Įkraunama...
Įkraunama...

Magdės užgimimas į tėčio rankas

Turbūt Magdės atėjimo istoriją reikėtų pradėti pasakoti nuo gruodžio 22 d. ryto. Jau buvo 5 dienos po jos numatyto gimtadienio. Laukė susitikimas su akušere. Buvau jau truputį nusivylus, nes jokių artėjančio gimdymo ženklų nejaučiau. Fiziškai jaučiausi puikiai, jokių paruošiamųjų sarėmių, jokių kamščio užuomazgų. Na, tik emocinė būklė jau ne tokia stabili, kokia galėtų būti smile.gif 11:30 susitinku su akušere. Pasakau, kad jaučiuosi truputį nusivylus, nes nieko nevyksta. Paklausia ar vis dar nesam apsisprendę dėl namų gimdymo. Pasakau, kad ne, nes labai daug kas priklasys nuo situacijos kai prasidės veikla. Kadangi mūsų rajono komanda iš anksto neatsiveža visos įrangos tai ji neprieštaravo. Aptarėm kada skambinti joms arba į akušerių 'vadovaujamą' centrą jei veikla prasidės. Geriausiai kai sąrėmiai bus kas 5 min., nes joms dar reikės spėti atvažiuoti iki mūsų namų. Šiandien man numatytas sweep'as [membranų atskyrimas]. Galiu atsisakyti, bet nematau kitos išeities kaip natūraliai viską pradėti. Fizinis aktyvumas, aviečių lapų arbata, homeopatiniai žirniukai, meilė - neduoda jokių rezultatų. Taigi sutinku. Akušerė įspėja, kad bus nelabai malonu, bet skaudėti neturėtų. Naujienos tokios - atsidarymas 3 cm. Viskas labai minkšta, trumpa ir pasiruošę. Sweep'o metu akušerė paliečia galvytę. Galvytės įsistatymas 3/5 t.y pakankamai žemai, bet žemiau jau nepasislinks, reikia sąrėmių. Po apžiūros perspėja, kad galiu kraujuoti, bet tai normalu ir pasako, kad skambinčiau joms iš karto kai tik prasidės kokia nors veikla, nes, pasak jos, aš iš tų moterų, kurioms veikla vyksta žaibišku greičiu tai sąrėmiai kas 5 min. gali būti per dažni, kad jos spėtų atvažiuoti iki manęs. Jei veikla neprasidės, gaunu siuntimą 28 d. i ligoninę skatinimui. Į baseiną šiandien eiti nerekomenduoja, bet jei per 24 val, nesuveiks tai galiu keliauti plaukioti kaip įprastai smile.gif Taip ir atsisveikinam. Nusprendžiu, kad gal visai į naudą man būtų pasivaikščioti. Taigi tą dieną stengiuosi kuo daugiau judėti. Vakare susiruošiam su Liuce miegoti. Esu visiškai nusivylus, nes panašu, kad sweep'as nesuveikė. Jokio tepliojimo, jokių skausmų, kamštis nesišalina. Na ką, belieka laukti...Užmiegu kartu su pirmagime...Apie 23:30 pabundu nuo sąrėmiu, o gal į wc. Net nesuprantu ar iš to didelio noro pagimdyti susapnavau, kad saremiaju ar tikrai kažkas vyksta. Truputį pagulėjus suprantu, kad tikrai kažkas vyksta, bet saremiai dar per reti ir nesuprantu ar reguliarūs, bet suvokiu, kad jau nebeužmigsiu. Galvoju ką čia nuveikti. Išsidžiaustau skalbinius, įjungiu namie šildymą, jei netyčia liktumėm namuose ir svarstau ar skambinti savo vyrui, nes jis šiąnakt dirba. Dar liko daugiau nei 3 darbo valandos. Visgi 23:47 nusprendžiu paskambinti pasitarti. Tiesiogiai prisiskambinti neįmanoma, nes jie negali su savim turėti telefono. Vyras pertraukoj...Hmm...Svarstau ką daryti, bet kolega, žinodamas mūsų situaciją ir pagaliau susivokęs kas ir kodėl skambina, nulėkia pakviesti smile.gif Sakau, kad sąrėmiauju, bet neseku dar ar saremiai reguliarus ir kiek trunka. Gal paruošiamieji, nežinau ar verta išsiprašyti iš darbo, jeigu veikla taip ir neužsikurs. Vyras nusprendžia grįžti. Galvojam tik kaip daryti dėl jo sesės, nes ji