Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikų galvos skausmai, migrena

Sveiki visi,
esu cia visiska naujoke - nors mano sunui 8 metai, visai neseniai suzinojau apie supermama.lt skaitydama interneta...
taigi, turiu prasyma pasidalinti savo patirtimi tu, kurie turi problemu su vaiko galvos skausmu. mano sunus pradejo skustis pries kokius trejus metus. aisku, iskart nuvedziau pas neurologe (gyvenam Klaipedoj, tai buvo berods gyd. Zaliene), kuri skyre encefalograma, jei tiksliai prisimenu ta tyrimo pavadinima, o paziurejus i ta „margumyna“ (ten kruva tokiu banguojanciu liniju), jokio gydymo neskyre, nei pakartotinai liepe ateiti - nieko...
kadangi galvos skausmas vaikui niekur nedingo, kreipiausi i kita neurologe - gyd. Maskolenkaite, tai pas ja visus tris metus lankomes...tik niekas nesikeicia - galva kaip skaudejo, taip ir skauda mano vaikui...buna kad nesisikundzia ir visa menesi, o buna kad per savaite 2-3 k skauda, kartais keleta dienu is eiles.. siaip mano sunus gana jautrios nervu sistemos - nuo gimimo ramus nebuvo...zodziu, jokiu papildomu tyrimu niekas neskyre, tik kursa tokio zolinio vaisto - Tanakan, smegenu kraujotakai pagerinti...ir viskas...bet jis mano supratimu nieko nepadejo..o diagnoze uzrasyta korteleje- kraujagysliniai galvos skausmai...
zodziu, kvieciu visas, kuriu vaikuciai turi panasiu nusiskundimu, pasidaliti patirtimi, gal kas ka patarti norit ir galit.busiu labai dekinga. smile.gif
Atsakyti
Labukas mano dukrelei taip pat skauda galvą.Beje,malonu,susipažint mes ir iš Klaipėdos.Pas Maskolenkaitę lankėmės taip pat.Mus siunte pas akių,ten rado prasiplėtusias kraujagysle,tai gėasparkamąir diakarbą.Viskas buvo praėję,bet ir vėl skauda,o tada jau buvom pas Lor.Ir rado sinusitą,nors jokių slogų nebuvo,bet užsilikęs kažkoks,o nuo jo skauda galvą.Taip ,kad sunku pasakyt reik ieškot priežasčių.O Maskolenkaitė šiaip nebloga gyd. biggrin.gif
Atsakyti
Vaikystej man irgi skaudedavo galva. Ziauriai. Tiesiog nors sienom lipk. O kiek tyrimu buvo pridaryta, ligoninese praguleta! Finale irgi paaishkejo, kad cia tiesiog liekamieji sinusito reishkiniai (kurio buvimo net neitarem). Po sinusu ishplovimo ir dar kazkokiu su jais susijusiu proceduru skausmai stebuklingai dingo.
Zodziu, patariu pasidomet, kokia sinusu bukle.... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(simcool @ 2006 07 09, 18:22)
Sveiki visi,
diagnoze uzrasyta korteleje- kraujagysliniai galvos skausmai...
zodziu, kvieciu visas, kuriu vaikuciai turi panasiu nusiskundimu, pasidaliti patirtimi, gal kas ka patarti norit ir galit.busiu labai dekinga. smile.gif



Gal gali daugiau parašyt apie patį skausmą-kaip prasideda, kurioj tiksliai galvos vietoj skauda, ar pasireiškia dar kokie nors simptomai, kiek laiko trunka ir pan. Nes kraujagysliniai skausmai ir skausmai, įtakoti sinusito, yra skirtingi dalykai ir skirtingai pasireiškia, o juk gali būt ir kitos priežastys... Žinant daugiau aqpie skausmą būtų lengviau patart...
Atsakyti
QUOTE(gatopreto @ 2006 07 09, 21:07)
Gal gali daugiau parašyt apie patį skausmą-kaip prasideda, kurioj tiksliai galvos vietoj  skauda, ar pasireiškia dar kokie nors simptomai, kiek laiko trunka ir pan. Nes kraujagysliniai skausmai ir skausmai, įtakoti sinusito, yra skirtingi dalykai ir skirtingai pasireiškia, o juk gali būt ir kitos priežastys... Žinant daugiau aqpie skausmą būtų lengviau patart...


