, endometrioze ir kt. Organizmas pats isstume Mirena. Ginekologe niekada neminejo apie hormonu tyrima, pati suzinojau kad buna tokiu.

Bet tai kaip keista. Mano gyd iškart paskyrė hormonų tyrimus kai tik diagnozę sužinojau. O spiralių negaliu dėtis dėl gimdos kaklelio žaizdelės.
Atsakyti
QUOTE(jurguze @ 2016 02 12, 15:36)
Bet tai kaip  keista. Mano gyd iškart paskyrė hormonų tyrimus kai tik diagnozę sužinojau. O spiralių negaliu dėtis dėl gimdos kaklelio žaizdelės.


Privaciai ar poliklinikoje?
Atsakyti
QUOTE(Gella* @ 2016 02 12, 14:49)
Privaciai ar poliklinikoje?

Ligoninėj kai paguldė su nežmoniškais pilvo skaumais mirksiukas.gif Į polikliniką vaikščiojau gal kokius 4m. Buvo visi endo požymiai, bet ginekologai sakė, kad tokiam jaunam amžiuj nebūna. Pakeičiau n gydytojų. Pirmą operaciją man darė gal 21m. Ir visi nustebo, kad tokiai jaunai endometriozė blink.gif
O dabar vaikštau privačiai. Ginė visad liepia išsamius kraujo tyrimus pasidaryt, kraujo krešėjimą, hormonus išsitirt tiek lytinius, tiek skydliaukės, dar feritiną ir geležį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurguze: 12 vasario 2016 - 17:22
QUOTE(jurguze @ 2016 02 12, 19:21)
Ligoninėj kai paguldė su nežmoniškais pilvo skaumais mirksiukas.gif Į polikliniką vaikščiojau gal kokius 4m. Buvo visi endo požymiai, bet ginekologai  sakė, kad tokiam jaunam amžiuj nebūna. Pakeičiau n gydytojų. Pirmą operaciją man darė gal 21m. Ir visi nustebo, kad tokiai jaunai endometriozė blink.gif
O dabar vaikštau privačiai. Ginė visad liepia išsamius kraujo tyrimus pasidaryt, kraujo krešėjimą, hormonus išsitirt tiek lytinius, tiek skydliaukės, dar feritiną ir geležį.


Kiek kainuoja lytiniu hormonu issitirimas? Aciu.
Atsakyti
QUOTE(Gella* @ 2016 02 12, 19:34)
Kiek kainuoja lytiniu hormonu issitirimas? Aciu.

Žiūrint kur darysitės. Orientuokitės, kad maždaug apie 6-10 eur už vieną. Man tai 4 liepia darytis. Turėkite minty, hormonai tiriami tam tikromis ciklo dienomis. PGN – 19-23 ciklo dieną, FSH, LH ir E2 tiriami menstruacinio ciklo pradžioje – 3-5 ciklo dieną.
Atsakyti
QUOTE(jurguze @ 2016 02 12, 20:46)
Žiūrint kur darysitės. Orientuokitės, kad maždaug apie 6-10 eur už vieną. Man tai 4 liepia darytis. Turėkite minty, hormonai tiriami tam tikromis ciklo dienomis. PGN – 19-23 ciklo dieną, FSH, LH ir E2 tiriami menstruacinio ciklo pradžioje – 3-5 ciklo dieną.


Aciu. Turesiu omeny. 4u.gif
Atsakyti
Bet kaip įdomiai - tai taip išeina, kad skydliaukė ir kiaušidės susiję... Logiška - abu organai gamina hormonus. Bet dabar susimąsčiau...
Prieš dvejus metus man staigiai padidėjo skydliaukė dešinė ir joje yra cista. Klinikose darė biopsiją, nieko blogo nerado. Hormonų tyrimai smarkiai viršijo normos ribas, bet jokio gydymo neskyrė. Po pusmečio sustreikavo mėnesinės, dar pusmetį kentėjau kol nuėjau pas ginekologę. Tada jau buvo metai praėję nuo skydliaukės auglio radimo. Rado cistą taip pat dešinėje pusėje. Gydymo neskyrė - tipo praeis, dings, tokios dingsta. Jokių papildomų tyrimų neskyrė. Dabar vėl metai praėjo - ta cista vis dar yra, bet ir pasakė, kad man endometriozė.
Poliklinikoje pasakė, kad reikia laparoskopijos, kai būsiu pasiruošus sakyti, ieškoti kur daryti ir pan.
Nuėjau pas kitą daktarę, ji pasakė, kad nebūtina laparoskopija, išrašė kontraceptinių, kurias nutraukiau pati gerti, nes savijauta begalo bloga buvo...
Dabar vėl skausmai pilvo prasideda, savaitgalį buvom svečiuose - draugė net paklausė gal aš laukiuos,nes pilvas tikrai labai išpūstas, skauda pilvo apačią, šonus, skausmas eina ir į viršų, prie virškinimo organų.
Skaitau ir man simptomai labai atitinka kaip kiaušidžių vėžio. Bet dabar nežinau ką daryti ir kur eiti.
Kur Kaune kas žino gerą ginekologą, kuris būtų šiojesrityje patyręs. Nes kai nuėjau pas ginekologę į poliklinika - mano ginė atostogose,o kita be siuntimų ir registracijos net nesiteikė apžiūrėti, kai tuo tarpu stovėjau su ašaromis akyse iš skausmų ir prašiau apžiūrėti, padaryti vaginalinį tyrimą...

Skaičiau, kad dabar yra naujoviški kiaušidžių vėžio tyrimai HE4, kurie daromi kartu su CA-125, tam, kad atskirti ar tai endometriozės,ar vėžio pakitimai, jei jų būna... Ar kas darėtės tuos naujus tyrimus?


Ir dar prisiminiau... Mėnesis prieš tai, kai nuėjau dėl skausmų pas ginekologę (kai pasakė, kad endometriozė man) - man staigiai labai suprastėjo sveikata... Skydliaukė visa ėmė lyg spausti, dusinti, dešinėje pažastyje atsirado labai skaudūs guzai, dešinė krūtinė irgi skaudi pasidarė, lyg irgi guzų užčiuopiau, bet po kokių 4-5 dienų dingo visa tai, bet tada labai išsigandau. Ir paskui pamažu ėmė skaudėti pilvo apačią, nors tą pilvo apačią visus metus vis skaudėdavo, mausdavo, bet nuo tada skausmai ėmė stiprėti...
Dabar mąstau, kad visa tai tikrai turi būti susiję...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kamejukas: 17 vasario 2016 - 14:12