turėtų pabūti su Liuce kol aš gimdysiu. Jie dirba kartu. Nusprendžia, kad eina vienas, bet jei sarėmiai bus reguliarūs tai parašyt jam ir paskambins paprašys, kad išleistų ir Gabrielę. Atsisveikinam. Nueinu į dušą. Galvoju jei netikras aliarmas tai dušas turėtų padėti. Pastoviu po šiltu vandeniu, bet saremiai nedingsta. Išlipu, apsirengiu, susitvarkau ir lipu į apačią fiksuoti sąrėmių dažnumo. Bandau sėdėti ant kamuolio, neva paskatinti veiksmą, bet labai nepatogu. Tarp sąrėmių vaikštau, o suėmus skausmui šoku. Sąrėmiai kas 2 min., trunka apie 40 s. Dažni. Vyras grįžta apie 00:15 namo. Pasikalbam. Nueina persirengia, pabūna per sarėmius su manim. Klausia ar gimdom namie. Sakau, kad gal važiuojam į natūralaus gimdymo centrą, nes neaišku kiek viskas truks, o Liucei atsikėlus jau nebūsim tik mes tryse. Vyras tada sako, kad laikas skambinti. 00:34 paskambinu akušerei. Vyro prašau kviesti taksi. Akušerė paklausinėja kokia situacija, per sąrėmius nekalbina. Paprašo pasakyti savo vardą ir pavardę. Vardą dar pasakau po raidę, o kai reikia sakyti pavardę tai paklausiu ar galiu tiesiog pasakyti numerį, kuris užrašytas ant mano nėščiosios kortelės. Akušerė paklausia ar vaikas aktyvus. Atsakau, kad viso nėštumo metu nebuvo aktyvi. Moteris liepia būti tikrai, nes jų centre nestebimas vaiko širdies ritmas.Pasakau dar, kad norėčiau gimdyti vandenyje ir gaunu atsakymą, kad pas juos techniniai nesklandumai ir neturi karšto vandens. Nusiviliu. Man turbūt nelemta gimdyti vandenyje. Pirmą kartą neleido, šį kartą vėl trukdžiai, bet pagaliau gaunu leidimą važiuoti smile.gif Atvažiuoja taksi. Aš pajaučiu kažką pliūptelint - kraujas. Pasikeičiu kelnaites į vienkartines tena sauskelnes/kelnaites jei netyčia sugalvotų nubėgti vandenys pakeliui. Važiuoju gimdyti su suknele, bet pasirenku ne pėdkelnės, o prilimpančia kojines. Apsiaunu MB sesės senais batais, nes savo jau nepajėgiu susivarstyti. Sėdam i taksi ir važiuojam. Sąrėmiai sunkiai iškenčiami sėdint. Atrodo, kad vairuotojas pasirinko patį ilgiausią kelią. Pajaučiu norą stumti. Truputį sutrinku, nes atrodo, kad gerokai per anksti...Pagaliau ligoninė. Išlipu ir iš lėto einu, nes nepajėgiu greičiau. Dar nurodau vyrui kur eiti, nes atrodo išsiblaškęs ar pasimetęs. Naktinė pamaina klausia ar atvažiavom į ligoninę ar į natūralaus gimdymo centrą. Vyras nesupranta koduotės. Atsakau aš, gaunam nurodymą kur liftai. Iš lėto einu link lifto ir sakau vyrui, kad nelauktų manęs, o kviestų liftą, Važiuojam į aukštą E. Šiaip ne taip pasiekiam liftą, išlipu. Vyras patraukia visai į kitą pusę, aš jau matau kur eiti. Einu link užrašų ir koridoriaus, kurį nuo foje skiria durys. Durų taip ir nepasiekiu. Suprantu, kad viskas. Čia mano kelias baigiasi. Atsiklaupiu ir jaučiu, kad nebepaeisiu. Noras stumti per daug didelis, mano kūnas jau daro savo darbą. Nepamenu ar paltą nusirengiu pati ar nuima vyras. Sakau jam, kad viskas, nebenueisiu. Bando surasti vežimėlį, klausia ar pakviesti kažką. Linkteliu galva. Akimirką pagalvoju, kad gal mano noras stumti yra apgaulingas, įkišu rankas į kelnaites ir jaučiu, kad vaikas tikrai slenka gimdymo takais. Nuplėšiu kelnaičių šoną, kad nebūtų jokių kliūčių jei gimtų čia. Pro šalį eina seselė. Paklausia ar viskas gerai ar reikia pagalbos, kas vyksta? Vyras atsako, kad aš