Įkraunama...
Įkraunama...

Antanė

4u.gif
Šitą vardą radau gimtosios kalbos vadovėlyje. Ten kalbininkė Antanė moko ketvirtokus rašyti laišką. Atrodo labai paprastas vardas, bet kartu ir nustebino.
Atsakyti
tragiskas. Lyg kokio hermafrodito. Jau geriau tada Antanina, nors irgi ne koks super.
Atsakyti
Gal kiek ir per kategoriškai pasisakė ankstesnė komentatorė, tačiau manau, kad šiuo atveju tikrai - Antanina yra pilnas vardas, na o Antanė - vienas iš trumpinių. Antanina skamba įprastai, Antanė man asmeniškai - nepatraukliai.
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2014 11 27, 11:38)
4u.gif
Šitą vardą radau gimtosios kalbos vadovėlyje. Ten kalbininkė Antanė moko ketvirtokus rašyti laišką. Atrodo labai paprastas vardas, bet kartu ir nustebino.


įmanomas toks vardo variantas, bet neįprastas. Antanina būtų įprastesnis.
Kaip pvz., prancūzai, turi Antuaną ir Antuanetę, taip mes turime Antaną ir Antaniną, Joną ir Janiną, nors man labai gražu ir Jonė. Tas pats ir su Antane smile.gif dviratis čia neišrastas.

Bet savo dukrai taip vardo duot nenorėčiau - Antanė vis tik savo turi vyriško vardo "prieskonį" ir to "prieskonio" per daug, mano nuomone.
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2014 11 27, 17:42)
įmanomas toks vardo variantas, bet neįprastas.

tai visokie variantai imanomi: Onas, Monikas, Liepas, Editas ir t.t. Tik ar tai normalus vardas????
Atsakyti
Negražus vardas schmoll.gif
Atsakyti
Nepatinka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2014 11 27, 19:30)
tai visokie variantai imanomi: Onas, Monikas, Liepas, Editas ir t.t. Tik ar tai normalus vardas????


aš manau, kad jūs supratote, ką norėjau pasakyti.
Yra vardų, kurie nuo seno gali būti ir vyriški, ir moteriški. Tai tiesiog istorinis-kultūrinis dalykas. Nereikia iškart pulti, reikia truputį atidumą įjungti.
Nes yra Emilis-Emilija, Emilė
Vytautas - Vytautė
Danielius - Danielė
Jurgis - Jurga, Jurga
Steponas - Stefanija
Labai labai daug krikščioniškų vardų turi tokią galimybę.

na, visaip su tais vardais būna. Todėl ir sakau įmanomas vardas Antanė.
Teoriškai, jei tik yra noro, niekas nedraudžia ir čia jūsų minimų vardų. Kitas dalykas, ar ta mums kultūriškai yra priimtina. Man asmeniškai ne.
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2014 11 27, 21:21)
aš manau, kad jūs supratote, ką norėjau pasakyti.
Yra vardų, kurie nuo seno gali būti ir vyriški, ir moteriški. Tai tiesiog istorinis-kultūrinis dalykas. Nereikia iškart pulti, reikia truputį atidumą įjungti.
Nes yra Emilis-Emilija, Emilė
Vytautas - Vytautė
Danielius - Danielė
Jurgis - Jurga, Jurga
Steponas - Stefanija
Labai labai daug krikščioniškų vardų turi tokią galimybę.

na, visaip su tais vardais būna. Todėl ir sakau įmanomas vardas Antanė.
Teoriškai, jei tik yra noro, niekas nedraudžia ir čia jūsų minimų vardų. Kitas dalykas, ar ta mums kultūriškai yra priimtina. Man asmeniškai ne.

taip yra, kur ir vyriski, ir moteriski. Bet anot jusu, gaunasi, kad kiekvienas vardas tiek vyriskas, tiek moteriskas gali but? g.gif Antana tikrai neatrodo kaip normalus moteriskas vardas. Kitas reikalas Antanina. O, kad kazkokia Antana realiai yra, tai gal tiesiog tevai berniuko lauke, gime mergaite,tai net nepasistenge kita sugalvot. O dabar kai kurie zmones jau tai priima kaip moteriska varda doh.gif
Bet vardas labai negrazus. Man. Ir jei kas sugalvos pavadint sunu Moniku ar Onu, tai irgi man bus negrazu.
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2014 11 29, 10:08)
taip yra, kur ir vyriski, ir moteriski. Bet anot jusu, gaunasi, kad kiekvienas vardas tiek vyriskas, tiek moteriskas gali but?  g.gif Antana tikrai neatrodo kaip normalus moteriskas vardas. Kitas reikalas Antanina. O, kad kazkokia Antana realiai yra, tai gal tiesiog tevai berniuko lauke, gime mergaite,tai net nepasistenge kita sugalvot. O dabar kai kurie zmones jau tai priima kaip moteriska varda  doh.gif
Bet vardas labai negrazus. Man. Ir jei kas sugalvos pavadint sunu Moniku ar Onu, tai irgi man bus negrazu.


teoriškai - taip, kas gi uždraus? Turime galūnes smile.gif bet kaip ir sakote - bus negražu, nes yra toks dalykas kaip vardo reikšmė, kultūrinis kontekstas, tradicijos ir pan. Pvz., prancūzui turėti vardą Antoine Marie yra normalu, o mums Marija yra moteriškas vardas. Tai tik tradicija.

Antanė man normalu. Neįprasta, bet tik tiek. O štai Neringas ar Onas nesuskambėtų smile.gif

Pamanyčiau, kad tėvo ar senelio garbei pavadinta smile.gif
Atsakyti
Ei ei ei, tuoj paskelbsiu asmeninį šventą karą prieš tas, kurioms negražus vardas Antanina biggrin.gif Antanė - man kiek neįprastas vardas, bet ausies negraužia.
Atsakyti
tikrai ne doh.gif
Atsakyti