Jei senokai žemė nedirbta (5 metai

) tai bus jau velėna susiformavusi, sunku bus su ja rankiniu būdu kovoti. Geriau jums butų iš rudens paprašyti, kad kas apartų arkliuku, po to pavasarį iš kultivuotų ir suakėtų, o tada jau galite pradėti kastuvu darbuotis. Na, bet jei vyro negaila, gali ir iš rudens nuvaryti su kastuvu
Esamą žolę reiktų naikinti chemikalais, kurie gerai sunaikina augaliją, bet neužtešia dirvos. Aš iš tokių žinau roundap (atrodo taip vadinasi). Rudenį juo galima purkšti pora savaičių prieš aparimą (apkasimą). Labai veiksminga yra purkšti pavasarį, kai augalai intensyviai auga. Tik nesodinkite žolės bent pora kartų nenupurškę. Piktžolių sėklos ilgai išbūna dirvoje daigios. Kai perkasit, išsivers į paviršių nauja karta pikžolyčių, Jas geriau sunaikinti cehmikalais prieš sodinant žolę. Kaip jau sakiau, geriausiai nupurkšti prieš sukasimą iš rudens, o po to po apdirbimo ir išlyginimo pavasarą. t.y. pavasarį kai jau žemė tinkama apdirbimui (priklausomai nuo žemės sunkumo ir pavasario ankstumo, tai gali būti balandžio-gegužės mėn.), ją išlyginti, būtų gerai suvoluoti ar patrambuoti nestipriai, ir palaukti pora savaičių. Sudigs piktžolės, tada jas nupurkšti, po savaitės pereiti paviršių grėbliu ir galima jau žolytę sodinti.
Dėl žolytės neturiu ką patarti. Aš nuvažiavau į senukus, perskaičiau informacinius lapukus ant visų maišelių ir pasirinkau pagal savo žemės tipą (sunkiai žemei). Sodinti ją galima bet kuriuo laiku iš principo. Geriausiai sodinti pavasarį, kai žemėje dar pakanka drėgmės. Nes kad žolytė gražiai sudygtų reikia pakankamai drėgmės. Jei jos trūksta, sudigs lopais, reta, arba laistyti reiks pastoviai.
Tai va, mes tokiu namudiniu būdu žolytę sodinom. Gavosi visai neblogai. Tik darbo tai daug