gimdau. Seselė ramiai nueina, atveža vežimėlį, matyt manydama, kad nieko tokio nevyksta,o tik gimdyvė dramatizuoja. Paklausia manęs ar galiu atsisėsti. Gavus neigiamą atsakymą, pradeda eiti link natūralaus gimdymo centro. Mano kūnas daro savo darbą. Visai manęs neklauso. Jaučiu kaip Magdė keliauja gimdymo takais, kaip viskas tempiasi. Jausdama deginimą bandau iškvėpuoti stangą, leisti audiniams prisitaikyti prie įtempimo, bet nieko neišeina pristabdyti.Vyras taip pat skuba link akušerių centro, o aš pakėlus galvą vyrui sakau: jau išlindo galvytė. Matau kaip jis bėga link manęs, atsitūpia, dar akimirką ir kūnelis tiesiog išplaukia su visais vandenimis į mano vyro rankas. Akimirką pagalvojau, kad nukrito ant žemės. Imu į rankas, bandau glausti prie savęs, bet vyras liepia nelaikyti vertikaliai, nes vaikiukas kosėja nuo vandenų. Laiko galvyte žemyn. Matau kaip atlekia akušerės, skuba tiesti ant žemės paklotus, tuoj pat užspaudžia virkštelę, nukerpa ją. Paklausia ar noriu injekcijos placentai išgimdyti. Planavau natūraliai šį kartą, bet joms pasirodo, kad kraujo neįprastai daug, nes viskas susimaišę su vandenimis. Todėl sutinku. Atsistoju laikydama Magdę savo rankose, gaunu injekciją į šlaunį [pasirodo gan skausminga], atsisėdu į vežimėlį ir mus nuveža į palatą. Oficialiai užfiksuotas gimimo laikas 01 val. 04 min. Negaliu paleisti mažylės iš rankų. Palatoj nusirengiu visiškai, glaudžiu prie savęs. Akušerės apžiūri ar nėra plyšimų. Viskas gerai, tik keli nubrozdinimai, nereikės siūti. Pasveria mūsų mažylę - 3795 gr. Gerokai pralenkė svoriu savo sesę smile.gif Gavo 10 balų pagal Apgar skalę. Dar kelios standartinės procedūros ir mus palieka vienus. Juokiamės su MB, kad turėsim ką papasakoti Magdei. Kokia neįtikėtina jos atėjimo į šį pasaulį istorija smile.gif Vėliau bandžiau atsukti juostą savo atmintyje tai užstrigę tik keli kadrai - mano paltas numestas kampe, durys paremtos lagaminu, kad neužsidarytų, koridoriuje numestas fotoaparatas ir skubantis mano vyras. Tada juosta nutrūksta kažkuriuo metu ir matau tik kūdikio kūnelį vyro rankose, vandenmaišio liekanas ir atlėkusias akušeres, kurios kerpa virkštelę ir aš atsiprašinėjanti akušerių, kad pagimdžiau koridoriuje smile.gif
Po pirmo gimdymo, kuris taip pat buvo gan greitas, nors ir skatintas nuleidžiant vandenis, labiausiai buvau nusivylus suvadovautu stūmimu. Labai norėjau antrą kartą turėti galimybę stumti spontaniškai. Taip, kaip patogu man, kaip diktuos mano kūnas ir mano leliukas, kad nereikėtų nieko daryti pačiai. Net negalvojau, kad viskas vyks būtent taip. Išstūmiau kūdikį atsiklaupus ant kelių, rankomis pasirėmus į savo šlaunis, bet praradau galimybę leisti nupulsuoti virkštelei, išgimdyti placentą natūraliai. Po visko vyras klausė ar nenusivyliau savo gimdymu, nes norėjau visai kitaip, bet dar kartą įsitikinau, kad visko nesuplanuosi. Važiavom į natūralaus gimdymo centrą tik dėl to, kad galėtumėm ilgiau pabūti visi kartu iki kol atsikels mūsų mažoji Liucė, o namuose buvom dar prieš jai pabundant. Akušerės išlydėdamos prisakė, kad su trečiu vaiku tiesiog liktumėm namie, kad būtų mažiau streso. Dar kai laukiausi pirmagimės tai sakiau, kad pirmą gimdysiu ligoninėj, antrą natūralaus gimdymo centre, o trečią namie. Pokolkas viskas vyksta beveik pagal planą smile.gif