Kad prasidetu kazkaip labai staigga ar umiai, tai nepasakyciau - tiksliai ir pats sunus nemoka papasakoti..skauda turbut nelabai stipriai, nes veikla nesikeicia - ir isdykauti nori, ir kieme su vaikais zaidzia, na kartais - labai retai - buna, kad tada truputeli ramesnis, letesnis toks...kaip cia papasakoti...na akys ne taip blizga kaip visada...skauda kaktos virsus ir virsugalvis - nezinau kaip cia tiksliau pasakyti - na, jei brauktum su ranka per kakta ir aukstyn.. prasideda 99 proc atveju antroj dienos pusej, ir iki vakaro jau nepraeina savaime..ai, vienasyk buvo, kad savaime praejo, o kai kita ryta atsibunda jau dazniausiai neskauda...iki kito karto...
o tyremes mes viska - nuo... iki....
ir su akiu dugnu, ir sinusais viskas gerai...
Papildyta:
QUOTE(Juračiuks @ 2006 07 09, 18:34)
Labukas mano dukrelei taip pat skauda galvą.Beje,malonu,susipažint mes ir iš Klaipėdos.Pas Maskolenkaitę lankėmės taip pat.Mus siunte pas akių,ten rado prasiplėtusias kraujagysle,tai gėasparkamąir diakarbą.Viskas buvo praėję,bet ir vėl skauda,o tada jau buvom pas Lor.Ir rado sinusitą,nors jokių slogų nebuvo,bet užsilikęs kažkoks,o nuo jo skauda galvą.Taip ,kad sunku pasakyt reik ieškot priežasčių.O Maskolenkaitė šiaip nebloga gyd. biggrin.gif


Man ji irgi patinka, tik supranti, kai niekas nesikeicia trejus metus....kiekviena karta, kai vaikas pasako, kad galva skauda, tai man tragedija...gal ir per daug reaguoju, bet kad kitaip nemoku...
Atsakyti
Mano dukrai ta pati problema, tik siuo metu kaip ir aptrimusi, zinoma galva vis dar skauda tik ne taip stipriai, o budavo tokie priepoliai, kad net saviskiu nepazindavo, tik ziuredavo pamisusiomis akimis sau veida draskydavo. Kur tik nebuvom, ko tik neitarinejo, vaistus rijom saujom, niekas nepadejo. Dabar savaime visas negandas eme po truputi isaugineti.
Atsakyti
QUOTE(Rela @ 2006 07 10, 22:39)
Mano dukrai ta pati problema, tik siuo metu kaip ir aptrimusi, zinoma galva vis dar skauda tik ne taip stipriai, o budavo tokie priepoliai, kad net saviskiu nepazindavo, tik ziuredavo pamisusiomis akimis sau veida draskydavo. Kur tik nebuvom, ko tik neitarinejo, vaistus rijom saujom, niekas nepadejo. Dabar savaime visas negandas eme po truputi isaugineti.



o kiek tavo dukrai metu? keliu pradejo skaudet?
Atsakyti
QUOTE(simcool @ 2006 07 10, 22:13)
o kiek tavo dukrai metu? keliu pradejo skaudet?

sveika, siuo metu jai 10, galvos skausmais pradejo skustis 5. Labai sustiprejo pradejus lankyti mokykla, atliekant kaklo kraujagysliu ekoskopija, rado ivairiu kukrypimu(susiaurejimu ir tt) jai netik skaudedavo dar ir svaigdavo, kartais net negaledavo paeiti.
Atsakyti
isprotejus buciau tavo vietoj...kaip sakiau, mano sunui tik paskauda, atrodo nelabai stipriai, o as kiekviena karta ta isgirdus baisiai susijaudinu ir nerimauju...nors kartojasi visa tai jau kokie trys metai..kartais baisiausios mintys apninka..nors pati kiek save atsimenu , irgi galva skauda pastoviai, paauglystej net su migrenos požymiais...ir visai del to nesijaudinu..bet kai tai yra tavo vaikui..man atrodo labai keista, kaip galima nerasti to skausmo priežasties..
Atsakyti
Mano sūnui taip pat, kartais skauda galvą. Negaliu sakyti, kad pastoviai ar labai dažnai. Sakiau gydytojai, žiūrėjo akių dugną, vedžiau pas neurologą, bet sakė viskas tvarkoj. Kiek pamenu save, tai vaikystėje irgi skaudėdavo galvą ir galiu pasakyti, kad tikrai dažniau net negu dabar. Aš tiesiog duodu vaistų ir viskas (nes girdėjau, kad galvos skausmo negalima kentėti). Gal tai, dėl vykstančių pasikeitimų paauglių organizme.
Jeigu skaudėtų kas antrą dieną, tikrai sunerimčiau.

