Įkraunama...
Įkraunama...

Epidūrinė nejautra nesusitarus

Domina, kokia realybė, jei atvyksti gimdyt nesusitarus ir nori epidūrinės nejautros. Ar ją daro, ar išsisukinėja, pvz., "gal dar jums ne taip skauda, gal dar galit kentėt", "anesteziologas dabar užimtas" ir pan.? Kokia jūsų patirtis Vilniuje?
Ar plyšimo/kirpimo siuvimus nuskausmina patys, ar tik tokiu atveju, jei gimdyvė primygtinai reikalauja?
Atsakyti
QUOTE(kess @ 2015 01 21, 11:45)
Domina, kokia realybė, jei atvyksti gimdyt nesusitarus ir nori epidūrinės nejautros. Ar ją daro, ar išsisukinėja, pvz., "gal dar jums ne taip skauda, gal dar galit kentėt", "anesteziologas dabar užimtas" ir pan.? Kokia jūsų patirtis Vilniuje?
Ar plyšimo/kirpimo siuvimus nuskausmina patys, ar tik tokiu atveju, jei gimdyvė primygtinai reikalauja?


Nu nejuokautik, nieks Jusu nekankins specialiai doh.gif gimdziau nesitarus VGN, daktare ir akusere pacios net klause kelis kartus, ar galiu dar kentet (buvau stipriai skatinama) ar jau anesteziologa kviest. Kai paprasiau, per 15-20 min ir gavau smile.gif
Atsakyti
Aš gimdžiau ir prašiau epidūrinės nejautros, tačiau akušerė išgirdusi mano prašymą pakviesti anesteziologą išeidavo iš palatos. Maniau - išėjo ir tuoj grįš su kompanija rolleyes.gif Deja... Apsirikau... Po kurio laiko pasirodžiusi akušerė tik pasižiūrėdavo kaip man sekasi, o išgirdusi epidūrinės nejautros prašymą ir vėl ant kulno apsisukdavo.
Žinojau, kad epidūrą galima leisti tik esant tam tikram kaklelio atsidarymui (berods 5-6), kadangi pas mane kaip tik toks atsidarymas buvo, su savo prašymu atkakliai lindau akušerei į akis. Netgi klausiau, kiek reikia sumokėti už epidūrą, lesidama suprasti, kad "skoloj neliksiu"... Tačiau praėjus dar kelioms valandoms, kaklelis jau buvo prasivėręs 8-9 cm, tad anesteziologo taip ir nesulaukiau.

P.S. Mano draugės taip pat gimdė toje pačioje klinikoje kaip ir aš, tačiau epidūrinė nejautra joms paprašius buvo atlikta. Matyt, gydytojos pačios sprendžia šiuo klausimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo radviliux: 21 sausio 2015 - 16:58
QUOTE(radviliux @ 2015 01 21, 17:56)
Aš gimdžiau ir prašiau epidūrinės nejautros, tačiau akušerė išgirdusi mano prašymą pakviesti anesteziologą išeidavo iš palatos. Tačiau praėjus dar kelioms valandoms, kaklelis jau buvo prasivėręs 8-9 cm, tad anesteziologo taip ir nesulaukiau.

P.S. Mano draugės taip pat gimdė toje pačioje klinikoje kaip ir aš, tačiau epidūrinė nejautra joms paprašius buvo atlikta. Matyt, gydytojos pačios sprendžia šiuo klausimu.



Kur čia taip buvo? Pas kokią gydytoją?
Atsakyti
QUOTE(kess @ 2015 01 21, 11:45)
Kokia jūsų patirtis Vilniuje?
Ar plyšimo/kirpimo siuvimus nuskausmina patys, ar tik tokiu atveju, jei gimdyvė primygtinai reikalauja?