Liucė pirmą kartą susitinka su sesute
user posted image
Atsakyti
Nuostabi istorija 4u.gif Sveikinimai jūsų šeimynai 4u.gif
Atsakyti
4u.gif puiki istorija, kaip smagu, kitą kartą tikrai gal namuose likit biggrin.gif
Tena sauskelnes tikrai išgelbėjo situacija biggrin.gif
Atsakyti
super! thumbup.gif
Atsakyti
Dar kartą sveikinimai smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Nereali, neiprasta istorija thumbup.gif truputi kelianti siurpuliukus ir primenanti filmu scena. Bet tai dar karta irodo, kad gimdymas yra naturalus procesas, reikalaujantis tik didelio pasitikejimo paciom savu kunu. Bet tam reikia rulsti save nuo pat suzinojimu kad laukiesi.
Atsakyti
Ilgai bus ka prisiminti! Nuosirdziausi sveikinimai jums visiems keturiems oro_buckis.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2014 12 25, 22:08)
4u.gif puiki istorija, kaip smagu, kitą kartą tikrai gal namuose likit  biggrin.gif
Tena sauskelnes tikrai išgelbėjo situacija  biggrin.gif


Ash vakar kalbejau su vyru, kad ash pati nezinau kodel nusprendziau su tokiais daznais saremiais dar kazkuru vaziuoti ir kodel akusheres zinodamas situacija irgi man pasake vaziuoti pas jas. Matyt jau nesuvokiau ka darau. Nors palikom Liuce su vyro sese tai ji net zagtelejo kai mes po pusvalandzio paskambinau, kad jau Magde gimusi. Sake net nespejo uzmigti,o ishvaziuojant dar klause manes ar gali kuo padeti, o ash ramiai sededama tarp saremiu atsakiau: nebent pagimdyti uz mane biggrin.gif
Bet ish tiesu dziugu, kad ji visa situacija pamate butent taip, nes jai dar gimdymas priesh akis.

Sauskelnes ir prilimpamos kojines smile.gif

QUOTE(Linutas @ 2014 12 29, 21:02)
Nereali, neiprasta istorija thumbup.gif truputi kelianti siurpuliukus ir primenanti filmu scena. Bet tai dar karta irodo, kad gimdymas yra naturalus procesas, reikalaujantis tik didelio pasitikejimo paciom savu kunu. Bet tam reikia rulsti save nuo pat suzinojimu kad laukiesi.



Tikrai taip...

