2018 03 20, Antradienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Psichologija
Psichologija
Spalva ir charakteris
2006 sausio 23

ImageNiekam ne paslaptis, kad žmogaus pasirinktos spalvos gali išduoti kai ką apie jo charakterį, nuotaiką ir net tam tikru būdu “signalizuoti” aplinkiniams: pritraukti kitų dėmesį, užblokuoti neigiamą energiją, padaryti nematomu, išprovokuoti ir t.t. Štai keletas psichologinių charakteristikų:

Skaityti toliau...
 
Žiemos depresija
2006 sausio 15
ImageDaugelis psichiatrų mano, kad žiemos depresijos priežastis – serotonino trūkumas organizme. Šios medžiagos sumažėja dėl to, kad žiemą mes gauname mažiau saulės spindulių. Organizme pastebima ir kitokių pakitimų: padidėjęs apetitas, ilgėja miego laikas, mieguistumas rytais. Net 1/3 JAV mokslininkų atliktame tyrime dalyvavusių žmonių jautrumas šviesai buvo paveldimas. Psichiatrai rekomenduoja savo pacientams šviesos fototerapiją.
Skaityti toliau...
 
Palydint senuosius metus
2005 gruodžio 29
ImagePalydint senuosius, priimta pamiršti visa, kas buvo bloga. Kai ko visai nesinorėtų temptis paskui save į Naujuosius metus, pavyzdžiui -  skriaudų. O įsižeidžiame mes dažniausiai būtent dėl mylimų ir artimų žmonių žodžių ar poelgių. Mažai pažįstamų, nepažįstamų žmonių grubumas ir niekšiškumas paprastai praslysta pro ausis ir neužgauna jausmų. Tačiau artimo žmogaus žodžiai keliauja per smegenis ir sminga teisiai į širdį. Norisi atsakyti tuo pačiu, nubausti, įskaudinti. Be skriaudų gyventi įmanoma, bet nuobodu.
Skaityti toliau...
 
Kaip leisti pinigus ir tapti turtingesne?!
2005 lapkričio 29
ImageKas sugeba sutaupyti 500 litų, tas sutaupys 5 tūkstančius ar dar daugiau. Ir be jokių fokusų bei machinacijų.
Susipažinkite su aštuoniomis aksiomomis, kurios padės Jums gyventi, neleis prasiskolinti ir išmokys, kaip įsigyti tai, ko norisi, kad ir kiek tai kainuotų.
Skaityti toliau...
 
Mamos ir dukros
2005 lapkričio 10

ImageKartų santykiai sudėtingi ir dažniausiai prieštaringi. Tema “Tėvai ir vaikai” yra parašyta bei pasakyta daug protingų žodžių, tačiau bene daugiausia šeimyninių tragedijų, jausmų bei emocijų kunkuliuoja tarp mamų ir vaikų, tiksliau – mamų ir dukterų.

Motina – draugė
Turėti mamą ir draugę viename – labai naudinga.

Skaityti toliau...
 
Ties riba
2005 spalio 24
ImageMylinti šeima, prestižinis darbas, jaukūs namai ir ištikimi bičiuliai. Iš šalies atrodo – laimės kūdikis! Niekam nė į galvą nešauna, jog graži, protinga, sėkminga moteris yra ties riba...

Ar pastaruoju metu jums sunku susikaupti? Visa, kas vyksta aplinkui nebetenka prasmės? Ir tik stiprios valios pastangomis vis dar suimate save į rankas? Tokią būseną mokslas vadina nerviniu išsekimu.
Skaityti toliau...
 
Vieniša ar laisva?
2005 spalio 04
ImagePastaruoju metu (ačiū emancipacijos judėjimui) vienišos netekėjusios moters etiketė jau nėra toks gėdingas dalykas, kaip tai buvo mūsų močiučių laikais. Vis daugiau moterų drąsiai išreiškia savo teisę rinktis ne tik vyrą, bet ir gyvenimo būdą. Bet turbūt nėra nieko tiek mobilaus ir kartu tiek sunkiai išjudinamo, kaip visuomenės nuostatos. Etiketės: „išsiskyrusi“, „vieniša“, „senmergė“ vis dar klijuojamos bei žeidžia moteris. Kažkodėl vyrams tokiu atveju galioja visai kitos sąvokos: „laisvas“, „viengungis“...
Skaityti toliau...
 
Ar jūs prietaringi?
2005 spalio 02

ImagePsichologai mano, kad iš prietarų galima spręsti apie žmogų kankinančio nerimo šaltinį. Ir visai neatsitiktinai kai kas baidosi juodų katinų, ar visą gyvenimą laikosi susigalvotų ritualų, nesiskiria su talismanais ir paniškai bijo nužiūrėjimo. O kokie prietarai kankina jus?
Kas tai yra prietaras? Jei mėgintume šią visiems žinomą sąvoką įsprausti į apibrėžimą, tai būtų:  nuo senų laikų išlikęs savotiškas esamų ir būsimų gyvenimiškų problemų pateisinimas mistikos pagalba.

Skaityti toliau...
 
Nusivylusios namų šeimininkės sindromas
2005 rugsėjo 28

ImageVisi mes trokštame mėgautis gyvenimu ir džiaugtis, ypač siekiame šeimyninės laimės ir meilės. Meilė ir laimė praktiškai neatsiejami dalykai. Vis dėlto, į psichologus kreipiasi daugybė moterų, nepatenkintų savo šeimyniniu gyvenimu. Vieną dažniausiai pasitaikančių nusiskundimų galima pavadinti „nusivylusios namų šeimininkės sindromu“. Paprastai tokia moteris kalba apie tai, kad ji jaučiasi lyg ištirpusi šeimoje.

Skaityti toliau...
 
1 2 3 4 5 6 7

Rezultatai 19 - 27 iš 57


REKLAMA