2018 02 21, Trečiadienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Psichologija
Psichologija
Kaip pranešti vaikui apie skyrybas?
2007 liepos 16
Nusivylimas, skausmas ir neviltis – jau praeitas etapas. Juos pakeitė tvirtas apsisprendimas pasukti kiekvienam savo keliu. Bet mintis, kad dėl suaugusiųjų klaidų kentės vaikas, nepakeliama. Gerai, jei pavyks apie skyrybas su vaiku pasikalbėti visiems kartu, jei ne – teks pranešti vienam iš tėvų.
Labai nedaug vaikų tėvų skyrybas išgyvena patenkinamai, didžioji dauguma patiria stresą, elgiasi agresyviai, prasčiau mokosi, tampa apatiški, nesveikuoja. Jūsų sūnui/dukrai reikia jūsų pagalbos.
Skaityti toliau...
 
Skyrybos: vaiko baimės ir reakcijos
2007 liepos 09

Ką daryti, kad tėvų skyrybos suteiktų vaikui kuo mažiau skausmo? Kaip vaikai reaguoja į skyrybas?
Skyrybos – didžiulis stresas visiems. Ir žmonės reaguoja į tai pačiom įvairiausiom emocijom: pyksta, jaučia kaltę, liūdi, baiminasi, ilgisi, pajunta palengvėjimą ir t.t. Pirmus metus po tėvų skyrybų dauguma vaikų patiria stresą. Štai keletas išgyvenamo streso požymių:
Skaityti toliau...
 
Santykiai su vaikais iš pirmos santuokos
2007 birželio 27
Jūsų išrinktasis/išrinktoji jau turi vaikų iš pirmosios santuokos? Vaikai nenori jūsų pripažinti? Tai gali būti rimta kliūtis naujos meilės kelyje. Ir visai nesvarbu, kokia ji stipri, juk vaikai yra patys brangiausi gyvenime. Dėl vaikų daugelis tėvų pasiruošę aukotis ir daug ko atsisakyti.

Kaip elgtis su savo mylimo žmogaus vaikais? Kaip užmegzti santykius ir tapti “savu” žmogumi? Čia labai svarbus vaikų amžius, ir su kuriuo iš tėvų jie gyvena.

Skaityti toliau...
 
Kaip susikaupti darbui, kai kiti poilsiauja?
2007 gegužės 29
Turbūt visiems gerai pažįstamas “atostogų sindromas”, kai norisi spjauti į visus darbus ir išlėkti toli toli… Daugelis tuomet pasvajoja apie žydrą baseiną, vasarnamį užmiestyje, pajūrio paplūdimį ir ką tik nori – tik ne apie tvankų biuro kabinetą! Tačiau visi mes puikiai suprantame, kad darbai patys nenusidirbs, nors už lango ir tikra vasara. Ir darbai turi būti padaryti kokybiškai.
Kaip susikaupti darbui vasarą, kai visi aplinkui atostogauja?
Skaityti toliau...
 
Tvarkymasis – kaip terapija
2007 gegužės 22

Jūsų hobis - namų šveitimas ir blizginimas? Viena vertus, mes prisižiūrime įvairių stebuklingų priemonių reklamų ir norime, kad ir mūsų namai taip gražiai spindėtų, kita vertus, švarinimasis – pats paprasčiausias būdas pajusti pasitenkinimą - kai savo darbo rezultatus gali išvysti tuojau pat. Remiantis "Discovery Home and Health” tyrimo rezultatais, 64% švaruolių jaučia pasitenkinimą išvydę tvarkymosi rezultatus, o 22% - mėgaujasi pačiu procesu.

Skaityti toliau...
 
Kaip skirtingo amžiaus vaikai reaguoja į skyrybas?
2007 gegužės 17

Tėvų skyrybos – daugybė permainų tiek šeimoje, tiek mažo žmogučio vidiniame pasaulyje. Skyrybų procesas traumuoja mažylius, jie išgyvena visą spektrą neigiamų emocijų: nerimą, pyktį, baimę, liūdesį ir t.t. Tam, kaip vaikas suvokia šeimos struktūrą ir supranta skyrybas didelę įtaką daro jo amžius.
Skaityti toliau...
 
Bevaikė – laisva! Laiminga?
2007 kovo 03

Geriausia draugė po gimdymo dėvi trim dydžiais didesnius drabužius... Kai kaimynų vaikai ima dūkti, mano buto sienos dreba ir šviestuvas linguoja... Iš darbo atleido kolegę, kuri nuolat slaugė sergančius vaikus ir dažnai buvo nedarbinga... Draugės vaikas nuolat zyzia ir kelia isterijas... Žvelgdama į visa tai iš šalies nejučia klausiate: ar tie vaikai iš tiesų reikalingi?

Skaityti toliau...
 
Meilės ir dėmesio – po lygiai
2007 vasario 27

Šeima pagausėjo – susilaukėte dar vieno vaikelio – ir dėmesio nuo šiol prireiks kelis kart daugiau. Kaip elgtis, kad vyresnysis vaikas nepajustų, kad su mažylio atsiradimu baigėsi jo vaikystė? Ar sesės ir broliai konkurentai? Ir ką daryti, jei penkiametis-šešiametis pirmagimis staiga pradeda reikalauti čiulptuko, panešioti ir t.t.?

Skaityti toliau...
 
Ką auginti lengviau: berniuką ar mergaitę?
2007 vasario 14
Lytis svarbi kalbant apie auklėjimą, tačiau norėdami atsakyti į klausimą – ką auginti lengviau: berniuką ar mergaitę – turime nepamiršti, kad tai priklauso ir nuo tėvų asmenybių, jų lūkesčių.
Ir mergaites, ir berniukus auginančios mamos patiria tam tikrų sunkumų. Štai dažniausiai pasitaikantys probleminiai charakterio bruožai, kuriuos galima laikyti tam tikrais stereotipais.
Skaityti toliau...
 
1 2 3 4 5 6 7

Rezultatai 1 - 9 iš 57


REKLAMA