QUOTE(biti atskrend @ 2014 12 31, 01:41)
Ilgai bus ka prisiminti! Nuosirdziausi sveikinimai jums visiems keturiems oro_buckis.gif



Aciu 4u.gif
Atsakyti
Sveikinu su sklandžiu ir lengvu gimdymu bei sveiku kūdikėliu! 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Jei tai būtų įvykę Lietuvoje, deja, jaučiu, kad pasipiltų komentarai kokios skurdžios mūsų ligoninės, kad nėra karšto vandens ir kaip lėtai ir netinkamai reagavo personalas.
Atsakyti
Labai grazi istorija.. wub.gif wub.gif .Bukit sveikos. 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2014 12 31, 15:06)
Sveikinu su sklandžiu ir lengvu gimdymu bei sveiku kūdikėliu!  4u.gif  4u.gif  4u.gif
Jei tai būtų įvykę Lietuvoje, deja, jaučiu, kad pasipiltų komentarai kokios skurdžios mūsų ligoninės, kad nėra karšto vandens ir kaip lėtai ir netinkamai reagavo personalas.

o kaip galėjo greičiau reaguot?
Kažkaip praleidžiau momentą dėl karšto vandens g.gif
šiaip aš pastebėjau, kad nors pataria išbūti namuose kuo ilgiau, jeigu uždelsti taip pat negerai dėl tos panikos kurį sukelia gimdymas "ne vietoj" biggrin.gif Greičiausiai būtum išvengus injekcijos jei akušėrės būtų dalyvavę gimdyme, nes juk jos nieko apie tave nežinojo i r nematė kaip tie kraujai su vandenim susimaišė.
Atsakyti



QUOTE(Arven @ 2014 12 31, 15:06)
Sveikinu su sklandžiu ir lengvu gimdymu bei sveiku kūdikėliu!  4u.gif  4u.gif  4u.gif
Jei tai būtų įvykę Lietuvoje, deja, jaučiu, kad pasipiltų komentarai kokios skurdžios mūsų ligoninės, kad nėra karšto vandens ir kaip lėtai ir netinkamai reagavo personalas.



Dekui smile.gif

Ish tiesu tai nezinau kas pas juos per bedos buvo su karshtu vandeniu, nes gimdymo centras visai naujai atidarytas. Kai priesh du metus gimdziau savo pirmagime, musu mieste dar nebuvo nei vieno naturalaus gimdymo centro. Be to, kai jau buvome palatoje tai akushere pasiule prileist vonia ir ishsimaudyt, bet ash atsisakiau, ejau po dushu. Gal tiesiog neimanoma buvo prishildyti vandens iki reikiamos gimdymui temperaturos.

O reaguoti greiciau tai nebuvo imanoma niekaip, nes visame skyriuje dirbo dvi akusheres, kurios tuo metu kai vyras skambino i ju duris, buvo palatose su kitomis gimdyvemis. Ash pati tai neturiu priekaishtu. Gal tiek, kad paskubejo virkshtele nukirpti, bet suprantu, kad situacija ne eiline, todel norejo kuo greiciau stabilizuoti viska, kad susigaudytu kas vyksta. Juk nezinojo ar viskas gerai ir man, ir mazylei.

QUOTE(Amelita @ 2014 12 31, 16:18)
Labai grazi istorija.. wub.gif  wub.gif .Bukit sveikos.  4u.gif  4u.gif  4u.gif


Dekui 4u.gif


QUOTE(Natuke @ 2014 12 31, 16:40)
o kaip galėjo greičiau reaguot?
Kažkaip praleidžiau momentą dėl karšto vandens  g.gif
šiaip aš pastebėjau, kad nors pataria išbūti namuose kuo ilgiau, jeigu uždelsti taip pat negerai dėl tos panikos kurį sukelia gimdymas "ne vietoj"  biggrin.gif Greičiausiai būtum išvengus injekcijos jei akušėrės būtų dalyvavę gimdyme, nes juk jos nieko apie tave nežinojo i r nematė kaip tie kraujai su vandenim susimaišė.



Aha, buciau ishvengus injekcijos ir butu leide virkshtelei nupulsuoti kitu atveju. Tiesiog injekcija jos pasiule pamate kraujo ir vandenu kieki, nes nezinojo ar man vandenys nubego iki atvaziuojant pas juos.
Atsakyti