2018 02 19, Pirmadienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Sveikata
Sveikata
Sveika mityba – nuo pirmųjų vaikystės žingsnių
2009 lapkričio 08
Mitybos specialistai tvirtina, kad maitinimosi įpročiai ir požiūris į maistą, įdiegti vaikystėje, išlieka visą gyvenimą. Augančiam vaiko organizmui reikia įvairių mikroelementų, vitaminų, kuriuos vaikai gauna kartu su maistu, todėl būtina užtikrinti, kad jiems būtų tiekiamas subalansuotas ir sveikas maistas. Tėvai namuose gali pasirūpinti savo vaikų maitinimu, o mokykloje vaikams gali būti lengvai pasiekiamas ir nesveikas maistas.
Skaityti toliau...
 
Išgyvename juodžiausią metų savaitę
2009 spalio 27

Praėjusio sekmadienio naktį laikrodžių rodykles pasukome vieną valandą atgal -  į žiemos laiką. Tokiu būdu  taupome energijos resursus.
Pasak mokslininkų, iškart po laiko pervedimo, žmogus pajunta sveikatos sutrikimų: prasčiau miega, netenka apetito, stokoja geros nuotaikos, sunkiai atsikelia rytais. Bioritmo pokyčius jautriau išgyvena ne „pelėdos“, o „vyturiai“.
Sociologai šią savaitę vadina juodžiausia ir labiausiai depresijoje skendinčia metų savaite. Manoma, kad per šias penkias darbo dienas dirbančiųjų  produktyvumas sumažės net 50 proc.


Skaityti toliau...
 
Šiltasis metų periodas – apsinuodijimo maistu metas
2007 birželio 27

Vasarą padaugėja žarnyno infekcinių susirgimų. Karštyje maistas greit genda, todėl vasaros poilsį ilgam gali sugadinti net ir kokybiškai pagamintas patiekalas. Net ir tokiose vietose, kur gera maisto kokybė, geras vanduo ir sanitarinės sąlygos, žarnyno infekcinės ligos lieka svarbi problema. Žmonės dažnai apsinuodija netinkamai paruoštais ir laikomais maisto produktais. Kasmet Lietuvoje 10-11 tūkstančių žmonių serga žarnyno infekcinėmis ligomis.
Skaityti toliau...
 
Mažyliai ir saulė
2007 gegužės 13
Saulėtas pavasaris ir vasara mažyliams – pats smagiausias metas. Jie daug būna lauke, saulėje, bet pavojaus pajusti dar negali. Pasirūpinti vaikų oda  - jūsų užduotis. Vaikų oda yra jautresnė išorės poveikiui ir daug švelnesnė, nei suaugusių. Vaikystėje viršutinis odos sluoksnis (epidermis) dar nėra pilnai išsivystęs, jis labai plonas. O juk būtent epidermis užtikrina apsaugą nuo išorės poveikio. Plonas epidermis greičiau išdžiūva veikiamas saulės bei jūros vandens ir prasčiau išlaiko drėgmę.
Skaityti toliau...
 
Geležies trūkumas vaiko organizme
2007 gegužės 09
Paprastai 9-12 mėn. kūdikių organizme ima sekti geležies atsargos, gautos dar būnant motinos įsčiose. Pediatras patikrina vaikučio kraujo tyrimą – hemoglobino kiekį kraujyje. Kai kūdikio racione trūksta geležies, raudonieji kraujo kūneliai būna maži ir blankūs. Jie nesugeba pristatyti pakankamai deguonies į svarbiausius organus bei raumenis. Visa tai neigiamai veikia kūdikio vystymąsi. Štai tipiški geležies trūkumo simptomai: išblyškusi oda, nerimas, prastas apetitas, lėtas augimas, silpnumas ir suglebimas.
Skaityti toliau...
 
Kūdikio buteliukas
2007 gegužės 04
Vienas svarbiausių kūdikio reikmenų – buteliukas. Net jei mažylis žindomas natūraliai, vis tiek jam kartas nuo karto prireiks buteliuko nutrauktam mamos pieneliui (kai ši bus išėjusi ir paliks mažylį kitų priežiūrai) ar vandeniui, sultims gerti. Kartais buteliukas tampa prastos vaikučio savijautos kaltininku, o kūdikio virškinimo sistema dar tik formuojasi. Kad taip nenutiktų, būtina laikytis keleto paprasčiausių buteliuko priežiūros taisyklių ir pasirinkti tinkamiausią.
Skaityti toliau...
 
Pavasarinė anemija
2007 balandžio 12

Pavasarį daugelis vaikų ima dažniau sirgti. Nenuostabu – šiuo metų laiku vaiko organizmui labai trūksta vitaminų. Kaip to išvengti? Gal nupirkti vaistinėje „kilogramą vitaminų“? Bet dirbtinis vitaminų perdozavimas gali sukelti dar didesnių problemų skrandžiui, inkstams. Išmintingiau būtų įtraukti į vaiko mitybos racioną „gyvų vitaminų“, esančių daržovėse bei vaisiuose. Ypač greipfrutų ir apelsinų – juose daug vitamino C.

Skaityti toliau...
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rezultatai 1 - 7 iš 98


REKLAMA