Atsakyti
QUOTE(simcool @ 2006 07 11, 12:39)
isprotejus buciau tavo vietoj...kaip sakiau, mano sunui tik paskauda, atrodo nelabai stipriai, o as kiekviena karta ta isgirdus baisiai susijaudinu ir nerimauju...nors kartojasi visa tai jau kokie trys metai..kartais baisiausios mintys apninka..nors pati kiek save atsimenu , irgi galva skauda pastoviai, paauglystej net su migrenos požymiais...ir visai del to nesijaudinu..bet kai tai yra tavo vaikui..man atrodo labai keista, kaip galima nerasti  to skausmo priežasties..

Negalejau isproteti, reikejo vaiku rupintis, tavo berniukas gimes kova kaip ir manoji, zuvytes ju jautri nervu sistema.
As labai bijojau kad nebutu auglio galvoje, nes esant galvos skausmui vemdavo, kartais atsikelusi rytais neis is sio nei is to imdavo vemti.Galvos skausmas tik vienas is keletos mus kamavusiu problemu. Kai pavyko issikovoti kad atliktu kompiuterine tomograma nusiraminau, nes ji jokiu nukrypimu nerode. Mus dar gasdino kad tikroji liga islys paauglysteje, dabar pati paauglystes pradzia, aciu Dievui viskas po truputi rimsta. Pirmus mokslo metus pavasari i mokykla ejo kas antra diena, nors galva skaudedavo kas dien. Seis mokslo metais del galvos skausmo nepraleido nei vienos dienos.
Susitvarkys ir tavajam, svarbu kad jokios rimtos ligos nebutu, jautruoliams sunku viska suvirskinti, jiem reikia ismokti susitvarkyti su sunkumais. Jeigu viska issityrete ir viskas normoje, tai tikrai turi praeiti. Sekmes.
Atsakyti
QUOTE(Rela @ 2006 07 11, 20:46)
Negalejau isproteti, reikejo vaiku rupintis, tavo berniukas gimes kova kaip ir manoji, zuvytes ju jautri nervu sistema.
As labai bijojau kad nebutu auglio galvoje, nes esant galvos skausmui vemdavo, kartais atsikelusi rytais neis is sio nei is to imdavo vemti.Galvos skausmas tik vienas is keletos mus kamavusiu problemu. Kai pavyko issikovoti kad atliktu kompiuterine tomograma nusiraminau, nes ji jokiu nukrypimu nerode. Mus dar gasdino kad tikroji liga islys paauglysteje, dabar pati paauglystes pradzia, aciu Dievui viskas po truputi rimsta. Pirmus mokslo metus pavasari i mokykla ejo kas antra diena, nors galva skaudedavo kas dien. Seis mokslo metais del galvos skausmo nepraleido nei vienos dienos.
Susitvarkys ir tavajam, svarbu kad jokios rimtos ligos nebutu, jautruoliams sunku viska suvirskinti, jiem reikia ismokti susitvarkyti su sunkumais. Jeigu viska issityrete ir viskas normoje, tai tikrai turi praeiti. Sekmes.


Aciu tau, Rela, uz supratima, ir smagu, kad esi tokia stipri ir saunuole, o as kartais „praskystu“.. tikiuosi ir tavo dukrelei viskas susitvarkys, juolab kai tokia mama salia. ir jums sekmes.
Papildyta:
QUOTE(rutakuc @ 2006 07 11, 14:38)
Mano sūnui taip pat, kartais skauda galvą. Negaliu sakyti, kad pastoviai ar labai dažnai. Sakiau gydytojai, žiūrėjo akių dugną, vedžiau pas neurologą, bet sakė viskas tvarkoj. Kiek pamenu save, tai vaikystėje irgi skaudėdavo galvą ir galiu pasakyti, kad tikrai dažniau net negu dabar. Aš tiesiog duodu vaistų ir viskas (nes girdėjau, kad galvos skausmo negalima kentėti). Gal tai, dėl vykstančių pasikeitimų paauglių organizme.
Jeigu skaudėtų kas antrą dieną, tikrai sunerimčiau.


Sveika,
jo, paauglysteje viskas organizme susimaiso..o dar siais laikais - tiek informacijos, mokslo kruvis, kompiuteriai ir visi kiti dalykai..kartais pagalvoju - turbut nerastume ne vieno visiskai sveiko vaikucio...
Atsakyti