Atsiprašau, nemačiau kad klausime nurodytas miestas Vilnius smile.gif Čia veiksmas vyko kitame mieste (Panevežy). Na, bet norėjau pasidalinti asmenine patirtimi, kad epidūro galite ir negauti smile.gif

O dėl kirpimų/siuvimų mačiau buvo forume atskira tema. Vienoms skauda net ir po nuskauskinimo, kitos nieko nejaučia.
Atsakyti
Negavau Santariškėse, nors prašiau. Sakė užtruks kol anesteziologą suras, dar valanda praeis kol padarys, tai gal "pabandysiu pakentėti". Siūlė vaistus į veną (turbūt fentanilį, kuris stipriai apsvaigina ir leidžia atsikvėpti, brt skausmo nenuima).
Per abu skatinamus gimdymus negavau epidūro, nors norėjau.
Atsakyti
Vakar buvau Kaune paskaitelej apie gimdyma. Konkrecioj vietoj. tai pasakojo, kad kiekviena gimdyve turi teise i epidura ir ja turi suteikt prasant. Po to jau kai asmeniskai su akusere kalbejau, tai minejo, kad jeigu mato, jog viskas graziai sklandziai vyksta, tai jos irgi nelabai nori to epiduro daryt, bet jei skatinama, visas veiksmas vyksta ilgai, gimdyve pavargsta ir uzvargsta, tada jau ir pacios rekomenduoja. Bet cia tas "daro/nedaro" is ju puses buna tik rekomendacinio pobudzio, kitu atveju TURI daryt.
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2015 01 22, 00:16)
jeigu mato, jog viskas graziai sklandziai vyksta

Mane tas ir baugina - tai jei gimdymas nesikomplikuoja, o gimdyvė nežviegia ir nesidrasko, tai, kaip suprantu, didelė rizika gimdyt be nieko.
Atsakyti
Visos mano drauges ir pazistamos, kurios prase epiduro, visos ir gavo g.gif tos gi, kurios sieke medalio, ir pacios pasirinko "dar dar pakentesiu be" o veliau jau ir paprasius pacioms, pasirode, kad per velu.
Aisku tikriausiai kaip su visom gimdymo istorijom, pasitaiko blogos nuotaikos, neissimiegojusiu ar dar tai kokiu gydytoju ar akuseriu. Bet teisingai buvo parasyta, privalo padaryti epidura. Jei pacios bunam tuo momentu gal ne iki galo blaivios samones, tai vyrus is anksto paruoskim, kad prireikus nebijotu ir zinotu ko prasyti ar reikalauti.
Atsakyti
QUOTE(annushka @ 2015 01 22, 13:00)
  g.gif  tos gi, kurios sieke medalio, ir pacios pasirinko "dar dar pakentesiu be" o veliau jau ir paprasius pacioms, pasirode, kad per velu.



Atsiprašau, bet tikrai nesiekiau "medalio", o vos tik sukapsėjo tie reikiami 5 cm iš karto ir prašiau akušerės epidūro. Deja, net po kelių prašymų jo taip ir negavau.
beje, ir vyro prašiau, tegul jis pareikalauja, nes tuo metu atrodė, kad jau nebegaliu kentėt. Bet vos išgirdus šį prašymą, akušerė išeidavo iš palatos.

Iš jūsų posto galima įskaityti, kad pati esu kalta bash.gif
Atsakyti
QUOTE(radviliux @ 2015 01 22, 18:02)
.

Iš jūsų posto galima įskaityti, kad pati esu kalta  bash.gif


Ne, ne, atleiskit, nieko nenorejau izeist, suprantu, kad kiekviena situacija individuali, tiesiog man sunku suvokt, kad galeciau negauti to, kas man pagal istatymus priklauso ir kokie med personalo motyvai, kad samoningai ignoruoti prasymus...
Atsakyti
gal ir keista suvokti kaip GALI neduot, bet paskaicius temeles apie epidura, pasirodo labai daznas atvejis doh.gif kazkaip norisi pasiruosti ir buti tikrai,kad epiduras bus,o cia gaunasi,kad niekas absoliuciai neaisku doh.gif
Atsakyti