QUOTE(even @ 2013 01 24, 20:58)
Katalikiškomis tapo ir Sargėnų, ir Urbšio, ir Ažuolyno dėl to, kad buvo nutarta panaikinti vidurines mokyklas (12 klasių), o katalikiškoms leidžiamas ugdymas nuo 1 iki 12 klasės. Va jums ir visas tokių mokyklų katalikiškumas
ir kokiu stebuklingu būdų tapo? tiesiog panorėjo, ar kaip?
Priežastis tai teisingai parašėt, iš tikrųjų pernai buvo iškilęs klausimas ar Ąžuolas taps pagrindine dešimtmete mokykla ( jei steigėjas bus tik savivaldybė), ar galės tapti gimnazija nuo 1 iki 12 klasės - bet šiuo atveju reikia antro steigėjo - bažnyčios, nes tik katalikiška mokykla gali turėt visas klases.
tai juokingiausia buvo klausyt, kaip tėvai ( nerašau epitetų, įsidėkit juos pačios pagal savo supratimą ir sąžinę ) labiausiai pageidavo, kad Ąžuolas būtų gimnazija, kad būtų nuo 1 iki 12 klasės ( nes savaime suprantama, taip žymiai patogiau, negu tampyt vaikus po pusę Kauno), o bažnyčia duotų tik savo vardą, o nekištų savo tradicijų ir dvasios. Savo akim mačiau ir ausim girdėjau, kaip mokytojai prašė tėvų pažymėt anketose punktą "lavinti vaikus pagal krikščioniškas vertybes". nes didžioji dalis taip ir nesuprato ( o gal kiaulės akis įsistatę apsimetinėjo), kad kaip ir nepadoru pačiam lįsti ir kaulinti to katalikiškumo, o atgalinio ryšio vietoj atkišt špygą.
"Įleisk kiaulę į bažnyčią, tai ant altoriaus užlips" - lietuvių liaudies patarlė, jei ką.