Įkraunama...
Įkraunama...

Sicilija

QUOTE(Rasiunia @ 2018 03 01, 09:42)
laba...
man Taorima prisimena kaip lengvas košmaras smile.gif Žmonių minia vakare kaip per Palangos atidarymą Basankėj smile.gif Pajusti ta masovkę įdomu, bet užsibūti nesinorėjo.
Mes per 10 dienų nuomota mašina apvažiavom visą salą palei pakrantę , nelysdami į salos gilumą. Ir vis tai be problemų su 9 metų dukra. 
Pietinė dalis  labiau itališka, mažiau žmonių, ramiau. Pradedant Katanija ir kylant į šiaurę prasideda turizmas, ir pagaliau beveik visi kalba angliškai smile.gif

Sicilijoje patiko abosliučiai visur..nebuvo vietos, kur pasakytume kad nevertėjo  užsukti.  Pietinė dalis - naturalumas, argidžentas - su istorija,
geriausias pliažas San vito, nerealus vaizdas - etna, Istorija - sirakuzai, pardės ir isitorija - Palermas smile.gif O kur dar šokolado sostine - Modica, jaukus miestelis Noto, neįvertinta Katanija.
Sicilija man istorinis paminklas su nepaprastai skaniais ledais ir maistu.

noriu dar smile.gif

Kaip laiku parašėt - dar porą vietų pasižymėjau. Skrendam sekmadienį, savaitei, dalį laiko tikrai imsim auto, o apsistosim Katanijoj, Palermo ir Taorminoj. Mėgstam ne sezoną, nemanau, kad bus minios turistų 😃
Atsakyti
Katanijoje bukinom tik vieną nakvynę, na ir nepritrūko. Katedra, centras - gražu, maistas - kitoks nei žemyninėj Italijoj, bet pigus ir skanus, kava puiki. Bet apėjom ratais, ir kas krito į akis - tai apleisti, nuskurę pastatai, šiukšlynai. Žingsnis nuo centro - ir griuvėsiai. Muziejų mano antra pusė ne mėgėjas, na tai nebent juose kas nors įdomaus, nežinau.

Atvažiavom į Palermo, patys vietiniai sako, kad traukiniai labai nepatikimi, bet vėlavo mūsiškis tik 14 minučių, tai mums pasirodė puiku kaip už tokią kainą. Iš karto krito į akis policijos ir kt pareigūnų gausa - ir buto šeimininkė sakė, kad daug jų patruliuoja, todėl saugu. Nuo stoties trumpinom kelią per nelabai jaukius rajonus, tai jau paskui naktį į skersgatvius nebelindom, apsiribojom Vittorio Emanuelle gatve ir pakrante. Ryt patyrinėsim daugiau.
Atsakyti

Sveiki,

gal galit pasakyti kokia vandens temperatūra būna birželį?Būsim pietuose,netoli Agrigento.

...vyksim savo auto...iš namų :hmm:

Atsakyti

https://www.seatempe...g/europe/italy/

Atsakyti
Turėjom tik savaitę, visai Sicilijai laiko nepakako. Bet vienareikšmiškai labiausiai patiko Taormina ir aplink. Ir miestukai neapleisti, švarūs, ir žmonės malonesni. Nors visumoj siciliečiai paliko chamų įspūdį: jei tu su žmogumi daugiau bendrauji, tai viskas ok, net ir nekalbėdamas jokia kita kalba tik italų, jis stengsis susikalbėti, patars, šypsosis. Bet jei tu pvz parodai užrašytą aikštės pavadinimą autiko vairuotojui, jis palinksi, kad ten važiuoja, ir lyg niekur nieko išleidžia per kelis km nuo vietos - nes mes liekam paskutiniai, ir jam tiesiog tingu važiuoti visą maršrutą. Buto šeimininkė sicilietė tik nusijuokė - normalu, jis žino, kad daugiau jūsų nesutiks, todėl jam dzin ką jūs pagalvosit.
Tai va tokie dviprasmiški įspūdžiai. Nuostabi gamta ir šiukšlynai. Puikios bažnyčios ir pajuodę apleisti namai net didmiesčių pastatuose. Jaukios mažos kavinukės ir juodukai, besipliekiantys lazdomis. Gatvėse - chaosas, taisyklės, šviesoforai jiems nelabai egzistuoja, važiuoti apsižergus skiriamąją juostą yra praktiškai privaloma, posūkio signalas neegzistuoja, o visokie ten pėstieji - bėk, jei nori pereit gatvę. Net per perėją, ir net per savo žalią.
Sicilijoj niekaip nepaliko Šiaurės Kipro įspūdis - grožis ir šiukšlynai, gatvių karai. Tik Šiaurės Kipre žmonės draugiškesni.
Skirtumas tarp žemyninės Italijos ir Sicilijos - didžiulis. Ir jei į Italiją, kur jau ne kartą buvom, dar mielai grįšim, tai dėl Sicilijos abejoju. Nebent po ilgesnio laiko ir imant auto nuo pat oro uosto, nors traukiniai tikrai pigūs, bilietus perkant iš anksto.
Atsakyti

Man po Maltos Sicilija irgi pasirodė nešvari. Bet čia atvykau jau ne pirmą kartą ir turėjau konkrečius tikslus - pavalgyti ir pašokti (pati šoku tango, o Sicilijos šokėjai apipinti legendomis :) ). Tikslus pasiekiau su kaupu :) Kad po dieviško maisto nebūtų ir kilogramų su kaupu, tai dar ir pasivaikščiojau. Šį kartą žemėlapyje dominavo traukiniu pasiekiami taškai: Riposto, Katanija, Taormina, Milacas, Palermo, Čefalu. Detaliai aprašyta čia https://daivosklajon...yti-ir-pasokti/.

Atsakyti

Man irgi po Maltos Sicilija pasirodė nešvari. Bet čia atvykau jau ne pirmą kartą, tai turėjau konkrečius tikslus - pavalgyti ir pašokti (pati šoku tango, o Sicilijos šokėjai apipinti legendomis). Tikslus įgyvendinau su kaupu. Kad po dieviško maisto ir kilogramų su kaupu nebūtų, dar ir pasivaikščiojau. Šį kartą žemėlapyje dominavo traukiniu pasiekiami taškai: Riposto, Katanija, Taormina, Milacas, Palermas, Čefalu. Detaliau aprašyta čia https://daivosklajon...yti-ir-pasokti/

Atsakyti
Sveiki 4u.gif
Ruošiamės aplankyti Siciliją gegužės pradžioje, turėsime auto
Gal galit kas rekomenduoti viešbutuką pietinėje dalyje 2 naktims apsistoti
Būsime 4 suaugę
Ačiū
Atsakyti