2018 02 21, Trečiadienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Žindymas
Žindymas
Mastitas
2009 spalio 06

Viena dažniausiai maitinančias mamas užklumpančių ligų – mastitas. Pradžioje pasireiškia pieno stazė (laktostazė:  krūtys skausmingos,  padidėję, tinsta, kietėja, guzuojasi, kyla temperatūra), o prasidėjus infekcijai – mastitas. Jei moteris nedelstų ir iškart imtųsi gydytojų rekomenduojamų priemonių, laktostazę galima būtų pašalinti gana greit, kol dar nesusidarė komplikacijų. Deja, taip nutinka ne visada. Specialistai įspėja: jei pasireiškė laktostazė, o žindanti moteris nieko nesiima, maždaug po 3 parų gali išsivystyti mastitas (pieno sąstovis ir pieno liaukos uždegimas). Tai labai rimta ir be gydytojo pagalbos neapsieinama.


Skaityti toliau...
 
Žindymas viešoje vietoje
2007 kovo 19
Kai ilgai lauktas mažulėlis pagaliau gimsta, esate pasirengusi su juo nesiskirti nei dieną, nei naktį, suteikti jam viską, kas geriausia. Norisi ir iš namų dažniau išeiti, tačiau išsiskirti su žindomu kūdikiu ilgesniam laikui neišeina, todėl visur keliaujate kartu. O kaip žindyti? Tiesiog gatvėje?
Daugeliui pradedančių žindyti mamų iškyla panašių klausimų. Pamėginkime išsiaiškinti.
Skaityti toliau...
 
Žindymas pagal poreikį
2007 kovo 15
Mamos dažnai guodžiasi: pirmąsias dienas naujagimis buvo idealus - daug miegojo ir po truputį gėrė pienelį, o dabar – lyg kas vaiką sumainė. Tai jis keletą valandų nerimsta ir vis nori žįsti, tai įminga ir ilgai neprabunda, tai ištisą naktį būdrauja – jokio ritmo! Naujagimių mamos ne visada būna pasiruošę tokiai įvykių eigai. Juo labiau, kad knygose apie mažylių auginimą rašoma apie tam tikrą dienos režimą, kuris būtinas kūdikiui. O jų mažyliai tuo tarpu dar neskiria paros meto, nesilaiko jokių intervalų tarp maitinimų ir apie kažkokį ritmą nėra nė kalbos!
Skaityti toliau...
 
Kaip išsirinkti liemenėlę žindymui?
2007 kovo 15
Kuo ilgiau žindyti kūdikį savo pienu ir išsaugoti dailią krūtinę – kiekvienos mamos svajonė. Labai svarbu pasirinkti tinkamą liemenėlę, kurią dėvėsite iki gimdymo ir po jo.
Maitinančios mamos garderobas formuojamas dar iki gimdymo. Turite įsigyti nėščiosios liemenėlę.
Kuo ji skiriasi nuo įprastos? Ar jos būtinai reikia?
Skaityti toliau...
 
Pasiruošimas žindymui
2006 gruodžio 10
Taip, kaip pasiruošimas gimdymui padidina sėkmingo gimdymo tikimybę, taip ir pasirengimas žindymui krūtimi padeda ilgai ir sėkmingai džiaugtis kūdikio maitinimu.
Ruoškite krūtinę. Nėštumo metu moters organizme gaminasi hormonai, kurie natūraliai ruošia krūtis vaikučio žindymui, todėl daugeliui moterų net ir neprireikia jokio ypatingo išankstinio pasiruošimo.
Skaityti toliau...
 
Kiek ilgai žindyti kūdikį?
2006 rugsėjo 17
Motinos pienas – natūralus mažylio maistas ankstyvojoje vaikystėje. Tik tokia mityba skatina greitą fizinį bei psichinį vystymąsi, organų ir sistemų brandą. Kiek ilgai maitinti kūdikį motinos pienu? – Vienos nuomonės šiuo klausimu nėra. Kai kas mano, jog po metų žindyti vaiką nebetikslinga, kai kurios mamos žindo tol, kol baigiasi vaiko priežiūros atostogos ir reikia grįžti į darbą, o radikalesnių pažiūrų žindyvės maitina tiek, kiek tik vaikui norisi. 
Skaityti toliau...
 
Žindymas: pradžių pradžia
2006 rugsėjo 06
Vos moteriai pastojus, organizmas gauna ženklą – metas ruoštis mažylio atėjimui į pasaulį ir jo žindymui. Jau pirmajame nėštumo trimestre pastebimi krūtų pokyčiai: jose padidėja ir riebalinis audinys, ir kraujo cirkuliavimas. Daugelis moterų pajunta krūtų tempimą, nes jos padidėja ir apsunksta. Labiau išryškėja venos, o aplink spenelius esantys laukeliai, kuriuose yra pigmento melanino, dar labiau patamsėja, speneliai padidėja.
Skaityti toliau...
 
Žindymo nauda
2006 birželio 30

Kūdikiui geriausias maistas - mamos pienas. Žindymas – tai geriausia, ką galite duoti savo kūdikiui nuo pirmosios akimirkos šiame pasaulyje. Motinos pienas suteiks jam/jai svarbių maistinių bei imuninių faktorių, taip pat artumo ir gerovės jausmą.

Nauda jūsų kūdikiui:
• Jūsų pienas yra skirtas specialiai kūdikiui. Jame yra viskas, ko reikia, kad kūdikis augtų sveikas pirmuosius 6 mėnesius. Jūsų piene yra antikūnių ir imunitetą stiprinančių medžiagų, kurios yra perduodamos kūdikiui ir padeda jam nugalėti infekciją.

Skaityti toliau...
 
Žindymas nėštumo metu
2006 birželio 22
Atrodo dar visai neseniai mama grįžo iš gimdymo namų, nešina naujuoju šeimos nariu, tačiau praėjus ne tiek daug mėnesių nuo šios džiugios dienos, ji pasijunta ir vėl nėščia. Ką daryti? Juk kūdikis taip noriai žinda mamos pienelį. Ar galima tęsti žindymą, ar reikia jį nutraukti? Kaip paskirstyti prioritetus?
Griežta gydytojų nuomone, tarp dviejų nėštumų turi praeiti mažiausiai 2 metai. Per šį laiką motinos organizmas sustiprėja, atsistato vitaminų bei mineralų atsargos.
Skaityti toliau...
 
Žindymas ir karjera
2006 birželio 21

Daug pasiekusių moterų, žindžiusių savo vaikus krūtimi ir tuo pat metu įsigudrinusių siekti sėkmingos karjeros, sąrašas gana ilgas (Sindi Krauford (Cindy Crawford); Katarina Zeta-Džouns (Catherine Zeta Jones); Pamela Anderson; Demi Mūr (Demi Moore); Madonna ir daugelis kitų). Ne jūs pirma, ne jūs paskutinė, kuriai tenka auginti mažylį neatsitraukiant nuo darbų ar mokslų.  Jei esate tvirtai apsisprendusi suderinti karjerą bei žindymą krūtimi, turime jums daugybę naudingų patarimų!

Skaityti toliau...
 
1 2 3

Rezultatai 1 - 10 iš 25


REKLAMA